Hodnocení povídek 3. kola

upraveno 3. prosince 2012 v Povídky
1234568

Komentáře

  • Teď jsem se ztatil... návrh "Co takhle sedm?" Byl návrh na počet témat, nebo návrh tématu?

    Ačkoli u mě to vypadá, že další kola pro nějakou dobu vynechám (ne snad, že bych zanevřel kvůli "umístění", ale teď se hodlám vrhnout na něco profesionálnějšího... ačkoli vzhledem k odbornosti zřejmě ještě méně pochopitelného... ) :o)
  • Co takhle téma druhá strana barikády? ti co jsou obecně příjmáni za ty "zlé.

    Baelish - intriky a machinace v geniálním mozku
    Jiní - to by mě zrovna bralo
    Mistři citadely - zničení draků, pryč se tmářstvím a magií
    Ramsay Bolton - příběhy balené v kůži
    Gregor Clegane - Swoooord.
    Aerys II Targeryen - všední dny šílence.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Hm, tak to já zase ne. Kromě mistrů a zničení draků by mě nic z toho neoslovilo. Možná snad ještě ten Aerys. Ale Prstíka, Bastarda a Horu, která se (s)padla bych snad ani nečetla. Baeliše určitě ne. Při vší úctě k místních psavců, tohle je postava, kterou může dokonale vystihnout jen Martin. A i u toho doufám, že to neudělá.
  • Já hlasuji pro Jiné. Sice ani to není záruka, že bych něco napsala, ale strašně mne baví cokoli o nich, tak snad... :D
  • @Nevada Tak navrhni, co by ta zaujala a co sa dychtis dozvediet. Heavy je v koncoch :)
  • Já bych si vychutnal Ramsaye :) v šílenství je tolik možností tvorby. Dál bych si rád počet o prvních válkách jiných. napadl mě skvělý nápad ohledně toho :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 7. ledna 2013
    @Hildegarda
    Mým vkusem se moc řídit nemůžete, protože mně se zavděčíte máločím. Já jsem hrozně vybíravá potvora :-D

    Nejraději mám povídky, které se co nejvíc blíží světu Písně. Stejná doba (klidně i historie), styl, místa a nejlépe i postavy, které jsou od Martina (klidně opět i z historie), ale v Západozemí. Jako flankerovy povídky nebo z tohoto kola ta Montezumova, z minulého kola ta o Benjenovi, prostě v tomhle stylu. Nezajímá mě Valyrie, Ašaj a další cizí země, nebaví mě otrokářská či Svobodná města. A proto pro mě taky zůstalo první kolo nepřekonané.
    Pro většinu z vás je to asi nuda a neoriginální, ale já mám prostě ráda Píseň takovou, jaká je ;)
  • No mne sa asi javilo toto kolo ako najslabsie. Prve kolo bolo silne temou a roznymi svetonazormi. Niekedy je na skodu viac tem.
  • Z uvedených témat se mi taky nejvíc zamlouvají Jiní :other:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jiné jsem si právě vyčerpal :) I když mě teď něco napadlo :)
  • upraveno 7. ledna 2013
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Už se to tady objevilo, ale co takhle Západozmí v "současnosti"?? Auta v Králově přístavišti, socha Robba na Náměstí Svobody v Zimohrad City....bylo by to určitě pěkné :-k
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @BenNevis Myslím, že Nevadě nešlo o kopírování, ale o prostředí samotné.
  • @flanker.27 psala i styl.

    Ten Benjen se mi minule taky hodně líbil, ale takhle umí psát málo amatérských nadšenců.
  • Já teda taky budu prudit. Stejně jako Nevadě se mi víc líbí povídky, které dodržují ducha předlohy. Pokud chce být někdo kreativnější, tak fan faction není správná cesta. Přiznávám, že i mě se líp píše bez omezení světem, který vymyslel někdo jiný. Ale jenom využívat známá jména osob a míst... to je smutný :spike:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @BenNevis jasně, to je pravda, ale spíš jsem to pochopil jako že je ráda, když to má stejnej nádech než aby to bylo "literárně stylový" /to bych ostatně ani nedokázal psát jinak než jam mě to baví).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @flanker.27
    Přesně.

    @BenNevis
    Styl myšleno žádné šílené přesuny ze současnosti (navíc naší) do fantasy středověku. Nečekám, že budete psát jako Martin. Pořád se jedná o fan povídky. Když tam bude i nějaká postava z Písně, tak už je to plus navíc, ne podmínka.
  • @Nevada Tak to jo. To se musí omezit téma, ať to někam neutíká. V minulém kole byla Valyrie, v tomto alternativní realita, která se měla držet reálií a známých postav, ale lidi si to vyložili trošku volněji. :-)

    Já raději píšu trošku mimo, protože nerada przním Martinovy dokonalé postavy. Musela bych číst Píseň pořád dokola, abych měla všechny informace.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mě baví Západozemí, ale do samotný ságy se mi moc zasahovat nechce, proto jsem si svůj příběh umístil do minulosti. Člověk je pak trochusvobodnější, i když se snažím z dostupných zdrojů dodržovat dějinné souvislosti a informace.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tak.... Na akej téme sme sa zhodli? :D
    Čo takto "Co bude dál?"
    Vynechajme to, čo vieme z prezentovaných kapitol Vichrov a skúsme sami ukázať budúcnosť postav. Nemusí ísť o celé knihy, len napr. niečo v zmysle prvá kapitola vašej obľúbenej postavy/vašich obľúbených postáv z Vichrov. Síce GRRM pridávať POV nebude, ale ak by ktosi riskol môže pridať nejakú novú minoritnú.
    A zároveň sa to môže držať štýlu Piesne, takže bude uspokojená aj tá časť, ktorá sa prikláňa k Nevade (ja osobne mám Pieseň rád a som nedočkavý, takže ten štýl písania by som tiež uznal už len zo zvedavosti :D )
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Já bych se zrovna do budoucnosti nepouštěl, to bych opravdu nechal na Martinovi. A už vůbec ne do POV, to by mě asi ani nebavilo.
  • Opravdu mi z vašich návrhů nejde hlava kolem. Každý by chtěl něco jiného. =D :anxious:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No, ať bude cokoli, nějak se přizpůsobím. Ale skutečně bych byl za to dát jedno volnější a jedno těsnější téma.
  • Jeden latex a jednu plachtu. ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @heavy_head
    Netýrej si hlavičku a vyber prostě to, co se zamlouvá Tobě. Od toho jsi vítěz s právem volby ;)
  • @Nevada Jsi hodná. ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Pšt, nekaž mi pověst! :-#
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tak? Máme už nejaké prvé záblesky aká by mohla byť téma? :D Ja už mám chuť písať...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.