Povídka č. 5 /3. kolo/ - Ice & Fire

upraveno 1. února 2014 v Povídky

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 3. prosince 2012
    Aha, už chápu :weirwood: :)
    Ještě by to chtělo nějakého maestra, který nám obsah této knihy přečte :-#

    edit: škoda, že v tom písmu není skrytý smysluplný text :-(
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Koukám, že první lidé byli kdysi velmi vyspělí, když znali takovéhle znaky. Co se stalo? Přiletěl meteor a vrátil je do pravěku?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Lietadlo je v skutočnosti vrana :D Takže ten piktogram znamená Nočnú hliadku...
  • upraveno 3. prosince 2012
    Uf, trochu mi to pripomína tú záležitosť ešte spred prvej série seriálu, kde sa lúštili nejaké tie maestrovské knihy alebo čo to bolo... nedá sa to ešte niekde nájsť?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Proč jen jsem si vzpomněl na Zodiaca. :)
  • Hej, to je ono! Z nejakého dôvodu sa mi tam nedá prihlásiť, mohol by niekto potvrdiť/zamietnuť teóriu, že ide o rovnaké znaky?
  • JayJay
    upraveno 4. prosince 2012
  • Prolog dobrý :-) Ke zbytku zatím nemám co říct... :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Zaujímavý úvod, interaktivita sa mi páči.. škoda, že to ale nevyšlo :(
  • Mě to přišlo vtipný, jako první jsem si otevřela ten dokument a musela jsem se smát. Autore/autorko, vtip se povedl a ani to nedalo tak moc práce, ne? :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Skvělý nápad, bohužel to nejde :(

    Autore/autorko: Nešlo by, že by jsi poslal/a text před konvertováním?
  • @alek Mozno ide o vtip, ale ja s mojim iPadom to nepochopim a neskonvertujem, takze ak chce autor poznat moj nazor, musi mi dovolit to precitat.


  • Monte: Dovolím si tě poopravit smysluplný text tam je...
    Arutha: Tu cestu Maestrů jsem neznal (a nepročetl jsem si to doteď).
    Flanker: Zodiaka neznám.
    Lady Sansa: Autorka toho jediného komentáře? A jinak práce... no, vzhledem k tomu, že jsem si vyhrál se vzhledem stránky, že to není jen ten konvert do Windingsů (sem tam to pobavilo i mě) tak úplně jednoduché to nebylo.
    Krisa: Odhad autora správný, poslat text před konvertováním by šlo... otázka je, zda to CHCI udělat.
    Hildegarda: Když technika zklame, tak doporučuji vytisknout a začít luštit pěkně postaru... nestěžovala sis právě ty, že se vše přečte hrozně snadno a lehce? :o) Jinak autorovo svolení k přečtení samozřejmě máš, jinak by to tu nevystavoval... :o)

    Jinak, pokud někdo má opravdu touhu to přečíst, nabízím nekonvertovaný text každému, kdo mi chatem pošle !správnou! odpověď na otázku, které písmeno představuje ten diskutovaný znak letadla/vrány/otisku krkavčího pařátu? Abych upřesnil, nejde mi o to najít, z čeho se to takto konvertuje do wildlingů, ale o to, aby si každý alespoň trochu užil šifrování... pár znaků prozradím... těch prvních asiosmdesát znamená "Rukověť bohů, neštěstí Úpadku a historie Vzkříšení bohů a jejich zabíjení za Dlouhé noci" a bacha, malé i velké písmeno může mít jiný znak... a svůj znak má i čárka ve větě. :o)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Jay Tak to si to nikdy nepřečtu, protože šifrování a přesmyčky mi nikdy nešly :(
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay Máš-li v oblibě šifrování, měl bys tento film pro zajímavost vidět:
    http://www.csfd.cz/film/221713-zodiac/
  • @Jay aky znak letadla?
    Ja mam iba stvorceky.
    A z iPadu si ani nic nevytlacim :-(
  • Krisa: Vyděržaj pionýýýr :o)
    Flanker: J8 o tom něco zaslechl, jenom to holt prošlo mimo scope.
    Hilde: No, já vím, že budu trochu proti moderním technologiím, ale pokud je zájem si to přečíst, tak asi nezbyde než jednou sednout k odpornému stolnímu počítači, s odpornými Wordy a odporně to vytisknout... (nebo to můžu poslat dopisem... ale jen za havrana se zpáteční adresou :o)) S Ipadem fakt neporadím...

    A hádám, že upřesnění typu "první znak nadpisu každé kapitoly" by asi v tomto popisu moc nepomohlo... :o)
  • @Hildegarda: ještě mě napadá jedna možnost... formát jpg Ipad zvládá? není nic jednoduššího, než to printscreennout.
  • Šifra maestra Jaye. :twisted:
  • @Jay Na to tiez potrebujes tlaciaren, nie? ;)
  • @Hildegarda: No, na to abych vytvořil ten jpg určitě ne... ovšem vzhledem ke svému vztahu k moderním technologiím samozřejmě netuším, jestli si s tím Ipad rozumí... ale (ne teda v mé kapse) už jsem měj v ruce mobily, které uměly fotky docela pěkné a šly i zmenšovat... a když mi byly z mobilu poslány, tak přišly jako JPG.
    Takže tipuji, že jako JPG (to umím vytvořit) by se to "dalo" nějak poslat do toho Ipodu... na vytištění by samozřejmě tiskárna potřeba byla... :o)
  • @Jay Vidis? A s poslednou tvojou vetou som opat v haji :)
  • @Hildegarda Vidím? Jo, myslím, že vidím... Brailem bych to asi nezvládl číst... :o)
    Co jsem schopný zařídit jsou asi tak dvě možnosti 1) převést na JPG a elektronicky poslat 2) vytisknout a poslat papírově... a čistě teoreticky bych byl schopen 3) dát nekonvertovaný či odšifrovaný text, ale s tím jsem se zařekl, že to neudělám (důvod viz níže), mimo jiné i proto, že grafická úprava mi vzhledem k tématu povídky přišla skoro stejně důležitá jako samotný text.
  • A teď, proč to nechci poslat v obecné češtině: Ano, bylo to plánováno jako vtip a docela jsem se bavil... nicméně pak se začal blížit konec světa, napadlo hrozně sněhu a já chytil trochu depku že Winter has come a nikdo si s tím (tou povídkou) neví rady... což mi přišlo vtipné, protože jestli by to teoreticky tak nějak mohlo dopadnout v Západozemí, tak se můžou jít klouzat (doslova), protože tam mimojiné tvrdím, že celá slavná Zeď není co bývala (to se stává, že nové generace zapomínají prověřené techniky svých otců) a že si možná nevědomky zapříčinili, že Jiní ani přes Zeď nebudou muset...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • @Jay Samozřejmě. Pochybuješ snad o mých nadlidských schopnostech? :-)To, že se chvástám, ještě neznamená, že to není pravda. =D Pokud čteš šifry při rychločtení v tzv. "dešifrovacím módu", svým třetím okem, nepotřebuješ k tomu tiskárnu ani znalosti starých mistrů. ;-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.