Ech, tím níže uvedeným příspěvekem jsem na vině já... Faktem je, že se o tom seriálu dostává ven strašně málo, tak jsem vděčný třeba i za takové štěky.
Sry, bylo to z westeros, pak sem ale dopěl vpodstatě k tomu, co píšeš ty a řek sem si, že čistě něčí přání, který je navíc celkem nereálný, tu bude zbytečně zaclánět.
A musim říct, že tohle má fakt něco do sebe. Connery jako Barristan Selmy, Derek Jacobi jako Varys a Nicole Kidman jako Cersei, teď už si těžko představim někoho jinýho. Snad jenom ten kluk na Tommena je moc hubenej a Julianne Moore mi byla vždycky hrozně nesympatická a na Cate stará.
Jak se říká nikdo není dokonalý, některejm lidem se nezavděčíš a tak dále. :)) Rozhodně při vykrácení kladných a záporných rysů jejího charakteru ty kladný převládaj.
Já neřikam, že nebyla kladná, to bezesporu jo (btw Moore mi zas přijde jako sympaťanda, a vůbec ne stará ;))...ale prostě je to Tulyjka a tím u mě skončila, já je fakt nemusim, je to divnej rod, jedinej, kdo tam za něco stojí je Černá ryba.
Protože píšu její sumář, musím vědět, jaká vlastně byla doopravdy. :-) A byla to upřímná, akční, v jádru dobrá žena a hospodyňka. A rozhodně kladná postava. No a jestli byla sympatická? Asi jako její manžel, řekl bych. ;)
Mě se její povaha docela líbila, s tim, že jsem samozřejmě nesouhlasil, jak se chovala k Jonovi. Ale beru to jako znak Martinovejch schopností napsat postavu opravdu plasticky a ne zcela jednoznačně. Jen nechápu, co pořád máte s Tullyema (viz taky poznámky v galerii u Cat). Asi mi něco zásadního uchází.:))
Tak s tim souhlasim, asi byla v mládí smypatická, ale na severu asi zamrzla. ;) není divu, musela si vzít tohodle suchara, když ji zabili Brandona, kterej byl dle všeho mnohem zábavnější a skutečně k němu planula láskou...
Lysu samozřejmě neomlouvám (i když ono mít za muže někoho o nějakejch 30 let staršího a rodit mrtvý děti na povaze nepřidá), ale Edmura mám náhodou docela rád a zklamalo mě, že v Hostině z něj nebyla POV.
Komentáře
P.S. Citronový věci já taky rád, hlavně zmrzlinu.