Poradna
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....
Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
evidentne ide o spoločnú ľudovú slovesnoť, povedal by som. Slovenské slovo to samozrejme je.
Valibuk sa vyskytuje v Básni Sama Chalupku (rovestník B.N.) a aj v rozprávkach, ktoré boli predtým tradované a spísané Dobšinským.
aj keď koreň slova váľať môže mať český pôvod, to je možné.
Jak byste odlišili malé a velké město podle počtu obyvatel (jde o ČR) - jakou hranici byste si zvolili? 30 000? 50 000? víc/míň? Dík
http://www.czso.cz/csu/2003edicniplan.nsf/o/4120-03-casova_rada_1961_2001-3__velikostni_struktura_obci_
Nějaký základní členění najdeš i na wiki:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Město#Sou.C4.8Dasnost
Ja som prave v meste s 7000 obyvatelmi a jedine, co tu chyba je nemocnica :)
@Nevada Já jsem koukala na obce kolem HK a 5 000 tam dám taky, protože jsem zjistila, že takové ty vesničky/městečja kolem HK mají do 5 000 obyvatel. Já totiž neměla vůbec žádnou představu, jak velké můžou být. Vždycky když se někde zeptám, kolik má dané město obyvatel, tak se pak divím, protože jsem téměř pokaždé hádala úplně jiné číslo (odhady mi fakt nejdou).
Ako čo ja viem "Problematika při vytahování zápalek..." aka "Problém/Potíž s vytahováním zápalek".
Len to neznie tak odborne ak to máš na diplomovku alebo čosi vysokoškolské...
Vlastně to není synonymum. :oops:
Zase dělám machra a jsem úplně mimo, jdu se radši zahrabat. :-#