Já dojíždím denně do práce a z práce celkem asi 1 h 40' a normálka. Jen kdybych si dokázal vzpomenout, proč jsem při výlezu z tramvaje vždycky tak pomlácenej... :)
to unás máme kopce takže když na kolo tak jedině šlapat do kopce nebo jet z kopce. Když jsem chodil do 6.třídy tak se mi udělal na bradě silniční lyšej
@Hildegarda Počkej si, brzo budou výsledky důkladného antropologického průzkumu. Loni byla otevřena jeho rakev a odebrány vzorky v rámci společného česko-dánského projektu, který jsou od tý doby zkoumaný.
Jen by mě zajímalo, jak to vypadalo, když se všichni Češi sjeli otrávit jedinýho Brahe :)
@flanker.27 Temna alebo drsna hudba bol vyraz, ktorym sa od konca 17.st. pomenovaval neznesitelny hluk, ktory obvykle sprevadzal ritual dedinskej spravodlivosti - ludoveho sudu. Cepy, vidly, fakle a pod :) Nepoznas v cestine vyrazy "Ten mu zahral!" alebo "Nekdo by mu mel poradne zahrat!" :). Tak to je od toho.
Prave sme dostali pokutu 60 eur a to sme policajta ukecali z povodnych 150 :(. To je tak ked si chce niekto skratit cestu 100 metrov v jednosmerke namiesto troch kilakov s troma svetelnymi krizovatkami... Uz sme pisali aj na magistrat, ze jednosmerka v nasej ulici nema vyznam, ale policajt nam do oci povedal, ze je januar, peniaze nie su a niekde ich treba vyzbierat. A je po povianocnom setreni.
Jo někdy asi dostanou rozkaz: Jděte a vydělejte nějaký peníze. A tak jdou, hledají a dávají pokuty za kde jaký kraviny. Jednou jsme dostali pokutu za to, že naše auto parkuje částečně na chodníku. (dvě boční kola) Takhle to v naší ulici dělá úplně každý. Jinak by tudy pak ani neprojelo žádné jiné auto. Ten chodník je dostatečně široký a dokonce je tomu i přizpůsoben (v jedné části je snížený obrubník pro lepší najíždění) My ještě k tomu parkujeme v místě, kde je ten chodník nejširší. Mno a jednoho rána se prostě za stěračem objevil lísteček... a nikdo jiný z ulice pokutu nedostal. Zasraná buzerace, nic víc.
Viděla jsem to nejúžasnější jídlo ze všech, resp. dvě a to jedno CHCI!!! Zdálo se mi o dvou zázracích v naší troubě a když jsem je šla po probuzení zkontrolovat, samozřejmě, že tam nebyly! Jedno byla nejspíš kachna, pečená už naporcovaná se spoustou úžasné voňavé šťávy. K tomu něco na způsob knedlíku, minimálně dopékané na plechu polévané sosem, velikost vyššího štrůdlu, vzhled podobný knedlíkům bramborovým a chlupatým, v sosu a na knedlíčcích sem-tam kousíčky pravděpodobně cibulky a slaniny. K tomu zelíčko- ne moc mokré a ne kyselé, spíš nasladko, ale jen trochu, zda bílé či červené už si nevybavím. Druhé jídlo byl TEN zázrak, takže si ho pochopitelně pamatuji mnohem hůře. Přílohou byly brambory, pečené ve slupce na kousky, nějak upravované a dochucované- matně vzpomínám na zřejmě malé zelené kousky (?bylinek?). K tomu byly "špalíčky". Kusy, původně nejspíš pláty masa z něčeho většího a nelétavého, prokládané zelenými lístky bylinek či snad zeleniny, lehce okořeněné, působící tak celistvým dojmem, že by byl hřích zvát je závitky. Seděly v několika centimetrech vroucí šťávy s tou nejšťavnatější masovo-pokrmovou vůní, jakou jsem kdy měla tu čest ucítit. Ano, moc dobře VÍM, jak to vonělo a popsat to je snad ještě nemožnější, než se snažit nezapomenout. I k tomuto mistrovskému dílu byl třetí do party, stejně jako zelí ke "kachničce", ale marně namáhám zatracenou paměť- tento střípek z ní nevydoluji. Mělo se jíst obé. Ambrózie již byla hotova, čekalo se jen na dotvoření opeřence. Půl hodiny! Půl hodiny a mohla jsem alespoň ochutnat! Probuzení byla jedna z nejhorších věcí, co mne v poslední době potkala. Nehledě na fakt, že jsem se probudila ve chvíli, kdy jsem šla hledat větší talíře, aby se vše pohodlně vešlo!!! :evil::'-(
@MissUtahraptor Nejsi náhodou můj bratr - ten popis kachny slýchávám, když se ho někdo optá, co by chtěl uvařit (akorát knedlíky děláme žemlové hrnkové - ovšem ne v hrnku) :-k
Komentáře
Když jsem chodil do 6.třídy tak se mi udělal na bradě silniční lyšej
Jen by mě zajímalo, jak to vypadalo, když se všichni Češi sjeli otrávit jedinýho Brahe :)
Hej, o tomto projekte viem a poctivo sledujem :)
Jinak, rtutí otráven nebyl:
http://www.amaze.cz/tycho-brahe/
http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/jak-zemrel-tycho-brahe--1138173
Jo, a tady je možno si poslechnout celý Meteor ze 17.11.2012, kde byly zveřejněny závěry výzkumu.
http://hledani.rozhlas.cz/iradio/?defaultNavigation=&query=&from=&to=&porad=15x_Meteor
Poznas vyraz drsna hudba?
Nepoznas v cestine vyrazy "Ten mu zahral!" alebo "Nekdo by mu mel poradne zahrat!" :). Tak to je od toho.
Takové naše slovanské Pověste ho vejš :)
To je tak ked si chce niekto skratit cestu 100 metrov v jednosmerke namiesto troch kilakov s troma svetelnymi krizovatkami...
Uz sme pisali aj na magistrat, ze jednosmerka v nasej ulici nema vyznam, ale policajt nam do oci povedal, ze je januar, peniaze nie su a niekde ich treba vyzbierat.
A je po povianocnom setreni.
Jednou jsme dostali pokutu za to, že naše auto parkuje částečně na chodníku. (dvě boční kola) Takhle to v naší ulici dělá úplně každý. Jinak by tudy pak ani neprojelo žádné jiné auto. Ten chodník je dostatečně široký a dokonce je tomu i přizpůsoben (v jedné části je snížený obrubník pro lepší najíždění) My ještě k tomu parkujeme v místě, kde je ten chodník nejširší. Mno a jednoho rána se prostě za stěračem objevil lísteček... a nikdo jiný z ulice pokutu nedostal. Zasraná buzerace, nic víc.
Zdálo se mi o dvou zázracích v naší troubě a když jsem je šla po probuzení zkontrolovat, samozřejmě, že tam nebyly!
Jedno byla nejspíš kachna, pečená už naporcovaná se spoustou úžasné voňavé šťávy. K tomu něco na způsob knedlíku, minimálně dopékané na plechu polévané sosem, velikost vyššího štrůdlu, vzhled podobný knedlíkům bramborovým a chlupatým, v sosu a na knedlíčcích sem-tam kousíčky pravděpodobně cibulky a slaniny. K tomu zelíčko- ne moc mokré a ne kyselé, spíš nasladko, ale jen trochu, zda bílé či červené už si nevybavím.
Druhé jídlo byl TEN zázrak, takže si ho pochopitelně pamatuji mnohem hůře. Přílohou byly brambory, pečené ve slupce na kousky, nějak upravované a dochucované- matně vzpomínám na zřejmě malé zelené kousky (?bylinek?). K tomu byly "špalíčky". Kusy, původně nejspíš pláty masa z něčeho většího a nelétavého, prokládané zelenými lístky bylinek či snad zeleniny, lehce okořeněné, působící tak celistvým dojmem, že by byl hřích zvát je závitky. Seděly v několika centimetrech vroucí šťávy s tou nejšťavnatější masovo-pokrmovou vůní, jakou jsem kdy měla tu čest ucítit. Ano, moc dobře VÍM, jak to vonělo a popsat to je snad ještě nemožnější, než se snažit nezapomenout. I k tomuto mistrovskému dílu byl třetí do party, stejně jako zelí ke "kachničce", ale marně namáhám zatracenou paměť- tento střípek z ní nevydoluji.
Mělo se jíst obé. Ambrózie již byla hotova, čekalo se jen na dotvoření opeřence. Půl hodiny! Půl hodiny a mohla jsem alespoň ochutnat! Probuzení byla jedna z nejhorších věcí, co mne v poslední době potkala. Nehledě na fakt, že jsem se probudila ve chvíli, kdy jsem šla hledat větší talíře, aby se vše pohodlně vešlo!!!
:evil: :'-(
A ty detaily, co si pamatuješ...
Nechodíš spát nějak hodně hladová? :)
Ale sen je to pěkný (až na to, žes nestihla ochutnat). Mně se o jídle asi nikdy nezdálo. :)