Povídka č. 8 /3. kolo/ - Ice & Fire

upraveno 1. února 2014 v Povídky

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Ha! Příběh o prvních Zlovlcích? Super :-)

    "modrookých osadníků" tohle označení se mi líbí :other:
  • Super povídka!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Modří už vědí... :)

    Tahle povídka mi zatím utkvěla v mysli asi nejvíc.
  • Stručná, hezká povídka s dobrým nápadem :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Po rekapitulaci všech povídek má tato moje gratulace. Nic složitého, zbytečně kombinovaného, má o atmosféru. Nejlepší dle mého názoru.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Je to zaujímavé, len mi vadí Ja rozprávanie. Nikdy som ho nemal rád. No najhlavnejšie, ak je to Ja rozprávanie, kurzívované myšlienky tým strácajú zmysel - to by muselo byť v podstate v kurzíve všetko. Ale aj tak úžasné.
  • Plusy
    - dobry napad
    - atmosfera
    - autor sa sikovne vyhol hlbsiemu vysvetlovaniu (preco, ako, odkial), kedze vlkovi asi netreba nic vysvetlovat :)
    - v jednoduchosti je krasa

    Minusy
    - pre pribeh by bolo imo vhodnejsie rozpravanie v tretej osobe. GRRM vedel, preco jeho POV su takto pisane. A pritom ako POV ma aj menica. Je tazke ztotoznit sa s postavou, ktora vam nie je vnutorne blizka, nehovoriac o vlkoch. Predpokladam, ze autor ma/mal psa a vseobecne miluje zvierata, ALE pouzivanie prvej osoby a spojenia ako "rytmicka souhra", "demon z pekla" trochu skripe pod zubami. Predsa su to len vlci :)

    - logika pribehu. Ak opisuje poviedka prichod Jinych, tak tam nema byt preco spomenuta Zeď. A vzdy som si predstavovala, ze ludia su najmladsi obyvatelia Westerosu, takze by mala byt postup zlovlci-ludia-Zeď

    - tie kurziva su aj podla mna navyse
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. prosince 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Miluju zvířata, takže tohle je přesně povídka pro mne. Zvířátkovské věci u mě bodují a na ně mě vždycky utáhnete.
    Vůbec mi nevadilo vyprávění v první osobě, ani kurzíva, protože mi to nepřijde rušivé. A nevím, proč by vlk neměl znát název "démon z pekel", mé zlopsice ho podle mne moc dobře znají, protože se tak občas chovají :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Jojo, ohňostroje, petardy a u nás ještě vana a hřeben :)
  • @Krisa @flanker.27 Pisala som "imo" a "Ak opisuje poviedka prichod Jinych", lebo kedze Zeď mala chranit pred Jinymi a oni len vzedy prisli, tak nemala byt preco postavena. Hypoteza, flanker, nezacina s "ak" :)
    Je to len moj osobny nazor a rovnako ako vas by mohol byt pre spisovatela prinosny v buducnosti.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 5. prosince 2012
  • @Krisa Presne to treba - napisat to, co si myslis, ci uz negativne alebo pozitivne. Ja uprednostnujem priamu diskusiu pred PM, lebo vtedy prave niekto ako ty moze povedat, ze to vidi inak a autor si z toho vyberie podla nalady :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 Prave som si to nasla :)
    V pravnickom zargone je vacsina hypotez ak, ale ja ako matematik som pracovala s hypotezami, ktore jasne strucne hovorili napr. Trava je zelena a mala som ich vyvratit alebo dokazat. Boli ich stovky. Na statniciach som na jednej skoro pohorela :)
    Takze odtial to nepochopenie :)
    A co sa tyka mojho "ak", "tak", uz mam vyjadrenie autora a to mi staci :)
  • upraveno 12. prosince 2012
    Povídka-jednohubka, která ovšem nepůsobí nedotaženě nebo nedokončeně. Vyprávění v první osobě mi tu vůbec nevadí, naopak je to příjemná změna po všech er-formách, z pohledu (zlo?)vlka navíc docela originální. Má to opravdu mrazivou atmosféru.

    Já taky poměrně nerada píšu negativní komentáře (a omlouvám se, jestli se někoho dotknou), ale tady naštěstí nemusím. :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.