Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
1646567697075

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Dreamer
    A v tom, z ničoho nič, sa tam teleportoval Malíček aj so Svetlonošom. ,,Neboj sa, ja ťa zachránim!" Akčne rozsekal nepriateľa a teleportoval nášho hrdinu do Orlieho hniezda. A tam ho nechal Robert letěéééééééééééééééééééééét.
  • @Branislav_Gepeto zajímavé, přivedl jsi mě na jeden nápad :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Day was warm.
    Night was cold.
    Noisy storm.
    Terrifying bolt.
    Children dream.
    Misty mind.
    Silent scream.
    Small twin bind.

    And among that dread,
    in the honest hug,
    bodies made of mead,
    and one buety girl,
    with big dream to lead.
  • Tak jsem odeslal a mám pocit, že tentokrát se moje dílko nesetká pochopením u širšího publika... :o)
  • Tak tady je moje slohovka (viz topic Aréna). Přepisovala jsem to včera už dost pozdě, tak prosím omluvte nějaké chyby v čárkách a hrubky. Jinak, četla jsem si to po sobě, je to dost hrozný, ale na sedmáka to snad ujde. Tak si tuto velmi pokročilou a velmi zábavnou četbu užijte a potom mě prosím zkritizujte, když jsem požádala sestry, začaly se strašně hihňat a nedostala jsem z nich ani slovo.

    Přestavuji vám Beowulfa – úžasného hrdinu, který se nezalekne ani před tím nejhroznějším netvorem a dobývá jedno dívčí srdce za druhým. Všichni ho mají rádi, všichni ho obdivují, všichni chtějí být jeho přátelé. A na druhé straně pomyslného ringu stojí Robb Stark, hrdina ságy Píseň ledu a ohně, mladík teprve šestnáctiletý, ale zato už král Severu s mnoha ctnostmi i neřestmi, mnoha věrnými vazaly i nepřáteli.
    I když se na první pohled může zdát, že Beowulf je jasným vítězem, po důkladném rozboru obou postav tomu tak být nemusí. Vezměme si tedy tyto dva soupeře a zblízka se na ně podívejme už od jejich dětství.
    Beowulf se narodil pravděpodobně velmi ambiciózním rodičům, když dostal jméno Beowulf, bojovník silný jako medvěd.Možná se ale jedná jen o nějakou přezdívku, kterou dostal až za nějakou zásluhu v boji. Ať už tak či onak, byl vychováván jako správný severský bojovník z kmene Geatů.
    Robb Stark se narodil jako prvorozený syn jednoho z nejmocnějších rodů v zemi a už od nízkého věku se cvičil nejen v boji, ale také v umění vládnout.
    Společné mají tito dva, že jsou to seveřané vycvičení v bojových uměních , ale zatímco Robb je synem lorda, Beowulf je pouze prostý člověk, který si svou slávu musí dobýt. Myslím si, že zatím vítězí obyčejný kluk před synem lorda. Pojďme se ale podívat víc na jejich povahu.
    Beowulf je hrdina každým coulem – nebojí se strašlivého Gredndela, i přesto, že už zabil mnoho jiných hrdinů. Potom si poradí i jeho matkou dračicí. Není to sice žádný mistr taktik, ale to on vlastně ani nepotřebuje – poradí si se svou odvahu a svým mečem. Skoro jako by na něm nebylo nic špatného. To Robb Stark je sice velmi čestný a statečný, ale má i mnoho chyb. Není se ale čemu divit – jedni nepřátelé nechali popravit jeho otce a mají v zajetí jeho sestry a lord Greyjoy, který byl v dětství Robbovým nerozlučným druhem zase nechá zabít jeho bratry. Robb často dělá ukvapená rozhodnutí a dává na rady svých vazalů, kteří ale myslí jen na svoje dobro. Bývá často unavený a nevrlý, dokonce i na svou matku, jedinou rodinu, která mu ještě zbyla. Nejvíc ale chybuje v lásce – vezme si za manželku chudou dívku, zatímco byl zasnouben s dcerou svého vazala. Taky na to potom doplatí, je zabit na svatbě svého strýce.
    Beowulf je opět dokonalejší, ale nejsou to právě chyby, které dělají člověka lidským? Nikdo, koho znám, není dokonalý jako Beowulf, ale zato jsem už měl zkušenost se spousta takovými Robby. Beowulf ale měl taky jednu malou chybičku – neděl dobré věci pro blaho své země, ale pro pochvalu. To ho v mých očích dělá o stupeň sympatičtějšího.
    Zápas je tedy u konce. Na začátku se zdál být vítězem Beowulf, ale nakonec vyhrál Robb Stark. Vyhrál nejen pro své přednosti, ale i kvůli svým chybám.


    Jinak se omlouvám, že jsem nevyužila vašich ženiálních nápadů, ale chtěla jsem to psát tak, abych aspoň jednoho hrdinu trochu "znala".
  • Tak už se nám to schází, nepočítal jsem to, ale zatím asi zaostáváme oproti minulýmu kolu :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Lady Sansa Jen aby to na "autora" nebylo moc sofistikované :)
  • @alek Gratulujem k diplomke a dufam, ze to bude acko :)
    Kolko prislo masterstuckov?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Že se tak ptám, je nějaký výhled, kdy se začnou povídky objevovat?

    P. S. Samozřejmě též gratuluji k diplomce.
  • No děkuji ke gratulacím, v zásadě jsou na místě, o víkendu už budu jen doupravovat detaily. Ale mám z toho klasický pocit jako u bakalářky, to je zas dílo, že by se jeden poblil :-)

    Povídky se tu objeví během pár dní, možná to stihnu ještě během víkendu. Je jich míň než minule, do 15 tipuji.
  • @alek Len pre info - ten mail, co Ti prisiel minutu po polnoci a s divnym subjectom, NIE JE SPAM!
    Len som sa ponahlala a bola dost unavena :)
  • jasný ;-)
  • upraveno 1. prosince 2012
    @heavy_head A kto si ty, ze sa povysujes nad lorda velitele??? Co on rekne, to svate jest. :weirwood:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Heavy po lordu veliteli uklízí svinčík :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Moment.. Zabúdate na časový posun... U nás na Slovensku tých pár minút možno ešte platilo :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Á, pobočník. Snad neztratí hlavu. Nebo mu někdo nenaservíruje jídlo jak od manželky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Branislav_Gepeto To bych radši neuváděl, vy na východě jste totiž v čase napřed :)
  • Tak jsem to konečně postahoval a nakonec 17 kousků. Te'd už to jen zpracovat, nebojte, do čtvrtka to musí být, protože pak budu až do neděle vesměs offline a to byste mě asi shodili Zeď :-))
  • To je zatím nejvíc, ne?
  • To ne, v minulým kole byla dvacka ne? :3eyed:
  • Jj, 15 - 20 -17. Myslela som, ze s novymi uzivatelmi to bude gradovat ...
  • @alek Je nejaka mini sanca, ze to bude zajtra?
    Svokra strazi deti, mam cas na cteni :)
  • Někteří trucují, protože nevyhráli. =D
  • A některým nezbyl bohužel čas. :( :evil: :spike:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Pokud to Alek nevyloučil, zbývá jistá mizivá naděje. :-)
  • Neříkal jsi, Aleku, že tentokrát je první cena nějaký atlas nebo kalendář? :twisted:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.