Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
17071737576581

Komentáře

  • upraveno 27. listopadu 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. listopadu 2012
    Hloupé? Ale proč musela cestovat v utajení? A když už jí poznali, neměla na výběr. Když nemá někdo na výběr, nejde o hloupost. Cestovat zpět do Králova přístaviště by se v podstatě rovnalo sebevraždě. A jak už jsem řekl, ona vznesla obvinění a požádala o to, aby byl předveden před spravedlnost. Sama ho neodsoudila ani nepopravila, zvolila variantu, kterou v danou chvíli považovala za nejlepší a v žádném případě mi to nevychází jako hloupá úvaha, s ohledem na situaci, v níž se nacházela a informace, které měla.

    Ne, v žádném případě toto není na jedné rovině s vypalováním vesnic či dokonce ospravedlnění pro to, jak se pořád snažíš naznačovat. A nezapomínejme na jednu věc. Ono plenění v říčních krajinách (přičemž Catelyn byla již Stark, ne Tully) nebylo odvetou, ale jen pastí na pobočníka krále, na jeho zajetí. A pro to rozhodně není omluva, útok na pobočníka je útokem na krále samotného, a ať byl Tywin jakkoli silný lord, stále byl jen ochránce Západu, o řád níž než pobočník.. Proto nemůžu najít pro něco takového důvody ani morální ani právní.

    Ostatně, kdyby to proběhlo tak jak mělo, Ned by buď zahynul nebo byl zajat, co by na to asi řekl král. Nejen že zabili/zajali jeho pobočníka, ale navíc jeho přítele (samozřejmě za předpokladu, že by nebyl zabit kancem, ale s takovou eventualitou asi Tywin nepočítal). To by nejspíš spustilo válku v říši stejně, jen by byli Lannisterové v daleko horším postavení. Zatímco tak, jak se seběhly události v knize, se Lannisterové mohou opírat o "legitimního" následníka Joffreyho, v případě války proti legitimnímu králi by se nemohli opřít vůbec o nic.
  • upraveno 27. listopadu 2012
  • upraveno 27. listopadu 2012
  • @Chmur Ono to nebylo beztrestně. Ale asi nikdo nemohl čekat, že Catelyn strčí do díry po Jaimem. A dokážeš ty pochopit, že Karstark je velký kluk a byl taky zodpovědný za své jednání? To mě štve na části kritizování Catelyn - ona něco udělá, někdo na to zareaguje, ale důsledky té reakce jsou předhazované především jí.
  • upraveno 27. listopadu 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. listopadu 2012
  • WanicWanic The real hedonism is not dead!
  • WanicWanic The real hedonism is not dead!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. listopadu 2012
  • WanicWanic The real hedonism is not dead!
    upraveno 27. listopadu 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Kromě toho soudím, že Kartágo musí být zničeno :)
  • tolik generalu po bitke se tak snadno nevidi :)
    a kto z toho vyjde najhorsie? - no predsa predsa matka piatich deti :) - mala mat iba jedno a bol by pokoj.
  • upraveno 27. listopadu 2012
  • @svoa00 ted si na to kapla, sestro! :applause:
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 27. listopadu 2012
    Chmur: Rickard stratil dvoch synov, ktorí zomreli v boji. Cat stratila dve malé deti, ktoré boli chladnokrvne zabité a následne zmrzačené. Rickard už iné deti nemal, aby ich chránil tým, že Jaimeho zabije (Rickardovi šlo len o toto, zabiť Jaimeho). Cat mala dve dcéry, ktoré jeho prepustením ešte chrániť mohla.

    Ja nehovorím, že to, čo spravila Cat nebolo moc hlúpe, lenže ona konala vo veci záchrany. Rickard vo veci pomsty. Ja rozdiel vidím.
  • @Branislav_Gepeto Jenom bych podotkla, že Karstark měl ještě třetího syna a dceru, ale to pro tuhle věc není podstatné. Taky mi přijde motivace Catelyn a Karstarka diametrálně odlišná.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 27. listopadu 2012
    @Chmur
    Veď ono Robb to nerobil s radosťou. Lenže ako mal vyzerať v očiach svojich vazalov? Že mu môže hockto srať na hlavu? Matku by nezabil, hoci aj tá ho zradila, tu je však rozdiel zrada matky a zrada bývalého spolubývajúceho otca matky dedka syna strýka dcéry mlieka vnučky tety.

    A ešte jedna vec: Karstar aký hrdina, že on svoju popravu prijíme, ale počas popravy samé rečičky, že ho nemá popravi, pretože sú rodina. Zbabelosť, ktorá vyliezla z kože hrdinu. Ak by mňa mali za to poporaviť, tak by mi to jedno nebolo, možno by som bol rozčúlený, ale nehral by som sa na hrdinu, keď viem, že sa smrti bojím. Tu u mňa Kartsark klesol ešte hlbšie.
  • upraveno 27. listopadu 2012

    edit
  • upraveno 27. listopadu 2012
    @Chmur Ale od Tywina (kterému se taky povedlo jenom pár dobrých tahů, akorát mu Martin přál štěstíčko) bylo jistě v pořádku, že nechal vyvraždit Kastamery kvůli tomu, aby si získal respekt, to bylo pragmatické a geniální :twisted: Že by dvojí metr?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.