Mimozemský paraziti, co ovládají lidi, to se dá napsat i zajímavě. Já prostě budu optimista, dokud to neuvidím. Člověk co natočil Gattacu, Simone, Lord of War a In Time a napsal Truman Show a Terminal přece musí vědět co dělá. :)
Jasně, chápu. Ale přece jenom- lidi se zpravidla vnímají i se vzhledem. Nemyslí tím "vypadá dobře"/"má ty odporné vrásky...", spíš něco jako "Ta ošklivá ženský je moje teta a mě se líbí (i když má gigantický předkus a strašidelně kostnaté ruce), protože vidím i ten typický milý úsměv apod.". Když zůstanu u rodiny, není u nás asi nikdo krásný v tradičním pojetí a přesto mám "nejhezčí maminku na světě" a "hezkou babičku", protože k příslušnému zrakovému vjemu mám automaticky přiřazené i zkušenosti s osobností. Mně šlo o to, že když máš určitou osobu, co jeden den vypadá tak a druhý jako úplně někdo jiný, nešlo by to "brát" tak snadno. Přece jenom- potká č. 1. Původní reakce- ONA! Správná reakce- někdo úplně jiný. Potká č. 2. Původní reakce- kdo to sakra je?! Správná reakce- ONA! Prostě každý vnímá ty okolo jako soubor- chování, vzhled (zrakový vjem), hlas... Rozhodně je pak znát, když se něco z toho změní a ten dotyční není vnímán úplně stejně.
Však já s tím souhlasím. Něco jako esence osobnosti neexistuje, člověk je komplexní bytost a fyzická stránka k ní neodmyslitelně patří, jak z hlediska řekněme sexuální přitažlivosti, tak i právě projevu osobnosti jako takové.
Co furt máte, když si odmyslíme upíry, ufony apod., tak je to téma většiny vztahových filmů.
ON potká JI, pak přidáme nějaké komplikace obsahující jiné partnery a nakonec se vezmou. :-)
Chtělo by to něco originálnějšího než 2-4 kluci bojující o jednu holku. Třeba ON se zamiluje do ošklivé holky a krásná hlavní hrdinka musí bojovat o jeho lásku. :-)
Že ona se Stephanie M. dívá na Trpaslíka... "Je to prastarý příběh. Android potká androida z něhož se stane chameleon. Android ztratí chameleona, jenž se změní na slizku. Android získá slizku, slizka potká slizku s níž odejde a android ztratí slizku, chameleona i androida. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh?"
@Hildegarda to je jedině dobře, já si během TOHO videa raději zbaběle zakrývala oči, smrtelně bledé tváře spolužáků a spolužaček mě utvrdili v tom, že to bylo správné rozhodnutí :D
@Dreamer Jo, ták, ty myslíš přímo knižní porodovou scénu ze Stmívání... Tak to jsem sice četla, ale už radši zapomněla :-) Zato mám v paměti stále scénu z filmu Zbouchnutá... :wall: A jednu šílenou knižní scénu od Palahniuka...
@Hildegarda já slimákům dala jenom dvě hvězdičky, protože jsem se pak bála chodit na záchod :D @Michelle Zbouchnutá přidávám k filmům, které nechci vidět :)
Komentáře
Mně šlo o to, že když máš určitou osobu, co jeden den vypadá tak a druhý jako úplně někdo jiný, nešlo by to "brát" tak snadno.
Přece jenom- potká č. 1. Původní reakce- ONA! Správná reakce- někdo úplně jiný.
Potká č. 2. Původní reakce- kdo to sakra je?! Správná reakce- ONA!
Prostě každý vnímá ty okolo jako soubor- chování, vzhled (zrakový vjem), hlas... Rozhodně je pak znát, když se něco z toho změní a ten dotyční není vnímán úplně stejně.
ON potká JI, pak přidáme nějaké komplikace obsahující jiné partnery a nakonec se vezmou. :-)
Chtělo by to něco originálnějšího než 2-4 kluci bojující o jednu holku. Třeba ON se zamiluje do ošklivé holky a krásná hlavní hrdinka musí bojovat o jeho lásku. :-)
http://www.fantasyplanet.cz/clanek/hostitel-meyerova-stephenie
Je to legrace, zvlášť některý ty holky v diskusi co recenzi kritizujou a říkají, jaká je to škvělouštá knížešta :)
@Michelle Zbouchnutá přidávám k filmům, které nechci vidět :)
http://www.super.cz/17123-panecku-to-je-zmena-autorka-twilight-sagy-stephenie-meyer-vyrazne-zhubla.html