Aspoň nějaká osnova: Úvod Fenomén smrti Reflexe smrti v historii lidstva Kultura a smrt včera adnes Příklady mýtů týkajících se smrti v populární kultuře a masmédiích Mezigenerační averze Závěr
@Montezuma3 Jen spekuluju, co asi tak na daný téma může existovat a co se o něm asi tak dá psát. Osobně bych tam řadil třeba to, že třeba ve filmech na konci umírají zpravidla padouši nebo osoby co měly smůlu, že byly v nesprávnou chvíli na nesprávným místě, ale vyhýbá se obvykle hybatelům děje, dětem a podobně. Prostě konec "And they lived happily ever after". Smrt není ukázána jako něco, co je součástí života každého živého.
@Montezuma3 Tsss, jako statistik samozřejmě vím, že zmíněné x je o něco nižší než 3 ve střední hodnotě (léto a víkend je vždycky rizikovější) - cca 950/rok jestli se nepletu (přičemž to má klesající trend)... to jsou FAKTA. Mediální mýtus pak ale možná bude ten alkohol,... třeba je největší zabiják za volantem je mikrospánek (Ale pro novinářské supy je vždycky nejzajímavější skupina rozsekaných teenagerů, kteří vlezou do auta ke kamarádovi, který právě zapíjí nový řidičák)...
Kruci, začínám mít depku, protože vidím, že flanker toho už vymyslel daleko víc než já a je to lepší :D K těm mýtům se mi vždycky vybaví jedno mrtvé dítě v Africe pokaždé když Whoopi Goldberg nebo Brad Pitt lusknou prsty. (možná to je pravda, ale je to tak obrovské množství, že si to ani jako pravdu nechci představit)
Jinak, bude i kapitola ala historický exkurz k pojímání smrti? Na to jsou dobré Dějiny smrti od Ariese (dva svazky, vydalo Argo). Čte se to dobře a je to poměrně zajímávé, i když zaměřené především na Francii a západní Evropu.
Hádám se nehodí prozrazovat, že jsem jednou psal oponentský posudek na práci dcery jedný ženský u nás v práci :) (téma bylo rozvod manželství) Ale to byla vyšší odborná, tam asi darovanému oponentovi na zuby nekoukají :)
To máš hodně blbou vedoucí :) Jestli má člověk vycházet z jen z jejich vlastních sebevychvalujících výroček, je to k ničemu. Mě se hrozně líběj ty autorčiny hlody na téma připomínání významných výročí nebo popis toho, kam všude se muselo telefonovat, aby tank mohl otočit věž a nemířit na srbskou hospodu :)
Nejde o to, že misi nechválí, to by bylo úplně jedno, s tím u nás opravdu problém nemají. Myslíš, že neexistují odborné články, které by mise OBSE v Kosovu kritizovaly? :-) Jde o to, že je to až moc beleteristické. A navíc cílem práce není posoudit úspěšnost misí... :-)
Nejde o posouzení úspěšnosti, spíš o zjištění "k čemu tady u všech Albrightových vlastně jsme" :)
Já měl v diplomce uvedeno třeba od Kurase Sekl se Orwell o dvacet let? (byť jsem z toho vlastně vůbec nevycházel), což je též subjetivně zabarvené, ale nikomu to nevadilo. Použitá literatura by se měla posuzovat celkově.
Komentáře
Úvod
Fenomén smrti
Reflexe smrti v historii lidstva
Kultura a smrt včera adnes
Příklady mýtů týkajících se smrti v populární kultuře a masmédiích
Mezigenerační averze
Závěr
Tsss, jako statistik samozřejmě vím, že zmíněné x je o něco nižší než 3 ve střední hodnotě (léto a víkend je vždycky rizikovější) - cca 950/rok jestli se nepletu (přičemž to má klesající trend)...
to jsou FAKTA. Mediální mýtus pak ale možná bude ten alkohol,... třeba je největší zabiják za volantem je mikrospánek (Ale pro novinářské supy je vždycky nejzajímavější skupina rozsekaných teenagerů, kteří vlezou do auta ke kamarádovi, který právě zapíjí nový řidičák)...
K těm mýtům se mi vždycky vybaví jedno mrtvé dítě v Africe pokaždé když Whoopi Goldberg nebo Brad Pitt lusknou prsty. (možná to je pravda, ale je to tak obrovské množství, že si to ani jako pravdu nechci představit)
Jinak, bude i kapitola ala historický exkurz k pojímání smrti? Na to jsou dobré Dějiny smrti od Ariese (dva svazky, vydalo Argo). Čte se to dobře a je to poměrně zajímávé, i když zaměřené především na Francii a západní Evropu.
Krisa: Tak zkus uprosit flankera, ať ti dělá konzultanta a druhého vedoucího:-)
Ale to byla vyšší odborná, tam asi darovanému oponentovi na zuby nekoukají :)
A tema bola Penzijne fondy :)
Mě se hrozně líběj ty autorčiny hlody na téma připomínání významných výročí nebo popis toho, kam všude se muselo telefonovat, aby tank mohl otočit věž a nemířit na srbskou hospodu :)
Já měl v diplomce uvedeno třeba od Kurase Sekl se Orwell o dvacet let? (byť jsem z toho vlastně vůbec nevycházel), což je též subjetivně zabarvené, ale nikomu to nevadilo. Použitá literatura by se měla posuzovat celkově.