Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
16566687071581

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    MU: Já mám vlčky, rysíčky, lištičky apod. taky ráda, ale leto jsem měla tu možnost vidět rodinku divokých prasat z blízka a zážitek to byl velmi intenzivní ; )
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Ale jméno na tebe křiknout stačila - :)
  • Až staneš před nebeskou branou, pomni prostý smrtelníče, že jméno Tvého kata znělo Bachyně Bobina!!! :D
  • ja mam vlčky rad... a jako... mĚl sedm možnost výti s vlkem... takmer doslova.. a bolo to prijemne(ok ja viem Že v zoo sa to sprava inak ale aj tak...
  • sarven: Tak samozřejmě je lepší, když to zvíře není zavřené atd. Mně jde o samotný lov. Jak můžeš něco nazvat lovem, když vlastně nic nelovíš, jen to najdeš a odstřelíš?
  • Musím se myslivců zastat, zřejmě proto, že se to u nás v mužské linii dědí. Podle těch, co znám (profesionálové, ale hlavně "hobby"), většina z nich to dělá, protože je přiroda fakt zajímá a mají ji rádí. Ten lov už je jen třešnička na dortu. To vidím doma, jak se musí každý víkend nasafit bágl se žrádlem a plazit se tim oraništěm ke krmelci, kam chodí jedna srnka a dva zajíci ne z důvodu, že zbytek je povražděný, ale že jich je tak málo. Časopis Myslivost taky není jen o trofejích, ale taky o tom, jak se o zvěř starat, o práci s dětmi, atd.
    K těm psům.... máte pravdu, ale už jsem taky zažila, jak jezevčík sejmul srnu.
    A divočina.....mňam!
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Ohledně divoké zvěře plně souhlasím s Chmurem. Navíc první, co se taková šelma po vysazení do české "divočiny" naučí, je masakrovat chovná zvířata, protože to pro ni představuje nejméně namáhavý způsob obživy. Romantické představy o tom, jak bude vlk lesem a plání pronásledovat svoji "přirozenou" kořist, jsou dotyčnému vlku zcela u zadku.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • Se záměrem vyprovokovat debatu na téma životní styl - velkoměsto vs město vs vesnice volně navazuju na příspěvek ze Sranda Topiče.

    V Praze sice bydlím od narození, ale nijak zvlášť mi k srdci nepřirostla. Je to jen přelidněné město snažící si hrát na moderní evropskou metropoli, kterou není. Většina veřejných prostředků se promrhá na další rozšiřování silniční sítě, která každodenní masový přesun pracovních sil z přípražských nocleháren stejně zajistit nedokáže, ale zato spolehlivě snižuje úroveň bydlení ve všech dotčených čtvrtích. V pátek odpoledne a sobotu ráno proto zpruzení obyvatelé hlavního města startují své automobily, aby se v nich přesunuli někam, kde žádná auta nejsou.

    Nová rezidenční výstavba slouží pouze jedinému cíli - vytřískat z každého čtverečního metru co nejvíc peněz bez ohledu na stávající zástavbu a potřeby občanské vybavenosti. Na školy a školky na plánech developerů místo nezbývá, neb ty lze těžko prodávat po 50+k/m^2.

    Jinak dost pochybuju, že existuje něco jako typický Pražák. Karikatury z toho videa mi přijdou strašně umělé, i když připouštím, že se nejspíš nepohybuji ve správných kruzích.
  • upraveno 30. října 2012
    Ugla: No to je kritiky :) Co se týče dopravy, tak ta je rozhodně lepší než ve městech jižní Evropy a kus horší než ve městech severní Evropy. Developeři mají silné slovo snad ve všech větších městech. Že si Praha na evropskou metropoli jenom hraje, s tím nesouhlasím. Ostatně ten zájem developerů to jenom dokazuje. Přelidněná? Chlapče, zaleť si do Vídně, budeš rád, až se vrátíš do města, kde to po šesté večer žije.

    Celkově bych rodilým Pražákům doporučila přesídlit aspoň na chvíli na vesnici nebo třeba do Atén, to by mluvili jinak. Asi by ocenili, že Praha není nejlepší město v Evropě, ale zdaleka ne nejhorší.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Praha je smradlavá a špinavá. To říkám, jako člověk co v ní s přestávkama (s útěkem na "vesnici") žije 29 let :-)
  • Ja z Prahy poznam len Florenc - takze ak mam sudit podla toho, tak je Praha najludnatejsie miesto na Zemi :)
  • Praha je krásná a má neskutečné kouzlo :-) Určitě by tam některé věci mohly fungovat líp, ale stejně tam strašně ráda jezdím a zvládla bych tam i žít :-)
  • Praha je smradlavá a špinavá? No, asi dost záleží na tom, kde se člověk pohybuje, ale centrum je na evropské poměry hodně čisté (srovnávám s Londýnem, Paříží, Amsterdamem, Stockholmem a Budapeští)...
    A na pražské metro nedám dopustit, zatím jsem ještě nejela žádným lepším.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Proč máte potřebu to nějak srovnávat? Prostě je špinavá, to jestli je čistější než Paříž mi může být úplně jedno.

    25 let na I.P.Pavlova, teď jsem na Petřinách, což je mnohem lepší, to bezesporu.
  • To mi pripomina, ze mam trvale bydlisko v meste, ktore pre nemoranost a hriech odmietlo postavit zeleznicu, ale zase zriadilo v 19. storoci prve slovenske kasino :)

    Preto vacsina nechape tomuto songu:
    Chcem s ňou ísť, vláčikom
    na výlet do .....
    Najprv sa poškriepiť, potom sa udobriť
    Mať svoje tajomstvá
    zamknúť ich na kľúčik
    držať sa za ruky, nechcieť sa rozlúčiť
  • Ono je stejně vtipné, že na Prahu nadávají hlavně rodilí Pražáci... a Brňáci :D A jestli někomu připadá špinavá, tak ať si zajede do Neapole. Za sebe říkám, že v Praze jsem už skoro osm let a pořád mě baví - pořád se tu něco děje, hezčí historické centrum má možná jenom pár italských měst a předměstí jsou úplně stejná jako jinde v civilizované Evropě. V Praze mi (OK, kromě korupce) vadí hlavně to, že v centru nejsou větší zelené plochy, ale to je dané jak vlivem developerů, tak historickou zástavbou a člověk si to může vynahradit třeba v Kunratickém lese.
  • Thorar: Tím srovnáním jsem chtěla říct, že velkoměsto, který bude zároveň čistý a voňavý, nenajdeš nikde...
  • žilina... taka... no nejdem sa rozširovať o kladoch a zaporoch mesta so 100000 obyvateľmi.. v každom pripade je praha krajšia a čistšia než Blava.. tiež sa tam lepšie orientuje...
  • a prosim neporovnavať čistotu a vzhľad mesta s amsterdamom.. amsterdam je amsterdam...
  • praha je krásna. myslím, že má v sebe pekný nádych veľkomesta. ono to nie je iba o veľkosti.
    Bratislava je výrazne menšia, žiaľ aj dobrých vecí je v nej o kus menej, ale predsa len má svoju jemnú, skromnú, trochu skrytú krásu.
    do prahy chodím často a veľmi rád, ale keď sa vraciam do Bratislavy, tak mi normálne vonia. mám ju veľmi rád.
    žijem v nej polovicu svojho života.

    pražské metro je jednoduché a prehľadné, to je jeho veľká devíza.
    2 thorar: povedal by som, že bez porovnávania, nie je tvrdenie. pre teba je špinavá vo vzťahu k niečomu, inak by si vlastne ani nevedel že je špinavá. otázka je, či je to vzťah k teoretickému ideálu, alebo niečomu konkrétnemu.
    2 gardien: to je asi veľmi subjektívne a možno to záleží od toho koľko krát si kde bol. v zásade bratislava, tým že je výrazne menšia je v nej dosť jednoduché orientovať sa, keď trochu vieš. v prahe pomáha orientácii turistov/hostí metro, lebo je takou chrbticou.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Historické centrum Prahy je krásné, ale žít bych v ní nechtěla. Je to na mě moc velké město a je v ní moc lidí - nemám ráda davy, mám ráda osobní prostor a přeplněné metro po ránu je pro mne čiré utrpení.
    V tomto mi naprosto vyhovuje Hradec, proti Praze to je malé město, v mém okolí je dost přírody (samozřejmě jsou tady hnusné části jako Benešovka apod.) a všechno je dostupné na kole. Samozřejmě tu je méně pracovních, kulturních, nakupovacích, sportovních a dalších příležitostí, než v Praze, ale na Černém Mostě jsem autobusem ani ne za hodinu a půl :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.