Sansa, ach, ta naše malá Sansa!

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Ta by pobláznila každýho :wink:

Quote:
"Alek":a jeje, dalsi zamilovanej do nasi princeznicky:-)
1356734

Komentáře

  • upraveno 3. ledna 2007

    Léto wrote:
    Přichází čas mé hlídky, pro tuto noc i pro všechny noci, které přijdou. Kdyby se něco stalo, zatroubím na roh a probudím spící! Neboť noc je temná a plná hrůz.

    Přijmi mé upřímné rozloučení, sere admine! Na stráž! :shock: :arrow:

    Ach bratře! Jak jsi to hlídal? Hrůzy se vyrojily! :shock:

    Zdravím všechny estéty&moralisty se zakrnělým smyslem pro recesi. :twisted:

  • upraveno 3. ledna 2007

    Summer is coming!

    Třeste se. A jako první přispěje do svého oblíbeného topicu.

    heavy_head wrote:
    Ach bratře! Jak jsi to hlídal? Hrůzy se vyrojily! :shock:


    Hlídal jsem jen v noci. Zlovlci nejsou čerti. Musí někdy spát. :wink:

    Alek wrote:
    kurna chlapi proc zrovna ona? Z tolika hezkejch holek?



    Na základě turnajového obrázku, který v topicu Aréna zveřejnila Týna. Sansa tam má velmi nadšený a sladký kukuč. Doporučuji se podívat. :twisted:

    Alek wrote:
    jsem Lord velitel, takze mam rozhodujici slovo a pravo veta...


    Tvé právo intercesse ti nikdo nebere, ale nezapomeň, že Proroctví již bylo vyřčeno. A něco takového není radno brát na lehkou váhu. Vzpomeň si na Cersei, na Mirri Maz Duur. :P
  • upraveno 3. ledna 2007

    Je načase zanechat bulvárního klouzání po povrchu a laciných vtípků, aby se do tohoto tématu nemusela bát nahlédnout i čistá a nezkorumpovaná duše, jakých je na tomto fóru jistě většina.

    Je načase položit si pár zásadních otázek a seriózně, suše a věcně je zkoumat. :wink:

    Myslíte, že Sansa dříve či později podlehne Malíčkovu vlivu a stane se z ní půvabná malá intrikářka?

    Nebo půjde svou vlastní cestou?

    Myslíte, že v Hostině už není tou naivní rozmazlenou dámou s hlavou v oblacích jako na začátku celé Ságy?

    Setká se ještě s Jonem, s Branem, s Aryou?

    Jak myslíte, že to s ní celé skončí?

    A nestane se jí nic zlého?

    :idea: :?:

  • upraveno 4. ledna 2007

    Ano! Zkoumejme, debatujme, analyzujme! :!:

    Sansa na mě v Hostině působí už úplně jiným dojmem, než v dřívějších dílech. Připadne mi, že největší změna se udála asi spolu s odchodem z Králova přístaviště, když se jí to trochu rozleželo v hlavě. Rozhodně má teď jiný pohled na svět.

    Od Malíčka se dozajista něco přiučí, ale nemyslím si, že bude jako on nebo Cersei a bude "mít ráda jen svůj vlastní Malíček". Přece jenom je to napůl Stark a napůl Tully. Nezvedla se z chudých poměrů jako lord Petyr a určitě bude dost dbát na rodinu a na své vlastní pojetí cti a spravedlnosti. Jak se toho bude snažit dosáhnout, to už je ovšem druhá věc. :roll:

    Z hlediska charakteru je Sansa dobrá a neobvyklá postava, všude se píše jen o zuřivých válečnicích a emancipovaných, mimořádně nadaných slečnách. Ovšem taková sonda do duše typicky dospívající dívky s jejími sny a ideály není až tak častou rekvizitou v literárních dílech, když pomineme různé knihovny červenějšího ražení.

    Psychologicky vzato bude mít snivá Sansa asi hlubší citové prožitky než poměrně divoká Arya, i když nebudou tak intezivní. Ale rozhodně je to vhodnější partie pro manželství. Nebo se pletu? :)

  • upraveno 4. ledna 2007

    Léto: to se urcite nepletes, souhlasim, ze Alayne je mnohem sympatictejsi nez Sansa...konecne zacla myslet a je videt, ze ji to jde a bude mozna hodne nebezpecna, myslim, ze nekoho slusne znici...na setkani s Aryou a Branem ji moc sanci nedavam, ale s Jonem jo.

  • upraveno 4. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Myslíte, že Sansa dříve či později podlehne Malíčkovu vlivu a stane se z ní půvabná malá intrikářka?

    Nebo půjde svou vlastní cestou?

    Myslíte, že v Hostině už není tou naivní rozmazlenou dámou s hlavou v oblacích jako na začátku celé Ságy?

    Setká se ještě s Jonem, s Branem, s Aryou?

    Jak myslíte, že to s ní celé skončí?

    A nestane se jí nic zlého?


    A setká se s Janem Tleskačem?:))

    Objektivně vzato je mi teď Sansa sympatičtější, než na začátku. Taky je to trochu tim, jak se stará o Roberta, vlastně až mateřsky, což je pro ni určitě plus i z hlediska dalšího vývoje. Nečekam, že by se dostala do pozice Cersei, která svou touhu po vládě zaštiťuje Tommenem a jeho dobrem, ale pokud by se dostala do stejné situace, nejspíše by se kvůli svému dítěti té vlády rovnou vzdala. Snad se v ní moc nepletu...

  • upraveno 5. ledna 2007

    Ze Sansy se stává opravdová osobnost. Jestli lze Malíčkovi něco přičíst k dobru, tak to, že jí otevřel oči. Čeká ji cesta, na jejímž konci bude stát emancipovaná, nezávislá, atraktivní mladá žena.

    Není náhodou, že diskuze o její přeměně přesáhly hranice tohoto topicu, že se o ní vedou pře na jiných místech tohoto fóra (pohleďme jen na vytříbenou argumentaci v "Lásce, sexu aneb s kým z Písně"), že počet témat o ní nezadržitelně vzrůstá. 8)

    Sansa zkrátka frčí. Není možné ji ignorovat. Není možné před tím zavírat oči.

    Kdo v těchto dnech nediskutuje o Sanse, ten jakoby ani nebyl.

  • upraveno 5. ledna 2007

    Vyhlasuju casove neomezenou vyzvu ignorovat veskere zminky o Sanse. Pud sebezachovy udrzet toto forum v nepedofiolnich mezich, mi veli zdrzet se nadale jakychkoli komentaru k jeji hlouposti (nebo Vysosti?).

  • upraveno 5. ledna 2007

    Hotový Cato Censorius! :wink:

    Tak to bylo kdysi:

    „Budou tam mít citronové zákusky a čaj,“ pokračovala Sansa, tak dospělá a rozumná. Lady se jí otřela o nohy. Sansa jí poškrábala za ušima, tak jak to měla ráda, a Lady se posadila vedle ní, pozorujíc Aryu, která honila Nymeriu. „Proč bys měla jet na páchnoucím starém koni a být celá bolavá a upocená, když můžeš sedět na péřových polštářích a jíst zákusky s královnou?“

    Tak je to nyní:

    Když se chlapcovy rty dotkly jejích, zjistila, že vzpomíná na jiný polibek. Stále si pamatovala, jak to bylo cítit, když se jeho kruté rty přitiskly na její. Přišel k Sanse uprostřed noci, zatímco oblohu plnil zelený oheň. Vzal si píseň a polibek, a nenechal mi nic než jen zakrvácený plášť.

    Na tom nezáleželo. Ten den byl pryč a Sansa taky.

    Umíte si představit, jaká bude v A Dream of Spring?

    Proč si to nepřiznat? Alayne už není malá hloupá holka. Mezi Hrou o trůny a Hostinou pro vrány prošel vývoj její postavy pozvolnou, nenápadnou, leč nezpochybnitelnou změnou.

    Ostatně soudím, že Sansa by měla dostat v Sáze více prostoru. :wink:

    http://www.winterfell.altervista.org/gallery/sansa&lady.jpg

    http://www.winterfell.altervista.org/gallery/sansa&sandor.jpg

    No comment.

  • upraveno 5. ledna 2007

    Vyhlašuji časově neomezenou výzvu ignorovat všechny příspěvky, v kterých není zmíněna Sansa. :twisted:

    Bude vůbec lady Alayne v Tanci s draky? Hostina pro vrány byla na její kapitoly poměrně skoupá, takže by to vůbec nebylo od věci.

    heavy_head wrote:
    Umíte si představit, jaká bude v A Dream of Spring?


    Na konci se stane lady Sansa paní Zimohradu, bude vládnout a bude vykonávat spravedlnost Přísežníkem. To je známo. :) Dany přiletí na drakovi do Západozemí, zjistí, že má mladší a krásnější konkurentku, tak se otočí na škobrtlíku a vyrazí zpátky do Meereenu. I to je známo.

    heavy_head wrote:
    Ostatně soudím, že Sansa by měla dostat v Sáze více prostoru. :wink:


    To by sis měl nastavit jako podpis, ať to nemusíš vypisovat za každým příspěvkem. :idea:

    Ty odkazy na obrázky nefungují, je třeba se k nim dostat přes http://www.winterfell.altervista.org. Ale rozhodně doporučuji, zejména těm, kdo ještě do Sansy zamilováni nejsou. Zde je výborná příležitost to napravit. Autor je zřejmě fascinován vztahem Sansy a Ohaře, proto na toto téma stvořil povícero obrázků, dlužno říci, že velmi povedených. A také "manga Sansa" má něco do sebe. :wink:

  • upraveno 5. ledna 2007

    ad odkazy) Ani když je zkopíruješ do vyhledávače?

    ad cenzura) Aspoň, že mí zlovlci mi rozumějí! :wink: Vážně nad tím uvažuju. Ale co když mi někdo zatím vyfoukne mé řvaní? Byli tu už i tací... :D

    ad podpis) Proč sis vlastně vybral ten nesrozumitelný latinský blábol? To je popis nějaké krajiny? :wink:

  • upraveno 5. ledna 2007

    odkazy fungujou kdyz je otevrete v IE, FF je nebere...

  • upraveno 5. ledna 2007

    ad odkazy: Vida, už fungují! Ale předtím mě to pořád posílalo na jakýsi "void.gif", na kterém nebylo zobrazeno vůbec nic. Cítím zde pach konspirace. :roll:

    ad tonzura: "My direwolves are paying homage to me!" Eh, volná parafráze na plakáty, které jsem viděl vylepené na různých místech po Praze. Řvaní však jistě škoda nebude, i v případě jeho zcizení ho lze snadno nahradit jiným, stejně zajímavým citátem. Změna je život a jistá rotace podpisů nezaškodí.

    ad autogram: Vybral jsem si prostě první citát z Písně, který mi padl do oko a který se týkal Severu. Od té doby jsem byl líný si jej změnit na něco zlovlkovatějšího (nádherný neologismus!). A o latině mi prosím povídej až po zápočtech, jinak se mohu stát nerudným. :lol:

  • upraveno 5. ledna 2007

    ad dobře míněná rada) Měl by sis vybrat raději něco víc akčního. Stačí se rozhlédnout kolem sebe... :lol:

    to Alek: Nechtěl by sis do podpisu zakomponovat Létovu hardcore administrátorskou verzi? 8)

  • upraveno 5. ledna 2007

    Našel jsem nádherný text písně, který by mohl posloužit jako můj podpis: "You know I'm a howlin' wolf, and I been howlin' all around your door, Well you know I'm a howlin' wolf, and I been howlin' all around your door, If you give me what I want little girl, you won't hear me howl no more!"

    Ale raději si najdu ještě něco z písně. :wink:

  • upraveno 5. ledna 2007

    To je z Červené karkulky nebo Sedmi malých kůzlátek? :wink: Obávám se, abys nezůstal nepochopen.

  • upraveno 5. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    To je z Červené karkulky nebo Sedmi malých kůzlátek? :wink: Obávám se, abys nezůstal nepochopen.


    Ani jedno, ani druhé, je to text náhodné písničky, kterou jsem našel na internetu. Ani jsem neměl možnost si ji poslechnout, ale jistě to bude kvalita. 8)

    A další: "You know I'm the Wolf baby, you know I stays in the woods, You know I'm the Wolf babe, you know I stays in the woods, Well when you get in trouble, you call the wolf out of the woods." Jeden by nevěřil, jaké poklady se mohou skrývat v truhlách světové musikografie. :wink:

    Ovšem riziko nepochopení je zde značné, obzvláště, když je znám můj křehký, obdivný vztah ke slečně Sanse. Proto se raději zdržím podobných experimentů. :!:

  • upraveno 5. ledna 2007

    Hm, tipuju to na raného Lou Reeda.

    Víš, co je výhoda? Že na tenhle topic se spořádaní uživatelé bojí vkročit, takže tu můžeme vesele konspirovat a pomlouvat ostatní, co říkáš? :D

  • upraveno 5. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Hm, tipuju to na raného Lou Reeda.


    S hudbou ze Šíje nejsem příliš obeznámen. 8)

    heavy_head wrote:
    Víš, co je výhoda? Že na tenhle topic se spořádaní uživatelé bojí vkročit, takže tu můžeme vesele konspirovat a pomlouvat ostatní, co říkáš? :D


    Konspirace a intriky jsou mou druhou přirozeností, sere. Jsem tak trochu Cersei s vlčím ocasem. :wink: V první řadě bych pomluvil ty, kteří si nevšímají naší Sansy. Víš, já si myslím, že oni se ani nepodívají na ty obrázky, které pro ně tak pracně vyhledáváme. Sansiny hlášky a moudré výroky nejspíše rovnou přeskakují. Oni totiž trpí mocnými předsudky a nechtějí si připustit, jakou úchvatnou děvou se lady Stark stala. :P
  • upraveno 5. ledna 2007

    Předsudky jsou strašlivá věc. Já myslím, že mnohý a rád se podívá, ale dál bude pokrytecky tvrdit, že je to pod jeho úroveň. :twisted:

  • upraveno 5. ledna 2007

    Že by naši antisansističtí přátelé byli až takto pokryteční, vodu kázali a víno pili? Inu, je to možné, vzpomeňme si, jak nedobrý lord Tywin popoháněl svého syna za jeho sentimentální vztahy k ženám, a sám si nechal vykopat tunel k Chatayi. :twisted:

    Že by měli Alek a spol. na svých harddiscích uloženy mnohagigabajtové galerie Sansiných obrázků? Možné je vše! :wink:

  • upraveno 5. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Nechtěl by sis do podpisu zakomponovat Létovu hardcore administrátorskou verzi? 8)

    To je jako s tim smradem, tahne se a tahne a dostane se uplne vsude, proto se ale jeho citaty jeste nemusi dostat do meho podpisu:-) ale zmenu uz chystam...

  • upraveno 5. ledna 2007

    Alek wrote:
    To je jako s tim smradem, tahne se a tahne a dostane se uplne vsude


    Ten smrad má být nějaká narážka na Ducha? :wink:
  • upraveno 5. ledna 2007

    Kacíři! A místo, aby se jako my podělili s ostatními, raději v ústraní a potají prohlížejí dosud nezveřejněné snímky naší Královny Severu. Anebo je i sami tvoří, modelují z hlíny, zhotovují koláže, a dokonce si její kapitoly sešívají k sobě a tvoří si vlastní Píseň o Sanse? I to je možné. :D

  • upraveno 5. ledna 2007

    Co sem tahas Ducha? Ten nevyje, nesteka, nemnouka ani nesmrdi...ve vsech smerech sympatickej cumacek:-)

  • upraveno 5. ledna 2007

    Aleku, ty jsi ale krutě offtopic, víš to? Tohle je téma o Sanse. Tak se podle toho, prosím tě, chovej! :wink: :roll:

  • upraveno 5. ledna 2007

    to je tak kdyz se sejdou tri moderatori v pozdni hodine v jednom tematu...to aby pak vzali vysavac nebo najali levnou ukrajinskou silu:-)

  • upraveno 5. ledna 2007

    Alek wrote:
    Co sem tahas Ducha? Ten nevyje, nesteka, nemnouka ani nesmrdi...ve vsech smerech sympatickej cumacek


    Stejně jako Sansa, že ano? :P Něco o vypouštění Ducha psal Peter v tématu Zlovlci, doporučuji zaznamenat. :wink:

    heavy_head wrote:
    Kacíři! A místo, aby se jako my podělili s ostatními, raději v ústraní a potají prohlížejí dosud nezveřejněné snímky naší Královny Severu. Anebo je i sami tvoří, modelují z hlíny, zhotovují koláže, a dokonce si její kapitoly sešívají k sobě a tvoří si vlastní Píseň o Sanse? I to je možné. :D


    A snad i sám GRRM o ní píše tajné kapitoly a zásobuje jimi celý tento utajený, nedobrý spolek hamižných sansofilů! :shock: Cítím se zrazen, cítím se krutě raněn tímto přístupem. "Sansa není jen vaše," chce se mi křičet, "Sansa je nás všech! Sansa je veřejná!" :D :roll:
  • upraveno 5. ledna 2007

    Náš cíl je jasný. Chceme elegantně a s přehledem vstoupit do dějin fóra jako první topic, který dokázal pokořil bájnou hranici 1000 shlédnutí.

    To je výzva, ne? 8)

  • upraveno 5. ledna 2007

    je verejna co? nabizi se jeden termin....:-)

    ok, uz vas tu nebudu rusit a plevelit vam tu two-men-topic, jdu dokoukat Divku s perlou a pak snit o sve draci kralovne, a necham vas tu spokojene vrkat...a ne at vyhasne ohen, jen pekne trimejte pochoden, Strazci plamene!:-)

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.