Sandor Clegane

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

POZOR SPOILER na Hostinu 2!

Trápí vás osud nebohého Ohaře? Nemůžete v noci spát, smáčíte polštář slzami, lkajíce: "Ach Sandore, Sandore!", proklínáte autora za nešťastný osud oblíbené postavy? :)

Pak možná nemusíte. Je dobré se podívat pozorněji, co říkal Brienne Starší bratr na Tichém ostrově. "Ten muž, za kterým se honíš, je mrtvý." Brienne se honila za Ohařem, divokým válečníkem... A když konstatovala: "Sandor Clegane je tedy mrtvý", odpověděl docela vyhýbavě: "Odpočívá v pokoji." A později řekl, že je Ohař mrtvý. Ohař, ale ne Sandor Clegane. To by mohlo znamenat, že se Sandor vzdal svého života bojovníka a přidal se k tichým bratřím. Vždyť i sám Starší bratr říká, že zemřel v bitvě na Trojzubci, načež se vzdal rytířství a stal se mnichem. To by mohlo být zajímavé vodítko. Kromě toho ví o Ohařovi až příliš mnoho informací: že chtěl zabít svého bratra, že byl zahořklá duše, že s ním putovala Arya... to se nejpravděpodobněji mohl dozvědět přímo od Sandora, a nejspíše ne ve chvíli, kdy v horečkách umíral pod stromem, ale spíše později. A myslíte si, že by se jim podařilo chytit a ustájit Cizince, kdyby jim v tom alespoň trochu nepomohl jeho pán? :wink:

A kromě toho je dobré si povšimnout hrobníka, který kope na svahu hrob. Bratr Narbert o něm říká, že je to novic. Též je řečeno, že je větší než Brienne a chromý. A nebyl náhodou při boji v hostinci Sandor zraněn na stehně? Hm? Možná si říkáte, proč by se zrovna Sandor Clegane přidal k Tichým bratřím. Sám Starší bratr říká, že Sandor žil proto, aby mohl zabít svého bratra, a to jediné mu vzali, když princ Oberyn z Dorne bodl Gregora otráveným oštěpem. Ovšem tuto novinku se Sandor mohl dozvědět jedině od Tichých bratří. Je dost dobře možné, že se po ztrátě své "válečnické motivace" uchýlil do kláštera. Jenže, co se stane, až se bratr Sandor dozví, že Hora ve skutečnosti není mrtvý, ale stala se z něho Qyburnem oživená nemrtvá bestie? Vydrží u klášterního života? :P

Samozřejmě, nic není jisté. Možná je Ohař naživu, možná je mrtvý. Jaký je váš názor?

«13456

Komentáře

  • upraveno 18. prosince 2006

    Jak mi to jenom mohlo uniknout??

  • upraveno 19. prosince 2006

    2 Leto. Sú to presne aj moje myšlienky. Prvé voditko bolo pre mňa, že sa tam dvakrát spomenie, že hrobník je obrovský, väčší ako Brienne. To už bolo podozrivé. Dialóg Strašieho brata to podľa mňa potvrdil.

    Myslím, že súboj bratov Cleganových nás neminie...

    Tak isto smrť Cibulového rytiera je rumour a preto si myslím, že ani Brienne ešte nehompala nohami...

  • upraveno 19. prosince 2006

    Tak tak, řekl bych, že Sandor je živý a Brienne také ještě neskončila. Ale už by nás někdo mohl konečně zbavit Catelyn/Kamenosrdce, Berik byl mnohem lepší.

  • upraveno 19. prosince 2006

    Vynikající postřeh pánové. Doufám, že Sandor opravdu žije. Možná se opět setká s Gregorem tváří v tvář. Sandor je skvělá postava. Hrozně se mi líbilo, jak pod tou tvrdou slupkou se nacházela i jistá dávka něžnosti. A hlavně ta upřímnost. Upřímnosti si cením jako vlastnosti převelice. Upřímnější než Sandor byl snad pouze v některých chílích Jaime...má nejoblíbenější mužská postava:-)

  • upraveno 19. prosince 2006

    Jen se neradujte příliš předčasně. Ještě nic není jisté, třeba to je jenom "red herring" - v češtině asi podobný výraz nemáme, ale používá se to v případech, kdy autor nějakými náznaky donutí své čtenáře myslet si, že odhalili jeho pravý skrytý záměr, ale on tam žádný skrytý záměr není. Sometimes cigar is just a cigar (and gravedigger just a gravedigger). A nevyhánějte mě na zahraniční fóra, trochu nenásilné výuky angličtiny nikomu neuškodí. :D

    Mimochodem, taky vám připadne, že se Martin při vymýšlení postavy Sandora trochu inspiroval Fantomem opery? Tam je také hrdina zohyzděný na půlce tváře a své chráněnkyni Christine říká: "Sing, my angel of music, sing for me!" Že by souvislost s Ohařem a Sansou? :wink:

  • upraveno 19. prosince 2006

    Samwell wrote:
    Jak mi to jenom mohlo uniknout??

    Přesně to si taky říkám... :D

  • upraveno 21. prosince 2006

    ad Léto: Jo, správně a jistě. Ve chvíli kdy začal Starší bratr mluvit o Ohařovi jsem si říkal - jaktože toho tolik ví? O jeho osudech, cílech, tužbách... Jsou dvě možnosti. Buď je Starší bratr někdo jiný než o sobě tvrdí (např. přišel z Králova přístaviště teprve nedávno, kde byl přítelem Ohaře apod. - kde je jasná trhlina v tom, že Ohař žádné přátele neměl a o svých problémech se s nikým - snad až na Sansu :-) - nebavil) nebo se mu Ohař osobně vyzpovídal - což by těřko udělal jindy, než kdyby se chtěl dát na cestu pokání - uznejte, že starý Ohař by svá tajemství nesvěřil nikomu a to ani na smrtelném loži. Moje první myšlenka dokonce byla, že by Ohař byl přímo Starším bratrem (ale na to je moc málo popálený, uvědomil jsem si hned ;-) )... Takže, nad starým Sandorem ještě nelamme hůl...

  • upraveno 25. prosince 2006

    Myslim, ze to skryty zamer autora je, nechat nas taky trochu premyslet:-) Je zazrak, ze tahle sekce prekladem neztratila svuj vyznam, coz se u techhle tajmestvi obcas stava, ale Hanina to bud taky prokoukla, anebo ji to tentokrat vyslo:-) takze doufam s vami, Sandor je skvela postava, kam se na nej hrabe Jamie:-))

  • upraveno 25. prosince 2006

    O pět let později, v Králově přístavišti:

    Sandor: "Ruku líbám, vznešená dámo! Vyrostla jsi do krásy vpravdě uchvacující, ptáčku."

    Sansa: "A též jsem se stala paní Severu a Údolí a Říčních krajin."

    Sandor: "A já jsem se stal nejvyšším septonem!"

    Sansa: "Ale já si nedělám legraci!"

    Sandor: "Vždyť já také ne!"



    A pak se vezmou. :P

  • upraveno 25. prosince 2006

    Léto wrote:
    O pět let později, v Králově přístavišti:

    Sandor: "Ruku líbám, vznešená dámo! Vyrostla jsi do krásy vpravdě uchvacující, ptáčku."

    Sansa: "A též jsem se stala paní Severu a Údolí a Říčních krajin."

    Sandor: "A já jsem se stal nejvyšším septonem!"

    Sansa: "Ale já si nedělám legraci!"

    Sandor: "Vždyť já také ne!"



    A pak se vezmou. :P

    A Gregor jim pude za druzicku, vid? A servirovat budou jisteho zlovlka...pak zazvoni zvonec, a Cersei se prubudi ze spatneho snu:-)

  • upraveno 25. prosince 2006

    :lol: :lol:

    to Léto: To bylo skoro stejně dobré jako ode mně! :wink:

  • upraveno 26. prosince 2006

    heavy_head wrote:
    :lol: :lol:

    to Léto: To bylo skoro stejně dobré jako ode mně! :wink:

    Ale to snad ne...na tebe a tvůj ostrovtip a propracované pointy nikdož nemá,Boží zázraku...

  • upraveno 26. prosince 2006

    to Black Paladin: Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích :lol:

    Nechceš se taky zapojit do výběru účastníků v Aréně? Je tam někdo, kdo ti tam chybí? Jaký si to uděláme, takový to budem mít!

  • upraveno 26. prosince 2006

    Alek wrote:
    A Gregor jim pude za druzicku, vid? A servirovat budou jisteho zlovlka...pak zazvoni zvonec, a Cersei se prubudi ze spatneho snu:-)


    :lol:

    Sansa by řekla: "Ne, ne, ty všechno zkazíš!"

    A Arya by řekla: "Hloupý, hloupý, hloupý!"

    :lol:

    Heavy_heade a Black Paladine, vy jste bratři, nebo tak něco? :roll: Že si tak notujete. :)

  • upraveno 26. prosince 2006

    Léto wrote:
    Heavy_heade a Black Paladine, vy jste bratři, nebo tak něco? :roll: Že si tak notujete. :)

    Tak ten byl také dobrý. :lol:

    A nyní něco pro latiníky (bohužel ne z mé hlavy, jakkoli je těžká):

    Good one.

    Cersei: Who's sword is this?

    Jaime: It's Valyrian Steel, baby.

    Cersei: Who's Valyrian Steel is this?

    Jaime: It's Ned's.

    Cersei: Who's Ned?

    Jaime: Ned's dead, baby. Ned's dead.

    Jistě netřeba dodávat, na který známý film je tohle parodie...

  • upraveno 29. prosince 2006

    hezky :-)

  • upraveno 29. prosince 2006

    Sandor jako mnich? To si děláte pr.el, ne?:))) No, nicméně tohle mi taky uteklo a jako další spekulace to neni zlý... Akorát by opět nebyla mrtvá postava ,která je mrtvá, což mě začíná trochu štvát, ale tak Sandora bych Martinovi ještě odpustil;)) Pak už by to nějakou mrvtou mrtvolu chtělo...

  • upraveno 29. prosince 2006

    ad Pulp Fiction of Westeros:

    Quote:


    Cersei: Who's sword is this?

    Jaime: It's Valyrian Steel, baby.

    Cersei: Who's Valyrian Steel is this?

    Jaime: It's Ned's.

    Cersei: Who's Ned?

    Jaime: Ned's dead, baby. Ned's dead.

    :-D

    Výborný, skoro tak dobrý jako družička-Gregor... Mimochodem, dokážete si představit Horu v růžových šatičkách jak drží Sanse závoj a spiklenecky mrká na Sandora, že udělal terno? :-)

  • upraveno 29. prosince 2006

    Sandor nieje skoro urcite mrtvy,podobne ako Brienne...usudzujem tak aj s toho,ze ich mena by boli v zatvorkach pri zozname rodov.(Je to taka moja uvaha)

  • upraveno 29. prosince 2006

    desaixx wrote:
    Sandor nieje skoro urcite mrtvy,podobne ako Brienne...usudzujem tak aj s toho,ze ich mena by boli v zatvorkach pri zozname rodov.(Je to taka moja uvaha)

    Ty seznamy odpovídají vždy situaci na začátku té které knihy.

  • upraveno 29. prosince 2006

    ano to ano,ale Sandor "zomieral" na konci Burky mecov.

  • upraveno 29. prosince 2006

    Víte,co je úplně v hajzlu?Že vždycky,když něco píšu na tohle fórum,tak jsem (když ne totálně,tak alespoň značně) ožralej...

    Vůbec nevim,vo co se ted´ jedná...

  • upraveno 29. prosince 2006

    Black Paladin wrote:
    Víte,co je úplně v hajzlu?Že vždycky,když něco píšu na tohle fórum,tak jsem (když ne totálně,tak alespoň značně) ožralej...

    Vůbec nevim,vo co se ted´ jedná...

    Jo, z toho příspěvku je to celkem patrný:)))

  • upraveno 29. prosince 2006

    Ale já sem zrovna střízlivý:))ani králíček Azurit mě už nepronásleduje...takže je se mnou rozumná řeč a neklepu se strachy: D

  • upraveno 18. června 2011
    hej dobrý to den ... já čtu hostinu teď a popravdě jsem rád, protože to čekání na tanec bude alespoň krátký, jen mě napadla jedna věc, což mi přijde jako totálně ujetý i hustý zároveň, Ohař si taky myslím bude onen hrobník shrbený se špatnou nohou, ovšem když jsem četl, jak vypálil Solnopánve, ale nemohl by to tedy být on vybavil jsem si jedno - hlava jako pes, skvělý bojovník - asi je to blbost třeba to někdo napsal ale mě to nějak sedí takto - Robb s přišitou hlavou zlovlka kterýho oživil Thoros z Myru stejně jako Catelyn ... ( ačkoliv si možná nepamatuju něco co to třeba vyvracuje ) - napadlo mě = Robb by se nechoval tak šíleně, ale zase s hlavou a tím pádem i mozkem zlovlka by byl velkou hříčkou všeliké magie ... dlouho mě to nedává smysl, ač se toho podivně držím, ale jediný co mě s tim potkalo, byl rozhovor Brienne se Starším bratrem = " .. viděl jsem ženu která měla celá prsa pryč .. " popisoval tam jako by byla sežraná ( ta prsa ) = mohl se Robb/zlovlk zbláznit a dělat takovéhle věci pokud vůbec Robb/zlovlk existuje a pokud nemam jenom bujnou fantazii .. ? ( p.s. ještě jsem knihu nedočetl .. )
  • upraveno 18. června 2011
    Napřed dočti knihu...
  • upraveno 18. června 2011
    Strejda: A nauc se prosim davat tecky na konec vety. Tvuj prispevek se da vylozit hned nekolika zpusoby - nejdriv napises:
    "Ohař si taky myslím bude onen hrobník shrbený" ,
    a hned na to napises:
    "ovšem když jsem četl, jak vypálil Solnopánve, ale nemohl by to tedy být on".

    Tak jak teda, podle tebe je to on, nebo neni?
  • upraveno 18. června 2011
    to Strejda: Ohař měl takovou hezkou helmu, vytvarovanou jako psí morda, podle které ho lidi poznávali. Předposledně jsem tu helmu viděl u skupinky Chrabrých kumpánů, a naposledy ji měl v rukách jeden z Dondarrionových psanců. Jistě se mluvilo o helmě a nikoli nechutné nekromancii. Robb by navíc z logiky příběhu měl zůstat mrtvý - a jen těžko se dá předpokládat, že by se Freyové zrovna robbovy mtvoly zbavili.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. června 2011
    Strejda: Panebože, jen to ne!!!
  • upraveno 18. června 2011
    napred docti knihu a pak spekuluj :D jinak je to dobra fantasmagorie :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.