Nejoblibenejsi rod

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Sestavil jsem si žebříček mne nejvice sympatickych rodu. Jak jste na tom vy?

1. Starkove

2. Martellove

3. Lannisterove

4. Targaryenove

5. Baratheonove

6-7. Arrynove, Tullyove

8. Tyrellove

9. Greyjoyove

_______________________

Slys mne rvat

11011131516

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. srpna 2014
    Achileus napsal(a):


    Jona Arryna zavraždil Malíček.
    Co udělal Tywin spoustu věcí: Dokázal potlačit vzpouru vazalů Lannisterů, dokázal se vypořádat s Robbem Starkem, získal na svou starnu Tyrelly (Do té doby byli Tyrellové spolu se Starky hlavní hrozba pro Lannistery)

    1) Arryna teoreticky nezabil Malíček ale Lysa na Malíčkov popud.
    2) Ja to viem, ak si si nevšimol, hovorím o správe, ktorú Ned dostal. Lysa mu akosi neposlala odkaz: ,,Och, čaves kámo, zabila som svojho manžela lebo mi to prikázal Malíček... Ako ide život?"

    Bavíme sa tu o tom, ktorý rod má na tanieri menej zla. Tywin bol schopný, to mu neberiem. Ale nebol "dobrý".
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Tyrelly nezískal, Tyrelly mu nahnal do náruče Stannis vraždou Renlyho kterého chtěl Loras pomstít a tak se přidali k Lannisterům aby válčili proti Stannisovi. Je to celkem logické, u nikoho jeného už holku udat nemohly. Věděli, že Tywin jí vezme, i kdyby náhodou byla "poškozená" protože nemá jinou možnost. Strkat jí do postele Stannisovi by asi moc ovoce nepřineslo.
  • @Everett_Young Spojenectví s Tyrelly domluvil Malíček.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @JoffreyWater tak si to dáme ještě jednou

    Tyrelly nezískal, Tyrelly mu nahnal do náruče Stannis vraždou Renlyho kterého chtěl Loras pomstít a tak se přidali k Lannisterům aby válčili proti Stannisovi. Je to celkem logické, u nikoho jeného už holku udat nemohly. Věděli, že Tywin jí vezme, i kdyby náhodou byla "poškozená" protože nemá jinou možnost. Strkat jí do postele Stannisovi by asi moc ovoce nepřineslo.

    - pokud Tyrellové nechtěli válčit sami proti všem, tak museli uzavřít spojenectví s Lannistery, i kdyby s nimi přijel vyjednávat třeba Hodor.
  • Jinými slovy, spojenectví vyjednal Malíček, ale příležitost k tomu získal jen díky vraždě Renlyho, kdy se chtěl Loras Stannisovi pomstít, jinak by se k Lannisterům nikdy nepřidali. Každopádně se to spojenectví nedá počítat jako nějaký úspěch Tywina :-)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 19. srpna 2014
    Gepeto napsal(a):

    Achileus napsal(a):


    Jona Arryna zavraždil Malíček.
    Co udělal Tywin spoustu věcí: Dokázal potlačit vzpouru vazalů Lannisterů, dokázal se vypořádat s Robbem Starkem, získal na svou starnu Tyrelly (Do té doby byli Tyrellové spolu se Starky hlavní hrozba pro Lannistery)

    1) Arryna teoreticky nezabil Malíček ale Lysa na Malíčkov popud.
    2) Ja to viem, ak si si nevšimol, hovorím o správe, ktorú Ned dostal. Lysa mu akosi neposlala odkaz: ,,Och, čaves kámo, zabila som svojho manžela lebo mi to prikázal Malíček... Ako ide život?"
    Bavíme sa tu o tom, ktorý rod má na tanieri menej zla. Tywin bol schopný, to mu neberiem. Ale nebol "dobrý".

    Neexistuje dobro, ani zlo to vše zdá se nám v našem srdci William Shakespeare
    Co dodat Will měl naprostou pravdu :-D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Everett_Young napsal(a):

    @JoffreyWater tak si to dáme ještě jednou

    Tyrelly nezískal, Tyrelly mu nahnal do náruče Stannis vraždou Renlyho kterého chtěl Loras pomstít a tak se přidali k Lannisterům aby válčili proti Stannisovi. Je to celkem logické, u nikoho jeného už holku udat nemohly. Věděli, že Tywin jí vezme, i kdyby náhodou byla "poškozená" protože nemá jinou možnost. Strkat jí do postele Stannisovi by asi moc ovoce nepřineslo.
    - pokud Tyrellové nechtěli válčit sami proti všem, tak museli uzavřít spojenectví s Lannistery, i kdyby s nimi přijel vyjednávat třeba Hodor.

    Mohli se přidat ke Starkům
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus ne, nemohli se přidat ke Starkům, protože Starkové rebelovali proti železnému trůnu, nechtěli jej získat. Do války se Starky by pak šel kterýkoli král který by získal Železný Trůn. Opět, tím by si vůbec nepomohly, protože i kdyby společně porazili Lannistery, museli by dál válčit proti starkům, protože by jaksi postrádali půlku království.

    Teď se prosím ještě ozvěte někdo že se mohli spojit s Balonem Greyjoyem, ať už to máme z krku všechno.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus ne, nemohli se přidat ke Starkům, protože Starkové rebelovali proti železnému trůnu, nechtěli jej získat. Do války se Starky by pak šel kterýkoli král který by získal Železný Trůn. Opět, tím by si vůbec nepomohly, protože i kdyby společně porazili Lannistery, museli by dál válčit proti starkům, protože by jaksi postrádali půlku království.

    Teď se prosím ještě ozvěte někdo že se mohli spojit s Balonem Greyjoyem, ať už to máme z krku všechno.

    Robb se s Balonem chtěl spojit, nebo si myslíš, že Theon jel na Železné ostrovy na prázdniny?
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus ne, nemohli se přidat ke Starkům, protože Starkové rebelovali proti železnému trůnu, nechtěli jej získat. Do války se Starky by pak šel kterýkoli král který by získal Železný Trůn. Opět, tím by si vůbec nepomohly, protože i kdyby společně porazili Lannistery, museli by dál válčit proti starkům, protože by jaksi postrádali půlku království.

    Teď se prosím ještě ozvěte někdo že se mohli spojit s Balonem Greyjoyem, ať už to máme z krku všechno.

    Stejně rebelovali i Tyrellové, nebo prohlášení Renlyho za krále Vysoké zahrady není rebelie?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus

    1) Myslel jsem Tyrelly, ještě tu nikdo jako nenadhodil že by se mohly spojit se posledním z pěti králů, s Balonem

    2) Renly se tituloval králem Sedmi Království, ne králem Vysoké zahrady. Ta mu odpřisáhla věrnost, ale jakožto králi Sedmi království, ne králi Vysoké zahrady, to je značný rozdíl. Spoléhali na to že Renly vyhraje válku (a nebýt Stannise tak by jí nejspíše i vyhrál) a ovládne 7 království. Což technicky vzato není rebelie proti trůnu, protože Renly proti nikomu nerebeloval, pouze uchvacoval. Stejně tak se Železný trůn snažil uchvátit Stannis a získat tak celých 7 království, stejně jako Renly. Rebelovali Stark a Greyjoy. Spojit se se Starkem, tím by přišli o severní polovinu království, nebo by s ním po vybití Lannisterů museli stejně sami válčit, protože jak víme, Robb už byl v té době přislíben někomu jinému a provdat Margaery za něj tak nepřicházelo v úvahu. Takže ne, technicky vzato to není rebelie.
  • @Everett_Young Obdivuju tvojí trpělivost :king:
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 19. srpna 2014
    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus ne, nemohli se přidat ke Starkům, protože Starkové rebelovali proti železnému trůnu, nechtěli jej získat. Do války se Starky by pak šel kterýkoli král který by získal Železný Trůn. Opět, tím by si vůbec nepomohly, protože i kdyby společně porazili Lannistery, museli by dál válčit proti starkům, protože by jaksi postrádali půlku království.

    Teď se prosím ještě ozvěte někdo že se mohli spojit s Balonem Greyjoyem, ať už to máme z krku všechno.

    Mohli sa spojiť s Daenerys =D Alebo... S Velkým Jiným... Aj to je stále možnosť.... Bola by asi rovnako efektívna...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @svoa00 také obdivuji svojí trpělivost =D

    @Gepeto kšá ty arogantní agnostiku, kšá kšá! :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Everett_Young A zatiaľčo je Everett zmietaný v zúfalom a bezvýslednom argumentačnom boji s oponentmi, internetové vrany zlietajú, aby sa na tom aspoň dobre zabavili zo zálohy :D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus

    1) Myslel jsem Tyrelly, ještě tu nikdo jako nenadhodil že by se mohly spojit se posledním z pěti králů, s Balonem

    2) Renly se tituloval králem Sedmi Království, ne králem Vysoké zahrady. Ta mu odpřisáhla věrnost, ale jakožto králi Sedmi království, ne králi Vysoké zahrady, to je značný rozdíl. Spoléhali na to že Renly vyhraje válku (a nebýt Stannise tak by jí nejspíše i vyhrál) a ovládne 7 království. Což technicky vzato není rebelie proti trůnu, protože Renly proti nikomu nerebeloval, pouze uchvacoval. Stejně tak se Železný trůn snažil uchvátit Stannis a získat tak celých 7 království, stejně jako Renly. Rebelovali Stark a Greyjoy. Spojit se se Starkem, tím by přišli o severní polovinu království, nebo by s ním po vybití Lannisterů museli stejně sami válčit, protože jak víme, Robb už byl v té době přislíben někomu jinému a provdat Margaery za něj tak nepřicházelo v úvahu. Takže ne, technicky vzato to není rebelie.

    Renly byl pro Lannistery nebezpečný, asi jako moucha, jedinou hrozbou pro Tywina byl Robb

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus

    1) Myslel jsem Tyrelly, ještě tu nikdo jako nenadhodil že by se mohly spojit se posledním z pěti králů, s Balonem

    2) Renly se tituloval králem Sedmi Království, ne králem Vysoké zahrady. Ta mu odpřisáhla věrnost, ale jakožto králi Sedmi království, ne králi Vysoké zahrady, to je značný rozdíl. Spoléhali na to že Renly vyhraje válku (a nebýt Stannise tak by jí nejspíše i vyhrál) a ovládne 7
    království. Což technicky vzato není rebelie proti trůnu, protože Renly proti nikomu nerebeloval, pouze uchvacoval. Stejně tak se Železný trůn snažil uchvátit Stannis a získat tak celých 7 království, stejně jako Renly. Rebelovali Stark a Greyjoy. Spojit se se Starkem, tím by přišli o severní polovinu království, nebo by s ním po vybití Lannisterů museli stejně sami válčit, protože jak víme, Robb už byl v té době přislíben někomu jinému a provdat Margaery za něj tak nepřicházelo v úvahu. Takže ne, technicky vzato to není rebelie.

    Jinak titul krále Sedmi království byl u Renlyho formální(fakticky vládl jen Jihu a Bouřlivým zemím). Jan Lucemburský si taky nechal říkat polský král a nic o tom, že by jím kdy byl mi není nic známo

  • @Achileus: Co prosím? Renly a jeho armáda Highgardenu představovala celkem významnou sílu a ač můžeme pochybovat o Renlyho taktických schopnostech, pořád tu byl Mace (politicky střevo, ale jako vojevůdce asi úplně neschopný nebyl) a potažmo Tarly, který je podle všeho celkem kanón... Jestli by Tywinova armáda Renlymu nakopala nevím, ale asi by to bylo Pyrrhovo vítězství pro tu či onu stranu... Každopádně mouchu jsem si nikdy nepředstavoval tak silnou, že by disponovala větší armádou než já...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Jay napsal(a):

    @Achileus: Co prosím? Renly a jeho armáda Highgardenu představovala celkem významnou sílu a ač můžeme pochybovat o Renlyho taktických schopnostech, pořád tu byl Mace (politicky střevo, ale jako vojevůdce asi úplně neschopný nebyl) a potažmo Tarly, který je podle všeho celkem kanón... Jestli by Tywinova armáda Renlymu nakopala nevím, ale asi by to bylo Pyrrhovo vítězství pro tu či onu stranu... Každopádně mouchu jsem si nikdy nepředstavoval tak silnou, že by disponovala větší armádou než já...

    O Maceho taktický schopnostech vypovídá to jak ho vypráskal Stannis, když Tyrellové obléhali Bouřlivý konec, tu mouchu jsem myslel, tak že sice měl velkou armádu(čtyřicet tisíc, nebo kolik to bylo), ale nic světoborného s ní nedokázal, místo, aby zavel k zařazení na nejvyšší rychlost a hnal se přímo na KL(které v tu chvíli bylo v podstatě bez posádky) tak se zdržoval v kde jaké díře.

  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Renly byl velkou hrozbou, měl víc než 50 000 vojáků, měl Randylla Tarllyho, který je popisován méně mocná kopie Tywina (takže schopný stratég a politik), měl rytíře květin, měl Brienne, měl spoustu dobrých válečníků. A navíc, Tywin byl s armádou na severu, takže Renlyho neměl kdo ohrozit, nebýt Melisandřina stínu. A když už chceš říct, že titul krále sedmi království byl u Renlyho formální, tak musíš také dodat že je formální i u Stannise který teď nevládne vůbec ničemu a v té době vládl akorát Dragonstonu. O nebezpečnosti Stannise pak vypovídá obléhání Králova přístaviště které by vyhrál nebýt blbosti Edmura, který bránil brody proti Horovi i když měl nařízeno ho pustit a Tywin se tak stáhl zpět k Kings Landing. Takže opět nemáš pravdu, oba bratři Baratheoni jsou velice nebezpeční, jen jim osud/Martin nepřál. I když u Stannise se ještě uvidí.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Achileus napsal(a):

    Renly byl pro Lannistery nebezpečný, asi jako moucha, jedinou hrozbou pro Tywina byl Robb

    Tywin Robba od začátku podceňoval a i po prokázání schopností ho nepovažoval za největší hrozbu. Největší starosti mu dělal Stannis, radost neměl ani z počtu Renlyho armády.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Achileus napsal(a):

    O Maceho taktický schopnostech vypovídá to jak ho vypráskal Stannis, když Tyrellové obléhali Bouřlivý konec, tu mouchu jsem myslel, tak že sice měl velkou armádu(čtyřicet tisíc, nebo kolik to bylo), ale nic světoborného s ní nedokázal, místo, aby zavel k zařazení na nejvyšší rychlost a hnal se přímo na KL(které v tu chvíli bylo v podstatě bez posádky) tak se zdržoval v kde jaké díře.

    Stannis Maceho nevypráskal. Stannis jen seděl zavřený za hradbami a čekal. Čekal jestli mu dřív dojdou zásoby, nebo mu někdo dojde na pomoc. Nic jiného mu taky nezbývalo. Stannis tenkrát nedisponoval armádou, měl jen posádku hradu.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. srpna 2014
    Achileus napsal(a):

    Renly byl pro Lannistery nebezpečný, asi jako moucha, jedinou hrozbou pro Tywina byl Robb

    =D Renly s podporou kráľovstva, ktoré nebolo v kríze, malo dosť zásob i bohatstva financovať vojnu a početnú armádu celej Roviny a väčšiny Búrlilordov útočí na mesto s chabým osadenstvom, ktorého morálka upadá, s podporou nepočetnej armády (ktorej značná časť bola beztak niekde inde) Korunokrajov a Západu, v dobách krízy, hladomoru a s nedostatkom peňazí na zaplatenie výdajov.

    Toto je fakt pekná debilina. Stannis so svojou relatívne malou armádou a podporou s loďstvom získaným v zhone bol pre nich dosť veľkým nebezpečenstvom (skús si ešte raz prečítať priebeh Černovody), ale Renly s niekoľkonásobne väčšou armádou a s lepšou podporou, ten Tywina netrápil.

    Už viem prečo si myslíš, že Tywin bol tak skvelý. Ty si myslíš, že Renlyho by zabil pohľadom a Stannisa by uškrtil Sílou. =D Páni, možno keď nebudeš mať tieto dezilúzie...
  • upraveno 20. srpna 2014

    Jan Lucemburský měl Polskou Královskou korunu. Tu získal Václav II Přemyslovec (v Polsku to byl Václav I). Zdědil ji Václav III a Jan Lucemburský ji získal společně s Českou korunou, když si vzal Elišku Přemyslovnu. Fakticky mu ale Polští vazalové slib nesložili a on se o to moc nestaral. Do rukou Poláků se dostala až za Karla IV, který ji dal Kazimírovy III, později zvanému Velikému výměnou za to, že nebude podporovat jeho rivaly ve svaté říši římské.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Elendir napsal(a):


    Jan Lucemburský měl Polskou Královskou korunu. Tu získal Václav II Přemyslovec (v Polsku to byl Václav I). Zdědil ji Václav III a Jan Lucemburský ji získal společně s Českou korunou, když si vzal Elišku Přemyslovnu. Fakticky mu ale Polští vazalové slib nesložili a on se o to moc nestaral. Do rukou Poláků se dostala až za Karla IV, který ji dal Kazimírovy III, později zvanému Velikému výměnou za to, že nebude podporovat jeho rivaly ve svaté říši římské. Titul to byl ryze formální, Karel na té výměně vydělal pokud vím dostal za to Slezsko

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus Renly byl velkou hrozbou, měl víc než 50 000 vojáků, měl Randylla Tarllyho, který je popisován méně mocná kopie Tywina (takže schopný stratég a politik), měl rytíře květin, měl Brienne, měl spoustu dobrých válečníků. A navíc, Tywin byl s armádou na severu, takže Renlyho neměl kdo ohrozit, nebýt Melisandřina stínu. A když už chceš říct, že titul krále sedmi království byl u Renlyho formální, tak musíš také dodat že je formální i u Stannise který teď nevládne vůbec ničemu a v té době vládl akorát Dragonstonu. O nebezpečnosti Stannise pak vypovídá obléhání Králova přístaviště které by vyhrál nebýt blbosti Edmura, který bránil brody proti Horovi i když měl nařízeno ho pustit a Tywin se tak stáhl zpět k Kings Landing. Takže opět nemáš pravdu, oba bratři Baratheoni jsou velice nebezpeční, jen jim osud/Martin nepřál. I když u Stannise se ještě uvidí.

    To nebezpečí stupně moucha jsem mysle tak, že místo, aby to vzal co nejrychlejším pochodem do KL (Město bylo tou dobou v podstatě bez posádky a na pokraji hladomoru) tak se zdržoval v kde jaké díře na Jihu. Stannis měl s mnohem menší armádou než Renly víc odvahy
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Gepeto napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Renly byl pro Lannistery nebezpečný, asi jako moucha, jedinou hrozbou pro Tywina byl Robb

    =D Renly s podporou kráľovstva, ktoré nebolo v kríze, malo dosť zásob i bohatstva financovať vojnu a početnú armádu celej Roviny a väčšiny Búrlilordov útočí na mesto s chabým osadenstvom, ktorého morálka upadá, s podporou nepočetnej armády (ktorej značná časť bola beztak niekde inde) Korunokrajov a Západu, v dobách krízy, hladomoru a s nedostatkom peňazí na zaplatenie výdajov.

    Toto je fakt pekná debilina. Stannis so svojou relatívne malou armádou a podporou s loďstvom získaným v zhone bol pre nich dosť veľkým nebezpečenstvom (skús si ešte raz prečítať priebeh Černovody), ale Renly s niekoľkonásobne väčšou armádou a s lepšou podporou, ten Tywina netrápil.

    Už viem prečo si myslíš, že Tywin bol tak skvelý. Ty si myslíš, že Renlyho by zabil pohľadom a Stannisa by uškrtil Sílou. =D Páni, možno keď nebudeš mať tieto dezilúzie...

    Ne to si opravdu nemyslím :-D
  • Dá se říct, že byl formální, protože královská autorita byla v Polsku již dlouhodobě nízká (to změnil až zmíněný Kazimír Veliký). Pokud by ale Jan Lucemburský místo bojování ve 100 leté válce, vzal armádu a vyrubal pár polských knížat a prosadil tak svůj právoplatný nárok, už by nebyl jen formální. Jináč Slezsko v tu dobu bylo de facto součástí zemí koruny České. Na dohodě nevydělal, protože ji Kazimír III nedodržel. Aby ho Karel udržel mimo vojenskou aktivitu, dojednával s ním řadu smluv, podpořených sňatky. Ty ale Kazimír také nedodržel. Dá se říci, že jediný smysl všech dohod bylo zdržet nenasytu, dokud nezemřel a nemohl tak již požadovat další ústupky. Jináč vám řeknu, že politika Westerosu je hadr ve srovnání se spletitostí politiky ve středověké Svaté říši římské.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Elendir napsal(a):

    Dá se říct, že byl formální, protože královská autorita byla v Polsku již dlouhodobě nízká (to změnil až zmíněný Kazimír Veliký). Pokud by ale Jan Lucemburský místo bojování ve 100 leté válce, vzal armádu a vyrubal pár polských knížat a prosadil tak svůj právoplatný nárok, už by nebyl jen formální. Jináč Slezsko v tu dobu bylo de facto součástí zemí koruny České. Na dohodě nevydělal, protože ji Kazimír III nedodržel. Aby ho Karel udržel mimo vojenskou aktivitu, dojednával s ním řadu smluv, podpořených sňatky. Ty ale Kazimír také nedodržel. Dá se říci, že jediný smysl všech dohod bylo zdržet nenasytu, dokud nezemřel a nemohl tak již požadovat další ústupky. Jináč vám řeknu, že politika Westerosu je hadr ve srovnání se spletitostí politiky ve středověké Svaté říši římské.

    No nevím Ludvíkovi Uherskému by se Janova přítomnost v Polsku nelíbila a to nemluvím o císaři Ludvíkovi

  • Římský císař Ludvík Bavor byl jeho nepřítel č. 1 v souboji o Svatořímskou korunu ten by ho tam rád neviděl určitě, ale nic by s tím dělat nemohl. Otázka je, co by udělal Karel Uherský (Ludvík Uherský byl jeho syn). S ním byl Jan Lucemburský spojenec proti Ludvíkovi Bavorovi. Ale v otázkách Polska měl samozřejmě vlastní plány.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.