Povídka č. 2 (12. kolo) - Ice & Fire

upraveno 21. srpna 2016 v Povídky
imagePovídka č. 2 (12. kolo) - Ice & Fire

Kterak  Edd houby hledal   Jiný den bychom v tuto brzkou ranní hodinu slyšeli na nádvoří i špendlík spadnout. Ne však dnes – celý Černý hrad byl na nohou! Od brány se ozýval křik a hlasitý dupot, který se neustále … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

  • =D Perfektní :-) Líbil se mi osobitý styl, spojení více témat do jedné povídky a hlavně jsem se u čtení opravdu dobře bavila.
  • Boží, parádní, senzační. Četlo se mi krásně a pobavil jsem se. :applause:
  • Skvělá povídka moc se ti povedla a hlavně pobavila :-D :-D :applause:
  • Co se týče gramatiky a stylistiky, jen drobnosti, které utečou každému psavci. Např.:
    - "Dole na nádvoří neslyšně, jako bílý přízrak," - nemělo by být ohraničeno čárkami
    - "Jon mu vekoryse nabídl´" - velkoryse
    - "Budete se asi divit, ale přepadl ho takový zvláštní druh houbařské posedlosti a to ho nutilo hledat dál a dál" - před "a to" by měla být čárka

    Styl tročku kolísal - zprvu se to tvářilo ještě trochu seriózně, ale jak do hry vstoupila bramboračka, bylo mi jasné, že to nebude povídka na vážnou notu :-). Oceňuji nejen použití známého pohádkového motivu (rozsekal mne výčet všeho, co si Edd od "měsíčků" přinesl), ale i jméno Eddison a vůbec to, že v povídce figuruje méně exponovaná postava Písně Ledu a Ohně, která však má svoji čtenářskou oblibu. A závěr s tím, co Melisandra viděla v plamenech následkem konzumace hub, byl výborný :-).
  • Zábavná povídka, culila jsem se celou dobu :) A určitě bych neřešila nějaké 2-3 překlepy nebo čárky, že @Lady Ašara (a pokud tak už činím, měla bych mít ve svém textu všechno perfektní)... Za mě tedy takové lehké a čtivé pobavení, díky!
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Nejvíce mě dostal závěr!!! Prodloužili jste mi život zase o nějaký ten šas navíc :D
    Připomnělo mi to staré dobré pohádky na dobrou noc :)
    Jediná výtka by byla k velkému počtu jídla, které Edd dostal od Dětí lesa. Už jenom proto, že některé z nich se mi do drsného severského prostředí nehodily. Ty mohli být nahrazeny plodinami, více evokujícími atmosféru severu...
  • Skvělá povídka u které jsem se výborně bavil. Obdivuji autorovo fantazii i smysl pro humor.
    Edd je jedna z oblíbených postav ságy a jsem rád, že zde zazářil jako hlavní hrdina. Navíc mi tento příběh k němu skvěle seděl a já se bavil každým řádkem. Zvláště část se třemi prasátky mi vyloženě rozesmála.
  • Nesmírně by mě zajímal autor této skvělé oddechovky :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.