Armáda severu - pravda nebo blbost?

upraveno 27. června 2016 v Seriál Hra o trůny
Ahoj. Mohl by mi nějaký znalec světa písně prosím osvětlit, jak je to s vojenskou sílou severu? Do války 5 králů Robb Stark vzal nějakých 20 000 mužů, pokud se pamatuju. Když počítám obecně ztráty ve válce, pak celá armáda Starků vyvražděna (a to byl na severu největší rod - tím pádem hádám, že Starkové měli ze severu největší armádu). Pak invaze železných na sever - další ztráty, další ztráty v lokálních bojích, pak první bitva o Zimohrad atd...... Nejde mně nějak do hlavy, jak Boltoni, Umberové a Karstarkové(pouhé 3 rody) dali dokupy přes 6000 lidí a to určitě nechali něco doma na svých domovských hradech. Myslel jsem, že sever je už po tom všem vojensky defakto na dně, ale očividně se tam pořád můžou v klidu rubat tísíce mezi sebou...

Ale někde jsem vyčetl, že vojenská síla severu je okolo 45 000 vojáků, pokud by mobilizovali všechno. Poslední král severu Torhen vytáhl tehdy proti Aegonovi s 35 000. Problém severu je prý ten, že přes jeho velkou rozlohu trvá dlouho shromáždit jeho veškerou vojenskou sílu. Proto prý Robb vytáhl jen s 20 000, protože neměl čas čekat na všechny - prý tedy do války mobilizoval něco kolem poloviny potenciálu severu. Ale pokud by to byl fakt, jak by železní tak lehce obsadili sever? Těm se to přece povedlo jen díky tomu, že seveřani odešli do války a nechali zem bez obrany. Prostě mně to nejde do hlavy. Za případné názory děkuji. :)
13»

Komentáře

  • No anebo to daj ty Mormontovic holce, kdyz je ted tak popularni u publika
  • Taková otázečka, proč vlastně Stárkové byli vládci Severu? Kde brali své vojáky?
    Přijde mi totiž, že Manderlyové měli větší zdroje a měli větší potencionál sestavit větší armádu než Starkové
  • @Djokovic Síla zvyku? Starkové jsou rod starý osm tisíc let vzniklý ve Věku hrdinů, takže tam byl respekt a byl asi uplatňován jistý druh zvykového práva...Vojáky brali tam, kde každý rod, buď je naverbovali nebo vycvičili válečné zajatce. Manderlyové jsou teď v seriálu sice nejmocnější severský rod, ale původně pocházejí z Roviny, od řeky Klikatice a dodnes např. vyznávají jižanských Sedm, tudíž jsou trochu znevýhodněni na pozici Strážce severu. Ale ano, kdyby se vzbouřili, věřím, že by dokázali Starkům zatopit, mají zdroje, moc a vojsko, ale není pro to logický důvod a většina rodů ne-li všechny rody by stejně stály za Zimohradem...
  • @Tarin
    super, s tou tradicí souhlasím, ta byla ve středověku důležitá. Jen by mě zajímalo, zda měli nějáké velké město jako třeba Lannistrově mají Lannispor a zda měli nějakou surovunu, kterou těžili jako třeba Lanistrové těžili zlato.
    Možná to však ani nikde nebylo uvedeno-
  • @Djokovic Bílý přístav...ohledně surovin nevím, zřejmě jich však mají dost, když náleží k nejbohatším rodům
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Tarin Nebohatnou hlavně z obchodu?
  • @Achileus Určitě, vždyť se Bílému přístavu říká Ústa Severu...Ale nevím ohledně např. nerostných surovin, jako zlato u Lannisteru...
  • @Tarin
    To vím, já myslel Stárky, zda ty neměli po svojí vládou nějaké velké či alespoň větší město. Moc také nechápu odkud kromě tradice získávali svojí dřívější moc.
    Třeba se to však nikde nepíše a moje otázky jsou tak nadbytečné
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.