Hra o trůny 6x02 - Domov - Ice & Fire

upraveno 6. května 2016 v 6. řada
imageHra o trůny 6x02 - Domov - Ice & Fire

Bran prochází výcvikem s Tříokou vránou. Jamie radí Tommenovi. Tyrion hledá východisko. Ramsay má plán. Greyjoyové se vrací na scénu. Thorne na Černém hradě se chystá upevnit svou pozici. Režie: Jeremy Podeswa Scénář: Dave Hill

Číst celý článek zde


245

Komentáře

  • Denebola napsal(a):


    Tyrion mě překvapil, pouštění draků jsem čekala někdy ke konci sezóny. Stejně jako mě překvapili draci, že se okamžitě nerozlétli do všech stran. Ale jejich chování podle mě potvrzuje, že draci dokáží vycítit sebevědomí a pevnou ruku. Všimli jste si, jak zaujal Tyrion postoj, když už to vypadalo, že zaútočí? Pochybuji, že je Tyrion Targaryen, proto mě potěšilo, jak to znázornili. Jak se teda ale dostanou ven?

    No, a nakonec Ježíš. Jen jsem si myslela, že v tom bude víc ohně nebo nějaká ta oběť. Takhle to vypadá, že by to zvládl každý se správnou příručkou =D =D

    Napadlo mě, jestli fakt, že draci hned nesežehli Tyriona mohlo být dáno pasivní přítomností Varyse, o kterém si myslím, že je Targaryen mnohem víc než Tyrion.
    Varys má Tyriona rád => Draci ho nesnědí :)
    To, že se hned po odpoutání nerozlétli do všech stram je dle mého dáno tím, že maj někde vzadu schovanou snůšku vajíček.
    Jak se dostanou ven, no to by mě taky zajímalo, těma dvířkama asi ne...
    Již v minulosti bylo vidět, že dračí plamen roztaví železo, proč si tedy neroztavili řetězy sami se asi neřeší...

    To s absencí obětiny k oživení Johna mě taky překvapilo. Nejdřív se upalujou živí lidi kvůli každé kokotině a nyní na takouvej majstrštyk jako oživení mrtvoly nic ???
  • @Phoebea: Je to Jon, nikoli John!
    Absence lidské oběti není úplné překvapení, Thoros z Myru (a to Mel považuji za jinou extratřídu) to zvládal taky bez oběti a opakovaně.
    Jinak živé lidi Mel upalovala spíše proto, že se jich chtěla zbavit (Shireen, Král-za-zdí,...), nepamatuji se, že by kdy někoho upálila kvůli kouzlům, na ta potřebovala královskou krev (v seriálu ani tak ne krev... :o)) a stačila ji zaživa.
  • případně jich upálila tolik, že má u Rohlíka předplaceno
  • upraveno 3. května 2016
    @Phoebea myslím, že Varys jim byl naprosto u zadku :D a taky myslím, že být Targaryen automaticky neznamená být nepoživatelný pro draky.
  • upraveno 3. května 2016
    @Denebola
    že by se Roose nechal takto zaskočit
    Ono by to ani nevadilo. Horší mi přišly ty Rooseovi provokace v minulém díle, že Ramzíka vydědí..
    Překvapilo mě, že Bran v jeskyni nezůstane natrvalo, protože si nedovedu představit, kam ho jako pošlou a co bude proboha dělat.
    Jop, já čekal že Bloodraven umře a Bran ho nahradí.. Taky nechápu co s ním budou dělat. Nebo ten zelenej skřítek lhal a když nebude Jojení kaše, bude Meeřino soté :D
    proč si Tommen myslel, že Myrcellu zabila jeho matka?
    Tommen si myslel že Cersei sundala Trystana

    Mel měla vskutku krizi víry, ale nebojte, již příště se to změní :D ale možná bude zvažovat koho upálit :D


    @Monte Karstark
    Jinak draci vypadali k pomuchlování. Muck! :-* Jen škoda, že v té kobce tak nějak ztratili svoje původní barvy.
    No seriálový Drogon je stejně černej jako v knihách ale druhý dva v seroši nemaj knižní barvy.. jsou tak nějak vyblitý úplně stejně ne? Nebo jsem barvoslepej, to pozoruju už dýl :D

    @svoa00
    Tak D a D jsou naprosto schopní přihrát Ramsaymu i pravého Rickona
    Tak tohle už je zbytečná teorie, chápu že někdy je potřeba do DaD kopnout, protože to vážně stojí za prd, ale psát že jsou debilové protože jsou něčeho schopní, když nevíme co se stane tak to je řekl bych zbytečné ;) ale jestli máš pravdu, tak mi to připomeň a já se rád omluvím a kopnu si taky :D

    @Magister_Peditum seriálový Hora není žádný Frankensteinovo monstrum, prostě byl otráven, možná umřel, dostal nějaký infuze a je z něj gumák. Vlastně ani nevíme co s ním Qyburn dělal..
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    To s obětováním si asi pletete s krvavou magií, kterou praktikovala Mirri Maz Duur. Tam to bylo život za život. Navíc, Khal Drogo se sice probral, ale byl jen prázdná loutka. Tady je to jasné, cena je vysoká, výsledek nekvalitní, ale zase vás neváže žádná smlouva k některému z božstev.

    Rohlík funguje nejspíš na nějakém principu Free to Play s mikrotransakcemi. Za konvertování na rudou stranu získáváte neomezené oživování vlastních followerů a pokud budete dostatečně aktivní v propagaci, a budete mít na svém účtu dostatečný počet lajků a odběrů, získáte přístup k bonusům. Tady se evidentně uplatňuje dvojí měna. Za obětování obyčejného pěšáka můžete získat jen malé výhody, jako obojek měnící skiny, imunitu vůči chladu, či okamživý vítr do plachet. Ale za speciální měnu v podobě královské krve, můžete získat i takové kousky, jako je třeba stín, který instakillne vybraný cíl. Nebo můžete přivést k životu nějaké monstrum (např. draka).

    No a Jiní to mají úplně jinak. K získávání nových členů používají docela agresivní marketing. Prostě vám u dveří zazvoní dealer a když mu otevřete, hned vám do žeber vrazí svoji nabídku, která je vlastně velmi jednoduchá: "Umíráš, ale když podepíšeš tuhle smlouvu, tak tě zachráníme." Každý je samozřejmě takovým jednáním pěkně vytočenej, takže na truc nic nepodepíše a zhebne. Jenže to tyhle zmrdy šmejdy nezastaví. Seberou vám občanku, smlouvu vyplní za vás, zfalšují podpis a ejhle, jste u modrých, ani o tom nevíte. Problém je, že uživatelé nemají prakticky žádné výhody a navíc jsou vázaní tak přísnou smlouvou, že si nemůžou ani sami zavázat tkaničky, natož si na něco stěžovat. Proto taky od nich každý utíkam na jih.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    To s obětováním si asi pletete s krvavou magií, kterou praktikovala Mirri Maz Duur. Tam to bylo život za život. Navíc, Khal Drogo se sice probral, ale byl jen prázdná loutka. Tady je to jasné, cena je vysoká, výsledek nekvalitní, ale zase vás neváže žádná smlouva k některému z božstev.

    Rohlík funguje nejspíš na nějakém principu Free to Play s mikrotransakcemi. Za konvertování na rudou stranu získáváte neomezené oživování vlastních followerů a pokud budete dostatečně aktivní v propagaci, a budete mít na svém účtu dostatečný počet lajků a odběrů, získáte přístup k bonusům. Tady se evidentně uplatňuje dvojí měna. Za obětování obyčejného pěšáka můžete získat jen malé výhody, jako obojek měnící skiny, imunitu vůči chladu, či okamživý vítr do plachet. Ale za speciální měnu v podobě královské krve, můžete získat i takové kousky, jako je třeba stín, který instakillne vybraný cíl. Nebo můžete přivést k životu nějaké monstrum (např. draka).

    No a Jiní to mají úplně jinak. K získávání nových členů používají docela agresivní marketing. Prostě vám u dveří zazvoní dealer a když mu otevřete, hned vám do žeber vrazí svoji nabídku, která je vlastně velmi jednoduchá: "Umíráš, ale když podepíšeš tuhle smlouvu, tak tě zachráníme." Každý je samozřejmě takovým jednáním pěkně vytočenej, takže na truc nic nepodepíše a zhebne. Jenže to tyhle zmrdy šmejdy nezastaví. Seberou vám občanku, smlouvu vyplní za vás, zfalšují podpis a ejhle, jste u modrých, ani o tom nevíte. Problém je, že uživatelé nemají prakticky žádné výhody a navíc jsou vázaní tak přísnou smlouvou, že si nemůžou ani sami zavázat tkaničky, natož si na něco stěžovat. Proto taky od nich každý utíkam na jih.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 3. května 2016
  • @Monte Karstark Takhle kdyby se ve školách učilo náboženství...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 3. května 2016
    Tenhle díl hodnotím velmi pozitivně, zvláště Železní jsou fantastičtí, když to vezmu regionálně

    Zimohrad
    Těžko uvěřit, že by se Roose nechal takhle snadno oddělat, takže za tohle mínus, ale scéna s krmivem pro psy dobrá :twisted: Jinak koukám, že seveřanská šlechta se konečně vymanila z vězení časoprostorové díry a poprvé od třetí série začala znovu existovat a ser Twenty Goodman se tak může začít připravovat na válku :D

    Brienne a Sansa neohromilo, ani neurazilo, Theon zkusí konkurovat Euronovi, i když mu na to chybí koule, uvidíme, co z toho bude.

    Královo přístaviště
    Drcení lebek potěšilo, emocionální výjevy Tomenna a Cersei nějak nezaujalo, střet Vrabčáka s Jaimem působivý, uvidíme, co bude dál a zda nám KP přeroste v krvavou lázeň

    Meeren
    Tyrionův monolog převzatý z knih o tom, jak malý chtěl dráčka, byl napínavý, hrozivý a dojemný zároveň a Peter Dinklage předvádí jednu ze svých skvělých hereckých kreací. Poslední poznámka k Varysovi pobavila.

    Železné ostrovy
    Zmínka o Pahorku v Hlubokém lese potěšila, další průlom seveřanské šlechty z kobky zapomnění a tady asi nejlepší scéna celého dílu a to fascinující Euronov antré, které si vypůjčilo z knih to nejlepší, vzájemný dialog bratrů na můstku a následné shození vynikající. Jinak Pilou Asbaek mne okamžitě zbavil stesku po vysněném Madsovi, role Eurona mu sedla a od téhle postavy tuhle sérii očekávám moc. Ale připojím se k výtkám předešlým, mohl mít tu pásku, to mne jako čtenáře hned trklo.

    Za zdí
    S Maxem jsem Maximálně spokojený, vize potěšily dobrý náběh na odhalení nejpalčivější otázky Písně ledu a ohně.

    Zeď
    Divocí výborní, Tormund dobře trolluje Thornea, krásná satisfakce za závěr páté série, no a to překvapení snad ani nelze nazvat překvapením, na tohle se čekalo a nyní se Jedna Sníh může konečně střetnout se svou nemesis v podobě sera Twentyho Goodmana, legendární fight tisíciletí se blíží. Davos a Mel na jedničku.


    90% za mne, když opomenu takové spíše knižní nedostatky (Euron bez pásy, Tříoká vrána má obě oči), tak se téhle epizodě podařilo vyhnout se většině logických labsů, vyjma momentu odpravení starého Boltona a hodně pomohl fakt, že Euron je má oblíbená postava (pro mne jedna z nejlepších, která se objevila po čistce v Bouři mečů), takže za tohle u mne plus. Na další díly jsem pořádně natěšený.
  • @Monte Karstark ach jo, oni fakt nejsou barevní :-(
  • @Monte Karstark No však.. jeden jak druhej. Ve sklepě neměli tyhle barvy? Ale tak to doladí až budou na světle.
    Já si i myslím že tahle epizoda ukazuje jak je u tohohle seriálu důležitej casting. DaD nikdy nebudou mistři řemesla, ale jakmile vyberou správný herce, tak to vytáhne seriál hodně nahoru :)
  • Ramsay byl toho večera poněkud neklidný... takový tichý a zádumčivý. Takový býval vždy v neděli po hádce se strýcem. Vlastně jsem tedy ani nepostřehl kdy odešel, ztratil se někde v domě a po chvíli se ozval výkřik. Byl to Roose. Myslel jsem napřed, že křičí ze spaní. Bylo zase ticho, ale pak se ten výkřik ozval podruhé. Běžel jsem do ložnice a tam jsem spatřil obraz jako z apokalypsy. Roose ležel přes postel. Měl rozbitou hlavu. Chroptěl. Nad ním stál Ramsay se sekyrou v ruce. Divně se kýval, zdálo se mi dokonce, že se usmívá. Byl jsem ohromen. A tehdy mi Ramsay řekl: "Musel jsem to udělat. Nebudeme už v tomhle zlým světě žít!...."

    To vše a ještě mnohem víc uvidíte v epizodě Studna Zimohradu =D
  • @Everett_Young Tak to mě dostalo :D Úplně vidím jak Ramsey houpe s tou sekyrou :D :D
  • upraveno 3. května 2016
    svoa00 napsal(a):


    - LOL Bolton. Jsem fakt v šoku. (sarkasmus vypnut) Karstark o tom zjevně věděl, když tam tak hezky stojí, jenom je na hlavu, že by vsázel radši na Ramsayho než na Roose. Ono je taky na hlavu, že když teda Karstark má víc mužů než všechny seveřanské rody dohromady, měl už dávno sejmout jak Roose, tak Ramsayho, a zabrat si Zimohrad pro sebe.

    Jsou tam jmenovaní Umberové, Manderlyové a Kastarkové, že velí více vojákům než zbývající severské rody dohromady (bez započítaných Boltonů). Takže já v tom nevidím žádnou nelogičnost. ;-)
    sfik napsal(a):



    + xy let utrpení nad nekonečnými debatami jak je to se Sněhem končí (jasně.. všichni jsme to věděli, teď jsme chytrý, ale když jsme to věděli, tak jsme i tak pochybovali, žejo.. Myslím že je i úspěch že nám dopřáli tvůrci decentní ressurekci, jeden by už čekal že 200 let stará Mel mrtvýho Jona osouloží k životu. Tohle nebylo tak epic, ale bylo to :D Jen teda nechápu pořád tu zálibu v cliffhangerech. Jako kdyby tam ten Jon, když už tam je, nemohl udělat něco smysluplného...

    Kurňam, to bych rád viděl, pořád lepší než, aby si tam hrála na kadeřníka. :-k
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Monte Karstark
    " Rohlík funguje nejspíš na nějakém principu Free to Play s mikrotransakcemi. Za konvertování na rudou stranu získáváte neomezené ...."
    nesuhlasim, logiku to nema ziadnu funguje to tak ako scenaristi alebo autor potrebuje
  • Díl hodnotím velmi kladně, akorát nechápu, co tvůrci sledovali tím, že vynechali Euronovu pásku a Bryndenovo chybějící oko. Snad nějaký boj za zdravý zrak? Rovněž mě zajímá, jak se Theon hodlá dopravit na Železné ostrovy.
    Jen se trošku bojím toho, že tvůrci vyplýtvají všechny normální scény (ty, které jsou trochu podle předlohy) během první půle série. V dalším díle už má být Tower of Joy (znovu se mi zdá, že Arthur Dayne bude ten se dvěma meči). V prvním díle si DaD dělali všechno podle sebe, a taky to tak dopadlo.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 3. května 2016
    @Rybba
    Rybba napsal(a):

    svoa00 napsal(a):


    - LOL Bolton. Jsem fakt v šoku. (sarkasmus vypnut) Karstark o tom zjevně věděl, když tam tak hezky stojí, jenom je na hlavu, že by vsázel radši na Ramsayho než na Roose. Ono je taky na hlavu, že když teda Karstark má víc mužů než všechny seveřanské rody dohromady, měl už dávno sejmout jak Roose, tak Ramsayho, a zabrat si Zimohrad pro sebe.

    Jsou tam jmenovaní Umberové, Manderlyové a Kastarkové, že velí více vojákům než zbývající severské rody dohromady (bez započítaných Boltonů). Takže já v tom nevidím žádnou nelogičnost. ;-)
    sfik napsal(a):



    + xy let utrpení nad nekonečnými debatami jak je to se Sněhem končí (jasně.. všichni jsme to věděli, teď jsme chytrý, ale když jsme to věděli, tak jsme i tak pochybovali, žejo.. Myslím že je i úspěch že nám dopřáli tvůrci decentní ressurekci, jeden by už čekal že 200 let stará Mel mrtvýho Jona osouloží k životu. Tohle nebylo tak epic, ale bylo to :D Jen teda nechápu pořád tu zálibu v cliffhangerech. Jako kdyby tam ten Jon, když už tam je, nemohl udělat něco smysluplného...

    Kurňam, to bych rád viděl, pořád lepší než, aby si tam hrála na kadeřníka. :-k
    Mám dojem, že narážela na třetí sérii, kdy Karstarkové odešli domů a Robb na to zareagoval slovy skoro polovina našich sil ;-)
  • Trochu jsem doufal, že seriál bude chtít zmást čtenáře a Jon se probudí s modrýma očima... Škoda... A taky mi přišlo líto Roose, kterej jen stál a nechal se bodnout... V seriálu začínaj bastardi vládnout celýmu západozemí, KP, pak Dorne a teď už i Sever...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Phoebea napsal(a):

    To s absencí obětiny k oživení Johna mě taky překvapilo. Nejdřív se upalujou živí lidi kvůli každé kokotině a nyní na takouvej majstrštyk jako oživení mrtvoly nic ???

    Mám pocit, že Thoros najskôr pre Berica tiež nepotreboval obeť. Až Beric sa nejako obetoval za Cat.
  • @Rybba Á jasně, uniklo mi to. Tak to se obávám, že Ramsay Sue od nich pravděpodobně dostane kudlu do zad :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Monte Karstark napsal(a):


    Rohlík funguje nejspíš na nějakém principu Free to Play s mikrotransakcemi. Za konvertování na rudou stranu získáváte neomezené oživování vlastních followerů a pokud budete dostatečně aktivní v propagaci, a budete mít na svém účtu dostatečný počet lajků a odběrů, získáte přístup k bonusům. Tady se evidentně uplatňuje dvojí měna. Za obětování obyčejného pěšáka můžete získat jen malé výhody, jako obojek měnící skiny, imunitu vůči chladu, či okamživý vítr do plachet. Ale za speciální měnu v podobě královské krve, můžete získat i takové kousky, jako je třeba stín, který instakillne vybraný cíl. Nebo můžete přivést k životu nějaké monstrum (např. draka).

    ,,Musíš obetovať kráľovskú krv!"
    ,,Ale prečo?!"
    ,,Je až za desať kreditov! Desať kreditov, Stannis! S tým postúpim rovno na Level 25."
    ,,A?!"
    ,,Na leveli 25 sa odomkne talent Oživenie. Je to OP sračka, uvidíš."
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 3. května 2016
    @Gepeto Stannis ty pravidla hry totiž vůbec nepochopil. Když upálil vlastní dceru, myslel si, že expy půjdou jemu, ale místo toho vylevloval Melisandru. Té se odemkla ta nová abilita, aniž by o to věděla.
  • Gepeto napsal(a):

    Phoebea napsal(a):

    To s absencí obětiny k oživení Johna mě taky překvapilo. Nejdřív se upalujou živí lidi kvůli každé kokotině a nyní na takouvej majstrštyk jako oživení mrtvoly nic ???

    Mám pocit, že Thoros najskôr pre Berica tiež nepotreboval obeť. Až Beric sa nejako obetoval za Cat.
    Protože Cat už byla lehce nahnilá ne? Tam to bylo podaný tak že by to normálně zmáknul, ale její tělo bylo už ve špatný kondici..

  • Monte Karstark napsal(a):

    @Gepeto Stannis ty pravidla hry totiž vůbec nepochopil. Když upálil vlastní dceru, myslel si, že expy půjdou jemu, ale místo toho vylevloval Melisandru. Té se odemkla ta nová abilita, aniž by o to věděla.

    Přesně, to je jako když v dragon age lítám bůhví jak dlouho, pak nemůžu zabít bosse protože jsem zapomněl na level up :D
  • V rámci schopností DaD nad očekávání slušný díl.
    Co se týče Krakatic, potvrdilo se to, co bylo v knihách jen lehce naznačeno - Balona oddělal (a dobře udělal) Euron.
    Jon - no konečně! A předtím mne dění na Černém hradě velmi pobavilo :-).
    Ten kripl Roos Bolton dostal přesně to co si zasloužil, zrádnému psu psí smrt, jen tak dál!
    Arya - zaplať pánbůh, že se to začlo hýbat někam mimo tu homelessáckou linku.
    Tyrion, Sansa, Bran - v pohodě.
    Tentokrát mne srala jen - avšak o to více - ta Lannisterovic pakáž. Z Jaimeho se začíná opět stávat takový incestním chtíčem posedlý ksindl jako byl na začátku, kdy házel děti z věží, Tomen se vybarvuje dle očekávání také velmi pěkně a o té čubce škoda slov :-@ :evil: .
  • Mám hloupý dotaz. Proč se vůbec o Jonovo tělo přetahovali? Davos tu myšlenku s oživením vytáhl až ke konci 2. dílu, to je nějakých 24 hodin po činu. Do té doby obě strany počítaly s tím, že tělo se musí spálit.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 4. května 2016
    @Terezička Na tohle stačí stará dobrá úcta.
    Já bych třeba taky nechtěla, aby s tělem někoho, koho si vážím, nakládali šmejdi, co ho oddělali (ne, že bych chtěla, aby ho oddělali, že jo). Navíc AT nechal Jonovo tělo ležet na hnoji, asi teda pro výstrahu, ale stejnak ho nechal být, takže už měl příležitost ho spálit. Spíš bych řekla, že nechtěl mít nějakou spikleneckou bandu vzbouřenců bez kontroly.
  • @Monte Karstark: Ty v tom ty barvy nevidíš? Dle vzdálenosti od kamery - Dany, Drogon (černá), Viserion (taková béžová) a vzadu je Rhaegal, který je zelený, ale vinou ostrého slunce jsou (a podle mého správně) ty odstíny mixnuté žlutou barvou, což trochu stírá kontrast.
    Jinak různá scéna, různé světelné podmínky - třeba zde http://moviepilot.com/posts/2641781 ten rozdíl vidět je, ale možná záleží, kolik animátorům zbyde barvy... :o)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Jay Na tom obrázku, co jsem postnul ty barvy jsou. A byly tam do teď ve všech scénách. Ale v té scéně s Tyrionem v kobce jsou Viserion a Rhaegal oba stejní. Nejde vůbec rozeznat, který je který. Příjde mi, že čím jsou v seriálu starší, tím víc jim ty barvy srovnávají do jedné společné. Nakonec to bude jeden drak ve třech kopiích a obávám se, že jestli se někdy opět sejdou na jednom místě, tak mezi sebou ani nebudou mít velikostní rozdíl, aby aspoň trochu ušetřili na CGI :-k
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.