!!!POZOR SPOILER VŠECH DÍLŮ SERIÁLU A VŠECH KNIH!!! Teorie z Písně a z Hry

Nedávno se s odvysíláním páté série objevil problém se s spoilery. V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY icefire.cz/forum/discussion/51359/spoiler-teorie-ve-svete-asoiaf-pouze-knihy#latest je problém, že spoustu lidí začalo své teorie odvíjet od dění v seriálu a tím vyzrazovat děj čtenářům. Já jsme se tedy rozhodl zaměřit na skupinu, která četla všechny knihy a viděla všechny díly seriálu a chtěla by ovšem volně diskutovat. Já se tu pokusím tedy uvézt pár teorií na děj ve Vichrech Zimy. U některých s přimíchám informace ze seriálů. Prosím debatu o tom o rozdílech seriálů a knih a jak se budou moc nakonec lišit směřujte sem icefire.cz/forum/discussion/51767/spoilery-rozdily-v-serialu-spoiler-vsech-knih-a-epizod-serialu. Tenhle topic zakládám, protože chci vytvořit místo, kde se bude moct argumentovat i informacemi ze seriálu a nedocházelo k nepříjemnostem v ostatních diskuzích. Jinými slovy, chcete-li neomezeně fantazírovat, jste na správném místě. :dance: Zároveň bych poprosil, zdržte se diskuze o tom jestli je nebo není závádějící používat informace ze seriálu, když může kniha a seriál skončit různě. Bez tak se to z a) bez Vichrů nedovíme a za b) jde mi o práci se všemi dostupnými informacemi.

Zde předkládám teorie, které jsem četl na internetu, viděl zde v diskuzích nebo mne sami napadly. Neuvedu žádnou z teorií zmíněnou Starkem z Hor v jeho vláknu, ale samozřejmě je i tady účelem, aby jste vymýšleli svoje a diskutovali o všech konspiracích známých i neznámých. A konec mého vykecávání zde seznam:

1. Melisandra v Tanci zmiňuje, že k jejímu klamavému kouzlu je potřeba věc, která patří člověku, jehož podobu chce vytvořit. Mimo jiné zmiňuje váček s kůstkami. Dostala se nějak Melisandra k Davosovu váčku pro štěstí o nějž přišel na Černovodě a chce ho využít k vytvoření falešného Davose a zvýšit tak svou kontrolu nad Stannisem?
2. Brynden Tříoká Vrána je ve skutečnosti Bílý Chodec. Odpovídalo by tomu to, že se v seriálu objevil Noční Král jako jeden z Chodců, tudíž je možné, že někteří Jiní byli případně všichnni byli původně lidmi.
3. Jiní jsou ve skutečnosti změnění lidé, kteří používají černou magii. Viděli jsme, že Qyburn dokázal vytvořit nemrtvého Gregora Cleganea. Není tedy možné, že Jiní jsou původně lidé používající magii podobnou té Qyburnově?
4. Jiní původně obývali celé Západozemí, Zeď postavili na obranu proti lidem(led je elementem Jiných a z ledu je tvořená Zeď.)
5. Stannis Baratheon je valonquar, popřípadě někdo ze Starkových dětí nebo Písečných hadů. Valonquar znamená mladší bratr nebo malý bratr, ale bylo někdy řečeno čí mladší nebo malý bratr to má být? A může být valonquar i osoba ženského pohlaví_
6. R'hllor je ve skutečnosti Velký Jiný a Melisandru ovládá skrz špatné vize.
7. Noční Král se oženil s Jinou popřípadě nemrtvou ženou, aby předešel válce sňatkovou politikou, když Jiní chtěli dobýt zpátky to o co přišli.
8. Varys je bastardem Šíleného krále, proto ta vysoká pozice v radě velká důvěra, kterou mu Aerys svěřil. Příběh o dětství může být smyšlený.
9. Tyrion je ve skutečnosti dítě Aeryse a Joanny.
10. Rhaegar Targaryen byl Azor Ahai a jeho zabitím odsoudil Robert Baratheon a povstalci celé Západozemí.
11. Robert Strong má hlavu Robba Starka. Stark se dá z němčiny přeložit jako Strong = Silný
12. Pod Zimohradem spí drak, popřípadě leží mrtvý Targaryen
13. Stannis napsal růžový dopis po tom, co odhalil, že ho Melisandra oklamala s upálením Manceho Nájezdníka. Počátek nesvárů mezi Stannisem a Melisandrou v seriálu může být nahrazeno rozepřemi po upálení Shireen.
14. Aegon je potomkem Rhaegara a Lyanny a dvojče Jona.
15. Quaithe je ve skutečnosti Rhaella Targaryen matka Daenerys.
16. Oberyn otrávil Tywina stejným jedem, který použil Tyrion na Cersei ve Střetu Králů a proto byl Tywin ve svou smrtelnou noc na latríně.
17. Ser Barristan padne v bitvě u Meeren. Stejně tak Hizdar
18. Euron Greyoj je Daario.
19. Val upálí Shireen, protože vyvolá epidemii šedého lupu mezi divokými. Popřípadě Melisandra obětuje Shireen pro oživení Jona Sněha.
20. Všechno se to Nedovi zdálo a probudí se pod čarostromem zpátky na Zimohradě.
:-D
1121314151618»

Komentáře

 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  @Sagart
  O Martinově temné (scifi) minulosti vím, když ale přešel na Fantasy, doufám, že se ho bude striktně držet.
  To je ale přesně důvod, proč chci, aby se vyhýbal cestování v čase VELIKÝM OBLOUKEM. Tenhle koncept je hrozně těžké udělat, aby to dávalo smysl. Proto by bylo lepší, kdyby Aerys zešílel přirozeně. Maximálně jsem ochoten tolerovat Krvevranův zásah už v tý době, ale proboha ne žádnou manipulaci s minulostí, jinak konec Písně bude ještě větší bordel než Paní Jezera a konec ságy o Zaklínači, kdy se člověk neměl ponětí, co se děje (speciálně linka Ciri)
 • SagartSagart Hold the door ♂♀♂♀♀♂
  @Tyrion Lannister
  kde většina chytřejších mistrů se zabývá víc svíčkami nebo zombíky, než čímkoliv jiným
  Geniální :D souhlasím
  Máme-li stále brát bordel v seriálu jako závazný, tak ano Victarion (v seriálu Yashra Theon) uspěje a odveze Daenerys do západozemí. Pravděpodobně ji donutí, protože Daenerys prostě sama od sebe se ze Zálivu nehne
  Stále se mi víc líbí teorie o Ašaji, vždyť musí na východ, aby se dostala na Západ. Pokud s železnými tak jedině v řetězech, ať je zase zajímavou postavou :D
 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  @Sagart
  Stále se mi víc líbí teorie o Ašaji, vždyť musí na východ, aby se dostala na Západ. Pokud s železnými tak jedině v řetězech, ať je zase zajímavou postavou
  Vzhledem k tomu, jak Martin vytírá se svými postavami, tak Dany skončí pravděpodobně jako donucená manželka Victariona. Pokud máš na mysli teorii o Ašaji, že vylezeš na východě za Zdí, imho může být. Victarion má kolem sebe toho rudého kněze, co mu něco takového poradit může + Victarion je také ten nejméně provařený kandidát na Azor Ahaie. Navíc když by to vzal po Zeměkouli z druhé strany, tak by hypoteticky mohl podniknout překvapivý útok na brášku ze západu
  :twisted:
 • SagartSagart Hold the door ♂♀♂♀♀♂
  @Tyrion Lannister Cestování v čase jaké očividně představil Martin v Tanci sa mi páčí :) Respektive Bran putující pamětí stromů s občasným kontaktem se světem, který nijak nepoznamená a pokud ano, nefunguje efekt motýlích křídel, ale je to dáno.
  Samozřejmě nechci, aby se Bran najednou objevil jako hrdina z úsvitu dnů a zabíjel před 8000 lety jiné po milionech, ale to omezení čarostromů a jejich tváří se mi líbí. Tragédie bude pokud to bude jako v seriálu, kde to velmi zmršili a vytvořili z Brana trapného profesora X :twisted:
 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  @Sagart
  Sagart napsal(a):

  @Tyrion Lannister Cestování v čase jaké očividně představil Martin v Tanci sa mi páčí :) Respektive Bran putující pamětí stromů s občasným kontaktem se světem, který nijak nepoznamená a pokud ano, nefunguje efekt motýlích křídel, ale je to dáno.
  Samozřejmě nechci, aby se Bran najednou objevil jako hrdina z úsvitu dnů a zabíjel před 8000 lety jiné po milionech, ale to omezení čarostromů a jejich tváří se mi líbí. Tragédie bude pokud to bude jako v seriálu, kde to velmi zmršili a vytvořili z Brana trapného profesora X :twisted:

  A to je přesně důvod, proč je možná na jednu stranu dobře, že to Martin nedopíše :D
 • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
  @Tyrion Lannister podla mna bude Victarion jeden velky fail
 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  @Edem V tomhle bodě, kdo ví, velice pochybuji že Martin sám ví, co dělá :twisted:
 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  upraveno 31. ledna

  Myslím si, že tohle je nejlepší kritické video dokonce bych řekl lepší než Preston Jacobs anebo Ideas of ice and fire. Proč? Protože ta kritika není v kontextu knih, ale v kontextu sérialu samotného (knihy jsou zmíněny jenom jako předloha nic víc. A ano souhlasím byly zde dva zásadní sliby na počátku show
  1) Odhodlaní zničit krásu fantasy světa (incest, rytíř jsou vrahové a násilníci, čest vás dostane do basy atd, krásný princ je monstrum
  2) Akce mají následky (dezertujete skončíte na popravišti a dokonce vítězství můžou být pěkně hořká)
  Rychlý cestování je na nic, protože to ničí nebezpečí cesty, v prvních se spoustu věcí mohlo podělat už během cesty a to dívaka udržovala zainvestovaného a v napětí.
  A ano všechna kliše a hloupé tropy, které první série tak krásně bouraly, obracely na ruby a kompletně ničly se vrací v plné síle
  * Temný pán ✔
  * Nesmrtelný vyvolený ✔
  * Deus ex machina záchrany ✔
  A ano ani Brandon = Night King neobrací nic, cestování v čese podlomí dost starověkou atmosféru show.
  Moc pěkně formulované video.
  A já vyslovím svůj vlastní názor, že Martin udělal jednu k*revsky zásadní chybu a to je, že vůbec někdy začal s Azor Ahaiem. Protože až se Jon probudí tak už to samo o sobě prostě je podkopování hlavní síly knih a to je přesně výse uvedené. A na tom se podle mne zásadně zasekl, protože bude těžký ságu dokončit, tak aby to prostě bylo stejně výživné jako předchozí knihy. Protože problém Jiných se bude muset nějak vyřešit i v knihách, že? A je tu přesně ten zásadní rozpor, kterou cesto se vydat fantasy x politika.
  A ano souhlasím, že samotný seriál se přesunul od mafianských seriálů k LOTROVI, pořád vás to může bavit, ale je to už jiný příběh a jiná show.
 • Nie som si tak úplne istá, kam toto zložiť. Nejde o teórie, ale o úvahy a analýzy a sú v nich aj zmienky/porovnania seriálu.

  https://towerofthehand.com/essays/
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.