The World of Ice and Fire – Svět ledu a ohně - Ice & Fire

upraveno 26. dubna 2013 v Svět ledu a ohně
imageThe World of Ice and Fire – Svět ledu a ohně - Ice & Fire

Podle posledních informací by měla vyjít 5. listopadu 2013 (Amazon.com uvádí dokonce 29. října) a měla by čítat 288 stran. Na internetu se již objevily první ukázky z knihy:

Read the full story here


17891113

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Vysvetlí mi inak niekto pointu možnosti Je mi to jedno? Taký človek, čo mu je to fuk môže predsa anketu preskočiť. Alebo body z Je mi to jedno pôjdu ako bonus tomu, čo sa páči Talpressu?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Fakt bych vás chtěla vidět, jak za tu kůži platíte... :)

    @TheWhiteWalker Nezveřejnili. Jakmile se tak stane, objeví se info i tady.
  • @Nevada Když se prodá Hobit v kůži, prodal by se i atlas v kůži.
  • upraveno 17. listopadu 2014
    Nevada napsal(a):

    Fakt bych vás chtěla vidět, jak za tu kůži platíte... :)

    @TheWhiteWalker Nezveřejnili. Jakmile se tak stane, objeví se info i tady.

    Diky :)

    Myslim ze dost libi by si priplatilo.;)
    Vzdyt tady tenhle specialni obal se pry dost prodaval, a to to neni zadny zazrak (hlavne drahy)
    amazon.com/Feast-Crows-Song-Ice-Fire/dp/0007456360/ref=sr_1_9?s=books&ie=UTF8&qid=1416260838&sr=1-9&keywords=george+rr+martin
  • Everett_Young napsal(a):

    @Nevada Když se prodá Hobit v kůži, prodal by se i atlas v kůži.

    Special Bolton Edition...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Z Roose nebo Ramsayho?
  • a kdy to bodu mít přeložený nevíte tak zhruba ?
  • chtěj to stihnout do Vánoc, najdi si na FB Talpress, určitě se hned pochlubí, jak to budou vědět, pak se to info určitě objeví i tady :-)
  • Četl jsem úryvky na googlebooks. Nemůžu se dočkat, až to talpress přeloží. Trošku mě zarazilo, že je Casterlyova skála největším a nejnedobytnějším hradem v západozemí. Teď už chápu, proč se nikomu nikdy nepovedlo vyhladit Lannistery. Ve WoIaF se píše, že dokonce i pro Aegona Dobyvatele a jeho sestry by bylo skoro nemožné dobýt Skálu.
  • Příjde mi, že se o každém hradu v západozemí mluví jako o nedobytném.
  • upraveno 21. listopadu 2014
    @Henky Keby sa o nejakom hrade hovorilo ako o dobytnom, tak by ho prvý okoloidúci išiel dobyť. :D
  • Arutha napsal(a):

    @ Henky Keby sa o nejakom hrade hovorilo ako o dobytnom, tak by ho prvý okoloidúci išiel dobyť. :D

    =D
  • Ono se tam spíš píše, že Skálu nikdy nikdo nedobyl. Nejnedobytnější je prý Orlí hnízdo, ovšem drak tam doletěl :-) Skála je největší, protože je to vlastně vymazlený obydlený zlatý důl, takže by draci měli co dělat :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Jitka Ideální místečko pro Šmaka :-)
  • upraveno 21. listopadu 2014
    zlato je ale už prodaný a jsme ve špatném vesmíru

    to mi připomíná, kdo doufal, že se v Martinovi objeví ledový drak?
  • @Jitka to je moja nočná mora
  • @Jitka: Doufat bych neřekl, ale zvažuji to jako reálnou možnost,... ostatně "Ledový drak" už tam je (to souhvězdí se "severkou" v oku)...
  • upraveno 23. listopadu 2014
    mám podpultovou informaci, ty teda teď mám vlastně skoro ke všemu, ale tohle (i když to není moc důležité) mě hrozně rozesmálo
    Of all the queer and fabulous denizens of the Shivering Sea, however, the greatest are the ice dragons....they are said to be made of living ice, with eyes of pale blue crystal and vast translucent wings through which the moon and stars can be glimsed....the breathe cold, a chill so terrible that it can freeze a man solid in half a heartbeat. Sailors from half a hunderd nations have glimpsed these great beasts over the centuries, so mayhaps there is some truth behind the tales.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Jitka
    Ledoví draci jsou tutovka. A ti mořští draci nejspíš také. Jak bylo řečeno: Když se spojí led a oheň, vznikne voda. A Rhoyne bylo vodní magií prošpikováno skrz na skrz.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. prosince 2014
    Talpress na FB:
    "Vzhledem k dlouhým dodacím lhůtám speciální lepenky a vzhledem k tomu, že nyní se teprve kontrolují opravy v sazbě, tak nám to do vánoc nevyjde. Ale i leden je snad dost brzy po americké premiéře koncem října. Doporučená cena vychází na 779 Kč. Viz naše stránka talpress.cz/chystame."
    image
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Popravdě řečeno, se mi trochu ulevilo.
  • Kniha vypadá moc hezky. Jen nechápu, proč tento titul nesepsali a nevydali po dokončení série. Přijde mi to logičtější. No já to vlastně chápu. Dojej krávu, dokud žije a dává mlíko. Mně to přijde smutné.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. prosince 2014
    Je otázka, jestli tu ságu vůbec dopíše (nepohřbívám ho, jen chápu, že má prostě problém to dopsat).

    A jestli hodlá zbylé dva díly psát ve stylu Tance s draky (cestování od ničeho k ničemu a popisy všeho možného, jen ne děje) a Hostiny (spousta nových nezajímavých postav a lokací), tak za sebe říkám, ať se raději věnuje takovýmto projektům a Dunkovi :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Chmur No po dokončení ságy môžu zase vydať Rozšírenú edíciu. Viac kníh, viac peňazí.
  • upřímně řečeno, kdo by kupoval rozšířenou edici, když už by měl doma tu základní...?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tak jsou takoví blázni mezi námi, ne že ne ;)

    Ale řekla bych, že tam už moc prostoru pro rozšíření nezůstává. Musel by si navymýšlet nové a nové historické události. Což už nemá zapotřebí, protože pro účely této knížky jich dotvořil víc než dost, aby je mohl případně využít i posledních dvou dílech ságy, kdyby potřeboval.
  • Tak po dokončení ságy by to moh' dotáhnout až dáleko za ságu. Má to přece být kompletní historie ;-)
    Nemluvě o tom, že by mě hrozně zajímal pohled mistrů asi o 100 let později na události popsané v sáze (aneb jak zlý zakrslý démon v lidském těle vraždil své osvícené příbuzné, a kterak si zlý lord Stannis přivolal na pomoc démonické síly, aby zavraždil svého bratra, a o šíleném měniči Robbu Krvavém, který hodoval na mase poražených... :D )
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. prosince 2014
    Mikjan napsal(a):

    upřímně řečeno, kdo by kupoval rozšířenou edici, když už by měl doma tu základní...?

    Asi skupina ľudí, čo kupuje knihy na motívy filmov/seriálov (po tom, čo videli ten film/seriál). Potom sú tu zberatelia a zvedaví.

    @Mikjan To tiež závisí od toho, či v tej dobe namiesto reťaze budú mať študentskú kartu alebo stále reťaz (čiže sa doba ani trochu nepohne). Ono ak by sa pohla doba, možno by prišli na pravdu a objavovalo by sa mnoho historických teórií. Predstav si knižku "Tyrion: Démon či anjel? Tisícstranová úvaha majstra XY".
  • I když mi Martin a těch mnoho lidí, co se snažej z "jeho" světa snaží vytěžit chechtáky (v podstatě na úkor fanoušků) leží v krku, tak si tuhle publikaci stejně koupím. I když hádám, že se tam stejně nic moc nedovím. Nebo se mýlím?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.