GEPETO fan-game

upraveno 18. února 2014 v Komunita
Sebecky som sa rozhodol tomuto založiť vlastnú tému a robiť si reklamu ( :) snáď to nikomu nevadí).

Skúšal som rôzne funkcie programu Game Maker a tvoril v ňom hru. Už je dokonca hotová. Je založená na ságe Pieseň ľadu a ohňa. Nie je to nič moc, ani čo sa týka grafiky, ani čo sa týka hrateľnosti, ale ak má niekto strašne veľa zbytočného času, môže ho to trochu zabaviť. Sám som hru skúšal a nedostal sa ani cez 3. level, takže vás musím upozorniť, že tá nízka hrateľnosť musela byť vykompenzovaná miernou dávkou obtiažnosti (nie žeby som z toho chcel spraviť nejakú neprekonateľnú horu/Horu). Pevne verím, že ak sa niekto odhodlá to vyskúšať, tak sa mu to bude páčiť. :) Veľa šťastia.

Ide o to, že máte určitú postavičku. Keď kliknete na túto postavičku ľavým tlačidlom myši, zmení smer pohybu, ten však vy ovplyvniť nemôžete, čo z toho robí tak ťažkú hru (nie že by som to robil naschvál, len sa mi to akosi nechcelo nastavovať a nechcel som to spraviť až tak moc ľahké, no napriek tomu sa to snáď dá nejako prekonať). Takto musíte vyzbierať jednu alebo tri veci, aby ste prešli do ďalšieho levelu. Dolná hranica je vždy nebezpečná rovnako ako neustále sa objavujúci nepriatelia (vo finále dokonca všetky štyri hranice). Každý level má použitú inú grafickú sadu (hráte za niekoho iného, sú tu iní nepriatelia, iné prostredie, zbierate inú vec), inú tému a je použitý na demonštrovanie inej udalosti na inom mieste. Pripravených je 5 levelov pre Dorne, Rovinu, Búrlivé krajiny, Západné krajiny a finále v Korunných krajinách.

Hra má určite stále nejaké tie chybčiky (skúšal som to spraviť v angličtine, avšak preto tam môže byť pár gramatických chýb), akonáhle na nejakú narazíte, oznámte mi ju, prosím. Niektoré sú chybičky hry samotnej (tie nenapravím, ibaže by som ich napravil v druhom dieli), iné sú technické chybičky pri tvorbe hry (tie, ak to bude v mojich silách, by som mohol napraviť).

Na stiahnutie k dispozícií tu:
http://ulozto.cz/x7ZZauf/westeros-challenge-rar

Pridávam aj pár obrázkov na predstavu hry :)

img1

img2

img3

Komentáře

  • upraveno 3. srpna 2012
    mno podla mna to nie je dobra hra, zalezi tam totiz na nahode a nie na hracovych schopnostiach...mohol si tam dat viac skorpionov a spravit to tak, aby si to mohol ovladat sipkami (alebo aspon aby menenie smeru bolo pravidelne, napr. dolava,doprava,hore,dole apod.) pravdu povediac sa mi ta tvoja minula hra kde si bol Velky Jiny pacila viac :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 3. srpna 2012
    Tuhle hru neznám, ale když jsme u těch fanmade her na téma IceFire
    Jednou mě napadlo, vytvořit herní mapu Západozemí do Heroes of might and magic 3. V map editoru jsem si to fakt dával. Jenže jsem při pokusu o znovuinstalaci Heroesů zjistil, že ta hra na Vistách nejede :-(
    edit: teď mě napadá, že bych mohl zkusit rozchodit XP na virtuálním PC :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
    Jaqen napsal(a):

    mno podla mna to nie je dobra hra, zalezi tam totiz na nahode a nie na hracovych schopnostiach...mohol si tam dat viac skorpionov a spravit to tak, aby si to mohol ovladat sipkami (alebo aspon aby menenie smeru bolo pravidelne, napr. dolava,doprava,hore,dole apod.) pravdu povediac sa mi ta tvoja minula hra kde si bol Velky Jiny pacila viac :D

    V dvojke to tak už bude :)
  • upraveno 3. srpna 2012
    Myslím že tá grafika je na tom najlepšia a najoriginálnejšia :D
  • upraveno 3. srpna 2012
    omg ale veď to je v game makeri :D od toho nemôžeš čakať žiaden Skyrim :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
    Nu, ak sa tu nájde lepší grafik tak ja by som ho len privítal, popravde grafika a ja si netykáme ako je vidieť :D
  • upraveno 3. srpna 2012
    Ale tá hra nepotrebuje super grafiku, tým by iba strácala. Podľa mňa je grafika ala MS Paint jednoducho najlepšia :D
  • upraveno 3. srpna 2012
    S tým rozhodne súhlasím. S touto hrou sme si s kamarátmi užili dlhé hodiny zábavy. :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
    Mrcel17 napsal(a):

    Ale tá hra nepotrebuje super grafiku, tým by iba strácala. Podľa mňa je grafika ala MS Paint jednoducho najlepšia :D

    Ja ťa chápem a ďakujem, ale aj tak by som bol rád za viac-menej lepšieho grafika.. Zatiaľ si budem grafiku robiť sám.. :)
    BTW: Je to robené v Logo Motione, nie Painte :D
  • upraveno 3. srpna 2012

    Mrcel17 napsal(a):

    Ale tá hra nepotrebuje super grafiku, tým by iba strácala. Podľa mňa je grafika ala MS Paint jednoducho najlepšia :D

    Ja ťa chápem a ďakujem, ale aj tak by som bol rád za viac-menej lepšieho grafika.. Zatiaľ si budem grafiku robiť sám.. :)
    BTW: Je to robené v Logo Motione, nie Painte :D
    Ak chceš mohol by som pomôcť ( teda až tak dobre to neviem, ale niekedy sa mi zadarí :D )
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
    Mrcel17 napsal(a):

    Mrcel17 napsal(a):

    Ale tá hra nepotrebuje super grafiku, tým by iba strácala. Podľa mňa je grafika ala MS Paint jednoducho najlepšia :D

    Ja ťa chápem a ďakujem, ale aj tak by som bol rád za viac-menej lepšieho grafika.. Zatiaľ si budem grafiku robiť sám.. :)
    BTW: Je to robené v Logo Motione, nie Painte :D
    Ak chceš mohol by som pomôcť ( teda až tak dobre to neviem, ale niekedy sa mi zadarí :D )
    Tak pošli pár príkladov cez PM :) Hocčo...
  • upraveno 3. srpna 2012
    Tak pošli pár príkladov cez PM :) Hocčo...
    No, až tak veľa vecí som nespravil, myslím že tých vecí bude doslova pár :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
    Mrcel17 napsal(a):

    Tak pošli pár príkladov cez PM :) Hocčo...
    No, až tak veľa vecí som nespravil, myslím že tých vecí bude doslova pár :)
    Nevadí...
  • upraveno 12. srpna 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Tuhle hru neznám, ale když jsme u těch fanmade her na téma IceFire
    Jednou mě napadlo, vytvořit herní mapu Západozemí do Heroes of might and magic 3. V map editoru jsem si to fakt dával. Jenže jsem při pokusu o znovuinstalaci Heroesů zjistil, že ta hra na Vistách nejede :-(
    edit: teď mě napadá, že bych mohl zkusit rozchodit XP na virtuálním PC :-)

    Oooo, Západozemí v Heroesech. Už to vidím.. Draci tam jsou, vlci taky :). Kdyby to tak šlo, naroubovat příběh 7 království do herní mapy Herousů a vytvořit tam nějaký příběh.. to by byla špica :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    tak při pročítání old topicu jsem narazil na totok. momentalně jsem tady pres mobil ale hru si urcite stahnu. na pc jsem uplnej amater, ale existuje program nejlip v cestine na vytvoreni vlastni hry tak abych to dal i já?
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    tak při pročítání old topicu jsem narazil na totok. momentalně jsem tady pres mobil ale hru si urcite stahnu. na pc jsem uplnej amater, ale existuje program nejlip v cestine na vytvoreni vlastni hry tak abych to dal i já?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    Benji Stark napsal(a):

    tak při pročítání old topicu jsem narazil na totok. momentalně jsem tady pres mobil ale hru si urcite stahnu. na pc jsem uplnej amater, ale existuje program nejlip v cestine na vytvoreni vlastni hry tak abych to dal i já?

    O tom, žiaľ, neviem. Game Maker je celkom dobrý, pre začiatočníkov, je tam aj tutoriál na jednoduchú hru, kde sa priučíš základom. Len je to v angline. :/ O českom neviem.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 21. října 2012
    Beru ten Game Maker, jdu googlovať.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 21. října 2012
    Gepeto, teď pařím tu tvou gamesku a je to peklo :)
    Dál než k námořní bitvě o Vysokou zahradu jsem se zatim nedostal :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 21. října 2012
    Benji Stark napsal(a):

    Gepeto, teď pařím tu tvou gamesku a je to peklo :)
    Dál než k námořní bitvě o Vysokou zahradu jsem se zatim nedostal :)

    Me neither :D To bol taký úvodný testík.. Ja som sa ďalej dostal, len keď som si pravil CheatVerziu :D Teda magické tlačítko na preskok do iného lvl
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 21. října 2012
    jestli uděláš zas nějakou hru hod sem odkaz :)
  • upraveno 21. října 2012

    Benji Stark napsal(a):

    Gepeto, teď pařím tu tvou gamesku a je to peklo :)
    Dál než k námořní bitvě o Vysokou zahradu jsem se zatim nedostal :)

    Me neither :D To bol taký úvodný testík.. Ja som sa ďalej dostal, len keď som si pravil CheatVerziu :D Teda magické tlačítko na preskok do iného lvl
    aspoň uŽ vieme že sa to prejsť neda.. ja som to hraval na hodinach
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 21. října 2012
    :D Iba je to dosť ťažké :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.