Interview s Bryanem Cogmanem

upraveno 9. června 2012 v Novinky
Cítila jsem zadostiučinění, když se ve finále objevila Ros jako důležitá postava a chtěla bych se zeptat, jak došlo k tomu, že se stala z nejasné zmínky v knihách někým, s kým mistr špehů Varys mluví jako s partnerem a ne jako se „sbírkou výnosných děr“.

To je zvláštní přínos Davida [Benioffa] a Dana [Weisse]. Ros v knihách ani neexistuje. V původním pilotu to byla zrzavá děvka číslo 1. V úplně prvním konceptu byl Tyrion v bordelu v Králově...

Číst celý článek zde
13

Komentáře

  • upraveno 11. června 2012
    esed: Zčásti souhlasím, i tvůrci seriálu jsou obchodníci - musejí být. Předvádíš ale něco to, co mě na některých úživatelých tohohle fóru štve. Kritizovat každou změnu, i když třeba v případě Jona je ta změna nejspíš v rámci vývoje postavy (lord velitel z něj bude někde ve čtvrtej řadě), mi přijde obscénní. To neznamená, že se všema jejich změnama souhlasím, jenom s některýma. Mimochodem - kdyby byl kdokoliv z nás na jejich místě, taky by se snažil o dost mainstreamový seriál (pokud teda fantasy seriál vůbec můžeme pokládat za mainstream).
  • upraveno 11. června 2012
    To jsem tím tak nějak chtěla říct. Já proti těm změnám v podstatě nic nemám, chtěla jsem ukázat, že to kritizování změn je prostě zbytečné, protože to jinak nebude. A u Jona si taky myslím, že ho chtějí někam vyvinout (i v knížce mi přišlo, že ho zvolili ne kvůli jeho úžasným schopnostem, ale spíš kvůli Samovu intrikánství). Ale možná se mýlím, já to přece jen četla jen jednou a ne pořád a pořád dokola během šestiletého čekání :)
  • upraveno 11. června 2012
    To jsem asi jediná, kdo měl Jona za blbečka už v knížce... Možná je to taky Kitem, pro kterého je Jon už nad jeho herecké síly..
  • upraveno 11. června 2012
    Kolikokoli napsal(a):

    To jsem asi jediná, kdo měl Jona za blbečka už v knížce... Možná je to taky Kitem, pro kterého je Jon už nad jeho herecké síly..

    Já jsem ho nikdy neměla za blbečka, ale přijde mi, že ho dost lidí přece jenom přeceňuje. Pár blbostí udělá i v předloze. Žádná z Martinových postav prostě není dokonalá.
  • upraveno 11. června 2012
    Kolikokoli napsal(a):

    Možná je to taky Kitem, pro kterého je Jon už nad jeho herecké síly..

    S tím souhlasím. Možná proti sobě poštvu místní fanynky, ale Kit je z těch "hlavních" postav herecky jednoznačně nejslabší. Ze začátku seriálu jsem si myslel, že to budou Madden nebo E. Clarke, ale je to Kit. S náskokem...
    Snad do začátku natáčení 3. série projde nějakými hodinami herectví :)))
  • upraveno 11. června 2012
    Khadgar: Madden a Clarková mají co hrát, což se o Kitovi ve druhej sérii moc říct nedá...
  • upraveno 11. června 2012
    No já nevím, když si nechá dvakrát pláchnout rukojmí, tak asi bude vypadat jako hlupák bez ohledu na to, jak to zahraje. Kit si možná mohl odpustit pár štěněčích pohledů, ale jinak mi jeho ztvárnění Jona vyhovuje a navíc má z celého castingu ty nejkrásnější nejkudrnatější a nejzářivější vlasy :) V knihách taky není Jon zrovna kandidát na členství v Mense, ale jako takový trouba, jakého z něj dělají v seriálu mi nepřijde. Jasně průměrný divák bude spíš hltat zrzavou děvu tlachající o sexu než Quhorinovu partu bručounů. A nesmí chybět nějaká ta romantika pro jemnější povahy. Každému udatnému rytíři srdce zahoří při pohledu na sličnou ošetřovatelku, která bez mrknutí oka amputuje končetiny a nebojí se na plnou hu...bez obalu vyjádřit svůj názor. Zároveň umí ve sprvánou chvíli projevit citlivější stránku a získat si sympatie dojemnou historkou z dětství, když nezabere ani to, je na čase odhodit svršky. Škoda jen, že neumí vrhat nože. Některé změny prostě občas zamrzí.
  • upraveno 11. června 2012
    Kolikokoli napsal(a):

    To jsem asi jediná, kdo měl Jona za blbečka už v knížce... Možná je to taky Kitem, pro kterého je Jon už nad jeho herecké síly..

    Konečně tady někdo sdílí můj názor. Mě prostě Jon připadá jako blb, co nic neví :)
  • upraveno 11. června 2012
    A jak by chudák mohl vědět? Vyrůstal jako bastard na zvlčilém severu, pochybuji, že u těch barbarů Starků se mu dostalo pořádné výuky:-) Jinak i podle mě je takovej...pomalejší :)
  • upraveno 11. června 2012
    S tím souhlasím. Možná proti sobě poštvu místní fanynky, ale Kit je z těch "hlavních" postav herecky jednoznačně nejslabší.
    Je to tak. Śkoda, je to moc hezká tvářička. Potíž je, že se nesmí moc hýbat a snažit se "hrát".
  • upraveno 11. června 2012
    Dreamer napsal(a):

    V knihách taky není Jon zrovna kandidát na členství v Mense.

    No, že by byl nějaký intelektuál to se říct rozhodně nedá, ale co jsem zatím tak pochytil v Tanci (a to jsem asi na straně 800) tak mi jeho činy přijdou docela chytré resp. aspoň trochu přemýšlí a dle toho koná. Není to sice žádný Tywin, ale ty jeho kroky mi přijdou docela rozumné. Byť se to všem okolo něj nelíbí... Ať již odeslání mistra Aemona, Fialku s mimčem a Sama do Starého města, průchod divokých za zeď, domluva s Obrozhoubou, vyslání lodí atd. atd... No a na Slynta jsem málem zapomněl, tam udělal to nejrozumnější, co mohl...
  • upraveno 11. června 2012
    baltim: Ale já ho tímhle přirovnáním rozhodně nechtěla potopit (viz. pokračování věty). Je to jedna z mých oblíbených postav. Jen jsem chtěla říct, že i když zrovna není nejchytřejší z nejchytřejších, tak to není to hlupák. Naopak je chytrý, i když jiným způsobem než třeba Tyrion nebo Malíček. No ale možná tím chtějí scénaristé nějak posílit vývoj postavy, aby ten přerod z kluka na velitele noční hlídky byl pro diváka nedotčenéhou předlohou výraznější a atraktivnější.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 11. června 2012
    baltim napsal(a):

    Dreamer napsal(a):

    V knihách taky není Jon zrovna kandidát na členství v Mense.

    No, že by byl nějaký intelektuál to se říct rozhodně nedá, ale co jsem zatím tak pochytil v Tanci (a to jsem asi na straně 800) tak mi jeho činy přijdou docela chytré resp. aspoň trochu přemýšlí a dle toho koná. Není to sice žádný Tywin, ale ty jeho kroky mi přijdou docela rozumné. Byť se to všem okolo něj nelíbí... Ať již odeslání mistra Aemona, Fialku s mimčem a Sama do Starého města, průchod divokých za zeď, domluva s Obrozhoubou, vyslání lodí atd. atd... No a na Slynta jsem málem zapomněl, tam udělal to nejrozumnější, co mohl...
    Já si taky nemyslím, že by Jon byl nějaký blb. Ze začátku byl dost naivní, ale postupně "zmoudřel" - hlavně, jak říkáš, v Tanci (jsem na str. 425 2. dílu)
  • upraveno 11. června 2012
    Mám blbou otázku, jaká je vlastně úloha story editora? Chápu to dobře, že tvoří hrubou příběhovou linku, na kterou pak scenáristé (scénáristé?) píšou konkrétní dialogy?
  • upraveno 12. června 2012
    vzásade áno.

    edit: doplním ešte, že nie len dialógy. editor má na starosti hrubú/základnú líniou. musia sa dostať odtiaľ tam, musia sa dozvedieť to a to. scenárista vytvára jedntlivé scény tej hrubej línie. nielen dialógy.
    navyše editor má za úlohu dbať na to, aby práca scenáristov naväzovala na seba. čiže povie - tento sa tam musí objaviť, pretože ho budeme potrebovať. tohto nezabite...., vysvetlite divákovi, že ona má traumu, aby dal jej skutok o dva diely zmysel. a pod....
  • upraveno 12. června 2012
    Okej, díky moc.
  • upraveno 12. června 2012
    No Cogman si tu funkci vymyslel - on byl taková pravá ruka benioffa a weisse, která měla v první sérii za úkol hlídat děj ve vztahu ke knize, dopady určitých změn, zapojení klíčových historických detailů apod. No prostě na place je největším znalcem knih - ne náhodou jsou právě jeho scénáře oblíbené u čtenářů :-)
    svoa00 napsal(a):

    Takže abych to upřesnila - byl to George Martin, kdo si našel Benioffa a Weisse, takže to nebylo tak, že by za ním přijeli a přihazovali nuly za jedničku, aby jim prodal práva. A i když nesouhlasím s tím, co udělali s některýma postama a jejich příběhem, a seriál je rozhodně mainstreamovější než jeho předloha, nemůžu rozhodně tvrdit, že v něm tvůrci nejsou osobně zainteresovaní.

    Já věděl, že to někdo řekne časem za mě :-) Jen bych doplnil, že GRRM to rozhodně nedělal v první řadě kvůli prachum. Sláva je mnohem opojnější...
    Khadgar napsal(a):

    Kolikokoli napsal(a):

    Možná je to taky Kitem, pro kterého je Jon už nad jeho herecké síly..

    S tím souhlasím. Možná proti sobě poštvu místní fanynky, ale Kit je z těch "hlavních" postav herecky jednoznačně nejslabší. Ze začátku seriálu jsem si myslel, že to budou Madden nebo E. Clarke, ale je to Kit. S náskokem...
    Snad do začátku natáčení 3. série projde nějakými hodinami herectví :)))
    Já bych to na něj neházel. Ostatně kdyby neuměl hrát, nebyl by v poslední době tolik obsazován - a jestli někdo z těch mladých herců, tak právě o něm slýchám nejvíc, že vyhrál konkurz tam a támhle.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 12. června 2012
    Kit Harington je divadelní herec, takže to zas takové máslo nebude :) (neříkám, že je mistr světa amoleta v herectví, ale zas taková trága mi to nepřijde)
  • upraveno 12. června 2012
    Dobře, evidentně není to úplné dřevo, ale v seriálu to prozatím nebyla žádná sláva. Spokojenost? :)
    Na imdb vidím obsazení ve dvou filmech. Slibuju, že na Silent Hill se (s přemáháním) kouknu a pokud to dopadne dobře, tak upravím svůj výrok ;)
    Nejvíc jsem asi zvědavý jak dopadne Waldau s Oblivionem. Vzhledem k historii produkce tohodle filmu to může být propadák, ale klidně taky slušný boost po jeho kariéru. IMHO má z celého obsazení GoT aktuálně největší šanci prosadit se.

    A tenhle rozhovor s Cogmanem berete moc vážně. Je to klasická PR výpomoc, nic víc. Pitval bych možná rozhovor exkluzivně pro winteriscoming, ale ne tohle.
  • upraveno 12. června 2012
    a jestli někdo z těch mladých herců, tak právě o něm slýchám nejvíc, že vyhrál konkurz tam a támhle.

    Jestli to nebude tím, že v dnešní době už nejsou obsazovány jen dřeva-herečky s hezkou tváří, ale i herci. On Arnold nebo Dolf taky nebyli žádní kandidáti na Thálii, ale odpovídali tehdejšímu ideálu (hnusný, svalnatý).
  • upraveno 12. června 2012
    Týno když přihlédneš k předloze Conana, tak mám dojem, že ho Arnie ztrvárnil prakticky dokonale :-D (tím nechci říct, že právě tohle měl v úmyslu :-p )
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. června 2012
    Na Árnýho mi nešahejte :))
  • upraveno 12. června 2012
    A tak - já bych si šáhla - na otlapkávání toho na něm bylo dost - tehdá :-)) a první Terminátor byl taky prima :-)) Ovšem jeho nejlepší hláška je z Rudého horka "Sovětská metoda je lepší" :-D
  • upraveno 12. června 2012
    Khadgar napsal(a):

    Dobře, evidentně není to úplné dřevo, ale v seriálu to prozatím nebyla žádná sláva. Spokojenost? :)
    Na imdb vidím obsazení ve dvou filmech. Slibuju, že na Silent Hill se (s přemáháním) kouknu a pokud to dopadne dobře, tak upravím svůj výrok ;)
    Nejvíc jsem asi zvědavý jak dopadne Waldau s Oblivionem. Vzhledem k historii produkce tohodle filmu to může být propadák, ale klidně taky slušný boost po jeho kariéru. IMHO má z celého obsazení GoT aktuálně největší šanci prosadit se.

    A tenhle rozhovor s Cogmanem berete moc vážně. Je to klasická PR výpomoc, nic víc. Pitval bych možná rozhovor exkluzivně pro winteriscoming, ale ne tohle.

    Tak projdi News na imdb, tam je toho víc - na imdb jsou v seznamu asi jen rozjeté produkce...

    ad rozhovor - no autorka asi není jen tak nějaká novinářka Písní nepolíbená. Viz třeba http://awoiaf.westeros.org/index.php/Beyond_the_Wall_(Book)

    Podle mě to nevedla špatně, dala mu prostor vyjádřit se k těm ožehavým tématům poté co Cogman švihnul s Twitterem, kde ho znechutilo nadávání fanatických fanoušků knih. Nebyl to záměrně nějaký konfrontační rozhovor. Rozhovor pro WiC by dopadl dost podobně - možná by byl ještě servilnější. Zajímavější by byl chat na westeros.org - ale producenti nejsou pitomci, v životě by do týhle jámy nevlezli :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. června 2012
    Jarla: Anebo "Kokainum!" Eště mám rád "Jmenuju se Kimble a svý auto mám rád."
  • upraveno 12. června 2012
    :-) To si už nevybavím...viděla jsem to jednou...byli jsme na to v kině a celé kino z toho moc nemělo, protože bylo slyšet jen mého tatíka jak řve smíchy a komentuje děj - seděl mezi mnou a mamou a jak se na nás lidi celou dobu otáčeli, tak my se zase tvářily, že si jako nevšímáme...no bylo to prima představení, na kterém se tatík výtečně pobavil :-D Ostatní asi moc nevěděli o čem to bylo...
  • upraveno 12. června 2012
    Alek napsal(a):

    Tak projdi News na imdb, tam je toho víc - na imdb jsou v seznamu asi jen rozjeté produkce...

    ad rozhovor - no autorka asi není jen tak nějaká novinářka Písní nepolíbená. Viz třeba http://awoiaf.westeros.org/index.php/Beyond_the_Wall_(Book)

    Podle mě to nevedla špatně, dala mu prostor vyjádřit se k těm ožehavým tématům poté co Cogman švihnul s Twitterem, kde ho znechutilo nadávání fanatických fanoušků knih. Nebyl to záměrně nějaký konfrontační rozhovor. Rozhovor pro WiC by dopadl dost podobně - možná by byl ještě servilnější. Zajímavější by byl chat na westeros.org - ale producenti nejsou pitomci, v životě by do týhle jámy nevlezli :-)

    Haha, news na imdb, tomu se pro jistotu taky vyhýbám - mohl bych se toho dozvědět už opravdu moc :) Ale dobře, ustupuju. Tahle debata ostatně má smysl až tak za 5-7 let, kdy už se bude dát hodnotit.

    A taky mi je jasný, že tenhle "hodný" rozhovor je maximum. Producentům v tomhle rozumím. Stejně jako všude jinde, tak i mezi fanoušky ságy je spousta nesoudných lidí.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. června 2012
    Jsem to měl oddělit. To je totiž z Policajta ze školky :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. června 2012
    Dolph Lundgren není/nebyl hnusný! Nepatřil vyloženě mezi hezounky jako Cruise či Pitt, ale do ošklivého měl daleko.
  • upraveno 12. června 2012
    Waldau je dobrej v Headhunters. Jinak nedávno jsem zjistil že Dolph Lundgren má iq 160 a má akademické zkoušky z matematiky, fyziky a chemie.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.