TANEC CZ

upraveno 25. října 2012 v Tanec s draky
pre tých čo práve čítajú v češtine a boja sa ísť do pôvodného topiku, aby tam nenarazili na niektoré informácie z konca knihy. Tu sa diskutuje k tancu priebežne. vždy dajte na úvod názov kapitoly (napr Jon II.) aby ostatní vedeli, či to už čítali a nehrozí spoil.

pekné tancovanie všetkým!!!
1111213141517»

Komentáře

  • upraveno 16. června 2012

    erik1131 napsal(a):

    zaujímavý článok, v ktorom sa dá dozvedieť(mapa na stiahnutie), koľko toho jednotlivé charaktery precestovali.
    http://io9.com/5917835/this-spoiler+filled-map-tracks-the-travels-of-every-major-character-from-a-song-of-ice-and-fire

    čakal som, že Daenerys tam bude mať len takú vodku :D
    A že na konci každejh cesty bude znak smrtky :D
    Možno po Vichroch :D
  • upraveno 4. července 2012
    Ďalšia prehnitá duša sa pýta, či neviete niekto o online preklade Tanca s drakmi....:)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. července 2012
    My nevíme nic :D
    čítaj po anglicky, dozvieš sa dačo nové a zistil som, že to zas tak strašné nie je... minimálne prológ a epilóg :D
  • upraveno 10. července 2012
    Zdravím :)
    Tak jsem konečně dočetla... uff...
    V angličtině jsem se dostala někam za polovinu a tam to vzdala a počkala si až na českou verzi. Až si to tady pročtu, tak se možná i přidám s nějakým konkrétním dotazem či připomínkou. Zatím jen dávám vědět, že jsem tady - pro ty, kteří si mě pamatují ;)
  • upraveno 11. července 2012
    vitaj! :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 11. července 2012
    Dandali: Jojo, pamatuju, říkal jsem si, kam se stará garda poděla :)
  • upraveno 11. července 2012
    děkuju pánové :-)
    jsem měla strach sem chodit, protože bych klikala na spoilery :-D
  • upraveno 11. července 2012
    Zdravím lady Dandali! A pamatuješ si ty na mě? :-)
  • upraveno 12. července 2012
    Samozřejmě, sere :-)
  • upraveno 12. července 2012
    ešte len prišiel, a už ťa sere.... no pekne... :D
  • upraveno 12. července 2012
    Ale no tak... :) Mne netěší jiné věci než ser Heavy Head ;) Třeba vytahování dávno mrtvých princů, zahrabávání jiných princů pod zem, vyvdávání krve draka za nedraka, zbytečné smrti sluncí atp. :) Ještě pořád jsem se neprokousala tou šílenou hlavní diskusí, snad časem přispěju i tam ;)
  • upraveno 12. července 2012
    Vrátím se k tomu Jonovi.Proč ho chtěl Bowen mrtvého ? Kdyby to bylo kvůli těm Divokým tak by ho zapíchl dřív než tam těch tisíce divokých pustily ne ? (věděl o tom dost dlouho dopředu) A kvůli tomu dopisu to být taky nemohlo ten přečetl těsně před tím než se to stalo. (Takovou věc musel mít promyšlenou dopředu)
  • upraveno 12. července 2012
    Jistě že to měli naplánovaný. Bowen nesouhlasil trošku krátkozrace se jeho vedením. Bohužel pro Jona nenašel jiné řešení a Jon v zásadě porušil zákony hlídky z hlediska Bowena, já tam žádné pochybení nevidím, úkolem hlídky bránit země lidí před Jinými, ať už klekači nebo svobodný lid by měli bránit zeď. Navíc nepustil Jon divoké dál než do opuštěných hradů na zdi. Takže lordi se nemají čeho bát.
  • upraveno 12. července 2012
    Představa Marshe a spol. o hlídce a aktuálních nebezpečích byla silně nedomyšlená. Zvykli si na rutinu a relativní klid a když nastala těžší doba, tak strčili hlavu do písku. K tomu se přidalo lpění na tradicích typu "cvičitelem rekrutů bude tenhle" "ale tato pozice většinou byla určená pro členy vznešeného původu", pak nízký věk lorda velitele a bylo vymalováno. Vždyť jsme to četli několikrát od Benjena nebo Mormonta - hlídka není tím, čím bývala.
  • upraveno 13. července 2012
    Noční hlídka za ty zimy, kdy nepadla Dlouhá noc, zapomněla, co tam vlastně dělá
    hlídali Říši před divokými, ovšem původně tam očividně byli kvůli Jiným a jejich potvorám
  • upraveno 13. července 2012
    Ona Noční hlídka nebyla nikdy výkvětem myslitelů a inteligence Západozemí. V podstatě se tam odkládali "nepotřební" členové společnosti - ať už zločinci či synové, pro které nebylo jiné využití a Hlídka pro ně byl ještě pořád ucházející život.
    Vůbec se jim nedivím, že na Jona vztáhli ruku (ano, dalo se to určitě řešit jinak, ale když je vám fakt kosa, máte snížené dávky jídla a všude se motaj vaši původní nepřátelé, tak jde logika trošku stranou), protože prostě zaváděl novoty a hlídka byla přeci jen trošku "zatuhlá". Už s Mormontovou výpravou za Zeď pokud vím nesouhlasili (a jak to taky dopadlo) a to nebylo nic proti tomu, na čem začal pracovat Jon.
    Přestože ne všechna jeho rozhodnutí byla úplně rozumná, tak si myslím, že Jon jednal v dané situaci a podmínkách nejlépe jak mohl a málo jiných by projevilo tak "inovativní myšlení" jako on. Jsem přesvědčena, že nezemřel a věřím, že se ani žádné oživování konat nebude, jen si prostě možná i nějaký ten měsíc poleží (v komnatách Mel možná) a vyhrabe se z toho. Co s ním bude pak je otázka.
  • upraveno 13. července 2012
    Dandali: v komnatách Mel? To aby pak nebylo spousta malých stínových Joníků :)
  • upraveno 13. července 2012
    brbr: tak kdyby o něj pečoval někdo z bratrů, tak by to uzdravování nemuselo probíhat nejlépe...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 13. července 2012
    brbr napsal(a):

    Dandali: v komnatách Mel? To aby pak nebylo spousta malých stínových Joníků :)

    A Nočná hliadka by mala nových mužov, ktorých potrebuje do svojich radov :)
  • upraveno 13. července 2012
    Ona Noční hlídka nebyla nikdy výkvětem myslitelů a inteligence Západozemí. V podstatě se tam odkládali "nepotřební" členové společnosti - ať už zločinci či synové, pro které nebylo jiné využití a Hlídka pro ně byl ještě pořád ucházející život.
    Nemyslím, že to tak bylo vždycky. Už ta řada hradů svědčí o tom, že kdysi byla Hlídka velmi mocná. Od Starků dostala velká území a Jon vzpomíná, že Žeď byla koncipována tak, aby ji bránilo tolik a tolik rytířů... Dokud bratři bránili říši před magickými potvorami, hádám, že požívali velké vážnosti. Po staletí už brání pár zoufalců v černém zeď proti pár otrhancům v kožešinách.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. července 2012
    K tomu paktování se snepřáteli, to jest vztah Hlídka - Divocí.
    Já docela chápu, že se minimálně některým z Hlídky nelíbilo najednou zasednout s bývalými nepřáteli u jednoho stolu, stát vedle sebe v řadě...

    Japonci během druhé světové války okupovali notnou část JV Asie. Prakticky všude, v Indočíně (Vietnamu), Thajsku, Malajsii, Koreji, Indonésii byi vnímaní jako okupanti a vznikly tam poměrně velký osvobozenecký hnutí bojující na straně spojenců. Když pak válka skončila, stále se na těch územích nacházela početná japonská armáda. No a potom co tam Japonci páchali coby okupanti im najednou spojenci řekli, že dokud si nepřevezmou tyhle území, tak Japonci budou dál vykonávat bezpečnostní službu, nechaj si zbraně a získaj policejní pravomoci. Výsledek byl, že na těch územích to brali jako obrovskou zradu od spojenců (se značnym dopadem na národně osvobozeneckej boj), protože se měli najednou družit se včerejšími nepřáteli. jak by bylo nám, kdyby po válce měli třeba SS najednou převzít bezpečnostní roli v republice.

    A boj Hlídka x Divocí trval staletí. Přehodit uvažování z nepřítel na přítel, to vyžaduje zvlášť drsný přehození vnímání světa a je podle mě naprosto pochopitelný, že to mnozí nedokážou snadno.
  • upraveno 13. července 2012
    Něco jako když v USA zrušili otroctví a najedou si měli být bílí a černí rovni. Stejně to trvalo tak do šedesátých let, než se dalo mluvit o rovnoprávnosti.
    Máme dost příkladů ze současnosti, kdy se zbořila iluzorní zeď a vděční imigranti to dali starousedlíkům náležitě sežrat. Tak se nemůžeme divit hlídce, že raději zabijou Jona, než aby čelili něčemu takovému.
  • upraveno 13. července 2012
    flanker.27: Já to rozhodně chápu. Na místě Hlídky bych asi taky nedokázala udělat takový obrat. Jen říkám, že původně asi byla Hlídka k něčemu Jinému .-)

    Navíc možná byli nepřátelé divocí i Jiní. Viz troubení. Ráda bych viděla to stavění Zdi... Láká mě to skoro jako Zkáza Valyrie... :-)
  • upraveno 13. července 2012
    Něco jako když v USA zrušili otroctví a najedou si měli být bílí a černí rovni.
    Oni si neměli být rovni, jen se posunuli z položky "majetek". Asi jako, když se zrušilo nevolnictví. Taky stále nebyl prostý člověk roven šlechtici, ale mohl se stěhovat apod.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 13. července 2012
    flanker.27 napsal(a):

    K tomu paktování se snepřáteli, to jest vztah Hlídka - Divocí.
    Já docela chápu, že se minimálně některým z Hlídky nelíbilo najednou zasednout s bývalými nepřáteli u jednoho stolu, stát vedle sebe v řadě...

    Japonci během druhé světové války okupovali notnou část JV Asie. Prakticky všude, v Indočíně (Vietnamu), Thajsku, Malajsii, Koreji, Indonésii byi vnímaní jako okupanti a vznikly tam poměrně velký osvobozenecký hnutí bojující na straně spojenců. Když pak válka skončila, stále se na těch územích nacházela početná japonská armáda. No a potom co tam Japonci páchali coby okupanti im najednou spojenci řekli, že dokud si nepřevezmou tyhle území, tak Japonci budou dál vykonávat bezpečnostní službu, nechaj si zbraně a získaj policejní pravomoci. Výsledek byl, že na těch územích to brali jako obrovskou zradu od spojenců (se značnym dopadem na národně osvobozeneckej boj), protože se měli najednou družit se včerejšími nepřáteli. jak by bylo nám, kdyby po válce měli třeba SS najednou převzít bezpečnostní roli v republice.

    A boj Hlídka x Divocí trval staletí. Přehodit uvažování z nepřítel na přítel, to vyžaduje zvlášť drsný přehození vnímání světa a je podle mě naprosto pochopitelný, že to mnozí nedokážou snadno.

    Dvaja nepriatelia = Ahá, aký skvelý priateľ...

    Ja by som tiež išiel proti Divokým aj s ich filozofiou - kto zabije druhého vyhráva... Avšak, Nočná hliadka mala niekoľko hradov a prd s nimi spravila a Divokí budú ich najmenší problém proti WW... Ak by sa Divokí usadili na severnej časti Severu a trocha pomáhali hliadke, tak by splatili dlh za slobodu a svoj život na severe - nech si chránai zem, kde žijú. Nočná hliadka by mala znova svojich mužov, ktorých chcela a armáda NW by bola hneď väčšia...
    Tyna napsal(a):

    Něco jako když v USA zrušili otroctví a najedou si měli být bílí a černí rovni.
    Oni si neměli být rovni, jen se posunuli z položky "majetek". Asi jako, když se zrušilo nevolnictví. Taky stále nebyl prostý člověk roven šlechtici, ale mohl se stěhovat apod.
    Je to kruté, ale musel som sa zasmiať, keď som si predstavil katalóg s černochmi v ponuke a zrazu novelu "Presúvame tovar s položky ,majetok' "... Ale skutočne nie som rasista, len to bolo komické :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.