Sportovní aktivity a podobné vylomeniny

upraveno 30. dubna 2012 v Rozličný pokec
Vzhledem k tomu, že místní Spolek přátel železa (AshaG, flanker.27, Krisa a příležitostně i já ;-) off-topicuje chvíli tu a chvíli zas jinde, zkouším tímto vytvořit topic věnovaný rozličným sportům, které sami aktivně provozujete/provozovali jste - ne nutně na soutěžní úrovni. Pro jistotu zdůrazňuju, že do toho nepatří pití piva na rekord, sledování fotbalu v TV, ani další bohaprosté* činnosti, které si někteří pletou se sportem.
*dovolávání se ho/jich k získání relevantnosti nestačí.
1111213141517»

Komentáře

 • AvivAviv
  upraveno 19. ledna
  Jakože vubec nikdy? Jak to? 8-O
 • V úterý jsme na UHK měli Sportovní odpoledne, jehož součástí byl i akademický běh - pro nás zaměstnance prakticky povinný, neb se m.j. soutěžilo o nejvyšší relativní účast mezi fakultami. V tomto klání jsme nakonec těsně zvítězili nad Přirodovědou.

  Na výběr bylo ze dvou tratí: 2,2km a 5km. Coby člověk uvyklý jízdě na kole - poslední 2 roky chodím po svých, jen když se příležitostně vyskytnu v Praze ;-) - jsem zvolil delší variantu, abych nemusel běžet tak rychle :P

  Plán byl takový, že cca 2-3 týdny před závodem budu na nedělní dračí tréninky místo dojíždění na kole běhat, aby si nohy znovu přivykly zapomenutému pohybu. Jak už to tak bývá, plány vzaly za své poté, co jsem v inkriminovanou dobu nastydnul a bojoval s nepříjemným kašlem a rýmou za plného provozu (přes týden v práci, o víkendech další práce na zahradě). Běhání jsem tak v zájmu vlastního zdraví vypustil, s výjimkou poslední neděle - jediné příležitosti zjistit, jak na tom vlastně jsem.

  Po spíše protrpěné cestě tam (nějak jsme si nesedli s obědem, jenžto následně odmítl mé nerozvážné počínání podporovat), kdy jsem musel co chvíli zastavovat a kousek jít, jsem vážně zvažoval, že bych se ještě přehlásil na kratší distanci. Po tréninku se mi překvapivě běželo mnohem líp a absolvoval jsem celý úsek (něco málo přes 3km) bez zastavení, byť volnějším tempem. Naštěstí rýma i kašel již byly na ústupu, takže jsem si v pondělí trochu odpočinul a snažil se v rámci možností trochu rozprotahovat.

  Běželo se v úterý odpoledne za celkem příjemného počasí. Díky dostatečnému počtu kvalitních závodníků se mi dařilo držet slušné tempo asi 3,5km (člověk se přeci jen víc snaží, když je za kým běžet), pak už jsem trochu tuhnul a zpomalil. Výsledný čas 21:43 mě přesto pozitivně překvapil, po té neděli bych to čekal rozhodně horší.

  Pro srovnání, čas vítěze byl 17:25, což už je pořádný hukot, nejlepší holky běžely kolem 20 min, celkem mě předběhly tři.
 • Blahoželám k úspešnému zabehnutiu aj napriek komplikáciám s nachladením.
 • BenjiBenji so much universe, so little time
  @Ugla 22 minut je hodně slušně čas, jako pravidelný rekreační běžec musím uznale pokynout hlavou.
  Ta kondice z byciklování je znát :applause:
 • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  Ugla byl o víkendu v Praze, tak jsme si dali v sobotu běh spolu. To je strašný rozdíl oproti tomu, když běhám sám. Sám člověk snadno přejde na "volnoběh", takhle když se má neustále s kým poměřovat, tak tomu dá mnohem víc. Rázem to bylo o tři čtvrtě minuty lepší než posledně :)
 • Blahoželám k lepšiemu času. Jo, ono sa aj zvykne odporúčať nájsť si nejakého komplica k športovaniu.
 • upraveno 23. srpna
  Včera jsem vyrazil z Hradce do Žacléře vysvětlit kamarádovi nějakou matiku. Trasa zde:
  https://mapy.cz/s/fukojebafa

  Jelikož mi lepší kolo ukradli (viz Lampárna), jel jsem na svém starém 26" horáku někdy z 90. let. Za Vlčicema jsem navíc blbě odbočil - původní plán byl jet tou jižnější trasou - a přidal jsem si tak kopec navíc, takže v Babí jsem toho už měl dost a musel jsem na chvíli slézt a odpočívat. A pak se ještě před Žacléřem spadne znova do Prkeňáku o nějakých 60m.

  Dorazil jsem kolem 4 odpoledne, tak jsme chvíli počítali, a pak mě kamarád v podvečer ještě vytáhl na výlet na Rýchorskou boudu do 1002m :D Tam jsem musel chvílema jet "na blbečka" (na nejmenší převodník), protože nohy už stávkovaly..

  Dnes jsem se vracel, z Trutnova do Vlčic již kolem rybníků (V Peklích). Ze Dvora jsem to vzal zbaběle po stezce. Celkem 162km, po návratu jsem toho měl dost jako již dlouho ne. Za odpoledne už jsem se naštěstí celkem vzpamatoval..
 • Bodysurfing

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.