Tanec s draky

upraveno 25. října 2012 v Tanec s draky
Diskuze napříč celým (!) Tancem s draky, žádná omezení, začerňování apod. Případně i pro ty, kteří prostě jen rádi přeposílají spoilery. Pokud zrovna Tanec čtete a bojíte se, že se dozvíte něco dopředu, není tohle správné místo pro vás.
145679

Komentáře

  • upraveno 7. listopadu 2011
    Lomeril: No proto říkám, že bylo lepší mírový řešení ;)
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Tahle diskuze mě přivedla na myšlenku, proč je intrikánka a vražedkyně Cersei tak strašlivě nenáviděna, zatímco intrikán a vrah Malíček má mnoho obdivovatelů, neřkuli milovníků :-))) To nebude mít moc společného s morálkou... Spíš je to tím, že Cersei je neúspěšná a hloupá, zatímco Malíček je šikovný a úspěšný. Nikdo se nechce indentifikovat s jelitem, které dělá jednu chybu za druhou. Zato šikula, kterému to vychází, to je jiná káva...
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Tyna: Já Malíčkem pohrdám stejně jako Cersei nebo i víc, protože Malíček všechno rozpoutal kvůli osobnímu zisku, kdežto Cersei tu "hru" hraje i kvůli svým dětem. Ale přesně jak říkáš, Malíčka člověk musí chtě nechtě i obdivovat (je to jeden z těch, u kterých bych se nedivila, kdyby je Martin nechal přežít). A samozřejmě mu nevidíme do hlavy, to by nás asi pěkně vyděsilo :D Ta jeho obliba je mi cizí stejně jako to, jak někdo může mít rád Greyjoye.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Cersei mi nevadila (tolik), když neměla POV. Ale když ji člověk začal vidět do hlavy, zjistil, že její myšlení je arogantnější a hloupější než činy. Malíček nemá POV, jinak bychom se taky divili. :-)
    Rozhodně ho nemám o nic radši než Cersei. Nic dobrého pro říši nevykonal, jenom rozpoutává chaos.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Já jsem hodně ovlivněnej tím že jsem nejdřív rozkoukal seriál a až pak jsem začal číst knihy, takže mám v hlavě Cersei jako sympatickou Lenu Headey. Vy jste tu všichni Cersei nenáviděli ještě v době, kdy já neměl ponětí kdo je GRRM. Co se Greyjoyů týče- vikingové, který ucívají Cthulhu :-)))...paráda, hlavně Aeron.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Co se Greyjoyů týče- vikingové, který ucívají Cthulhu :-)))...paráda, hlavně Aeron.
    Jj, paráda. Jenom nevím, jestli by postupem času s vývojem společnosti Západozemí nepřešli plavně na pobírání dávek :-)) a občasnou násilnou a majetkovou trestnou činnost.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Tyna: Jj, jsou to možná vikingové, ale i vikingové byli paraziti.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    More,kde je moje podpora? Přiznám se že teoretickému vývoji společenských vztahů v západozemí v horizontu dalších sta let jsem nevěnoval takové zamyšlení, jaké si bezpochyby zaslouží. Prostě mě bavěj jejich kapitoly.
    A protože na násilné a majetkové trestné činnosti je založena jejich kultura, tak by to odpovídalo...
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Taky se mi parazité nelíbí...
    A tím spíš se mi nelíbí kultury založené na násilné a majetkové trestné činnosti.

    Až se dopracují k pobírání dávek, možná trochu uberou u loupení.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Až bude na železným trůnu sedět Kocáb tak možná.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. listopadu 2011
    Proto mám docela rád Varyse, protože jsem měl pocit, že co dělá dělá s ohledem na zájem říše. I když po Tanci už si tak úplně jistej nejsem...
  • upraveno 8. listopadu 2011
    súhlas s varysom. aj keď je otázka či ríši mohol najviac prospieť návrat T. (odhliadnime teraz od tvojej antipatie k D. :) )

    ak by mu išlo o ríšu, tak by asi skôr chcel uhladiť spor L. a S., nehvoriac, že z manželstva joffa a sansy by vzišiel kráľ s veľmi silnou podporou v krajine. takže mne skôr na varysovi vadí úvodná premysa ako tá zo záveru tanca. to už beriem síce ako radikálne riešenie, ale v kontexte predošlých rozhodnutí. ak treba dosadiť T., tak je správne im to uľahčiť.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Varys je jako ty potvory z Battlestar Galactica. Taky má plán :-)
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Varys pro říši obětuje kohokoliv, ale taky je v něčím táboře a může být zaslepený láskou k jistému rodu.
  • upraveno 8. listopadu 2011
    Ve Varysově případě to nejspíš nebude osobní přítulnost k Targaryenům, ale úvaha o tom, že návrat ke starým pořádkům - Targaryenům na trůně - přinese říši lepší časy. Pokud si pamatuju, tak i v první knížce stejně jako v seriálu říká Nedovi, ať dozná, že je zrádce, a zabrání tak bojům. Když už ale došlo k válce, tak jí pragmaticky využívá. Nevěřím ale, že to dělá na prvním místě kvůli vlastním zájmům. A ten smutnej poslední pohled, co v seriálu věnuje Nedovi, to byla chvíle, kdy si eunuch získal moje srdíčko ;)
  • upraveno 8. listopadu 2011
    no jeho smrť nechcel, ale vojnu ktorá to rozpútala chcel.
  • upraveno 2. června 2012
    Nemáte niekto odkaz na stiahnutie Tanec s draky? Už by to niekto mohol hodiť na uloz.to
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    Rozširovanie takých odkazov je trestné, takže ja osobne nejdem riskovať rozširovanie takých vecí... A aj keby to nebolo trestné, som len(in)vý :) Skús troška Pogoooľať
  • upraveno 4. června 2012
    Mato : a co takhle podpořit a koupit knihu? :)
  • upraveno 26. června 2012
    PROSIM VAS, NEVIETE NIEKDO KDE JE CELA KNIZKA TANEC S DRAKMI NA NETE?AKO NEHNEVAJTE SA NA MNA NIKTO, KUPILA BY SOM SI TO HNED, ALE TA CENA, VED TIE KNIHY SU DRAHSIE AKO DIVIDICKA, .....
  • upraveno 26. června 2012
    a jakou byste očekávala cenu, když to má 1200 stran? :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 26. června 2012
    Rikarda Kestlerová: A na jak dlouho vám vydrží 1 DVD a 1 Tanec?
  • upraveno 26. června 2012
    Rikarda Kestlerová: možná tě to překvapí, ale ani papír není zadarmo...
  • upraveno 26. června 2012
    ano? a teraz ti co nemaju 29 eur na papier nemozu citat nie? to co je....rada zaplatim ale odtial potial.....a ne nebudem to platit....podla mna to je zdieranie......primerana cena knizky mi nevadi....takze nikto z vás nemá v mptrojke, ipode, na cedecku alebo v kompe ani jednu stiahnutu pesnicku ?? vsetci si poctivo kupujete original cedecka ? vsetky ktore chcete?
    moralisti.....
  • upraveno 26. června 2012
    no? a teraz ti co nemaju 29 eur na papier nemozu citat nie?
    Jistě že ne :-) Můžou si knížku ukrást elektronicky. Nebo v obchodě, když na to přijde.

    Já jsem jen napsala, že zatímco jedničky a nuly nestojí nic víc než autorská práva a může jich být neomezené množství kopií stále za 0 Kč, papír skutečně něco stojí vždycky. Kdyby sis půjčila Tanec a zkusila si ho celý okopírovat, tak to zjistíš .-) To je celé.
  • upraveno 27. června 2012
    Rikarda Kestlerová: Budeš si prostě muset chvíli počkat, však ona to nějaká prohnilá duše hodí na ulozto ;) A nebo číst v originále.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 27. června 2012
    Rikarda Kestlerová: Tady tě/vás nikdo neobviňuje z pirátství, jen se pozastavuje nad tím, proč se divíš/te tomu, že knihy stojí víc než DVD. Takže ty moralisty si můžeš/te strčit z kloubouk, protože tady žádní nejsou :)))
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 27. června 2012

    ano? a teraz ti co nemaju 29 eur na papier nemozu citat nie? to co je....rada zaplatim ale odtial potial.....a ne nebudem to platit....podla mna to je zdieranie......primerana cena knizky mi nevadi....takze nikto z vás nemá v mptrojke, ipode, na cedecku alebo v kompe ani jednu stiahnutu pesnicku ?? vsetci si poctivo kupujete original cedecka ? vsetky ktore chcete?
    moralisti.....

    Ehm... čo takto použiť mozog?

    Obuvník kúpi materiál, vyrobí obuv a predá ju. Jeden materiál = jedna snaha = jeden produkt. Tvorca filmu či hry vyrobí určitý film na jedny náklady a potom mu už nedá tak veľkú snahu kopírovať to na koľko kópií chce. Jeden materiál = jedna snaha = Xmil. produktov. V tom je dosť priepastný rozdiel.

    Takže si vezmi DVD, ktoré si kúpiš a pozrieš alebo veľkú knihu na dosť dlhý čas. A tá kniha je docela oceňovaná, úspešná a kupuje si ju dosť ľudí, navyše aj hrubá. Hádam nečakáš, že ju dajú za jedno euro? To by potom ani Talpress neprekladal a ak nevieš anglicky, mohla by si si s ang. verzium tak utrieť... skladať lietadielká.
  • upraveno 27. června 2012
    Zase bych chápala, že kniha by měla být levnější než DVD, protože napsat knihu nestojí miliony dolarů.
    Na druhou stranu spisovatelů jsou mraky a nakladatel musí nějak pokrýt ztráty z neúspěšných titulů.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 27. června 2012
    Ben Nevis napsal(a):

    Zase bych chápala, že kniha by měla být levnější než DVD, protože napsat knihu nestojí miliony dolarů.
    Na druhou stranu spisovatelů jsou mraky a nakladatel musí nějak pokrýt ztráty z neúspěšných titulů.

    Jenže filmy vydělávají i jinak než jen z DVD... Navíc výroba 1 DVD je dle mne levnější než výroba 1 knihy. DVD mi vydrží na kratší dobu zábavy než kniha (+- 2 hodiny / několik dní). Navíc DVD tady nejsou o moc levnější než Tanec (teda pokud nepočítám DVD z trafik).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.