Tanec s draky

upraveno 25. října 2012 v Tanec s draky
Diskuze napříč celým (!) Tancem s draky, žádná omezení, začerňování apod. Případně i pro ty, kteří prostě jen rádi přeposílají spoilery. Pokud zrovna Tanec čtete a bojíte se, že se dozvíte něco dopředu, není tohle správné místo pro vás.
14567810»

Komentáře

  • upraveno 27. června 2012

    takze nikto z vás nemá v mptrojke, ipode, na cedecku alebo v kompe ani jednu stiahnutu pesnicku ?? vsetci si poctivo kupujete original cedecka ? vsetky ktore chcete?
    moralisti.....

    všichni z nás maj kompy naštosovaný po střechu staženejma písničkama, seriálama a spoustou filmů, to má dneska každej, to dá mozek. Ale záležitosti, který mam rád, vždycky kupuju originál, ať je to muzika, film nebo kniha. Mam rád, když to pak můžů někomu půjčit a říct 'Dávej na to pozor,vole!' než obligátní 'No tak mi puč flešku...'
    Takže moje rada zní - najdi si brigádu a to pětikilo máš za den.
  • upraveno 27. června 2012
    Rikadra ... : Ach jo...
    Jedna a4 (= 2x a5) papíru stojí cca 50haléřů, tzn. 1200,- a5 stránek je 300Kč, pevná vazba cca 50 Kč(a to to počítám jako z levnýho kraje), tiskařská barva na 1200,- stránek - nevim, ale 100 Kč to asi bude, k tomudál lepidlo a další věci nutný ke svázání - dohromady už jsme cca na 400Kč a to jsme zatím zahrnuli jen materiál... Připočti si k tomu práci tiskaře, náklady na provozovnu, peníze za udělení licence k vydávání pro ČR(resp. SR), náklady na překladatele - dejme tomu, že jsme na slabejch 500 Kč, k tomu se to musí nějak dopravit a knihkupec z toho taky musí něco utržit..
    To, že máme všichni na 99,99% stažený věci v PC je fakt, ale pokud má člověk nějakou trochu úctu k autoroj, tak si ty oblíbený věci koupí... - nebo alespoň pár věcí od toho autora, aby ho nějak podpořil... - bez ohledu na to, jestli to je hudba, knihy nebo film... - proto se nediv, že to tu vyvolalo vlnu nevole - tyhle knížky patří k našim oblíbeným a je to jakási "stavovská čest", aby každý občas GRRM přispěl trochou peněz za to dílo, který nám působí radost.
    Takže asi tak, snad už to bude jasný... :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. června 2012
    Já když je knižní série (př zaklínač) tak si první knihu stáhnu abych věděl do čeho jdu. když se mi líbí koupim si jí a koupím si i další. Když ne, ušetřil jsem x stovek,
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. června 2012
    Já když je knižní série (př zaklínač) tak si první knihu stáhnu abych věděl do čeho jdu. když se mi líbí koupim si jí a koupím si i další. Když ne, ušetřil jsem x stovek,
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 27. června 2012
    Nebo se ta kniha dá půjčit v knihovně nebo od přátel. Mé knihy Písně rotují u 3. dalších lidí :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 27. června 2012
    überkiller napsal(a):

    takze nikto z vás nemá v mptrojke, ipode, na cedecku alebo v kompe ani jednu stiahnutu pesnicku ?? vsetci si poctivo kupujete original cedecka ? vsetky ktore chcete?
    moralisti.....

    všichni z nás maj kompy naštosovaný po střechu staženejma písničkama, seriálama a spoustou filmů, to má dneska každej, to dá mozek. Ale záležitosti, který mam rád, vždycky kupuju originál, ať je to muzika, film nebo kniha. Mam rád, když to pak můžů někomu půjčit a říct 'Dávej na to pozor,vole!' než obligátní 'No tak mi puč flešku...'
    Takže moje rada zní - najdi si brigádu a to pětikilo máš za den.
    Presne, to si nevidel tie rituálne lúčenia, keď som požiačiaval Hru spolužiakovi :D ,,Dávaj na moje dieťatko pozor! Ako mu ublížiš, utrhnem ti hlavu a potom ti odseknem mužstvo a nakrmím ním kozy!"

  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. června 2012
    Gepeto, syn Dolphův nezklamal ;)
  • upraveno 13. července 2012
    Stark z hor napsal(a):

    Rikadra ... : Ach jo...
    Jedna a4 (= 2x a5) papíru stojí cca 50haléřů, tzn. 1200,- a5 stránek je 300Kč, pevná vazba cca 50 Kč(a to to počítám jako z levnýho kraje), tiskařská barva na 1200,- stránek - nevim, ale 100 Kč to asi bude, k tomudál lepidlo a další věci nutný ke svázání - dohromady už jsme cca na 400Kč a to jsme zatím zahrnuli jen materiál... )

    Tak žhavý to zase není. Výtisk je docela "levná" záležitost. Co já vím, tak pár let zpátky na exkurzi v tiskárně jsem se dozvěděl, že klasický asi třistastránkový paperback vytisknout stojí se vším všady 12 korun, ted to bude třeba dvacka, krát 4 na požadovaný počet stran a jsme na 80 korunách. A klidně krát dva, koncekonců je to vázaný a těžk ýa zaokrouhlím to na 200. A stejěn myslím, že ještě hodně přeháním. Už jenom protože je to vysokonákladová kniha a s množstvím cena klesá. Prostě a jednoduše nejpodstatnější část nákladů na vydání knih tvoří redakce (a když tak ty práva) - redaktor, korektury, překlad, život toho nakladatelství - tisk až tolik náklady nezvedá. Ostatně to přiznávají sami nakladatelé, když zdůvodňují to, proč jsou e-booky skoro stejně drahé jako paper-booky.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.