Vyjádření Talpressu k novému vydání Písně ledu a ohně

upraveno 5. února 2012 v Překlady
Fantasy Planet přinesl v minulých dnech zprávu, že Talpress chystá nové vydání Písně ledu a ohně.

Fanoušci klasické fantasy, zajásejte. Nakladatelství Talpress se pouští do nového vydání epického eposu Píseň ledu a ohně od světoznámého a velice oblíbeného autora George R. R. Martina a začíná, samozřejmě, prvním dílem, románem Hra o trůny. Každý díl vyjde v jedné knize ve...

Číst celý článek zde
2456725

Komentáře

  • upraveno 21. února 2011
    Tak mne se zdá, že horší to být nemohlo... Ten oblouk vypadá jak s fotky a trošku upravenej ve photoshopu - jinak si nedokážu vysvětlit proč by se tak někdo patlal se stínováním. Kdyby tam ten oblouk nebyl, tak by se nic nestalo
    Co se týče hlavních nápisů. Ta červená je strašně vyblitá... K vnějšímu stínu a vnější záři neni co dodat - hnus. Samotný obrázek neni špatný, ale postavička vypadá jako kdyby byla na toho koně uměla nasazená - takovej nepřirozenej posed. A ikdyž nesouhlasim s Moldou a jeho obálkovou teorii, ta bezvýraznost potenciálního zákazníka nepřiláká :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 21. února 2011
    Já si nové vydání kupovat nebudu. Mě vyhovuje to staré. Ale kdybych si koupil toto, tak mně asi nic nezabráni si udělat přebal vlastní :D
  • upraveno 21. února 2011
    Boze, tady je to sama banda stezovatelu a skarohlidu. Nejdriv si tu stezujete, ze ma nekdo cerny oboci a pak si tu stezujete na gotickej oblouk... umite taky rict neco pozitivniho? :)
  • upraveno 22. února 2011
    Určitě, ale to by tam něco muselo být :-)
  • upraveno 22. února 2011
    já si teda nestěžuju, já ne..
  • upraveno 22. února 2011
    Něco pozitivního? O té obálce bohužel ne. Ale vydavatele jsem pochválil za snahu o nové vydání, mailem i na jeho FB stránce :-) A k seriálu mám občas, obávám se, až příliš nekritický postoj.
  • upraveno 22. února 2011
    prd skarohlid, stezovatel mozna

    jako, kdyz sem i neco nelibi, reknu/napisu to - a pokud mozno primo zdroji - jestli je to spatne, je neco spatne :)

    bohuzel cim casteji se na obalku divam, tim vic si na ni zvykam...

    a furt nevim, na které obálce jsem toho jezdce videl...
  • upraveno 22. února 2011
    asi si stahnu z legie uplne vsechny obalky a projdu je...
  • upraveno 22. února 2011
    Taky se mi zdá, že už jsem jí někde zahlídl
  • upraveno 22. února 2011
    Týjo, tak teď mi Talpress vyrazil dech. Na naše reakce zde na webu a hlavně pak na FB Talpressu, se nakladatel odhodlal k následujícímu:
    Ale abyste to ve zdraví přežili, tak jsme se rozhodli přebal upravit bez rámečku a s jiným písmem... Ukážeme v příštích dnech.
    Zásluhu má hlavně knedle, který to tam načal a vůbec, bez něj by mě nenapadlo, že Talpress je na FB. A velký respekt Talpressu, že se zajímá o fanoušky.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. února 2011
    Masakr!
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. února 2011
    Výborně :o)
    Ještě by to celé mohli o stupeň ztmavit.
  • upraveno 22. února 2011
    Paráda.. Doopravdy myslim si, že jim to za to bude stát... Talpress vydává kvalitní tituly a s příchodem HBO seriálu bude o to větší zájem.
  • upraveno 22. února 2011
    Ještě by to celé mohli o stupeň ztmavit.
    Na můj vkus by to taky mohlo být méně barevné a tmavší, ale do toho už jim nebudu mluvit, tohle je job M. Pilcerové. To zásadní, co mě iritovalo (nelogický oblouk a šílené písmo), by mělo jít pryč, tak snad to bude lepší.
  • upraveno 22. února 2011
    Ty vole, pecka! Ja si to asi naozaj kúpim.
  • upraveno 23. února 2011
    talpress vyhodil obálku k druhému dílu

    imho lepsi nez k prvnímu
  • upraveno 23. února 2011
    knedle: Akože vyhodil? Myslíš tú s Renlym?
  • upraveno 23. února 2011
    Tahle se mi taky líbí víc.

    Střet králů
  • upraveno 23. února 2011
    Tak to je ale super taková flexibilita, třebaže mě to zrovna nevadilo. Problém je, že si všichni v širším rámci Martina spojují s fantasy a tím pádem s brakem (nezuřte, ale tak to prostě ve světě české literatury je, i když něco sem tam vydá třeba i Argo). Pokoušel jsem se to v souvislosti se seriálem i novým vydáním prosadit aspoň jako dvoustranu u nás v novinách, ale nějak to - patrně právě kvůli takové zpropadené pozici fantasy - nejde.
  • upraveno 23. února 2011
    Nový přebal je hotov a já jsem spokojen, rušivé elementy jsou pryč.
    Hra o trůny - upravená obálka
    Pokoušel jsem se to v souvislosti se seriálem i novým vydáním prosadit aspoň jako dvoustranu u nás v novinách, ale nějak to - patrně právě kvůli takové zpropadené pozici fantasy - nejde.
    To jako nějaký celostátní noviny? Tam je to bez šance. Věřím ale, že seriál by to mohl prolomit a aspoň o něm by se mohlo něco napsat. Třeba u nás v Respektu jsme měli stránku o Boardwalk Empire, tak budu za GoT lobbovat :-)
  • upraveno 23. února 2011
    mě se to nelíbí ani takle. Ale to je stejně jedno. Knihu si kupuju kvůli příběhu a né obálce. Ikdyž ta současná do Pána Prstenů je nádherná a i ty ilustrace uvnitř nemaj chybu :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. února 2011
    Jako na obálce druhé knihy bude fakt Renly?
  • upraveno 23. února 2011
    Proč ne? Kdy na obálce první může být neznámý jezdec... :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. února 2011
    Protože se tam nehodí. Buď by měl být styl obálek zachován, tudíž i na dalších dílech by měly být nějaké obecné obrázky. Nebo tedy hned od prvního dílu nasadit klíčové postavy ságy. A i když je Renly důležitý hráč, tak mě napadá spousta lepších kandidátů. Z pěti je tenhle až předposlední ;o)
  • upraveno 23. února 2011
    Já bych asi neuměl vůbec vybrat. Renly je svým způsobem postava, která spojuje většinu stran (Stannis, Tyrellové, Catelyn, Černovoda). No prostě se asi nabízí, že na obálce Střetu králů bude jeden král, tak proč nevybrat toho, kterýmu to nejvíc sluší, že? :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. února 2011
    LOL, to je asi jediný předpoklad, který ho k titulce opravňuje :o)))
    I když na tomhle obrázku zrovna fešácky nevypadá. Na druhou stranu - já nejsem Renlyho cílová skupina, žeano...
  • upraveno 23. února 2011
    Dôležité je, že je ten Renly nakreslený dobre a celkovo je tá obálka fajn.
  • upraveno 23. února 2011
    Říkal jsem si, kdy se začne rozebírat, že moc fešák to není... no, já už to nebudu radši dál rozvíjet :-)
  • upraveno 23. února 2011
    K tomu jak se novinách referuje o seriálu, zatím jsem ho zaznamenal jen ve filmovém uvodníku v Pevnosti a krátkou hlášku v televizním magazínu. Zkusil jsem to naskenovat tak jestli z toho bude něco vidět tady
  • upraveno 23. února 2011
    Tak to snad jde...pro přiblížení kliknout na pravý horní roh na šipku a plus
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.