Magie ve fantasy

upraveno 5. února 2011 v Literatura
124»

Komentáře

  • upraveno 21. ledna 2011
    ne Ptah, ale Horus patří do trojjedinosti slunce v Egyptě.
  • upraveno 21. ledna 2011
    Jasně Horus, dokonce by se o něm dalo říct, že je něco jako egyptský Kristus (s jistou mírou nadsázky) - třeba měl 12 učedníků.
  • upraveno 21. ledna 2011
    A Osiris zase vstal z mrtvých - jsou motivy, které má člověk uložené hodně hluboko v sobě.
  • upraveno 21. ledna 2011
  • upraveno 21. ledna 2011
    Já si to pamatuju trochu jinak.
  • upraveno 21. ledna 2011
  • upraveno 21. ledna 2011
  • upraveno 21. ledna 2011
  • upraveno 21. ledna 2011
  • upraveno 22. ledna 2011
  • upraveno 22. ledna 2011
  • upraveno 25. ledna 2011
  • upraveno 25. ledna 2011
  • upraveno 29. ledna 2011
  • upraveno 5. února 2011
  • Ja som zástanca mysteriózna na pozadí hlavných udalostí aj masívne používaného čarovania aj ďalších typov. Podľa mňa nezáleží akú podobu dá autor mágii, ak ju vie zaujímavo a zmysluplne v príbehu používať.
    Mňa veľmi upútala mágia čítaného slova (+ omamný hlas osoby s danou schopnosťou) Cornelie Funkeovej. Je to nezvyčajné, propaguje knižky a čítanie, trocha tajomné, lebo samotné postavy si nie sú tak úplne isté, čo od čítania čakať a aký je pôvod, možnosti a všetky pravidlá danej schopnosti (takže sa ani nemusíte obávať dlhých nudných zložitých pasáží teórie čítania), je tam značné riziko, krutá cena a keď chcú dianím manipulovať skrz napísanie niečoho iného, nemôžu napísať len tak hocičo, musí to správne zapadať do existujúcich vzorov (čo teda nedokáže hocikto) a i potom sa veci môžu zvrtnúť a väčšinu času sa prekážkami musia prebíjať inak, než čítaním. V nasledujúcich dieloch dôjde k upgrade-u ale rovnako sa zväčšia aj prekážky.
  • AvivAviv
    upraveno 21. července 2016
  • Zrovna Harry Potter je jedním z nejhorších příkladů používání magie.
  • AvivAviv
    upraveno 24. července 2016
    To je vedlejší. V tej fanfiction by bol Harry radšej vedcom a racionálny prístup (+ trocha megalománie) sa snaží aplikovať pri všetkom, na čo narazí, vrátane mágie. Voldyho by si ani nepoznal, natoľko má inú povahu a správanie a vôbec celé sa to vyberá úplne iným smerom. A dočkáš sa tam aj takej perly ako "Nepřítelova brána je stranou!" a Dračej armády.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.