Druhý díl je rovněž výborný! Vy-ni-ka-jí-cí! :-) Jen mě zarazilo, že jsem na 1 použil jiné titulky a dozvěděl jsem se tam věci, které při předchozí verzi jaksi vůbec nebyly (byly významově posunuté). Mám obavu, že kdyby se objevily ještě nějaké další, dostane to další nevídaný rozměr. Umíte někdo posoudit, jestli jsou lepší ty z Edny nebo serialzone? Nebo ještě nějaké jiné?
Ty z Edny. V diskuzi na titulky.com autora těch ze serialzone celkem sprdli. Navíc už jeho dotazy na překlady poměrně běžných frází mě poněkud odradily. Navíc jinou možnost ani mít nebudeš, protože přeložil jen první díl.
Nebyly bezchybné, ale byly hodně dobré. K dalším titulkům bude navíc korekce dělat KevSpa, takže já mám vybráno, i kdyby se náhodou objevil jiný překladatel.
Snad s výjimkou, kdyby to začal dělat někdo z mé překladatelské topky, ale o tom pochybuju :)
Já koukám. A rád. A komiks je taky skvělej akorát je to jiná kategorie. Seriál je konverzační psychologické drama, kkdežto komiks je opravdu brutální vyvražďovačka. Jinak další seriál kde mi odpravili oblíbenou postavu jen protože se chovala podle pravidel "nového světa". Už mě to štve!
Nevím, ale spíš bych tipoval to kousnutí. Ale museli o ní vědět když byla ve stodole, minimálně Otis to vědět musel. Ale ten co hraje Shanea se prý bude dál v seriálu objevovat, tak jsem zvědavý jaké pro něj najdou využití.
„...tedy pokud se neunaví, už je starší.“ „To je Mac, moje sekretářka.“ :-)
McCarthy - taky jsem si na Good Night... vzpomněl. Celej ten seriál je poctou tomu řemeslu - viz skvělá titulková sekvence. Ono to mám pocti i tak nějak vzniklo, že novináři rejpali, že z jejich prostředí nic nevzniká, přitom kdo je dnes mocnější než média? :-) Ale to hodně lovím v paměti, kdysi dávno jsem to čet v nějakém článku (snad New Yorker?).
Hele, ja to prisuzuju trochu profesnimu zajmu, ale i kdyz pominu tematickou zajimavost, vtipnejsi serial jsem dlouho nevidel. myslim tim ze pri nem nahlas propukam v smich - to se mi fakt moc nestava.
vtipnosť.... mi k tomu úplne nesedí, ako pomenovanie. každopádne je to veľmi fajn, tie ľudské okamihy tam pochopiteľne musia byť, uvidíme či sa to neopotrebuje, lebo je to zatiaľ v podstate o 4 ľuďoch, ktorí sú "jasní", len si to nevedia povedať. baví ma ten koncept "dobrých, kvalitných správ", je to niečo o čom sa už dlho voľne uvažuje, ale je to takmer nedosiahnuteľne nie bez obrovského mecenáša. som rád, že do toho zapojili tému "tých hore", aby to nebolo úplne odtrhnuté od reality. koľko to má mať vlastne dielov? 6/11/24? snažia sa to našiť na skutočné udalosti, takýmto tempom sa dostanú do absolútnej súčasnosti celkom rýchlo...
Komentáře
Druhý díl byl v duchu prvního, takže za mě fajn. Těším se teda na titule k třetímu - ten kulomet, co tam občas rozjedou v dialozích, fakt nedávám...
Stav překladu: 94 %
Jen mě zarazilo, že jsem na 1 použil jiné titulky a dozvěděl jsem se tam věci, které při předchozí verzi jaksi vůbec nebyly (byly významově posunuté). Mám obavu, že kdyby se objevily ještě nějaké další, dostane to další nevídaný rozměr.
Umíte někdo posoudit, jestli jsou lepší ty z Edny nebo serialzone? Nebo ještě nějaké jiné?
Snad s výjimkou, kdyby to začal dělat někdo z mé překladatelské topky, ale o tom pochybuju :)
Hašteření mezi Willem a Mac bylo taky výborný.
„...tedy pokud se neunaví, už je starší.“
„To je Mac, moje sekretářka.“ :-)
McCarthy - taky jsem si na Good Night... vzpomněl. Celej ten seriál je poctou tomu řemeslu - viz skvělá titulková sekvence. Ono to mám pocti i tak nějak vzniklo, že novináři rejpali, že z jejich prostředí nic nevzniká, přitom kdo je dnes mocnější než média? :-) Ale to hodně lovím v paměti, kdysi dávno jsem to čet v nějakém článku (snad New Yorker?).
baví ma ten koncept "dobrých, kvalitných správ", je to niečo o čom sa už dlho voľne uvažuje, ale je to takmer nedosiahnuteľne nie bez obrovského mecenáša. som rád, že do toho zapojili tému "tých hore", aby to nebolo úplne odtrhnuté od reality.
koľko to má mať vlastne dielov? 6/11/24? snažia sa to našiť na skutočné udalosti, takýmto tempom sa dostanú do absolútnej súčasnosti celkom rýchlo...