TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?



Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
1306307309311312361

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Spíš rezignoval a odstoupil než že by ho přesvědčili. V 93 letech asi už neměl sílu čelit neustálému tlaku. Pořád něco z toho může být dobré (a furt věřím víc filmu než seriálu), jenže poté, co jsem viděl zprzněného Hobita, tomu nevěřím.
  • Já si říkala, že první díl byl bezva, byla tam hravost knižky ale zároveň to bolo o čosi dobrodružnejšie, takže z toho šiel urobiť blockbuster a jednotliví trpaslíci dostali špecifickú charakterizáciu. Za to som bola ochotná odpustiť zajačie sane a zopár iných úletov. Dvojka se odkláněla víc, ale zatím v normě, koukalo se hezky a pak přišla trojka a ne že by byla na nic celá, ale ech... Mali z toho urobiť dva filmy a menej Legolasa a neopakvať liečenie ala Arwen a kopec ďalších vecí no... Môžeme dúfať, že PJ zpríčetnie, alebo to dostane niekto iný.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jo, první mě vlastně ještě celkem mile překvapil, původně jsem už od něj čekal to, co se naplno objevilo ve zbylých dvou dílech. PJ je teď sázka na nejistotu, jen se bojím, že od kohokoli jiného to bude ještě horší.
  • Hobit byl hlavně celej digitální bordel v nějakým divným barevným spektru. Jediný co mě potěšilo byli představitelé Bilba, Gandalfa (samozřejmě) a Thorina jako "jiného trpaslíka" a ještě Thranduil a punk Dain. Mezidruhová lovestorka bléééé, Legolas bléé, Legolas paraglajdující na netopýrovi to už byl fuck off nejvyššího ražení. Celá ta bitva byl shit absolutně nepodobný knize, Orli potěší kdekoliv se ve Středozemi vyskytnou. Ale po oznámení že bude Hobit zfilmován ve třech dílech člověk ani nemohl očekávat úspěch..
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Stranger Things prodlouženo pro 3. řadu.

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Na serialzone je opět hádankový adventní kalendář.
    https://www.serialzone.cz/advent/
  • ehm... všiml si někdo že vyšla 2. řada The Crown? :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jo.
  • The Crown dokoukáno a kvalitu si to drží
    nejlepší epizody: 8, 9
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    The Crown, po druhé sérii: Chtěl jsem napsat, jak mě mrzí, že se takhle rozmáchlý seriál soustředí především na královnino soukromí a život královské rodiny, a pak jsem si na csfd přečetl, že už jsem to napsal posledně. Druhá série to jen potvrdila. Tak třeba začátek. Tři díly se plácáme v domácím (ne)štěstí královského páru (což se opakuje několikrát), zatímco na Suezkou krizi nám zbude sotva čtvrthodinka. Přiznávám, že místy mě hlavní zaměření seriálu už začínalo silně ubíjet, což bylo jen posíleno dojmem, že se tvůrci snaží vetknout zajímavou osobnost osobě, která žádnou zajímavou osobností nedisponuje. Hodně to vylepšovaly díly, které se zaměřovaly na něco jiného (pátý a zejména devátý, ten byl brilantní), bohužel to mi nestačí. Navzdory všemu perfekcionismu a herectví první britské ligy tak odebírám na csfd hvězdu, protože obsah tohoto kvalitního Dallasu pro mě osobně na víc nemá. Ty zmíněné záblesky jen dokumentují, o jak skvělou záležitost by šlo, kdyby se ústředním motivem stalo něco zajímavějšího, třeba Philipovo dozrávání.
  • http://www.imdb.com/title/tt5103758/
    to vypádá hrozně i bez Tokena
    ale není to náhodou "cultural appropriation"?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. ledna 2018
    @DanielSvatoš Co tě nemá, to je jen když bílí si usurpují cizí kulturu. Ale tohle není pro černé cizí kultura. Oni vlastně byli u zrodu Řecka. Řeckou demokracii vymysleli černí. Stejně jako neexistuje rasismus proti bílým. White privilege...

    No dobře, nechme cynismu. Už jsem to zaregistroval a pěkně mě to zase namíchlo. Přiznávám, že tohle cpaní "jiných ras" všude do evropské kultury, mytologie, tradic i historie (jako třeba černá Markéta z Anjou či kingmaker Warwick) ze mě dělá rasistu.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    flanker.27 napsal(a):

    @DanielSvatoš Co tě nemá, to je jen když bílí si usurpují cizí kulturu. Ale tohle není pro černé cizí kultura. Oni vlastně byli u zrodu Řecka. Řeckou demokracii vymysleli černí. Stejně jako neexistuje rasismus proti bílým. White privilege...

    No dobře, nechme cynismu. Už jsem to zaregistroval a pěkně mě to zase namíchlo. Přiznávám, že tohle cpaní "jiných ras" všude do evropské kultury, mytologie, tradic i historie (jako třeba černá Markéta z Anjou či kingmaker Warwick) ze mě dělá rasistu.

    Cooo? Kde?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. ledna 2018
    A Jindřich V.:
    https://www.csfd.cz/film/317467-v-kruhu-koruny-jindrich-v/komentare/

    Krom toho Kanaďani udělali zase nějakou adaptaci Romea a Julie, kde je černoušek samozřejmě Romeo, Disney dělá Louskáčka bez Louskáčka, zato s černochy, a tak to jede.
  • @flanker.27 Čekám na prvního černého římského císaře (ale nebude to žádný sexuální deviant, nene) a černého Sokrata :spike:
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 2. ledna 2018
    @DanielSvatoš Oči mi krvácí.
    @flanker.27 O tom Romeovi a Julii jsem už někde slyšel. Ale nemělo to být spíš jen příběhem inspirovaný?
    @svoa00 Neklame-li mne paměť, tak několik římských císařů byl tmavší pleti. Třebaže nevím, zda zrovna ebenově černé :-k
    edit: A tyto filmy mají na CSFD nad 80% 8-O
  • Ebenovo čierna podľa mňa nie, ale nejaká prímes je veľmi pravdepodobná, nakoľko impérium zahŕňalo aj Severnú Afriku. Zato čierny Sokrates by bol dosť cez čiaru.
  • @Aviv jenže severní Afrika v té době vypadalo trochu jinak
  • Římští císaři byli tmaví zhruba takhle

    image
  • 4. séria Black Mirror
    za mňa zatiaľ asi najlepšia. Dvojka a štvorka boli síce slabšie, ale zvyšné štyri si držali také tempo, že človek zabúdal dýchať.

    Najlepšie epizódy: Crocodile o viacmenej neochotne vraždiacej socialitke, ktorú udá telepatické morča. :D

    A Black Museum - tri príbehy v jednom, a asi to najlepšie čo táto antologická séria doteraz dokázala ponúknuť.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Ani dnes v severní Africe velké procento černochů nenajdeš (tedy co se původního nemigrujícího obyvatelstva týká, čili libyjské nebo alžírské přístavy nepočítám). To přesto některým blouznivcům nebrání tvrdit, že třeba Tutanchamon nebo Hannibal byli černoši. On totiž vlastní název Egypta Kemet přece znamená "černá zem", že jo. Že se to vztahuje k nilskému úrodnému bahnu, nikoli k barvě pleti obyvatelstva, to už postmoderní polovzdělané liberály netrápí. Stejně tak že Kartáginci, tedy Punové, jsou Féničané a tedy semité, stejně jako původní Egypťané.
  • tohle jsou původní obyvatelé Egypta
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Koptové
    když přijel Napoleon do Egypta tak tvořili jedinou vzdělanou vrstvu
    dnešní SJW si asi myslí že Arabové jsou původní obyvatelé a proto takové pozdvižení u Gods Of Egypt
    https://www.csfd.cz/film/349283-bohove-egypta/komentare/
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @DanielSvatoš To je právě to, tihle lidé vědí kulové, ale zároveň je vychovali v přesvědčení, že jejich názor je svatý.
  • @flanker.27 navíc Koptové jsou křesťané takže nepřátelé dnešních liberálů
  • AvivAviv
    upraveno 3. ledna 2018
    Na tohle jsem se už jednou dívala, keď som dohľadávala info k tomu, čo toľko štve ľudí na obsadení toho filmu o Mojžišovi a vec sa má tak, že v rámci Egypta sa to naprieč tisícročiami trocha miešalo. Od juhu prichádzali černosi a dokonca bolo aj pár tmavšie sfarbených dynastií. Víc zde. Takže myslím, že v rámci presunov obyvateľstva a možnosti vykúpiť sa z otroctva a stať plnoprávnym občanom sa mohol černošský genofond dostať na zaujímavé pozície geograficky i sociálne, ale ako prímes. Niečo ako Puškin. Ten mal z matkinej strany medzi predkami černocha.
  • @Aviv tak rozhodně neříkám že Koptové byli běloši :) ale třeba probíhla i debata o Kleopatře ve hře Assassins Creed Origins
    Kleopatra měla za předky čistě bílé lidi (navíc často incest v rodině) tak těžko mohla vypadat jinak
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Při vší úctě k autorovi článku myslím, že staví na roveň dvě teze, které si v žádném případě rovné nejsou, jedna totiž řeší věcné důkazy, zatímco druhá staví na postojích, na "odkazu kolonialismu" či na tom, že "bílé oči nevidí černošské rysy" a na podobných "nezvratných důkazech". Když zmiňuje DNA, což je vůbec nejpřesnější ukazatel původu kohokoli, vůbec nezmiňuje jasně vysledovatelnou středovýchodní stopu (o té se zmiňuje jedině v souvislosti s kulturním hašteřením.
    Zkrátka subsaharská náplava nepochybně byla, ale ta Egypt a jeho kulturu nezaložila. Celá ta "argumentace" mi připomíná, abych to narazil na naše reálie, rozhořčené osočování tvůrců KCD, jak to, že v "Kingdom of Bohemia" v 15. století nejsou žádní černoši, vždyť přece mistr Teodorik namaloval svatého Maura černého tak černochy musel znát... Tomu říkám argument pro středověkou českou černou populaci...
  • Začala nová série Mostu! :dance:
  • Pokud bude ST:Discovery pokračovat tak jako nastartovali druhou půlku první série budu spokojen. Ve světle nejnovější epizody mi přijde velká většina odvysílaných epizod naprosto zbytečná. Ale jsem rád že jsem nad Discovery nezlomil hůl, teranské impérium vypadá jako dobrá zápletka. Vsadím se že emperor bude
    Phillipa Georgiou ;)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.