Bouře mečů

upraveno 5. května 2011 v Píseň ledu a ohně

Velkolepá sága Píseň ledu a ohně pokračuje třetí částí!

Anotace

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skurpulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lanisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce.

Robb Stark je nucen bránit mladé...

Číst celý článek zde
12346»

Komentáře

  • Richarda III. ( posledního mužského zástupce z původně početného rodu ) mají jako otázku jestli se stane ze zmrzačeného Brana Starka
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Blackfish No, právě že skutečný Richard III., ne ten Shakespearův, by v některejch aspektech Stannisovi podobnej byl (a v některejch Nedu Starkovi). Taková Cersei je zas něco jako Markéta z Anjou.
  • upraveno 2. března 2013
    flanker.27 napsal(a):

    @Blackfish No, právě že skutečný Richard III., ne ten Shakespearův, by v některejch aspektech Stannisovi podobnej byl (a v některejch Nedu Starkovi). Taková Cersei je zas něco jako Markéta z Anjou.

    To ano, ale neseděl by tam tak jak to napsal Derfel před EY, tak jsem to myslel. (Stannis není syn Neda Starka. Tedy pokud je myšlen ten vévoda z Yorku, kterého myslím já.) To ale bylo jen takový rýpnutí do prázdna.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. března 2013
    Stannis je naopak přesný Richard III. co se vlastností, schopností a osudu týče. Teď už jen čekat,
    (spoiler k Tanci s draky) jestli Stannise sejme Aegon VI. (Blackfyre), jakožto obdoba Jindřicha Tudora a bude úplně jasno.
  • To by se mi moc nelíbilo.
  • @Nevada GRRM řekl že se závěrem Války růží inspirovat nechce. To spíš nechá přežít západozemí ale na oplátku zabije/zničí všechny PoV postavy :wall:
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Slova jsou vítr, jak pravil mistr.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Gorgloj napsal(a):

    @Branislav_Gepeto Tak pozor s tím nesouhlasím. Bavíme se o oživených, kteří mluví a "žijí" normálním způsobem. Ti, kteří napadli Noční hlídku se s nimi dají těžko srovnávat. Kdyby tam byl Beric jenom od toho, tak velice pochybuju, že by se tato postava vyskytovala v příbehu tak často jako Beric.

    To by malo úroveň plochej knihy ako Twlight. To, že tam bol Beric viackrát by ma len utvrdilo v tom, že postava nemusí vzniknúť kvôli jedinému účelu a funguje v knihe len pri tom, ale normálne žije a je vytiahnutá vo vhodnej chvíli.
    Ako by si si to predstavoval? Akože žiadna postava by nebola predstavená a neobjavila by sa v knihe, kým by nedostala svojej úlohe? Akože Cat by nešla v prvej knihe za Lysou, pretože tá bola v tej knihe podstatná len v Tyrionovom stretnutí s Bronnom a uvideli by sme ju až v tretej knihe, kde vykonala niečo podstatné?
    Ehm, zgegla?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Nevada napsal(a):

    Stannis je naopak přesný Richard III. co se vlastností, schopností a osudu týče. Teď už jen čekat, jestli Stannise sejme

    Aegon VI. (Blackfyre),
    jakožto obdoba Jindřicha Tudora a bude úplně jasno.
    Nechcem rýpať, ale neberie sa toto v diskusií o Búrke ako spoiler? (pretože sa tu spoilil aj koniec Búrky, tak som sa pridal k tomu, že sa to spoiluje pre tých, čo dočítali knihy k Búrke a chcú o tom zatiaľ diskutovať) :anxious:
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. března 2013
    Na fóru se sice na spoilery už nehraje, ale pravda - neuvědomila jsem si, že je tady pár nových čtenářů. Dík za upozornění.

    EDIT: to zas dnes perlím...
  • A je to doma!!! Mám Bouři! Obě britské poloviny! :dance:
    Obě dvě překrásné, voňavé, anglicky psané knížečičky v úhledném bytelném britském vydání s na dotek příjemným reliéfem na obálce!!! image
    Wuchuhůůůůů! image
    (Co na tom, že tu zkoušku z fyziky jsem neudělala, příští týden mě čeká matika, kterou vůbec neumím, poslední semestr s prvním i druhým zkouškovým jsem promarodila, takže nemám prakticky žádné kredity a v září jedeme na čtrnáct dní na exkursi na druhou stranu republiky?! :anxious: WHO CARES???!!! :hand: )

    Já-mám-Bou-ři! Já-mám-BOUŘI!!! image
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Aj my sme mali búrku... Včera a predvčerom :D
  • @Branislav_Gepeto Takovou jsme měli minulý týden u babičky, ale momentálně mám větší radost z té tištěné. :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    "Storm is coming..."
  • @MissUtahraptor A počkej tu BOUŘI u rodičů až zjistí, že tě vylili ze školy =D
  • @M1on Nevylili. Ještě tu jsou prázdninové termíny a září. :anxious: A maminka s babičku jsou si situace vědomy- a stále mi ji připomínají. :D
    Potíže čekám o víkendu, nebo jindy v nejbližší době, kdy budu muset situaci objasnit otci (=sponzor) po tom, co jsem s ním přes čtvrt roku nemluvila. =D
  • upraveno 26. června 2013
    @MissUtahraptor
    potíže = BOUŘE akorát to jinak pojmenuješ ;-)
  • @M1on Áha, tak to potom ano. :D
  • Mne už za pár dni príde v anglickom origináli A Feast for crows :) dúfam, že sa nebudem nudiť keďže každý hovorí, že to je na dej trochu chudobné...
  • Ahoj všeci, čtu momentálně Bouři mečů, a chtěl bych se zeptat, kde se nachází přibližně "Žaludohrad" ať mám představu, kde se momentálně nachází Arya :-) nějak sem ji ztratil...
    :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Zhruba jihovýchodně od Řekotočí a západně od Harrenova.

    http://awoiaf.westeros.org/index.php/Acorn_Hall
  • bez poriadnej mapy ma to čitanie ani nebavilo =D ...(myslím, že map je teraz na webe viac než dosť...stačí stiahnuť len tu spravnu)
  • Ty mapy na webech jsou od autora nebo fanouškovské,jak to cirka je ?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @BukovjanDavid GRRM vo voľnom čase, keď zrovna nepíše ságu, si len tak maľuje mapy... A podposuje sa na nich v pseudonymoch... Nikdy sa nevie rozhodnúť pre jeden...
  • @BukovjanDavid - možno najdeš nejaké odlišnosti ..vačšie, alebo menšie...ale to už nejak celkový dojem z čitania neskazí. Zaklad je aby v mape boli vyznačené miesta o ktorých autor píše... Myslím, že fajn mapu tu pred nedavnom hodil Joe_Gyry (hladaj v rub. mapy)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.