Hra o trůny

upraveno 25. dubna 2011 v Píseň ledu a ohně
Úvodní část epického fantasy eposu odehrávající se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky, čarostromy...
Anotace
Úvodní část epického fantasy eposu odehrávající se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky, čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a...

Číst celý článek zde
124

Komentáře

  • upraveno 31. srpna 2011
    a kde je to zmíněno? Přečetl jsem 4 knihy a nějak jsem si toho nevšiml, je to v tanci? Pls nespoilovat :) a ten první byl teda Varys jo? 2
  • upraveno 31. srpna 2011
    pardon za další post, nějak se mi nenačl ten příspěvek co jsem odeslal a vaši odpovědi, omlouvám se :( jde nějak mazat příspěvky?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 31. srpna 2011
    Já taky Tanec nečetla :)

    Ne, příspěvky tady mazat nejde. Tedy, mazat je může jen lord velitel Alek.
  • upraveno 23. března 2012
    Četl jsem všechny knížky, až na tuto a proto bych se chtěl zeptat,jestli je zde něco důležitého co není v seriálu zmíněno?
  • upraveno 23. března 2012
    uff, kde začít? :-) je toho hodně, opravdu hodně...
  • upraveno 23. března 2012
    Tak knížka je samozřejmě detailnější než seriál, ale nemůžu říct, že s Alekem souhlasím. Všechno opravdu důležitý pro příběh je i v seriálu. Celkem ale doporučuju se ke Hře přece jenom časem vrátit. Po Tanci jsem si přečetla některý svoje oblíbený části a byla jsem docela naměko z toho, jak jsou všichni ještě živí, zdraví a při smyslech.
  • upraveno 23. března 2012
    Z mého pohledu toho je hodně. Všechny ty jemný detaily, který v seriálů vůbec nebyly, nebo změněný motivace postav (Catelyn úplně převrácená) atd.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. března 2012
    Jj, souhlas. Radím přečíst.
  • upraveno 23. března 2012
    Ok myslel jsem si to že některý detaily tak nebudou, už z pročítání diskuzí apod.
  • těším se až si knihu přečtu a ohodnotím :-) jestli bude skvělá jak seriál, tak supeeer ! :-)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Těším se, až se v knížce dostaneš dál než co zatim ukázal seriál...
  • @Patricie Seriál je oproti knihe dosť slabý :), čiže teš sa na knihu :D
  • Slyste, slyste!!!
    Slovensky preklad je na svete, tak pridavam par pikosiek :)

    Mur = Zed (ja som bola skor za Stenu)
    ghul = vlkodlak
    pravlk = zlovlk ( s tym sa dokazem zmierit )
    banderialny pan = vazal ( o tom som v zivote nepocula. Aj my mame totiz vazalov )
    A co bude zaujimat aj Nevadu, tak to je urcite Riavokrut :)
  • @Hildegarda No potěš koště. :-) A Zimohrad?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Hildegarda 1) Pravlk je perfektný preklad, pretože je správny. Canis dirus je pravlk. Zlovlk možno znie fantaznejšie, ale v živote som predtým nepočul o zverovi zlovlkovi.

    2) Bande-čo? =D To bander má byť odvodené od anglického bound?

    3) Ghúl 8-O Nie je ghúl nemŕtve strašidlo? Za ghúlov by som bral skôr Bielych...

    4) Riekotočie zaujímalo aj mňa :-k To Riavo síce poukazuje na kreativitu, len to nemá až takú výpovednú hodnotu. Koľko ľudí sa dovtípi, že Riavo je rieka? Ale to krút je dobré... Len Riekokrutie (akokoľvek debilne to znie) by poukazovalo čo to je... Najhoršie Vodokrút...
  • @Gepeto riava je po slovensky rychly potok, bystrina
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Takže ještě víc mimo než ten český překlad.
  • @Nevada dnes som obzvlast citliva na preklad...
    bola som na obede v podniku, kde mali sice casnici biele rukavicky, ale v jedalnom listku bolo attachments (prilohy) a domestic pie (domaci kolac). Asi im ten kolac chcel utiect, ked ho museli domestifikovat...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Hildegarda Ahá. O slove riava som doteraz fakt nepočul. Myslel som, že je to nejaký staroslovanský výraz.
  • @Gepeto A ja som si myslela, ze ste uz v osnovach mali Hajnikovu zenu :)

    Za plôtkom horská riava hučí,
    jak z kotla čo by do kotliny
    ju prelieval — až zmĺkne v bučí,
    obstatá býlím lopušiny.
    Čo zvisla plotom, na povoji
    jej fŕskot sa to skvie a rojí.
    Len ona, ten jej hron a šum,
    keď z podmôľ van ho vychytil,
    čo preruší vše, prerazí
    velebnú tichosť lesných dúm,
    jak rinkotanie reťazi —
    reťazi, čo však neväzí,
    neputná nohy, ani um,
    nezviera v svoj kruh ducha, ktorý
    sem orlom vletel medzi hory,
    by slobodou sa nasýtil,
    a duchom že je, pocítil...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Hildegarda My sme mali Hájnikovu ženu akurát tento rok iba ako dvojstranovú ukážku grafického románu a tým to haslo. My sme si kupovali vlastné učebnice, lebo profesorka povedala, že tie to majú pekne rozdelené (historické periódy) a majú tam najmä rozpísané tie diela, čo budú na mature. Zakaždým autor, obkec k nemu, významné dielo, obkec k dielu, ukážka.
  • @Gepeto OMG dvojstranova ukazka grafickeho romanu??? Hajnikovej zeny???
    Pre neznalych veci je to ako keby sa Kytice preberali podobnou metodou...
    Tak toto je teda fakt na mna vela...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Hildegarda Hmm... Ale triedna nám aj povedala stručný opis - ktorý si už riadne nepamätám -, lenže ono to evidentne na mature nebudeme potrebovať. Zase pri tých, čo áno sa pozastavíme dlhšie (pozerali sme starý film Tri gaštanové kone [akurát sa mi nepáči, že tá herečka tam skoro nič iné nerobila, len v jednom kuse odpadávala, po čase to bolo až na smiech]). Napr. o určitých dielach (RUR, Válka s mloky, Malka) sme mali aj projekty.
  • @Gepeto My sme mali Hajnikovu zenu precitanu, Tri gastanove kone detto (film som nevidela), RUR a Valka s mloky - jedno som videla v divadle a druhe bolo nepovinne, ale mne sa to pacilo, takze som to dala a Malka bolo fakt skvele dielo.
    Tu nejde o to, ze to nebudes na mature potrebovat ( aj ked tomu sa tiez divim najma pri Hajnikovej zene ). Chapem, ak to nechcu od odbornych skol, ale pri gymnaziach fakt prilis polavili.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Pokud by měl někdo zájem, tak Talpress vyprodává posledních pár kusů vydání se starými obálkami za 50,- Kč, ale pouze zítra. (Nevím kolik a kterých dílů.)

    http://www.talpress.cz/shop/
  • @Nevada To jsou které?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Brožované, 1. vydání.
  • Dík za info, vypadá to lákavě...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. srpna 2016
    Jen pro zajímavost. Tento měsíc je to 20 let, co vyšla Hra o trůny (v zahraničí, pochopitelně).

    EDIT: A jak se koukám na Martinův blog, tak přímo dnes je to slavné výročí :) A při té příležitosti vyjde nové ilustrované vydání.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.