Nejtemnější kniha ?

upraveno 25. února 2010 v Literatura
Zajímalo by mě, jaké dílo (kniha, sága, klidně i báseň) považujete za nejtemnější jaké jste kdy četli.



Dílo u něhož nešlo jen o to, že jste se báli usnout, ale takové, u něhož jste byli vrženi na samý pokraj černoty vaší vlastní duše.



Teď jsem položil těžkou otázku sám sobě a musel jsem se jít podívat do knihovny. Chvíli vedlo 1984, ale nakonec se přeci jen musím přiklonit k NAHÉMU OBĚDU Williama Seward Buroughs.
13

Komentáře

  • SagartSagart Amo ergo sum
    Achileus napsal(a):

    @Aviv I tak mi to přijde zvrhlé, fuj, v takovém Světě bych žít nechtěl, stejně bych nejspíš určitě nežil, ale i tak...

    A ve světe Písně ledu a ohně bys žít chtěl? Třeba jako dobrotivý strážce severu, který stíná před vlastními dětmi hlavy a rozdává jim zlovlky :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Sagart Svět ledu a ohně je fantasy svět, takže v něm nemůžu žít i kdybych chtěl. :-D

    P.S V Písni se možná dějí hrozné věci, ale rozhodně nikdo neplánuje genocidu etnicky nevhodných skupin....
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Achileus napsal(a):

    P.S V Písni se možná dějí hrozné věci, ale rozhodně nikdo neplánuje genocidu etnicky nevhodných skupin....

    To tvrdí kdo. Ty nic nevíš hochu. Toto je objasněno hned v Prologu Hry o Trůny :D :D :D :D
  • @Achileus Ne, Jiní rozhodně neplánují čistku etnicky nevhodných skupin, to jen zlý jazykové je očerňují a celé je to jedno velké spiknutí proti chudáčkům Jiným kteří by chtěli žít v klidu a míru =D
  • Môže to byť však užitočné. Apokalyptické a postapokalyptické fikcie sú v podstate varovania a hoci tamto je história, paralely sa dajú nalinkovať rôzne. Nie každý má na to žáludok, ale tí, čo majú, môžu civilizáciu veľmi obohatiť. Darkness should not be ignored and denied, but understood and controlled.
    Chcieť nechcel, ale pud prežiť je silný. Vo všeobecnosti kým 10% proti takému náhlemu útlaku rázne bojuje, 10% ochotne kolaboruje, 80% sa skrátka snaží prežiť.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young Jistě, Jiní jsou míroví aktivisté bojující za celosvětový mír a používají nekonvenční prostředky k dosažení svého cíle :-D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Sagart Tak jinak, nikdo nenutí Jiné, aby nosili žlutou hvězdu a dost konec téhle debaty
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Achileus napsal(a):

    @Sagart Tak jinak, nikdo nenutí Jiné, aby nosili žlutou hvězdu a dost konec téhle debaty

    Ale kdo ví, třeba budou Jiní nutik lidi aby nosili žlutou hvězdu (třeba i sedmicípou). Tak a konec disluze :D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Sagart A už Velký Jiný vymyslel Konečné řešení lidské otázky? :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Achileus Ano, všechny je vybít a ovládnout je jako Nemrtvé. Jednoduché a prosté řešení do kterého jim žádný Qyburn kecat nebude :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Sagart A bude na toto téma nějaká velká konference?
    Ovšem doufám, že si Jiní uvědomují co je čeká pokud válku prohrají: twisted:
  • Ale ovšem. V Mrazokloch je tajné miesto zvané Wannsee a Black Catle sa po víťazstve ľudí premenuje na Norimberg.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Aviv Kdo by taky čekal něco jiného že? :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Jiní po procesu na Černém hradě podstoupí důslednou
    Deotherizaci
    Demrvolaci
    Dejinovaci
    Demodroočizaci
  • A ešte Debilochodcovaci.
  • A nezabúdajme na machinácie Citadely - tie ich pokusy o zničenie mágie a vyvraždenie drakov určite neboli schválené OSN.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 2. března 2016
    @Aviv Poté přijde Tyrion s Lannisterovým plánem hospodářské obnovy...
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Aviv napsal(a):

    A nezabúdajme na machinácie Citadely - tie ich pokusy o zničenie mágie a vyvraždenie drakov určite neboli schválené OSN.

    Zničení magie je ušlechtilá věc, do takové míry, když zabrání Jiným zmrazit svět a drakům ten svět spálit. My jedeme pro dobro věci...
  • @Sagart akorát ta část s jinými zatím moc nevychází. Aby mistři mohli něco dělat s Jinými, museli by přistoupit na Qyburnovi pokusy s mrtvými.
  • Sagart napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    A nezabúdajme na machinácie Citadely - tie ich pokusy o zničenie mágie a vyvraždenie drakov určite neboli schválené OSN.

    Zničení magie je ušlechtilá věc, do takové míry, když zabrání Jiným zmrazit svět a drakům ten svět spálit. My jedeme pro dobro věci...
    Spôsobujete vyhynutie vzácneho živočíšneho druhu a pokúšate sa eliminovať významný prvok chodu tamojšieho sveta. To je vlastne eko zločin! A nepočula som nič o tom, že by ste nejako zakročili proti Bielym chodcom. Dokonca by sme mohli povedať, že čo vymizli draky, začali sa všetky tie Iné peripetie. Je to vaša chyba, vy zločinci zo Starého mesta! :evil: :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Everett_Young napsal(a):

    @Sagart akorát ta část s jinými zatím moc nevychází. Aby mistři mohli něco dělat s Jinými, museli by přistoupit na Qyburnovi pokusy s mrtvými.

    Svět se změnil. Cítím to ve vodě, cítím to v půdě, cítím to ve vzduchu ale přímo mrtvolně to vyzařuje z Citadely.... :D :other:
  • Ja skôr myslím, že Qyburn je Mengele.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. března 2016
    @Sagart

    Svět sa čenžnul..čuchám to ve vodě…čuchám to v polu…čuchám to ve větru..hafo věcí je v pytli..všici pamětníci chcípli.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Aviv napsal(a):

    Ja skôr myslím, že Qyburn je Mengele.

    Prosím řekni mi, kdy se Mengele snažil vytvořit pro Němce obřího šampiona. Ne, Qyburn je Victor Frankenstein :-)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Everett_Young napsal(a):

    @Sagart

    Svět sa čenžnul..čuchám to ve vodě…čuchám to v polu…čuchám to ve větru..hafo věcí je v pytli..všici pamětníci chcípli.

    A na nějakou dobu se na Citadelu zapomnělo.
    Až do ...... VČIL..
    :-)

  • Sagart napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Ja skôr myslím, že Qyburn je Mengele.

    Prosím řekni mi, kdy se Mengele snažil vytvořit pro Němce obřího šampiona. Ne, Qyburn je Victor Frankenstein :-)
    V dead snow 2 se snažil celkem dost :D
  • AvivAviv
    upraveno 3. března 2016
    Mengele by to možno urobil, keby mal viac času a bol ochotný poskladať Nemeckého šampióna z podradných Židov, prípadne použiť ten precenný árijský organický materiál. Victor tiež najprv skúšal kadejaké pokusy na mŕtvolách a ich častiach (Mengele mal ten luxus, že k dispozícii boli živí), než sa rozhodol človeka poskladať. A okrem toho, som presvedčená, že Qyburn nič neposkladal, ale previedol umierajúci ale stále živý organizmus do zrejme zombie stavu, kedy sa otrava zastavila, ale asi nezvrátila. A musel ujsť zo svojho pôvodného pôsobiska, lebo mu tie čachre machre neschválili. Harrenov a Kings landing sú taká Južná Amerika. :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Aviv napsal(a):

    A ešte Debilochodcovaci.

    Nejaká procedúra pre debilov?
  • Ono to mala byť likvidácia tendencií k Bielemu chodcovstvu, ale kto vie, možno tie chodiace cencúle majú aj mentálnu zaostalosť.
  • Je tu niekto, kto čítal Zločin a Trest?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.