Harry Potter

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Potter je slušný příběh, rozhodně se proti němu nějak výrazně nevymezuju (i když je pravda, že svého času - než sem ho z určitých důvodů začal číst jsem taky ohrnoval nos). Nicméně - poslední díl jsem si stáhl pár dní co to vyšlo v Británii na pdf a už ho mám za sebou... žádné výlety jsem kvůli němu nepodnikal a hříšné peníze neplatil (doufám, že těch pár stovek nebude paní Rowlingové nějak moc chybět...).

123457

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. listopadu 2011
    Tak moment, padlo tady někde slovo zákaz?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 14. listopadu 2011
    Zákaz přímo ne, ale nelíbí se ti lidi, kteří se baví u rozstřílenejch lidí - když je rozstřílí paní, která má místo nohy obří zbraň (neozumím tomu, takže nevím, jaký typ - asi M16), tak u toho řvu smíchy. Ne kvůli mrtvejm lidem, ale kvůli tomu jak mohlo někoho napadnout dát místo protézy zbraň, která se dá kdovíjak použít...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. listopadu 2011
    No, já zas nedokážu pochopit, co na tom komu vtipnýho přijde (ano, je to M16 s podvěšeným granátometem M203), ale nikdy by mě nenapadlo to zakazovat. Někomu prostě stačí hozená kost :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 14. listopadu 2011
    No jo, nedávno byl ve škole osočen Tom a Jerry, že kazí děti, protože je násilný, tak jsem na toto téma trochu citlivá :). Je to vtipný ve svý absurditě - vždyť je to šílená pitomost a ptákovina...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. listopadu 2011
    Možná jsem až příliš ovlivněnej knihama jako Vzpoura deprivanů a Život s deprivanty, po jejichž přečtení normálního člověka ten smích trochu přejde. Konkrétně můžu doporučit knížku, kterou napsal můj spolužák, Televizní násilí a zákon, pár základních informací tady.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 14. listopadu 2011
    Ten přehled věku a schopnosti rozumět tv vysílání je dobrej, nedávno jsem nad tímhle přemýšlela a nevěděla jsem kde to hledat. Mimochodem: dá se ta knížka běžně sehnat v knihovnách? Strana 60 - 61 by se mi hodila k diplomce...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. listopadu 2011
    V MKP rozhodně...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 14. listopadu 2011
    No jo, ale to je v Praze - to bych tam musela jet si to půjčit a pak zase vrátit = nadkrisí výkon :)
    Ha, tak u nás mají toto SVKHK, ale u autora mají ročník 1946...???
    Tak už jsem na stránkách Pražský knihovny našla ISBN :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. listopadu 2011
    No, kdovíkdo to tam zadával :)
  • upraveno 14. listopadu 2011
    Chmur napsal(a):

    Machette vychádza z béčkových (teda dá sa povedať "debilných") filmov, to sa nedá brať vážne.
    Někdy se mi zdá, že tímhle Tarantinovi a Rodrigezovi fanoušci omlouvají kvalitu některých jejich filmů. Nejde o to, zda ten film vychází z úctyhodné předlohy nebo béčkových akčních filmů 70. let Jde o to, jak na diváka působí. Zda přirozeně přejde na odlehčenou rovinu nebo zda se k tomu musí vědomě nutit, protože takhle to režisér zřejmě myslel. Já osobně jsem se u toho nudil a přišlo mi to trapný.
    Nu, keby som chcela ospravedlňovať kvalitu niektorých ich filmov, tak to rozhodne spravím inak. Ale z toho prvého komentára mi vyplynulo, že to považuješ za blbosť, pretože to nedáva zmysel, nemá to kvalitný scenár etc. - čož proste béčka nemávajú. Zase nekriticky sa na Tarantina ani Rodrigueza nedívam, ani som nevidela všetky ich filmy a nepovedala by som, že sú to moji obľúbení režiséri, aj keď hlavne Tarantino je dosť blízko mojej topke.
    V každom prípade ich filmy nie sú pre každého, ak niekto nepovažuje braky za fascinujúce, nevyrastal na juicy masakrových béčkach a nemá zmysel pre cynický humor, ťažko sa cez to prenesie.
  • upraveno 14. listopadu 2011
    Tak podle mě Tarantino to násilí opravdu bere dost s nadsázkou. Je to podle mě určitě lepší než scény z filmů, které jsou až moc realistické. Například Irreversible (nebo 120 dní Sodomy, na kterou bych se nepodívala ani za milion)... to je na zvracení. Nechápu, v čem by to mělo člověka obohatit. A taky nechápu, proč se takové filmy točí. Filmy by měly bavit. Já tohle za zábavu vážně nepovažuju.
  • upraveno 15. listopadu 2011
    A tahle diskuze se vede na stránkách o fantasy, kde se násilí bere, uh, smrtelně vážně. Zdá se, že se to nikomu z nás nelíbí :D
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Tak Tarantino určitě bere násilí s nadsázkou a jeho filmy se rozhodně nesnaží tvářit realisticky. Jde spíš o to, zda jsou zábavné či nikoliv. U mě je to tak v poměru 1:2 v neprospěch těch zábavných.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. listopadu 2011
    Na intelektuálský filmy tohoto typu mám podobnej názor jako na Tarantina. Můj asi nejhorší filmovej zážitek je Miluji tě k sežrání, chujovina nejvyššího stupně, kterou jsem asi po 20 minutách projekce opustil (ani nevim, jak jsem se na ní dostal) a sál zůstal prázdnej.Ostatně mám ale pocit, že mezi intošema má Tarantino docela slušný postavení, viz jeho obliba na evropskejch filmovejch festivalech.
    Jo, a ano, mě především jeho filmy nejen odpuzují, ale i neskutečně nudí. U Pulp Fiction jsem usnul. Dvakrát. Pokaždé při jiném uvedení v TV.
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Pasoliniho 120 dní Sodomy považuji za něco absolutně nekoukatelného, hnusného a pokřiveného. Po několika minutách mi z toho bylo opravdu zle. Je to naprosto úchylné a zvrhlé.
    Na druhou stranu nechápu, jak někdo může usnout u Pulp Fiction. I když se to může někomu nelíbit (chápu to), rozhodně není nudný.
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Na 120 dnů Sodomy se chystám už dlouho a porád se k tomu nemůžu dokopat, řikám si že když jsem zkousnul Srpski film, tak už zvládnu všechno. Fajnšmekrům doporučuju (ale bacha na to, neni to pro každýho).
    http://www.csfd.cz/film/273926-srbsky-film/
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Krisa napsal(a):

    No jo, nedávno byl ve škole osočen Tom a Jerry, že kazí děti, protože je násilný, tak jsem na toto téma trochu citlivá :). Je to vtipný ve svý absurditě - vždyť je to šílená pitomost a ptákovina...

    V Simpsonech mají Itchyho a Scratchyho, kde je to násilí hnáno ad absurdum a osmileté děti se u toho popadají za břicho.

    Mně bylo vždycky líto Toma, který mi připadal šikanovaný. :-)
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Naturalistické násilí je ospravedlnitelné v protiválečných filmech. Pokud bych chtěla vlézt do armády a jít někde bojovat, film s vyhřezlými střevy mě spolehlivě odradí.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 15. listopadu 2011
    Ben Nevis: Však v Tomovi a Jerrym byla největší svině Jerry (ikdyž strašně roztomilá svině).
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Ben Nevis napsal(a):



    Mně bylo vždycky líto Toma, který mi připadal šikanovaný. :-)

    súhlas!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. listopadu 2011
    Já taky fandil Tomovi...
    No, na to, aby mě film bavil, musí mít něco jako zajímavý postavy, který chci sledovat, vědět co se s nima stane, nebo mě musí zajímat to co se děje. PF pro mě nemá ani jedno a eště mi to přijde úchylný (resp. protože je to úchylný tak mě nezajímá to ostatní).
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Co je na Pulp fiction úchylnýho?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. listopadu 2011
    Záliba v dlouhejch kydechs rádoby myšlenkovou hloubkou (já vim, nadsázka) před tim než někoho odstřelit, nadvládtakřka glorifikovaná nadvláda někoho se zbraní nad někým beze zbraně... Ale je to otázka osobního vkusu jednoho každého.
  • upraveno 15. listopadu 2011
    Něco pro flankera:

    Kupodivu nejvíc znepokojující film o násilí a ovládání, co jsem kdy viděla. Devadesátiminutový mučeníčko, kdy Alan Rickman vyhrožuje a mlátí Madeleine Stowe a vyloženě si s ní hraje. Celý je to skoro bez kapky krve, ale proti tomuhle je ustřelená hlava hadr.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 15. listopadu 2011
    Jo, Closet Land je neskutečně silný film. Navíc je tam násilí psychické stejně brutální jako to fyzické.
  • upraveno 15. listopadu 2011
    svoa00 napsal(a):

    A tahle diskuze se vede na stránkách o fantasy, kde se násilí bere, uh, smrtelně vážně. Zdá se, že se to nikomu z nás nelíbí :D

    Tiež mi to pripadá vtipné :)
  • upraveno 15. listopadu 2011
    überkiller napsal(a):

    Na 120 dnů Sodomy se chystám už dlouho a porád se k tomu nemůžu dokopat, řikám si že když jsem zkousnul Srpski film, tak už zvládnu všechno. Fajnšmekrům doporučuju (ale bacha na to, neni to pro každýho).
    http://www.csfd.cz/film/273926-srbsky-film/

    Srpski film videla som len v náznakoch, ale imho bol o dosť drsnejší ako Passoliniho 120 dní Sodomy - to podľa mňa nie je pre dnešných hnusom odkojených divákov vôbec nič výnimočného, oproti knihe je to podstatne miernejšie, okrem toho do toho pchá nejaké politické a intošské presahy, takže je to pomerne nudné...
  • upraveno 17. listopadu 2011
    jsem tu vážně jediná, která fandí Jerrymu?:-))
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 17. listopadu 2011
    Nejsi ;o)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 17. listopadu 2011
    Ivusha napsal(a):

    jsem tu vážně jediná, která fandí Jerrymu?:-))

    Myslíš toho z Tom & Jerry? Já vždycky fandil Tomoj :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.