Znaky, vlajky, slova a symboly rodů

upraveno 27. října 2012 v Píseň ledu a ohně
Topic věnovaný heraldice, vlajkám, znakům a symbolům velkých i malých rodů Západozemí.
24

Komentáře

  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    treba pravě slovenske vydani pisne. A lord Těžkohlavec to bude financovat.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. října 2012
    heavy_head napsal(a):

    Vy dva byste se měli dát dohromady a něco vytvořit.

    Folkové duo :)
  • upraveno 19. října 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Zajímavé je, že tohle německé nakladatelství mění názvy knih.

    hej, už som sa s tým stretol niekde, neviem kde, ale myslím, že to bolo anglicky... každej knihe dávali subnadpis....
  • upraveno 19. října 2012
    sarven: mysliš to ako boli rozdelene knihy a tak tam bolo niečo ako Storm of swords II: gold and blood
  • upraveno 19. října 2012
    hej. akurát, že som si nie istý, či tam vôbec bol ten spoločný názov...ale asi hej
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 19. října 2012
    Monte:
    Ja som tam chcel v prvom rade tie najhlavnejšie hrady a znaky, preto som to rozdelil tak, ale ak by sme brali do úvahy všetky rody, napr. Freyov a Boltonov, potom s tebou súhlasím. Len Orlie hniezdo by som si ešte nechával do budúcna.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. října 2012
    Nojo, ale nakonec by se stejně muselo sáhnout i k menším rodům. Protože velkých je 9 a knih bude 14 (za předpokladu, že bude všechny rozděleny na 2 části, a za předpokladu že je mistr všechny dopíše)
    Obávám se, že na Orlí hnízdo už se nevrátíme. V dobách dlouhé zim určitě ne. Možná až v poslední knize.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 19. října 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Nojo, ale nakonec by se stejně muselo sáhnout i k menším rodům. Protože velkých je 9 a knih bude 14 (za předpokladu, že bude všechny rozděleny na 2 části, a za předpokladu že je mistr všechny dopíše)
    Obávám se, že na Orlí hnízdo už se nevrátíme. V dobách dlouhé zim určitě ne. Možná až v poslední knize.

    Teda myslel som tým okolie. :) Teda dejová linka Alayne

    Ale pravda je, že si neviem predstaviť nič moc podstatné odtiaľ, už len killing a útek a premenu Sansi v nejakú psychopatku :D
  • upraveno 20. října 2012
    Ja si myslim že sa tam vratime... prave že to bude možno niečo ako posledna bašta alebo tak niečo.... a prave vďaka zime sa tam vratime
  • upraveno 20. října 2012
    No, ja by som to dal skôr takto: Hra 1: Červená bašta, Hra 2: Řekotočí(alebo po mojom Riekobeh), Stret 1: Dračí Kameň, Stret 2: Búrkový koniec, Búrka 1: Harrenhal, Búrka 2: Dvojičky, Hostina 1: Štít, Hostina 2: Slnečný Oštep, Tanec 1: Hrôzov, Tanec 2: Meereen, Víchry 1: Zimohrad, Víchry 2: uvidíme, Sen 1: uvidíme, Sen 2: uvidíme. Ale určite medzi poslednými tromi časťami by bol Čierny hrad. A na vysvetlenie: Dôležité je, ktorý hrad sa týka deja, nie ktorý hrad patrí veľkému rodu, aj keby ten rod plnil hlavnú úlohu v danej knihe.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    Anglachel: Nie som jediný, čo to volá slovensky Riekobeh :D I keď dakedy volím výslovnejšiu variantu Prúdobeh. A Winterfell mám akosi zafixovaný ako fell/fall (neviem prečo) a teda Zimopád. The Red Keep zase Rudopevnosť. Ale bašta je tiež zaujímavé slovo, len mi zaváňa čechizmom (nič proti češtine) asi ako slovo Rampelník, hoci to slovo mám takto rád. Nie žeby Rudý nebolo české :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    Gardien napsal(a):

    Ja si myslim že sa tam vratime... prave že to bude možno niečo ako posledna bašta alebo tak niečo.... a prave vďaka zime sa tam vratime

    No počas zimy nemyslím, keďže bolo niekoľkokrát zvýraznené, že Orlie hniezdo je ako útočisko asi to posledné miesto počas zimy. Vyššie = chladnejšie. Navyše tam napdá sneh a nedostanú sa dnu ani von. Ibaže by ktosi z nich okrem Lysi vedel letěééééééééééééééééét
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 21. října 2012
    arrynové jsou přeci sokolííícííí....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. října 2012
    Orlí hnízdo na zimu vyklidili a uzavřeli. A dělali to tak pokaždé.
  • upraveno 21. října 2012
    Mymichodem: myslíte, žeSe Malíček nějak přičiní na smrti Robina? Nic neponechává náhodě, ale na druhou stranu by mu to Sansa neodpustila ....
  • upraveno 21. října 2012
    S4RUM4N napsal(a):

    Mymichodem: myslíte, žeSe Malíček nějak přičiní na smrti Robina? Nic neponechává náhodě, ale na druhou stranu by mu to Sansa neodpustila ....

    Já bych řekl, že se spíš Sansa přičiní na smrti Malíčka. ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 21. října 2012
    Griff napsal(a):

    S4RUM4N napsal(a):

    Mymichodem: myslíte, žeSe Malíček nějak přičiní na smrti Robina? Nic neponechává náhodě, ale na druhou stranu by mu to Sansa neodpustila ....

    Já bych řekl, že se spíš Sansa přičiní na smrti Malíčka. ;)
    Ja si myslím, že sa pričiní a oboch :)
  • upraveno 21. října 2012
    Uf, nie som sám :D Ale fell je srsť, čiže sa to vlastne volá Zimosrsť :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 21. října 2012
    Anglachel napsal(a):

    Uf, nie som sám :D Ale fell je srsť, čiže sa to vlastne volá Zimosrsť :D

    No to viem, ale mne prosto Zimopád prišlo vždy také.. Autmoatické.. Asi som si to prvýkrát nevšimol alebo čo, fakt neviem, ale mám to fiksnuté.. Ale Zimohrad je tiež zaujímavý preklad...
  • upraveno 21. října 2012
    Myslim že sansa nedospeje a bude sa trapiť
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 21. října 2012
    No aj to je podľa tej konšpirácie okolo (Un)kissu možné, ale ja by som tak rád chcel vidieť Sansu šialenú ale tiež aj dobrú kráľovnú - áno, tú kráľovnú, čo zosadí Cersei. Podľa mňa to Margaery nebola.
  • upraveno 21. října 2012
    a Dany si dal kam? na smetisko astraporu?
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 21. října 2012
    na smetisko meerenu
  • upraveno 21. října 2012
    astaapor je sam o sebe smetisko
  • upraveno 21. října 2012
    Buďme upřímní: tou, která sesadí Cesei, může být naprosto kdokoli, protože v podstatě každá ženská je krásnější (myšleno méně odpudivá, příjemnější a "hezčí") než Cersei. Je jen naší konvencí, že si to vykládáme jako fyzickou krásu.
  • upraveno 21. října 2012
    mohla by to bit arya :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. října 2012
    Jako že ji při tom bude bít? :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 21. října 2012
    To teda nevím, jestli jí bude bít, ale arya to klidně může být taky. Ale nejdřív musí zabít Sansu a nasadit si její Face.
  • upraveno 22. října 2012
    Nevada napsal(a):

    Jako že ji při tom bude bít? :)

    Mám pocit, že u bití nezůstane (ale taky na něj nejspíš dojde)...
  • upraveno 22. října 2012
    lol
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.