Jaime Lannister - arogantní mizera nebo nepochopený hrdina?

upraveno 18. října 2012 v Postavy a bytosti
Chtěl se stát Arthurem Daynem a místo toho skončil jako Králokat.
Zabil svého krále a nestyděl se za to.
Miloval svou sestru a pro lásku k ní zmrzačil dítě.
Dělal pro lásku strašné věci.
Zklamal svého otce, ztratil svého bratra.
Přišel o ruku a našel sám sebe.
Jaime na počátku ságy a Jaime na jejím (prozatímním) konci, to jsou dvě různé osoby.
Ale může se někdo změnit doopravdy?
A proč by to dělal?
Co si o Jaimem myslíte? Dokázali byste mu odpustit? Obdivujete ho? Nesnášíte ho? Líbí se vám jeho vlasy? :-)

«1345

Komentáře

  • upraveno 18. října 2012
    Udivuje mě, že tenhle topic ještě nikdo nezaložil. Ale asi to bude tím, že jsme Jaimeho propírali ze všech stran, už kde se dalo.
    Povídejte. :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Jaime je má nejoblíbenější postava. Měl jsem ho rád i v době, kdy se choval jako svině. Nicméně je v jádru dobrej chlap. Jen musel ztratit ruku, aby si na to vzpomněl:-)
  • upraveno 18. října 2012
    Je to hrdina lebo zabil šialeneho krála
    a zároven hajzel lebo nechal zavraždit jeho rodinu
  • upraveno 18. října 2012
    Je to hajzl. Ale hajzl, který má styl. :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Jaime je zajímavá postava, ale Brana mu nikdy neodpustím. Navíc miluje krávu, dopouštěl se incestu a souložil s královnou. Vidím to tak, že umře nepochopený na konci ságy nebo se stane lordem velitel Noční hlídky.
  • upraveno 18. října 2012
    rekhyt napsal(a):

    ... a zároven hajzel lebo nechal zavraždit jeho rodinu

    Koho přesně? Nějak si nevybavuji, na čí smrti (krom Aeryse) měl nějaký podíl...
  • upraveno 18. října 2012
    Navíc miluje krávu, dopouštěl se incestu a souložil s královnou.
    Aspoň se dá o něm říct: "Když do pekla, tak na pěkný...krávě"
  • upraveno 18. října 2012
    bol v kralovskej garde takze mal chránit aj jeho ženu a rhaegarovho syna
  • upraveno 18. října 2012
    Jamie je to samé, co Cersei, jenže je cool, takže je obecně milován...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 18. října 2012
    No, Jaime není tak úplně špatnej a hodně z toho co udělal se dá přinejmenším pochopit.

    Zavraždil svého krále - A kdo z vás by toho magora nezavraždil?

    Miloval svojí sestru - Aspoň někdo jí miloval....

    Je to sebestředný arogantní hajzl? - ano, jako většina lidí. Jen má postavení a osobnost takovou že to nemusí pokrytecky skrývat.

    Změnil se doopravdy? - usekněte si ruku a čekejte co to s vámi udělá...
  • upraveno 18. října 2012
    Ale Jaime přemýšlí hlavou, nabyl jsem ten dojem z pozdějších dílů.
  • upraveno 18. října 2012
    Jamie je to samé, co Cersei, jenže je cool, takže je obecně milován...
    To v žádném případě. Má sice zvrácené zásady, ale je jim věrnej. Například nikdy nepodvedl Cersei s jinou ženou. Už jako dítě měl laskavější povahu než jeho sestra. Viz. Tyrionovy a Oberinovy vzpomínky. Miloval svého bratra, kterým zbytek rodiny pohrdal. Rozhodně se výrazně liší od Cersei.
  • upraveno 18. října 2012
    Zavraždil svého krále - A kdo z vás by toho magora nezavraždil?
    Obávám se, že většina z nás jsou na to moc velcí cíťové, takže já se dobrovolně přiznávám, že bych Aeryse opravdu nezabila. Ale jinak se přikláním k hlasu většiny, že na začátku to pro mě byla průměrná postava, ale teď je to prostě frajer, co má konkurenci maximálně tak v Branovi, Robbovi nebo Quentynovi, ale každej z nich je buď mrtvej, mrtvej nebo strom.
  • upraveno 18. října 2012
    Zabusol som dodat že sa my strašne pačia jeho vlasy :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Quentinovi?
    Myslíš toho troubu, co vydržel jen pět kapitol?
  • upraveno 18. října 2012
    Jo, přesně toho, každý má hold jiný názor. Ale vlastně když nad tím tak přemýšlím, je Q přece jen asi druhá liga, na Robba asi nemá :-D
  • upraveno 18. října 2012
    rekhyt napsal(a):

    bol v kralovskej garde takze mal chránit aj jeho ženu a rhaegarovho syna

    Co se týče událostí v KL, moc toho o nich nevíme a zatím to na mě působilo tak, že on měl hlídat Aeryse (a odklízel ho) zhruba v době, kdy vojska jeho otce vtrhla do města a Hora&Lorch "konali své". Působí to na mne, jako by se dle Tebe Jaime měl nacházet na dvou místech současně (trůnní sál a pokoje Elii a Rhaenys, takže vlastně na třech... ).
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 18. října 2012
    Jaime je sympaťák od začátku :-) To co udělal s Branem mnou moc nehnulo, bez té "nehody" by linie s ním nebyla tak zajímavá.
  • upraveno 18. října 2012
    Taky bych ho nesrovnávala se Cersei.... Cersei se v hlavě odehrávají mnohem větší ******, má ráda jen sama sebe (plus Joffa, ale na tom to zanechalo značné následky), Jamie má narozdíl od ní čas od času nějakou tu dobrou myšlenku a občas se mu i podaří ji uskutečnit. A svým způsobem mě fascinuje jeho věrnost Cersei.
  • upraveno 18. října 2012
    Lady Sansa napsal(a):

    Zavraždil svého krále - A kdo z vás by toho magora nezavraždil?
    Obávám se, že většina z nás jsou na to moc velcí cíťové, takže já se dobrovolně přiznávám, že bych Aeryse opravdu nezabila. ...
    Já se zeptám jinak- vážně bys ho nezabila jen kvůli vlastní citlivosti ve chvíli, kdy by se Ti chystal podpálit město pod prdelí zadkem? ;D
  • upraveno 18. října 2012
    No já ne, já bych si nechtěla zašpinit svoje krásné ručičky. Nechala bych to na nějakém náhodou kolemjdoucím gentlemanovi :-D
  • upraveno 18. října 2012
    Lady Sansa napsal(a):

    No já ne, já bych si nechtěla zašpinit svoje krásné ručičky. Nechala bych to na nějakém náhodou kolemjdoucím gentlemanovi :-D

    Takže by to zase zbylo na Jaimeho... xD
  • upraveno 18. října 2012
    Ano, přesně tak :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Jaime...
    no tak ako je to parchant čo ma Š´tyl... toŤ vše... ale stale tak trocha chaotic evil postava
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    no mne se zhnusil jamie v serialu jak přepadl Neda.To byla poslední kapka. Díky scenaristé!
  • upraveno 18. října 2012
    Ja proste neverim tej premene z parchanta zabijajuceho deti na charakterneho muza. Nesedi mi to, ruka-neruka. Ludia sa nemenia. Aj ked vlejete olej do vody a zamiesate, stale mate to, co na zaciatku.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. října 2012
    Jaime je dle mne naprosto nepopsatelná postava - ani zlý, ani dobrý, ale ani neutrální. Královraždu mu vůbec nevyčítám. Sice chápu, že porušil přísahu (což asi není dobré), ale smrt Aeryse měla celkem pozitivní následky (lépeřečeno - jeho další život by měl asi dost děsivé následky). Ze všech těchto důvodů je to jedna z nejzajímavějších postav a pro mne i nejoblíbenějších (ne, že bych měla Jaimeho vyloženě ráda, ale jeho kapitoly mne proklatě baví).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. října 2012
    Ale lidé se mění. Dospívají. Jaime byl až do cesty na Harrenov spíš přesroslým chlapcem - arogantním, svéhlavým, horkokrevným, spoléhajícím se jen na svou sílu. Až po ztrátě ruky dospěl a zjistil, že téměř všechno, co považoval ve svém životě za důležité, vlastně důležité není. A naopak, že by se měl/se musí zabývat věcmi, kterými opovrhoval nebo se jim vyhýbal.

    Aby bylo jasno - Brana mu taky neodpustím. Ale nemám ho v kategorii vyloženě zlých. A i když to není moje oblíbená postava, tak mu rozhodně nebudu upírat jiné zásluhy nebo mu jen spílat. Na něj dvojnásob platí slova Stannise - dobrý čin neodčiní ty špatné, stejně jako špatný čin nesmaže ty dobré.
  • upraveno 18. října 2012
    Clovek dospieva a v zavislosti od toho sa mu menia priority. To je znamo. Ale jadro, jadro sa nemeni. Ak v detstve tyras kocky, ako teenager zatvaras deti do skriniek, tak ako dospely budes defraudovat, s radostou podvadzat a mozno si najdes aj vacsie kocky. Ako decko mohol mat najradsej lego, ako dospely svojho mrnouse. Poznam viacero ludi, aj vozickara, ktory bol predtym zdravy ako buk. Aj ochrnuteho "polepseneho" zlodeja. Ludia sa nemenia. Lets talk about Kevin.
  • upraveno 18. října 2012
    Hm, Jaime je jedna z mých nejoblíbenějších, ne-li nejoblíbenější postava. Asi se debaty nezůčastním, protože jsem zaujatá :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.