Povídka č. 9 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
Arya

 

Slunce dnes zapadalo v rudých barvách, i moře mělo karmínový odstín krve.  Byla to pravda, nebo jí to tak jenom připadalo? Dnes to byla kapitánova manželka, vysoká kostnatá žena z bohatého rodu, které bylo třeba se zbavit, aniž by její manžel vzbudil podezření. Kapitán odjel před dvěma dny a ji našli mrtvou v posteli dnes ráno, chladnou a se zavřenýma očima. Laskavý muž nejspíš dostane zaplaceno jejími vlastními šperky…

Arya...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 2. září 2012
    Výborná zápletka, pěkný konec:-)
  • upraveno 2. září 2012
    To vypadá skoro jako prequel k té předchozí povídce s mladou Starkovou. :-) Arya drsňačka má prostě šmrnc.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. září 2012
    To vypadá skoro jako prequel k té předchozí povídce s mladou Starkovou. :-) Arya drsňačka má prostě šmrnc.
    Jo, kdo by jí neměl rád.
  • upraveno 2. září 2012
    škoda že to tady nečte GRRM :( tohle by si zasložilo jako nápad zakomponovat do jeho pokračovaní. pěkné N1
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. září 2012
    Vlcacka napsal(a):

    To vypadá skoro jako prequel k té předchozí povídce s mladou Starkovou. :-) Arya drsňačka má prostě šmrnc.

    Akorát tahle je v duchu celkem realistickým. Na třetí povídce se mi přes její přepálenost ale docela líbil konec. Síla, uvolněná pro osobní cíle a trest za to, to byla pěkná myšlenka.
  • upraveno 2. září 2012
    Mám taký divný pocit, že GRRM sa do súťaže zapojil tiež(ale kde zohnal prekladateľa, to fakt neviem) :)
  • upraveno 2. září 2012
    Anglachel napsal(a):

    Mám taký divný pocit, že GRRM sa do súťaže zapojil tiež(ale kde zohnal prekladateľa, to fakt neviem) :)

    A hned několikrát!
  • upraveno 2. září 2012
    Zatiaľ som čítal len niekoľko poviedok, čiže neviem posúdiť :) Ale zatiaľ to vyzerá fakt dobre, žiadna zlá tam nebola :)
  • upraveno 3. září 2012
    Tohle je Arya, jak ji známe a líbí se mi, jak se nakonec rozhodla.
    Akorát drobná technická: neumím si představit, že Arya skloněna nad vodu skončí na zádech při obyčejném vražení a přijde při tom o zuby. Jak si to představuji, tak jediná možnost je, že ji do držky praštil žralok. :-)
  • upraveno 4. září 2012
    No to je tak rotomilé, jak se mají ty Starkovky přece jen rády! Jinak je to takový povídkářský průměr, takže opravdu bezvadně napsáno. :-)
  • upraveno 4. září 2012
    A jéje, průměr. To je horší, než kdyby se povídka nelíbila. Radši příště nic nenapíšu :p
  • upraveno 4. září 2012
    Inu, nedá mi to a taky se asi pustím do komentování :D. Pro autora (autorku) - mi se tato "drsná Arya" líbila víc, než ta první (povídka č. 3). Takže hlavu vzhůru ;).
  • upraveno 5. září 2012
    Arya, která je ještě stále schopná něco cítit je mi taky bližší než "řezník" Arya.
  • upraveno 5. září 2012
    Také se mi napoprvé tahle Arya líbila, je totiž vidět, že je pořád Aryou a ne Nikým. Je hezké, že věnovala Rooseovi první místo. ;D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 5. září 2012
    Taky se musím přidat k názoru, že se mi tato Arya líbila víc, než předchozí (čímž nechci říci, že povídka č. 3 byla špatná...jen mám radši Aryu člověka, než vraždící mašinu).
    Moc se mi líbilo, že má Arya Sansu přece jenom ráda :)
  • upraveno 6. září 2012
    Jo, tohle je Arya, jak jí máme rádi.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 6. září 2012
    Jakožto jeden z největších zastánců Aryi na tomto fóru musím potvrdit že v této povídce se skutečně vyskytuje pravá Arya Stark, jak jí máme všichni (no dobře všichni ne) rádi.
  • upraveno 13. září 2012
    Poviedka s napatim, jazyk vybruseny, je vidiet, ze autor ma uz nejake tie leta za sebou a ma rad postavu Sansy a Arye, takze par jedincov tymto odpada :)
    Uz len malickosti:
    Vodny tanecnik sa nenecha predsa prekvapit nahodnym buchnatom a neskoncilo by sa to skrvavenym zuboradim :)
    U Sansy ma trochu rusi ta bojovnost zoci voci zlovlkovi, ked aktivne (!) zautoci a palicu drzi aj po uhryznuti. Skor by som cakala, ze sa schuli do klbka chraniac si hlavu rukami. No ale potom by sme nevideli tu broz :)))
    Vysledok: vyborna poviedka, mam pocit, ze skor zenska ako muzska, a body urcite dostane!
  • upraveno 13. září 2012
    Díky, má lady. Ohledně tipů na moji osobu nesmím ani naznačovat :)
  • upraveno 23. září 2012
    OK, takže díky všem za přečtení mojeho pokusu o fan fiction (slibuju, že posledního) a za komentáře hlavně Hildegardě a Ben Nevis.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 23. září 2012
    OK, takže díky všem za přečtení mojeho pokusu o fan fiction (slibuju, že posledního) a za komentáře hlavně Hildegardě a Ben Nevis.
    Posledního? To určitě ne!
  • upraveno 23. září 2012
    svoa00 napsal(a):

    OK, takže díky všem za přečtení mojeho pokusu o fan fiction (slibuju, že posledního) a za komentáře hlavně Hildegardě a Ben Nevis.

    Mně se to líbilo a ještě víc se mi líbila ta nesoutěžní povídka o návratu vlčat na Zimohrad... Určitě bych si od tebe ještě ráda něco dalšího přečetla:-)
  • upraveno 23. září 2012
    Leč psaní je poněkud časově náročná sranda (tak náročná, že tohle je moje první povídka za dva roky) a v našich krajích to není zrovna perspektivní činnost ;)
  • upraveno 23. září 2012
    Ale nemůžeš přece zklamat svoje fanoušky...:-)
  • upraveno 23. září 2012
    ja chci dalsi povidku! a chci a chci a chci!!!
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. září 2012
    Mně se tahle povídka taky líbila, takže rozhodně neházej flintu do žita!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. září 2012
    Psaní je, aspoň pro mě, docela dobrá terapie.
  • upraveno 24. září 2012
    Pro mě je psaní zábava. Místo seriálu pustím texťák a snažím se něco zplodit. Někdy přijdou dva nápady za měsíc, někdy jeden za dva roky.
    Takže to rozhodně nevzdávej, pokud tě to alespoň trošku baví. Jsou tu hladoví čtenáři. :-)
  • upraveno 24. září 2012
    Tady je mylný předpoklad, že jsem začátečník. Já ale už píšu pomalu čtrnáct let, zhruba od svých třinácti. Tady už není prostor na nějaké zlepšování, zpeněžit se moje výtvory taky nedají a popravdě mě to baví pořád míň (jako terapii psaní neprovozuju). Takže děkuju za podporu, ale dneska mě už musejí hodně svrbět prsty, abych něco napsala :)
  • upraveno 28. září 2012
    Prostor pro zlepšování je tu vždy. Možná o něm jen nevíš. :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.