Trest smrti - otázka

upraveno 11. září 2012 v Rozličný pokec
Keďže tu je veľa ľudí rozličných názorov a s dosť veľkým rozhľadom(áno, to bol kompliment), chcel by som sa spýtať istú otázku, ktorá ma trápi:
Je podľa vás možné zabezpečiť, aby človek vo väzení nebol za žiadnych prípadov ohrozením pre verejnosť(útek, plánovanie zločinov na diaľku, ak sa jedná o teroristov alebo mafiu) a ak nie, či existuje nejaká iná alternatíva, ako trest smrti. Teda vlastne, či je správne v niektorých prípadoch udeliť trest smrti.
12346

Komentáře

  • upraveno 16. září 2012
    Jo, to mě vždycky rozčílí, když ke všem článkům o vědě jsou komentáře o tom, jak je to zbytečné, že rohlíky stejně levnější nebudou + samozřejmě politika...
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 16. září 2012
    To už mi přijde spíš jako trolling :-)
  • upraveno 16. září 2012
    lollipop lollipop a la la lali la li lollipop
  • upraveno 16. září 2012
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 16. září 2012
    ...a nebo se poděl, já chci taky.
  • JayJay
    upraveno 16. září 2012
  • JayJay
    upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
    buid a bonfire!

    build a bonfire!

    put the freys on the top

    put the lannisters in the middle

    and we'll burn the fucking lot!
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 16. září 2012
  • upraveno 16. září 2012
    Gardien: Spousta chlapečků chce být popelářem, ale vyrostou z toho, takže se to obecně nepovažuje za vysněné povolání :-)
  • upraveno 17. září 2012
    Tak to já nezabíjím ani mouchy a vosy. Jenom komáry ze sebeobrany a plzáky španělské na obranu svých dítek (salátů apod.). :-) Ale dívat se na proměnu roztomilého králíčka v nedělní oběd mi nikdy nevadilo. ;-) Přece jenom kat se snaží, aby jeho oběť netrpěla, narozdíl od masokombinutů, kde to dělají stroje.
    Kat vypadá jako "cool" zaměstnání, ale nespíš to bude stejná rutina jako být kosmonaut na ISS. Navíc spojená se stresem, že se nějaký příbuzný bude chtít mstít.
    Hezká knížka na téma trestu smrti je Zelená míle od Kinga nebo stejnojmenný film.

    Narozdíl od Týny, která je vysazena na pedofily, bych čas od času okrouhla i nějakého zloděje, ať mají kriminálníci strach. Tj. nechci trest smrti pouze jako trest, ale jako odstrašení dalších.
  • upraveno 17. září 2012
    V civilizovaném světě si nevybavuji případ, kdy by nějací pozůstalí napadli kata.

    Být pedofil není zločin. Zneužít dítě zločin je, ale ne takový, který se trestal smrtí. Jinak jsem tu psala třeba o Stodolových nebo Hepnarové - ani jeden z nich není pedofil. A pokud je, s jejich zločiny to nesouvisí.. Pochopitelně i ti jiní jmenovaní si zaslouží smrt za své zločiny.

    Trest smrti za účelem "odkrouhnutí nějakého zloděje, aby se ostatní báli" je podle mého vražda. A to je ten problém s trestem smrti. je třeba velmi velmi opatrně vážit, kdy absolutní trest zvolím , a proto jsme se evidentně rozhodli, že ho používat nebudeme. S tím já nesouhlasím. Ale kdyby se to mělo zvrhnout v "odkrouhávání zlodějů, aby se jiní báli," tak bych byla taky proti trestu smrti :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. září 2012
    Co máčení v koši ve Vltavě? :)
  • upraveno 17. září 2012
  • upraveno 17. září 2012
    Tyna: nojo, my dvě nejsme kvalifikované osoby na určování, kdo si zaslouží zemřít. :-)

    škoda, že byl zrušen pranýř. To by byl trest podle mého gusta za drobnější prohřešky. Odouzený by si mohl vybrat, jestli vězení nebo pranýř. :-) Akorát bych zakázala házet ostré předměty nebo kameny nebo polévat kyselinou. Házet by se smělo jenom měkkou zeleninou/ovocem. .-)
  • upraveno 17. září 2012
  • upraveno 17. září 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. září 2012
  • upraveno 17. září 2012
    Soudce Ooka a Nikola Šuhaj Loupežník jsou dle mého dvě nejlepší role Mirka Donutila. :-)
  • upraveno 17. září 2012
    Mile... to by som si dvakrat rozmyslel vyberať kapsičky
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 17. září 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 17. září 2012
    pardon, dvoj-příspěvek
  • upraveno 17. září 2012
    Vida, mně se Nikola Šuhaj Loupežík od Olbrachta docela líbil. Pamatuju si, že mě zajímal život Rusínů v ČS.

    A Balada pro banditu je výborná, o tom žádná.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.