Trest smrti - otázka
Keďže tu je veľa ľudí rozličných názorov a s dosť veľkým rozhľadom(áno, to bol kompliment), chcel by som sa spýtať istú otázku, ktorá ma trápi:
Je podľa vás možné zabezpečiť, aby človek vo väzení nebol za žiadnych prípadov ohrozením pre verejnosť(útek, plánovanie zločinov na diaľku, ak sa jedná o teroristov alebo mafiu) a ak nie, či existuje nejaká iná alternatíva, ako trest smrti. Teda vlastne, či je správne v niektorých prípadoch udeliť trest smrti.
Je podľa vás možné zabezpečiť, aby človek vo väzení nebol za žiadnych prípadov ohrozením pre verejnosť(útek, plánovanie zločinov na diaľku, ak sa jedná o teroristov alebo mafiu) a ak nie, či existuje nejaká iná alternatíva, ako trest smrti. Teda vlastne, či je správne v niektorých prípadoch udeliť trest smrti.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
build a bonfire!
put the freys on the top
put the lannisters in the middle
and we'll burn the fucking lot!
Kat vypadá jako "cool" zaměstnání, ale nespíš to bude stejná rutina jako být kosmonaut na ISS. Navíc spojená se stresem, že se nějaký příbuzný bude chtít mstít.
Hezká knížka na téma trestu smrti je Zelená míle od Kinga nebo stejnojmenný film.
Narozdíl od Týny, která je vysazena na pedofily, bych čas od času okrouhla i nějakého zloděje, ať mají kriminálníci strach. Tj. nechci trest smrti pouze jako trest, ale jako odstrašení dalších.
Být pedofil není zločin. Zneužít dítě zločin je, ale ne takový, který se trestal smrtí. Jinak jsem tu psala třeba o Stodolových nebo Hepnarové - ani jeden z nich není pedofil. A pokud je, s jejich zločiny to nesouvisí.. Pochopitelně i ti jiní jmenovaní si zaslouží smrt za své zločiny.
Trest smrti za účelem "odkrouhnutí nějakého zloděje, aby se ostatní báli" je podle mého vražda. A to je ten problém s trestem smrti. je třeba velmi velmi opatrně vážit, kdy absolutní trest zvolím , a proto jsme se evidentně rozhodli, že ho používat nebudeme. S tím já nesouhlasím. Ale kdyby se to mělo zvrhnout v "odkrouhávání zlodějů, aby se jiní báli," tak bych byla taky proti trestu smrti :-)
škoda, že byl zrušen pranýř. To by byl trest podle mého gusta za drobnější prohřešky. Odouzený by si mohl vybrat, jestli vězení nebo pranýř. :-) Akorát bych zakázala házet ostré předměty nebo kameny nebo polévat kyselinou. Házet by se smělo jenom měkkou zeleninou/ovocem. .-)
A Balada pro banditu je výborná, o tom žádná.