Povídka č. 7 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
Sen o lete
 

Prvá kapitola: Správa

Prvé slnečné lúče zafarbovali oblaky na oblohe červenou farbou. Rovnako osvetlili aj budovy v meste. Stovky veží, veľké budovy so zlatými kupolami, paláce významných ľudí, obrovské námestia vykladané mnohofarebnými kameňmi, chrámy zasvätené mnohým bohom z celého sveta, ale aj úzke uličky, obchodné stánky, malé domy natlečené blízko na seba.

Nad všetkým stála na kopci v strede...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 2. září 2012
    Velice hezky napsané. Perfektní nápad s těmi svícemi, to se mi moc líbilo:-)
  • upraveno 2. září 2012
    Jupí, první zkáza Valyrie a krásně pompézní, Emmerich by se pokakal blahem dostat tohle na stůl jako scénář. :-)
  • upraveno 2. září 2012
    Vďaka. Aj keď Emmerichovým filmom veľmi nefandím :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. září 2012
    Pošlete to Rolandovi někdo. Za chvíli se dočkáme dalšího šíleného blogbusteru který nebude mít žádný účel ani výpovědní hodnotu ale skvěle se u něj pobavíme. (ano to byl kompliment) I když pokud by pokračoval ve svém současném trendu tak by Valyrii zachránili Francouzi. To by bylo snad horší než zničení.
  • upraveno 2. září 2012
    Prečo som ja debil len tú poviedku písal? :D
  • upraveno 4. září 2012
    Mě se to líbilo, ale připadalo mi, že to bylo tak celý napsaný jako pohádka. :-) A to není ani kompliment, ani opak komplimentu, teď mi to slovo vypadlo :D.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. září 2012
    Konstatování?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 5. září 2012
    Vždycky, když čtu o nějakém kouzlu na změnu světa, které se vymkne si říkám, jestli jsou ti čarodějové takoví blbci :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. září 2012
    Valyrijská 2012 :)
  • upraveno 6. září 2012
    To snad může napadnout jen Valyrijce, poslat atomovku do středu Země :)))
  • upraveno 6. září 2012
    Niekde sa to písalo aj v Piesni, že Valyria bola možno zničená kvôli nejakému nevydarenému kúzlu, tak som si povedal: Prečo nepoužiť nejaké fakt poriadne kúzlo? :D
    No, zas prirovnanie k Emmerichovi. Mal som radšej napísať toho Robba a Jeyne. Aj keď to by mnohí považovali za ešte väčšiu katastrofu :)
  • upraveno 6. září 2012
    Autore, Emmerichovy filmy stojí co do scénářů za prd, tam jsi na tom mnohem lépe, ale prostě jsi napsal nádhernou pompézní katastrofickou scénu a v nich se ten zatracenej chlap rád rochní.
  • upraveno 7. září 2012
    Uf, tak aspoň trochu zo sebavedomia sa mi obnovilo :D
  • upraveno 10. září 2012
    Chtěli poroučet větru a dešti a jejich vláda skončila. Chtěli poroučet zemi a slunci a byli rovnou vypařeni. :-)
    Připomíná mi to zkázku Pompeí, kdysi jsem četla knížku.
    Líbí se mi vysvětlení, kde zmizeli všichni ti draci a proč zůstali jenom Targaryenům.
  • upraveno 12. září 2012
    Velmi sa mi paci sa uvod a zaver, musim pochvalit celkovu myslienku diela :)
    Motivy v skaze sa trochu opakuju (napr.sviece), chce to bud trochu skratit alebo vygradovat.
    Opat odporucam autorovi precitat si po sebe poviedku nahlas. Velmi to pomoze.
    Predpokladam, ze ide o mladeho autora, ktory ma este vela casu vybrusit si svoj styl :)
    Chcem upozornit na par malickosti, ktorych sa je treba vyvarovat:
    Ustalene slovne spojenia treba pouzivat ustalene :) "Na hrane smrti" medzi ne nepatri rovnako ako "to je tu obyčajné".
    Umrtie prveho draka s dierami v tele je na mna trochu vela :)
    Volantis nie je dost daleko na to, aby nevidel na Krakatoa :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. září 2012
    Já chci taky takovej rozbor :)
  • upraveno 12. září 2012
    Povedz, ktora je tvoja :)
  • upraveno 12. září 2012
    Vždyť se to po víkendu dozvíme... :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. září 2012
    To by se pak hned prozradilo, která to je, jak bys e u ní objevil tvůj komentář :)
  • upraveno 12. září 2012
    Hildo, a napíšeš mi taky komentář? Ale nějaký hezký. :-)
  • upraveno 12. září 2012
    Hildegarda, vďaka za podrobný rozbor :) S vekom máš pravdu. A musím sa priznať, že vzdialenosť Volantisu a Valyrie som vzhľadom na predpokladanú cestu Zlatého spoločenstva medzi týmito územiami(v Tanci) odhadol možno trochu prehnane(aj keď ani Martin nie je bez viny, má v tom guláš hádam ešte väčší ako ja).
  • JayJay
    upraveno 12. září 2012
    Autor napsal(a):

    Martin nie je bez viny, má v tom guláš hádam ešte väčší ako ja).

    ... Áááá, sebedůvěra nikdy neškodí. :o)
  • upraveno 12. září 2012
    heavy_head napsal(a):

    Hildo, a napíšeš mi taky komentář? Ale nějaký hezký. :-)

    Napisem, ale v hodnoteni, inak vyjde na svet nieco, co by este nemalo :)
  • upraveno 12. září 2012
    Ale hezký. :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 12. září 2012
    Ale hezký. :-)
    U tebe bych se nebál, nevím kterou si napsal ale hádám že to bude jedna z těch lepších, a myslím že to bude něco co bychom od Tebe nečekali.
  • upraveno 12. září 2012
    :)))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.