Trest smrti - otázka

upraveno 11. září 2012 v Rozličný pokec
Keďže tu je veľa ľudí rozličných názorov a s dosť veľkým rozhľadom(áno, to bol kompliment), chcel by som sa spýtať istú otázku, ktorá ma trápi:
Je podľa vás možné zabezpečiť, aby človek vo väzení nebol za žiadnych prípadov ohrozením pre verejnosť(útek, plánovanie zločinov na diaľku, ak sa jedná o teroristov alebo mafiu) a ak nie, či existuje nejaká iná alternatíva, ako trest smrti. Teda vlastne, či je správne v niektorých prípadoch udeliť trest smrti.
24567

Komentáře

  • upraveno 12. září 2012
    Anglachel: Jasně, chápu:-) Myslela jsem si, že píšeš nějakou seminárku. Takže to je takový soukromý průzkum:-)
  • upraveno 12. září 2012
    To u Gardiena je jasný příklad, jak u nás funguje "svoboda a demokracie". Můžete mít vlastní názor, ale pouze, když je většinový. ;-)
  • upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
    Myslim to tak ze ma dôvody, rozumiem jeho dôvodom a aj keď neschvalujem jeho činy to čo robil bolo robene s umyslom chraniť. Iste s týmto by sa mohlo ohanať veľa ľudi ale proste ja rozumiem... Fungujem bez emocii.. akonahle prestanete mať usudok tvoreny emociami rozumiete... rozumietie dôvodom konaniu a činom. aj keď vas to nemusi tešiť... Aj Hitler mal dôvody prečo robil čo robil. A znova možno to nebulo spravne ale rozhodne to nebolo najhoršie nasvete alebo čo. A naviac nechapem prečo vlastne piŠem toto aj tak tu po mne zase hodite kameňom.
  • upraveno 12. září 2012
    Gardien, pre vacsinu ziaden dovod neexistuje. Bol to iba vyplod. Chcel chranit narod pred detmi? Zda sa ti to byt dostatocnym dovodom?
  • upraveno 12. září 2012
    Důvody... Každý zločinec si může najít nějaký "důvod'", kterým svůj čin ospravedlní. Já považuju extremismus za obzvlášt nebezpečný druh zločinu a to zrovna z toho důvodu, že se vždycky najde dost lidí, kteří s ním sympatizují nebo ho chápou...
  • upraveno 12. září 2012
    tak hadžte no
  • upraveno 12. září 2012
    Ale prosimtě, je to názor, nikdo ti ho nebere... Třeba ho časem změníš;-) (Já v to doufám...)
  • upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
    Ben Nevis: Copak ho za ten názor někdo zavírá?
    ostatně demokracie není anarchie, nějaká pravidla máme
  • upraveno 12. září 2012
    Tyna: problem je že sa na smrť tešim.. znamena pokoj
  • upraveno 12. září 2012
    Ak sa tesis nan viac ako na zivot, tak niekde je problem...Mozno by nebolo odveci sa s niekym o tom porozpravat.
  • upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
    Gardien: To je pouze věc víry. Vzhledem k tomu, že se ještě nikdo "nevrátil z druhého břehu" se štosem záznamů, výpočtů a vědecky ověřitelných dat, můžeš v ten pokoj jen doufat. Třeba nakonec budeme po zbytek "věčnosti" otročit v nějaké odporné versi pekla a říkat si "To přeci nemohlo být celých osmdesát let! Já chci zpátky!". Nebo Tě to hned vyplivne na druhé straně zeměkoule jako králíka a poté, co Tě tam zakousne nějaký dingo, absolvuješ půl roku života jako jetel, dokud Tě nesežere nějaká pitomá kráva... ;)
  • upraveno 12. září 2012
    Gardiene, takové věci ani neříkej... Vždyť si mlaďounký, čeká tě spoustu super věcí, na které by ses měl těšit;-) Ne na smrt...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 12. září 2012
    Gardien: Aby jsi měl pokoj, musel by jsi ho vědomě cítit. Pokud jsi ale mrtvý, tvůj mozek nefunguje tudíž ty stejně mít pokoj nebudeš, protože už nebudeš nic vnímat.

    EDIT: Neexistuje důkaz o existenci čehokoli dalšího, tím pádem až do prokázání je "život po životě" brán jako neexistující. Nebo alespoň pro mě. A i kdyby se povedla prokázat jeho existence stejně nevíš co tě tam čeká. Nemáš žádné měřitelné údaje ani statistiky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
    Gardien: To říká Theon taky a podívej, je tu mezi námi...

    Já teda doufám, že po smrti nic není, že už má člověk na furt pokoj a pachtí se jeho DNA, kterou poslal dál :-)
  • upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
    Ben Nevis: Kdyby za mnou přišel někdo a řekl mi, že Oplyštil je fakt frajer (pedofil, záměrně si našel místo na dětském oddělení Bulovky, unesl miminko, znásilnil ho, tím ho zabil, pak ho hodil pod gauč a usnul, matka té holčičky čekala na otěhotnění deset let, bylo to vymodlené dítě) asi bych mu taky neřekla "nesouhlasím s vaším názorem, ale určitě to znamená, že nejste hloupý..."

    btw: tenhle pán v poklidu žije ve vězení...
  • upraveno 12. září 2012
    Vlčačka: Ostatně Jarla tu kdysi popisovala vizi slovanské mytologie, že se k tobě připojí bledá dívka, podá ti ruku a povede tě. A pak už nebude nic. (Ostatně to bylo i v Zaklínači) Je to hezká představa, že člověk nepůjde na tu poslední cestu sám...
  • upraveno 12. září 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. září 2012
    Představa nebe ve smyslu ráje je absurdní. dokáže si někdo představit stav permamentního štěstí? Co to je? To není muška jenom zlatá, to je striktně subjektivní pocit vylývající z nějaký souhry vědomí a reality. Vim, že jsem šťastnej právě teď, vim, jak se ten stav liší od toho, kterej jsem prožíval včera, před tejdnem, zkrátka někdy jindy. Je to reakce na tu souhru, to, že právě teď a v tuhle chvíli je to díky souhře okolností to nejlepší co můžu prožít. A dokážu se z toho těšit právě proto, že je to tak jiný než co bylo předtím a co bude potom. A dokážu se na to těšit nebo na to naopak vzpomínat. Ale nikdy bych to nemohl zažít jako neměnnej stav. Nikdy už nemůžu bejt šťastnej tak, jako jsem byl při každým setkání se svojí ženou a při představě nebeský neměnnosti už vůbec ne...
  • upraveno 12. září 2012
    flankere to souvisí i s tím pocitem po smrti, jak můžeš cosi cítit když jsi mrtev? Je to zase takový "doping" aby si člověk neuvědomil svou nicotnost, asi... Katolíci samozřejmě začnou s duší, očekávám to.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 12. září 2012
  • upraveno 12. září 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.