Trest smrti - otázka
Keďže tu je veľa ľudí rozličných názorov a s dosť veľkým rozhľadom(áno, to bol kompliment), chcel by som sa spýtať istú otázku, ktorá ma trápi:
Je podľa vás možné zabezpečiť, aby človek vo väzení nebol za žiadnych prípadov ohrozením pre verejnosť(útek, plánovanie zločinov na diaľku, ak sa jedná o teroristov alebo mafiu) a ak nie, či existuje nejaká iná alternatíva, ako trest smrti. Teda vlastne, či je správne v niektorých prípadoch udeliť trest smrti.
Je podľa vás možné zabezpečiť, aby človek vo väzení nebol za žiadnych prípadov ohrozením pre verejnosť(útek, plánovanie zločinov na diaľku, ak sa jedná o teroristov alebo mafiu) a ak nie, či existuje nejaká iná alternatíva, ako trest smrti. Teda vlastne, či je správne v niektorých prípadoch udeliť trest smrti.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
ostatně demokracie není anarchie, nějaká pravidla máme
EDIT: Neexistuje důkaz o existenci čehokoli dalšího, tím pádem až do prokázání je "život po životě" brán jako neexistující. Nebo alespoň pro mě. A i kdyby se povedla prokázat jeho existence stejně nevíš co tě tam čeká. Nemáš žádné měřitelné údaje ani statistiky.
Já teda doufám, že po smrti nic není, že už má člověk na furt pokoj a pachtí se jeho DNA, kterou poslal dál :-)
btw: tenhle pán v poklidu žije ve vězení...