Povídka č. 4 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
12. květen, 298 AL

Jaelle, už je to tři dny, co jsme vyjeli ze Zimohradu a já ti píšu, jak jsem slíbil. Pokusím se ti psát tak často, jak to jen půjde. Víš, že jsem nikdy nebyl na povídání, tak od mého psaní nečekej žádné básničky a podobně. Říkal jsem si, že si budu všecko zapisovat do tohoto deníku, a až se vrátím, tak ti to všechno přečtu.

Doufám, že se ti líbily ty květiny, co jsem ti tam nechal. Moc se v nich nevyznám, ale lady...

Číst celý článek zde
«1

Komentáře

  • upraveno 1. září 2012
    Mmm, POV Joryho Casella... ten poslední záznam zamrazí, když si člověk uvědomí, co po tom následovalo...
  • upraveno 1. září 2012
    To je smutné..... Ale moc se mi to líbilo.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 1. září 2012
    Je to až děsivé... ale dobře napsané. Jory byl všeobecně oblíbený a vsadit na něj byl dobrý tah.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. září 2012
    Tak zatim nejlepší.
  • upraveno 3. září 2012
    Joryho jsme měla vždycky ráda, fňuk, fňuk. Nemuséte mít IQ 150 a ani být bůhvíjak krásný, stačí když poznáte lásku a můžete být spokojený (viz Forest Gump, trošku mi ho to připomíná.) Bylo to takové sladce roztomilé a smutné.

    Pokud autora/autorku pobouřilo označení sladce roztomilé, tak se omlouvám, ale je to míněno jako kompliment. :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 3. září 2012
    Jorryho jsem měla velmi ráda, takže jeho POV mne potěšila. Bylo to moc hezké, smutné...a lidi by opravdu neměli používat větu "To ti povím, až se vrátím / se znovu setkáme"!!! (tato věta ve mne už po docela dlouho dobu vyvolává mrazení)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. září 2012
    Já nic :)
  • upraveno 4. září 2012
    Kruci, proč umřela Jaella a co se stalo Katyce v Tohrrenově věži?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 4. září 2012
    brbr napsal(a):

    Kruci, proč umřela Jaella a co se stalo Katyce v Tohrrenově věži?

    To by mě taky zajímalo :)
  • upraveno 4. září 2012
    Jaella asi umřela smutkem a Katyca - já pochopila, že se utopila... Ale třeba sem to pochopila blbě:-)
  • upraveno 4. září 2012
    Snad nám to pak autor dovysvětlí. :-)

    Tohle je první povídka, co mě málem rozbrečela, protože člověk si oblíbí rodinku k zulíbání a pak...
  • upraveno 5. září 2012
    Po prvním čtení (budu se snažit vzít vše ještě jednou, takže pak nejspíš pozměním i slovní hodnocení):
    · Sloh mi sedí ke zvolenému vypravěči- obyčejnému člověku, který sice psát umí, ale rozhodně to pro něj není běžná činnost.
    · Pěkně je tu zodpovězena otázka, proč Casselové vymřeli se serem Rodrikem, když Jory by už měl mít vlastní potomky.
    · Katyca "byla" hned od začátku, ale u Jaelle jsem si pořád říkala- tak je taky mrtvá, nebo ne? :D Tedy dokud to nebylo přímo řečeno. (To je pochvala za napínání čtenářky. ;)

    Zatím řadím do kategorie "dobré povídky".
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. září 2012
    Po druhém přečtení se mi tahle povídka líbí ještě víc.
  • upraveno 5. září 2012
    Dobrá. Moc dobrá. Dojemná, ale ne přehnaně patetická.
    Z toho posledního zápisu mě až mrazilo.
  • upraveno 6. září 2012
    jedna z dvoch poviedok, ktoré som prečítal. slová sú ukladané fajn, trochu mi chýba niečo navyše. nejaké tajomstvo, iný pohľad... niečo vďaka čomu by známe udalosti stáli za to byť prerozprávané ešte raz jorym.
    myslím, že plán bol poodhaliť mierne jeho rodinu a vzťahy, škoda, že to nebolo dotiahnuté. neviem, len trepnem: ak by jory odmietol mať ďalšie deti, lebo trauma a v poslednom liste by napísal, že ok, chcem ďalšie deti hneď ako sa vrátim....
    takto to zostalo príliš jemné. ale fajn pokus, držím palce ďalšiemu písaniu.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 6. září 2012
    sarven napsal(a):

    v poslednom liste by napísal, že ok, chcem ďalšie deti hneď ako sa vrátim...

    No, nekrofilii jsme ještě Písni (snad) neměli.... :)
  • upraveno 6. září 2012
    Krisa: pokud si lady S. nebo Beric někoho nenabalí :D.
    Jinak povídka vcelku ušla. Potěšilo "datování" :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 6. září 2012
    Kolikokoli napsal(a):

    Krisa: pokud si lady S. nebo Beric někoho nenabalí :D.

    Jen to ne, prosím!
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 6. září 2012
    sarven napsal(a):

    to som naozaj nemal na mysli :)

    V to doufám, ale tvůj návrh na napsání mrtvé ženě, že by teda ještě jedno dítě chtěl...mě vyděsil :D
  • upraveno 6. září 2012
    Krisa napsal(a):

    sarven napsal(a):

    v poslednom liste by napísal, že ok, chcem ďalšie deti hneď ako sa vrátim...

    No, nekrofilii jsme ještě Písni (snad) neměli.... :)
    to som naozaj nemal na mysli :)
    ale je pravda, že som to tak neobratne napísal.

    myslel som, že proste ak by ten záver bol o nájdenej chuti do života (nová rodina) alebo niečo pod. tak by to vyznelo silnejšie.
  • upraveno 6. září 2012
    sarven napsal(a):


    myslel som, že proste ak by ten záver bol o nájdenej chuti do života (nová rodina) alebo niečo pod. tak by to vyznelo silnejšie.

    No najít chuť do života po smrti ženy nejde jen tak sakumprásk. Nevím jak dlouho byla Joryho žena mrtvá, ale asi to dlouho nebylo.
  • upraveno 6. září 2012
    "v poslednom liste by napísal, že ok, chcem ďalšie deti hneď ako sa vrátim..."

    Jo a proto to napíše své mrtvé ženě - to dává smysl :-))
    (a ještě větší, že to sarven prostě jen proletěl a nečetl pořádně :-p to autora potěší )
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. září 2012
    myslel som, že proste ak by ten záver bol o nájdenej chuti do života (nová rodina) alebo niečo pod. tak by to vyznelo silnejšie.
    Chceš aby ti napsal, jak je to s nacházením chuti do života tak říkajíc z první ruky?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 6. září 2012
    Posle z vesmíru, přečti si pořádně, co Sarven připsal ;)
  • upraveno 6. září 2012
    flanker.27 napsal(a):


    Chceš aby ti napsal, jak je to s nacházením chuti do života tak říkajíc z první ruky?

    Ti co to nezažili stejně nepochopí a pak plácají jen úsměvné kraviny.
  • upraveno 6. září 2012
    Kriso - ano dodatečně si to upravil aby nevypadal přesně tak, jak vypadá :-D Několikrát upravil :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 6. září 2012
    posel z vesmíru napsal(a):

    Kriso - ano dodatečně si to upravil aby nevypadal přesně tak, jak vypadá :-D Několikrát upravil :-D

    Tobě se evidentně nikdy nestalo, že jsi něco myslel jinak, než ostatní pochopili, že?
  • upraveno 6. září 2012
    mno vyzerám ako trotl, a zaslúžene.

    flanker/vlčačka - ak vám to príde ako úsmevna kravina, ok. mne to prišlo ako niečo, čo by posilnilo záver story. každopádne to bolo 10 rokov po, nie?
  • upraveno 6. září 2012
    sarven napsal(a):

    mno vyzerám ako trotl, a zaslúžene.

    flanker/vlčačka - ak vám to príde ako úsmevna kravina, ok. mne to prišlo ako niečo, čo by posilnilo záver story. každopádne to bolo 10 rokov po, nie?

    Spíš jsem chtěla podotknout že bych si já osobně nedovolila hodnotit něco, co chválabohu z vlastní zkušenosti nevím, ale co by se každému mohlo klidně za okamžik stát. Jsem na tohleto maličko pověrčivá. S tím kdy se to stalo jsem to nevěděla zase já, takže díky za info, ale věřím že někomu by i deset let bylo málo.
  • upraveno 6. září 2012
    to aj ja. akurát, že som mal pocit, že hodnotím poviedku. v nej je všetko možné čo si jej autor uzmyslí, a pokiaľ si to dobre uzmyslí tak to aj funguje.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.