CSFD hlasování

upraveno 3. září 2012 v Film a televize
Narazili jsme na to ve fikci u hlasování o povídkách. Souhlasím, že každý hodnocení pojímá jinak, viz CSFD. Já to mám třeba takto:

5* super, chci vidět znova, hned ted
4* skvělý, to bych ještě rád viděl
3* dobrý, znova už ale ne
2* přežil jsem to, jednou stačilo bohatě
1* troškoviny, poledňákoviny 21. století
«1

Komentáře

  • upraveno 3. září 2012
    Vždycky mě zajímalo, jak to mají ostatní a jestli mají podobná kritéria. Pochlubte se vaším systémem.
  • upraveno 3. září 2012
    Aha takže Slunce seno a pár facek hodnotím 5ti body, ovšem jak to skloubit s jedničkou ?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. září 2012
    Za udělenejma bodama málokdy vidim takhle krátkej proces. Rozhodně si u filmu, kterej ohodnotím 3* neřikám dobrý ale znova už ne, a naopak 5* film může bejt třeba příliš silnej (Jdi a dívej se) mebo příliš vzácnej, než abych ho okoukával pořád. Důvody hodnocení jsou o dost složitější a od zdůvodnění je ostatně konentář. BTW 3* považuju pořád za víc než 50 %.
  • upraveno 3. září 2012
    5* jen ty nejvíc nejlepší věci, co mi změnily život nebo určily mou další cestu ve sledování určitých věcí (Doctor Who, Trpaslík, Frída...). Prostě ty věci, které mi nedají spát, myslím na ně a vyhledávám si o nich další zajímavosti.
    4* výborné filmy. Většinou je ostatní hodnotí 4*. Jsou to skvělé filmy, které miluji, ale nezdá se mi o nich a ani mě nepřivedly na další cestu určitým směrem.
    3* docela dobré film, které se mi hodně líbily, ale nevyhledávám je. Když na ně omylem narazím, tak se na ně mrknu znovu.
    2* přežil jsem to, jednou stačilo bohatě - souhlas
    1* největší shity. Obvykle dávám 1* kvůli něčemu, co se náhodou povedlo (dobrý herec/scénka...).
    odpad - vskutku... odpad (Okouzlení...)

    Nutno podotknout, že hodnotím v rámci žánru, takže když dám Anastázii 5* a Červenému trpaslíku taky 5*, tak to neznamená, že jsou to stejně dobré věci. Anastázie je prostě nejlepší telenovela, co jsem viděla, proto má 5* - v rámci telenovel. To samé Trpaslík - má 5* v rámci sitcomů.
  • upraveno 3. září 2012
    5 To nejlepší a/nebo nejoblíbenější, tzn. s radostí uvidím znova popř. MUSÍM VIDĚT ZNOVA.
    4 Velmi dobré- drobné nedostatky možné/kvalitní filmy, které mě neoslovily natolik, aby se prodraly do 5*.
    3 Sama od sebe znova nejspíš nevyhledám, ale když to zrovna budou dávat v televizi, tak to přežiju bez úhony.
    2 Když nebude do čeho píchnout...
    1 Jsou i světlé chvilky- podruhé bych přežila s drobnějšími následky
    odpad! Použitelné leda na vymítání čehokoli/brutální mučení.

    Plus mínus, u spousty věcí mám nějaké velmi subjektivní ALE, posouvající hodnocení nahoru/dolů. :)
    edit: Plus jak píše Kolikokoli, snažím se přihlížet k žánru apod.
  • upraveno 3. září 2012
    Jo a taky musím souhlasit s flankerem - že dám něčemu 5* neznamená, že to chci vidět znova. Jsou to většinou hodně silné filmy, které mají při prvním zhlédnutí "ten náboj", ale když už člověk ví, jak to dopadne, tak to není "ono" (např Chlapec v pruhovaném pyžamu). Taky některé filmy považuji za natolik skvělé, že se na ně prostě znovu podívat nedokážu (např. Podivuhodný případ Benjamina Buttona).
  • upraveno 3. září 2012
    Souhlasím - jsou filmy tak emocionálně silné a zároveň drastické, že je nechci vidět nikdy znova. Viz Kladivo na čarodějnice. Ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co jsme kdy viděla.
  • upraveno 3. září 2012
    5* Anderson, Nolan, Jackson, Mendes, Zelenka
    4* ostatní skvělé věci
    3* dodívala do konce
    2* nedodívala, drtivá většina současných českých filmů
    1* Troška (jakýkoliv)
  • upraveno 3. září 2012
    Černá labuť. :-O
  • upraveno 3. září 2012
    Jarla: jsem asi masochista. Kladivo už jsem viděla několikrát :D. (asi rozvrat mé duše způsobilo první zhlédnutí v raném dětství :D)
    Černé labuti jsem dala 4* muhehe :D.
  • upraveno 3. září 2012
    Jarla napsal(a):

    Aha takže Slunce seno a pár facek hodnotím 5ti body, ovšem jak to skloubit s jedničkou ?

    Proč bys to kloubila? Slunce seno, S tebou mě baví svět apod. - to je přesně důvod, proč tam bylo to 21. století ;-) I když Andělskou tvář vlastně docela můžu, ber to spíš jako vtip - 1* prostě podle mě absolutně nefungujou jako film - mám tam myslim třeba Utrpení Ježíše nebo jak se ta kravina myslela.
  • upraveno 3. září 2012
    Já jsem dala Princezně ze mlejna 4*. Líbilo se mi to.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. září 2012
    A co odpady?

    BTW Čertova nevěsta je po deseti letech první česká filmová pohádka, kterou jsem byl schopnej dokoukat, a to je od Trošky.
  • upraveno 3. září 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Za udělenejma bodama málokdy vidim takhle krátkej proces. Rozhodně si u filmu, kterej ohodnotím 3* neřikám dobrý ale znova už ne, a naopak 5* film může bejt třeba příliš silnej (Jdi a dívej se) mebo příliš vzácnej, než abych ho okoukával pořád. Důvody hodnocení jsou o dost složitější a od zdůvodnění je ostatně konentář. BTW 3* považuju pořád za víc než 50 %.

    Pro mě je to takovej pomocník pro bodování, ale psal jsem to hodně ve zkratce. Často tápu právě mezi 3-4 a otázka chci to vidět znovu mi pomůže to rozseknout. 3* taky mám nad 50 %, kritériem je právě ta chut to vidět znovu.
  • upraveno 3. září 2012
    No jo, oni maj ještě odpad, tak tam si přesunte Kameňáky apod. - to už podle mě nejsou ani filmy, jen poskládaný rádobyvtipný scénky.
  • upraveno 3. září 2012
    já mám vždy problém když je škála hodnocení krátká, pro mě osobně je 5 hvězdiček na hodnocení filmu málo, jak píše Alek, rozhodování mezi 3-4 hvězdičkama je utrpení...

    kdyby alespoň byl nějaký ekvivalent odpadu akorát pro 6 hvězdiček, kde bych opravdu mohl ohodnotit ty srdeční záležitosti
  • upraveno 3. září 2012
    Hehe - to si dělám ve vlastní čtenářském deníku od páté třídy - 1 fajfka prima, 2 fajfky dobrá kniha, 3 fajfky - abnormální kniha 2 z pěti set :-) růžová fajfka (takovou tou starou kancelářskou, co z druhé strany byla tmavomodrá:-) ) - odpad....:-D
  • upraveno 3. září 2012
    Jarla: něco podobného jsem měla v mojim čtenářském deníku. Ale už jsem od toho upustila a dělám jen fajfka = dobrý, křížek = nedoporučovat :D.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 3. září 2012
    5 - film, který mě nějak zasáhnul a něco pro mě znamená
    4 - fajn film, který si rád pustim znova
    3 - dobrý ale jednou stačilo
    2 - Proč to někdo natočil?
    1 - Proč se narodil člověk který to natočil?
    odpad - někdo mi dluží hodinu až dvě mého života a chci je zpátky
  • upraveno 3. září 2012
    Thorar: Ta poslední tři hodnocení jsou moc pěkná. :D
  • upraveno 3. září 2012
    5- uŽas.. ja neviem.. Vyslobodenie z veznice Shawshenk
    4- Super určite sťahujem/kupujem (napriklad Saw 1)
    3- Väčšina americkych akčňakov typu smrtonostna pasca 3
    2- väčšina filmov ktore maju väčšie poradove čislo ako 4
    1-väčšina filmov podľa knihy typu eragon/HP 6
    odpad- nezaživnosť nič moc hrôza napriklad moon
  • upraveno 4. září 2012
    Hodnotím prostě pocitově. Žádná kritéria nemám. Obecně jsem spíše spolupracující divák, mám filmy rád, a také dokážu ocenit snahu filmařů, protože natočit film dá fakt práci. I když výsledek není někdy kdovíjak dobrý.
    Na csfd.cz hodnotím jen to, co mám doma na plackách, takže vlastně dávám spíše více hvězdiček. Protože nákupy nebo pálení dělám většinou s odstupem času. I když občas dostanete i něco nechtěného... Začal jsem tam hodnotit jen proto, že se tak dá vytvořit jednoduchý a přehledný seznam filmů, kt. vlastním. Ovšem dlouho mně to nevydrželo a začal jsem to flákat.
    Jinak to mám u imdb.com. Tam je "hvězdiček-známek" deset a hodnotím zde všechny filmy, i ty, kt. jsem viděl jen v telce nebo v kině. Tahle databáze je opravdu unikátní a je zajímavé porovnat svůj názor s hodnocením lidí z celého světa, včetně profíků.
  • upraveno 4. září 2012
    Já to mám podobně jako většina, tj.
    5 - film, který mě něčím mimořádným oslovil (a je i dobře řemeslně zvládnutý)
    4 - výborný film, není mu skoro co vytknout
    3 - průměr, který jsem viděla x-krát
    2 - nepovedený film nebo film, který mě něčím naštval
    1 - musela jsem to vidět ze zvědavosti, nebo tam hraje oblíbený herec
    odpad - někdo mě donutil se na to dívat.

    Málokdy se dívám na premiery, a tak odpady na ČSFD rovnou vynechávám.

    Vždycky mě zaujmou filmy, které mají hodnocení 50% 5* a 50% 1* až odpad. Jsem pak zvědavá, do které škatulky padnu. :-)

    A filmy mezi sebou žánrově neporovnávám. Tj. nedám horší hodnocení např. Batmanovi, protože se mi líbil víc Ironman.
  • upraveno 4. září 2012
    Ben Nevis: tys někdy na takový film narazila? (50% 1* a 50% 5*) to se mi ještě nikdy nestalo, jen to, že normálně jsou tam 2 nebo 3 a já bez problému dám 4 a ještě uvažuju o 5. Já prostě nejsem moc náročný divák. :-)
  • upraveno 4. září 2012
    Napriklad na Strom zivota je vela 5* ale aj 1*

    Edit: a aj odpadu :)
    Manzel to ma vo svojom exceli ako film na niektory vecer, ale vzdy ho prehovorim, ze po dni stravenom na pieskovisku potrebujem nieco stravitelnejsie a aj tak idem radsej citat :). Vcera tak sam dopozeral Perfect Sense a zevraj mozem lutovat :)))
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 5. září 2012
    Já jsem si na CSFD nastavila měřítko procentuálně:
    5* - 90-100 % (výborný film, na který obvykle myslím i pár dní po sledování a chci ho vidět znovu, nebo výjimečně radši ani nechci)
    4* - 70-80 % (dobrý film, který bavil, ale prostě není výjimečný)
    3* - 50-60 % (prostě průměr, neurazil-nenadchl - občas se jedná o film, který by dostal i 4*, kdyby neměl nějakou výraznou slabinu - debilní pointu, část kdy jsem koukala po hodinkách, atd.)
    2* - 30-40 % (slabota, víckrát už ne)
    1* - 10-20 % (hrozný film, který je spíš za trest)
    odpad - 0 % (Boha jeho, proč?! Proč tohle vzniklo?!)
    heavy_head napsal(a):

    Černá labuť. :-O

    Už jsem ti říkala, že máš... ale nic :)
  • upraveno 5. září 2012
    Já vím, dobrý předkus. :-)
  • upraveno 5. září 2012
    Já se přiznám, že s hvězdičkama na csfd dost šetřím. Mimochodem - odpad mě tolik neirituje, to jsou filmy, u kterých ani tvůrci sami nemají ambice udělat víc, než na co stačí. Filmy tak špatné, že se musíte smát. Ale jedna a občas i dvě hvězdy (20-30 %) - to jsou filmy, kterých byl určitý potenciál, že mohly být lepší.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 5. září 2012
    Na hodnocení odpad u mě mají přednostní právo "filmy" od společnosti Asylum.
  • upraveno 5. září 2012
    Jaktože Jarla není? :/
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.