Povídka č. 10 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
Rukopis nalezený v láhvi

Nevím, jestli na těchto řádcích ještě někdy spočinou oči inteligentního tvora, ale potřebuji ulevit svému svědomí. Co se neodvážím říct živé duši, svěřím papíru a třeba jednou někdo pochopí...

Valyrie se stala minulostí pohřbenou v ruinách a je to všechno moje vina.

Matka měla pravdu, když mi říkala: „Igorku, vědec není žádné pořádné povolání. Co třeba technomág? Anebo nechceš být krvavý mág? Poslední roky...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 2. září 2012
    Tohle bylo skvělé.... Líbí se mi styl vyprávění, sympatická hlavní postava a vlastně i celý nápad zkázy Valyrie jako náhody (nehody/omylu) :-)
  • upraveno 2. září 2012
    Morressy, Asprin a Pratchet si dali kafčo u Martina. Bravo!
  • upraveno 2. září 2012
    Tak tahle se mi zatím líbila nejvíc :D tleskám, skvěle vymyšleno.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. září 2012
    Stala se taková drobná...tragédie, která...tak nějak...sama od sebe...nechtěně...zničila...no vlastně...celou Valyrii. Koukám že podporování od ostatních k použití celé řady čistících prostředků včetně meteoritů, moru, ohně, války, invaze mimozemšťanů atd atd se neminulo účinkem :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. září 2012
    Vtipný, roztomilý, přitom tragický. Líbí se mi.
  • upraveno 4. září 2012
    Přikláním se k názoru, že tahle byla opravdu zatím nejlepší. Je vidět, že autor/ka má obrovskou fantazii, mě by nikdy nenapadlo to pojat takhle vtipně. A kdyby napadlo, tak bych to urřitě nějak podělala. Smála jsem se dlouho a hodně nahlas. (Když jsem se to pokoušela předčítat bráchovi, tak to prostě nešlo :D)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. září 2012
    Akorát z toho ty vědci vypadaj jako větší punťové než samotnej chudák dýchavičnej dráček.
  • upraveno 4. září 2012
    Mna len zarazilo, ze pri vsetkej tej magii musia pouzivat ovcie crievka :)))
    Skvelo napisane, pacilo sa
  • upraveno 5. září 2012
    No, co by se dalo očekávat od vědce se jménem Igor, že?! :D
    Vtipné detaily (magicky obarvované oči na "normál", rrrrr-hlorrrr...).
    Napoprvé považuji povídku za dobrou- Punťa mě přiměla znovu skouknout Jak vycvičit draka. :)
  • upraveno 5. září 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    No, co by se dalo očekávat od vědce se jménem Igor, že?! :D
    Vtipné detaily (magicky obarvované oči na "normál", rrrrr-hlorrrr...).
    Napoprvé považuji povídku za dobrou- Punťa mě přiměla znovu skouknout Jak vycvičit draka. :)

    Takže jsem si na to nevzpomněla sama. :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 5. září 2012
    Vtipné, lehké, výborné. Moc se mi líbilo, že Valyrii zničila taková "pitominka" :D
  • upraveno 6. září 2012
    Pratchetta jsem nikdy nečetla, ale takhle nějak si představuju, že píše. :) Díky ti, autore, za skvělé pobavení.
    A jestli ještě někdy budu mít křečka, pojmenuju ho Aegon (a budu doufat, že si jednou pokecáme).
  • upraveno 22. září 2012
    Krásná vítězná povídka :) jednomu to zvedne náladu :D
  • upraveno 22. září 2012
    Je vidět pečlivá domácí rukodělná práce. :-)
  • upraveno 28. září 2012
    Mě by zajímalo, jak tě to celé napadlo. Popis procesu úvah. Inspirace. Inhalace. Apod. :-))
  • velmi pekne a vtipne napisane. dobre som sa pobavil.dakujem
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.