Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura
14041434546144

Komentáře

  • upraveno 22. srpna 2012
  • upraveno 22. srpna 2012
    Samozřejmě že je to subjektivní. Jsem extrémně vybíravej v jídle i literatuře:-) Díky za doporučení..
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 22. srpna 2012
  • upraveno 22. srpna 2012
    Ja po Tanci idem do Saturnina a popri tom Bohaty tata chudobny tata
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. srpna 2012
    Já dočetla pátého Dextera a tím pro mě tahle série asi skončila. Pokud vznikne další díl, tak to už asi nedám. Škoda a přitom tak báječná postava a takhle dopadla... Pátá kniha samotná není tak špatná jako třetí nebo čtvrtý díl, ale z původně temné krimi s prvky černého humoru se z toho stala (rádoby)černohumorná komedie s detektivním námětem. Autor ve vtípcích příliš tlačí na pilu a většina z nich je tak zoufale upocených, jako řidiči plahočící se odpoledním Miami v hustém provozu.

    Láká mě Kingova Temná věž, ale v plánu mám humoristické knihy od Woodhouse, autora Jeevese a Woostera. A připravené mám i Saské kroniky.
  • upraveno 22. srpna 2012
    Naposled jsem za dva dny zvládla Žitkovské bohyně od K. Tučkové a můžu jen doporučit (i když je to takový hit letošní české literatury)
  • upraveno 22. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 22. srpna 2012
  • upraveno 22. srpna 2012
  • upraveno 22. srpna 2012
    Větrná Hůrka je úžasná. Maličkost, která dokáže změnit/zničit životy tolika lidí.
  • upraveno 23. srpna 2012
    Nevada: Dextera jsem četla dva díly, ale nepřišlo mi to lepší než seriál.

    Já teďka dlím ve vodách scifi a fantasy. Dočítám jednoho Pratchetta a chystám se na Carda (Orsona Scotta). Kdysi jsem četla Enderovu sérií a začátek Alvina tvůrce.
  • upraveno 23. srpna 2012
    Když se tu řeší knížky seriálové, tak bych ráda doporučila Červeného Trpaslíka. Mám je doma všechny a občas si je přečtu z dlouhé chvíle (mají kolem 170 stran). Překlad je sice trochu... divný, ale dá se to přežít. Hlavně je to o dost vážnější než seriál (a u Lepší než život vždycky bulím :D)
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
    Od Mievilla jsem četl Nádraží Perdido (super), Jizvu (taktéž moc dobré), Železnou radu (slabší, ale pořád to šlo), Město a město (nedočetl jsem, nudilo příliš), Král krysa (docela fajn čtení).
    Pokud mi od něj ještě něco doporučíš a bude to na úrovni aspoň Železné rady či Krysy, určitě tomu budu věnovat pozornost.
    Jméno větru jsem četl. Nejdřív mě to nudilo, pak jsem tomu ještě dal šanci, začetl se a líbilo se mi to. Ne že by to byla nějaká bomba. Hlavní hrdina je na můj vkus až příliš dokonalý. Ten Strach je zřejmě pokračování, ale co jsem zachytil na fóru, tak u nás snad ještě nevyšlo. Jestli je to ale na úrovni prvního dílu, tak by to zřejmě přečetl i ve slovenštině.

    Ty živé lodě vypadají podle recenzí lákavě. Jen mě trochu děsí, že to psala žena. Co se týká literatury jsem naprostý sexista.
  • upraveno 23. srpna 2012
    Jo knížky Červený trpaslík mohu doporučit. Pozor pro všechny fanoušky seriálu - není to totéž, co seriál. Jedná se o 1,2,3a,3b díly. Například druhá kniha se jmenuje Lepší než život. A vlastně celá kniha je jeden díl a zároveň jsou v tom i episody a úryvky z ostatních seriálových dílů. Je to pojato naprosto jinak než seriál a nečekejte, že to je přepsaný scénář s hromadou hlášek :-) Jedná se o plnohodnotné sci-fi příběhy, které hodně objasňují ledacos, co v seriálu vůbec nebylo nebo ani nemohlo být. Dohromady vám to bude dávat větší smysl :-)
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
    chmur:
    niečo sa porúchalo, napíšem ešte raz, ale stručnejšie :)
    Daj toho Krakena, je to vcelku podobné Kryse, akurát, že je poznať, že už toho má dosť napísaného odvtedy.
    od Gaimana si čítal Nikdykde a Hviezdny prach?
  • upraveno 23. srpna 2012
    Tyna: Ja som tiez citala najprv Christie a Sayersovu, ale potom sa mi zapacil Chandler, Gulik, Queen, Stout, Nesbo, Connelly je asi moj najoblubenejsi (hl.hrdina sa vola Hieronymus Bosch, uz to je slubny zaciatok :)), Kepler je skvely, ak ma rada trochu viac psycho v detektivke, ale Napr Nahe Slnko od Asimova je naozaj dobre spojenie detektivky a sci-fi, Dominika Dana som neskusala, lebo mam asi skrytu averziu ku kniham, ktore citaju vsetci a teraz sa mi na policke susi Arthur & George - nie a nie to docitat
  • upraveno 23. srpna 2012
    sarven: Hvězdný prach jsem viděl + Koralinu (která je taky na motivy jeho knížky). Oba filmy byly super. Četl jsem od Dobrá znamení (psal s T. P.) a ta byla skvělá a vtipná. Pak jsem ještě četl Knihu hřbitova a byl jsem mírně zklamán. Nikdykde jsem myslím nečetl.
  • upraveno 23. srpna 2012
    Nikdykde jsem viděla jako seriál a super!
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
    Četl někdo Lovci hlav od Nesba? Viděla jsem nedávno film, který mi připadal moc zmatený a postavený na hlavu. Tak jestli v knize je víc prostoru...

    Ženským autorkám se nevyhýbám, ale většinou mě stejně utvrdí v tom, že to, co se mi na knihách líbí - prvek tajemna - musím hledat u mužských spisovatelů.
    Červená knihovna ženám sedne víc. Nebo humorné příběhy ze života.
  • upraveno 23. srpna 2012
    Headhunters mam prave na policke a caka to na mna :). Manzel cital, ale nevidel film. Ostatne nesbovky sa mu vsak zdali lepsie
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. srpna 2012
    Abych řekl pravdu, tak z ženskejch autorek výrazně uznávám asi jen Daphne du Maurier a Valju Stýblovou... Ženský detektivky jsou obecně úplně mimo :)
  • upraveno 23. srpna 2012
  • upraveno 23. srpna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.