Sheldon je ideální kamarád pro mne :-D Mám více kamarádů tohoto typu :-D A mýlíte se - naopak v drtivé většině takový kamarád v jeho blízkosti figuruje.
A opakuji - to, co se jednomu jeví jako hrubost, to je pro druhého přirozená upřímnost. Naopak takoví lidé nedokážou pochopit, proč by někdo chtěl, aby mu ostatní lhali, že něco umí nebo mu něco sluší, když to není pravda. Pro ně to je pouhá lež navíc většinou za účelem získání přízně a výhod. Jen se pokuste na to podívat takto...
Právě - kolikrát už se mi stalo, že jsem nějaké spolužačce řekla, že jí ta sukně nesluší nebo něco takového a myslela jsme to jen tak , jak jsem to říkala. Přišlo mi, že je škoda, když nosí něco, co jí nesluší, když může nosit něco, co jí sluší. Víc za tím nebylo...ale ne vždy to bylo pochopeno :-) Na druhou stranu - když něco pochválím, tak to myslím naprosto vážně a opět tím nesleduji nic jiného než to, že proč člověku neříct, že mu to sluší, když to je pravda :-)
Tak klika, že mezi Sheldony nepatří můj manžel. Představa, jak by mi v posteli řekl "bejvalas kočka, plochý vytrénovaný břicho... ale teď, strie, jizva po císaři to je hnus, no nic, alespoň zavřu oči a budu si představovat holku, co jsem viděl v posledním pornu" mě děsí. Nejspíš je to pravda, určitě by to bylo upřímné, ale víte co? Já to slyšet nechci :-)
Sheldon není jenom upřímnost, ale i celá sbírka fóbií, které otravují víc. Navíc ještě je slušný sobec. Reálný člověk se ale nebude chovat 24 hodin jako Sheldon v televizních 20 minutách, kde je všechno přemrštěné. Taky nejsem z těch, co říkají konvenční lži, ale když se mi něco nelíbí a já nemám právo to kritizovat (třebacizí vkus), tak mlčím.
strašne voľne sa tu operuje so zovšeobecneniami. stretol som mimoriadne šikovných, intleigentných ľudí, ktorí boli úplne normálni "chlapi na futbal a pivo" a myslím, že ich bolo viac ako "sociopatických géniov". žiaľ stretol som aj viac blbých a zlých ako blbých a dobrých. ale tak nejak mám pocit, že reálne je to asi celkom vyrovnané a mediálne/kultúrne vďačné extrémy sú naozaj skôr výnimky.
Týno myslím, že se bavíme o dvou různých věcech - ty o lidech, kteří jsou hrubí úmyslně a súmyslem zranit nebo se posmívat a já o lidech, kteří tím žádnou hrubost nesledují, ba naopak jsou to lidí, kteří to myslí naprosto kladně - přece mne nenechají chodit v něčem nehezkém, třeba jen nevím, že mi to nesluší a tak mi to řeknou. To, že k tomu nepoužívají společenské okliky a rovnou řeknou "vypadáš v tom blbě, tlustě, vychrtle, staře,...." místo aby hledali nějaké výrazy a superlativa, která odpovídají společenským konvencím je něco jiného a já to považuji za positivní. Mi se mezi takovými lidmi pracovalo úplně nejlíp, co jsme kdy zažila. Měla jsem stoprocentní jistotu, že když mi někdo řekl, že mi tohle nebo ono sluší, tak to opět myslí naprosto vážně a ne proto, že něco chce a nebo mne balí....
Ani nevíte, jak mi trvalo než jsem manžela odnaučila říkat ty nesmysly kolem. Stejně jako, že mi nevadí, když mluví o svých bývalkách, ani že se s nima normálně baví, píše, telefonuje. Stejně jako mě málem porazilo, když jsme náhodou zjistila, že chce retušovat fotky z kanárů, na kterých byla jeho bývalka - nechtěl ty fotky smazat, protože to byly vzpomínky na dovolenou, kde se mu moc líbilo a měl nafocené různé zajímavosti a zároveň se bál, aby mi nevadilo, že na nich je dotyčná. Taky jak trnul, co se sbírkou plyšáků, bižuterie a jiných dárků, co dostal od bývalek....no a co...s plyšákama si děcka vyhrajou a bižuterii dcera onosí a roztratí natotata - když to nevadí jemu, tak mi vůbec :-) Že mi nemusí do zblbení opakovat, že mi to sluší ať si vezmu cokoliv, že bych naopak ocenila, kdyby mi řekl v čem mi to nesluší ať nejsem za kašpara. Stejně jako, že považuji za nesmysl, aby si odpíral česnek, rybičky, romadůr a jiné lahůdky jen proto, že by se mi mohl protivit - na to je snadný recept - dáme si to oba, pak si oba vyčistíme kly a navzájem si toho nevšimneme. A tak dál a tak podobně.
A třeba jsem divná, ale mi se všechny ty drobné nedokonalosti těla líbí. I když to bude něco jako křivý nebo velký nos, křivý zub, jizva tu či onde, podbradek, břuško, strie, znamínka, pihy, rozštěpený nehet nebo pes ví co. Každou z těchto věcí budu milovat a hýčkat, protože přece patří k tomu člověku, kterého miluji. Taky mám pár jizev, strie na prsou, zbělely mi částečně vlasy a on mi tvrdí, že se mu líbím jaká jsem a hlavně ať se nelíčím a nebarvím si vlasy. Asi jsme dva uchylási, ale dobře, že jsme se našli :-D
No.... ja teda... genius minimalne podla papierov som..(ano ha ha...) no a čo sa tyka sociopatie skôr by som to definoval ako extremnu introverciu a emočný chlad.. čili... mam pravidlo Že sa snažim jednať sluŠne... ale nie vrelo... čili ano teoreticky sa jedna o sociopatiu.. ale u mňa je x Ďalšich faktorov v psychyke.. a vlastne nikdy to nie je len IQ a EQ ale pridruŽene fobie choroby, duševne zranenia
Týno, ještě jinak - bavím se o skutečných osobách a ty o seriálových, jejichž role je napsána někým, kdo zná takové chování zvenku a velmi pravděpodobně se s takovými lidmi nedostává do styku každý den. Proto jsou tyto charaktery zkreslené. Já celou dobu mluvím o typu charakteru, který má ztělesňovat Sheldon (samozřejmě v něčem ano, v něčem ne, protože to je napsaná role). House jsem viděla pár dílů a nezaujalo mne to, v Černé zmiji se mi líbí mnohem víc. Toho Sherlocka ani nevím, co to je a kdo najít. Proto o těchto vůbec nemluvím a nehodnotím, protože je neznám. Proto se celou dobu odvolávám jedině na momentky ze Sheldnova chování - protože na druhou stranu potřebuji nějaký příklad a jiný, který bych znala a více lidí taky mne nenapadá :-)
Everett Young: To myslíš vážně? Po tom, jak jsem se tu vyznala, že celé rodině usiluji o život kvůli majetku jsem myslela, že padneš k nohám mně .-))))
Komentáře
A mýlíte se - naopak v drtivé většině takový kamarád v jeho blízkosti figuruje.
A opakuji - to, co se jednomu jeví jako hrubost, to je pro druhého přirozená upřímnost.
Naopak takoví lidé nedokážou pochopit, proč by někdo chtěl, aby mu ostatní lhali, že něco umí nebo mu něco sluší, když to není pravda. Pro ně to je pouhá lež navíc většinou za účelem získání přízně a výhod.
Jen se pokuste na to podívat takto...
Čítal niekto Kolo času od Roberta Jordana? Ak áno, oplatí sa to začať čítať?
Taky nejsem z těch, co říkají konvenční lži, ale když se mi něco nelíbí a já nemám právo to kritizovat (třebacizí vkus), tak mlčím.
žiaľ stretol som aj viac blbých a zlých ako blbých a dobrých. ale tak nejak mám pocit, že reálne je to asi celkom vyrovnané a mediálne/kultúrne vďačné extrémy sú naozaj skôr výnimky.
"vypadáš v tom blbě, tlustě, vychrtle, staře,...." místo aby hledali nějaké výrazy a superlativa, která odpovídají společenským konvencím je něco jiného a já to považuji za positivní. Mi se mezi takovými lidmi pracovalo úplně nejlíp, co jsme kdy zažila. Měla jsem stoprocentní jistotu, že když mi někdo řekl, že mi tohle nebo ono sluší, tak to opět myslí naprosto vážně a ne proto, že něco chce a nebo mne balí....
Ani nevíte, jak mi trvalo než jsem manžela odnaučila říkat ty nesmysly kolem. Stejně jako, že mi nevadí, když mluví o svých bývalkách, ani že se s nima normálně baví, píše, telefonuje. Stejně jako mě málem porazilo, když jsme náhodou zjistila, že chce retušovat fotky z kanárů, na kterých byla jeho bývalka - nechtěl ty fotky smazat, protože to byly vzpomínky na dovolenou, kde se mu moc líbilo a měl nafocené různé zajímavosti a zároveň se bál, aby mi nevadilo, že na nich je dotyčná. Taky jak trnul, co se sbírkou plyšáků, bižuterie a jiných dárků, co dostal od bývalek....no a co...s plyšákama si děcka vyhrajou a bižuterii dcera onosí a roztratí natotata - když to nevadí jemu, tak mi vůbec :-)
Že mi nemusí do zblbení opakovat, že mi to sluší ať si vezmu cokoliv, že bych naopak ocenila, kdyby mi řekl v čem mi to nesluší ať nejsem za kašpara.
Stejně jako, že považuji za nesmysl, aby si odpíral česnek, rybičky, romadůr a jiné lahůdky jen proto, že by se mi mohl protivit - na to je snadný recept - dáme si to oba, pak si oba vyčistíme kly a navzájem si toho nevšimneme. A tak dál a tak podobně.
A třeba jsem divná, ale mi se všechny ty drobné nedokonalosti těla líbí. I když to bude něco jako křivý nebo velký nos, křivý zub, jizva tu či onde, podbradek, břuško, strie, znamínka, pihy, rozštěpený nehet nebo pes ví co. Každou z těchto věcí budu milovat a hýčkat, protože přece patří k tomu člověku, kterého miluji. Taky mám pár jizev, strie na prsou, zbělely mi částečně vlasy a on mi tvrdí, že se mu líbím jaká jsem a hlavně ať se nelíčím a nebarvím si vlasy. Asi jsme dva uchylási, ale dobře, že jsme se našli :-D
čili ano teoreticky sa jedna o sociopatiu.. ale u mňa je x Ďalšich faktorov v psychyke.. a vlastne nikdy to nie je len IQ a EQ ale pridruŽene fobie choroby, duševne zranenia