Kdy to mistr přehnal

upraveno 10. listopadu 2010 v Akce a hlasování
Které scény vám připadají v Písni nevěrohodné? Určitě jste si možná někdy řekli "tak to už je moc". Ohnul to GRRM někdy přes koleno? Neříkejte, že ne. Nebo ne?
11012141516

Komentáře

  • upraveno 31. července 2012
  • upraveno 31. července 2012
    Nejsem si jistá, jak by se KTERÁKOLIV postava z písně uplatnila na současném trhu práce... Dany a Sansa by mohly být modelky, Bronn, Ohař a podobní klackové možná vyhazovači a ostatní šup k reálům do Tesca...
  • upraveno 31. července 2012
    Týno - myslím, že Davos by uplatnění našel - je snaživý a už se neučil číst :-D
    Brienne by mohla dělat wrestling :-D Nebo jeřábnici....ta holka se práce nebojí. Jaimie by pobíral invalidní důchod...
  • upraveno 31. července 2012
    Dany by byla super manželka. Vzala by si vás pro peníze (protože je žebračka) a zanášela by s Daariem. :-)
    To už je fakt lepší Sansa, která až zmoudří, mohla by mít kvality Catelyn.

    Tyna: Někteří by mohli dělat manažery, třeba Theon anebo politiky - Malíček.
  • upraveno 31. července 2012
    ehm, uvažovat o Danny v ČR je... - no, jak to napsat... - hloupost?!
    Pochopitelně, že ta teorie, zdůrazňuji - teorie, by byla v aSoIaF, navíc to bereme jako fantazírování bláznů... - přetahovat do do reálu zavání bláznovstvím
    ;-)
    P.S. a kdyby tedy byla na Zemi, tak by, jakožto nejhezčí žena na světě, byla supermodelka a já manažer(palác i služebnictvo k tomu, pochopitelně)!
    :-)))
    P.P.S. ty požadavky na stáří v aSoIaF by vyplnilo služebnictvo a milenky
    :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 31. července 2012
  • upraveno 31. července 2012
    No moment - uvažovat o postavách jako partnerech jasně staví před otázku jestli ve světě tam nebo tady, takže proč hloupost :-)) Rozebíráme-li charaktery, tak je třeba přihlédnout k aspektům naší strany, no ne ?

    Nejhezčí žena na světě ? To jsme v knize nečetla - kde se to píše ?

    A opět - nechceš si vzít raději její služku ? Mluvíme tu o osobě Daenerys, kterou by sis vzal - s jejím charakterem vnějším i vnitřním a žil s ní v tomto světě v této zemi (ne draci a služky z jiné dimenze nepropašuješ).
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 31. července 2012
  • upraveno 31. července 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 31. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 31. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 31. července 2012
    BTW: čo takto založiť nový topič "Kde by sa uplatnili u nás?" :) Alebo čosi také...
  • upraveno 31. července 2012
    Kryptozoolog by byl Wun Wun: "Jsem si jist, že mamuti nevyhynuli. Sám jsem na jednom jezdil..." :D
  • upraveno 31. července 2012
    keď už sme u toho kedy to majster prehnal, som jediný komu sa nezdá, že by sa zlato roztopilo v kotli v ktorom s varí maso?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 31. července 2012
  • upraveno 31. července 2012
    To by se teda neroztopilo. Je to chyba. Nebo to nebylo zlato, ale cín nebo něco takového.
    Mi přijde divné, že Dany celý život žije ve slunném prostředí (a poslední 2-3 roky venku na slunku) a ani se neopálí :D.
  • upraveno 31. července 2012
    Kdyby se Dany spálila od slunka, pak by to byla chyba ;)
  • upraveno 31. července 2012
    Nemusí se spálit. Stačí aby chytla barvu. :D
  • upraveno 31. července 2012
    Třeba Drogo koupil plastovou korunu od zlých Romthraků, kteří mu nakecali, že je to zlato. :)
  • upraveno 31. července 2012
    Teplota tání zlata je něco přes tisíc stupňů....to by museli pod tyglíkem fest zahajcovat :-))
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 31. července 2012
    Ve světě kde poletujou draci, oživujou se mrtvoly, lidé se vtělují do zvířat a pobíhají tam mamuti mě opravdu trápi nereálná teplota tání zlata....
  • upraveno 31. července 2012
    Jarla: no, to mě vůbec nenapadlo, já uvažoval o světě "tam", ptž dost postav, a zrovna třeba Danny je toho zářnym příkladem, má x vlastností s tim spojených a dost blbě se o nich uvažuje bez toho...
    Ale dobře - oprostili-li bysme Danny od těch vlastností navíc, tak by přišla pravděpodobně blondýka s tmavěmodrýma očima (i tak supermodelka alá Amber Heard, já manažer - takže na ten palác se služebnictvem bysme zase měli)
    :-)
    A pokud neoprostíme, tak světovláda to jistí
    :-)
  • upraveno 31. července 2012
    Thorare - to je věc názorů - asi jako Sheldon Cooper, když polemizuje s ostatními, že superman nemůže chytit LOjs Lejnovou metr nad zemí, páč by se rozpadla na tři kusy. Fantasy a ski-fi světy přijímám, ale fyzikální a přírodní zákony, stejně jako matematické - to je něco jiného :-)
    Ono je docela žádoucí, když je autor dodržuje. Kdyby je totiž nedodržoval, tak by za chvilku mohl tvrdit ledacos a byl by to holý nesmysl a ne literatura. Takže odsuď - pocuď. Když tam autor narafičí třeba dvě Slunce - proč ne - dvojhvězdy jsou naprosto běžné. Změní-li autor nějaký fyzikální zákon, očekává se, že ho patřičně vysvětlí. A nebo na tom přímo založí zápletku jako to udělal Asimov ve vynikajícím ski-fi "...ani sami bohové".
    A proto - je třeba dodržovat základní kauzalitu.
    Pak by totiž mohlo docházet k takovým přehmatům, že se čtenář někde ve dvou třetinách románu dozví, že jabko nedopadlo z okna proto, že tam nefunguje gravitace a nebo světelné spektrum postrádá červenou barvu či dokonce v ovzduší chybí kyslík a nahradzuje ho chlorovodík. Všechny tyto údaje zásadně ovlivňují zápletku, a proto je třeba na ně čtenáře upozornit zkraje, aby s nimi počítali a hlavně - nezapomenout, že když stanoví fakt "všechno červené ovoce je jedovaté" nebo "každý modrooký je čaroděj" - musí si to pamatovat hlavně sám autor (to první si teda Goodkind nezapamatoval, zatímco to druhé Francová ano).
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 31. července 2012
    No jedinou ženu z Písně použitelnou pro život tam i tady vidím Ygritte. Jinak od Martinových ženských postav úprkem vprk.
  • upraveno 31. července 2012
    ake je vlastne casove rozpetie medzi Hrou a Tancom? Kazda kniha je myslim jeden rok alebo tak nejak, či?
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 31. července 2012
    Jarla, ano, ale tohle je taková banalitka že mi to žíly opravdu nerve :-)
  • upraveno 31. července 2012
  • upraveno 31. července 2012
  • upraveno 31. července 2012
    Divím se, že u té debaty o ideální manželce nikdo nezmínil Catelyn. Já si nemůžu pomoct, ale zrovna ona mi připadá celkem perfektní. (Narozdíl od takové Dany nebo snad Aryi!)
  • upraveno 31. července 2012
    ano Catelyn by bola vyhovujuca ale jej hlášky voči Jonovi (mal si namiesta Brana spadnúť ty) ju učinily menej žiaducou
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.