Poradna

upraveno 23. července 2012 v Rozličný pokec
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....

Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
1235775

Komentáře

  • upraveno 28. července 2012
    Chmur: vtloukali to do nás v semináři biologie na gymplu :D. Kdo nerozeznal slimáka od plzáka, tak to měl dost blbý :D
  • upraveno 28. července 2012
    Chmur: vtloukali to do nás v semináři biologie na gymplu :D. Kdo nerozeznal slimáka od plzáka, tak to měl dost blbý :D
    Asi věděli, že ti to jednou přinese praktický užitek - oslňuješ na fóru:-)
  • upraveno 28. července 2012
    Chmur: jo, ty hodiny šrocení podobných "zajímavostí" se konečně vyplatily :D.
  • upraveno 30. července 2012
    Mám též technický dotaz. Budeme kupovat novou ledničku a jsme prostorově strašně omezení (šířka a hloubka). To nás omezuje i ve výběru značky a modelu. Máte nějaké zkušenosti s výrobky firmy Beko a Candy?
  • upraveno 30. července 2012
    Chmur: Boshku v té velikosti nemají? Jsou fakt skvělé. Beko ani Candy neznám, ale na Heurece mají jejich ledničky kolem 80 % hodnocení, takže asi nebudou nějak špatné. (Ty Beko jsou i v TOPce - alespoň některé z nich. VIZ.)
  • upraveno 30. července 2012
    Chmur: Nevím, jak ledničky, ale od Candy už pár let máme pračku a v opravě byla snad jednou.
  • upraveno 30. července 2012
    Chmur: Ledničku Beko máme už skoro deset let a docela spokojenost. Jediný problém s ní byl, když nám shořel ovládací čip (co ale bylo způsobeno tím, že nám do něj natekla omáčka z paprikáše :D), ale i ten šel za nějakých 40e vyměnit.
  • upraveno 30. července 2012
    Chmur:my mame digestor Candy a zatial spokojnost, ostatne mame Bosch, ale pri digestori sa mi uz nechcelo investovat tolke prachy
  • upraveno 31. července 2012
    Díky všem za radu
  • upraveno 31. července 2012
    Mám dotaz na zdejší šermíře: V rámci oslav 100 let od založení spolku na vesnici pořádáme takovou sranda soutěž. Aby nikdo neměl výhodu ( fotbalisti, hasiči, tenisti) bude to mít středověký ráz. Jedna z disciplín je střelecký klání. původně jsem myslel že tam bude luk, vzduchovka ( asi nějak převlečená za hákovnici ), kameny a kuš. Ale ukázalo se že kamarádova lovecká kuš je moc průbojná a tím pádem nebezpečná. Chci se zeptat je reálný někde sehnat za rozumnou cenu hlavici vrhacího oštěpu, na kterou když přidělám nějakou násadu, bude to funkční tak, že když to amatér vrhne, tak se to oštěp zabodne do kartonovýho terče ( max. mamuta cca 2 metry na 1,6 metrů). Případně napadá vás nějaká jednodušší dostupná vrhací zbraň nejlíp jakože ze středověku, kterou je schopný použít i amatér.
  • upraveno 31. července 2012
    chtěl jsem napsat kuše, nějak mě to vypadlo
  • upraveno 31. července 2012
    iPad opraveny, nastastie len poruseny kontakt - vyslo to na 30 eur :(
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 31. července 2012
    Ještě se dá vrhat sekerou. A ke konci oslav také šavle.
    Jinak mne napadá ještě dost dalších střeleckých zbraní, ale ty nejsou tak dostupné a také tak úplně nezapadají do kategorie středověk (Evropa)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 31. července 2012
    Co prak? Nevím, jestli to tam patří, ale je to nejjednodušeji dostupná a lehce ovladatelná střílející věc :)
  • upraveno 31. července 2012
    No prak by asi šel, ale ten vidlicový co jsme měli jako děti ( u toho zas nevím jak moc je středověký, ale to by asi nakonec u takový soutěže tak nevadilo), protože ten co údajně měla husitská práčata, je moc nebezpečný. Vrhací sekera je myslím dost těžká na zvládnutí, kdysi jsem zkoušel vrhat tomahawk od známýho a tak z 20 pokusů se mě nezasekl ani jednou. Šavle se po večerním bále doufám tolik vrhat nebudou ( bude to sice venku ale kdo to má uklízet). Dík za tipy.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 31. července 2012
    Mno nikdy jsem z praku nestřílel, ale nemůže to být přece tak těžké. A vyrobit ho taky nemusí být tak náročné.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 1. srpna 2012
    Já myslela to "klasické véčko". Tenhleten točivej je podle mne dost těžkej na ovládání - vyklouzne ti špagátek dřív a máš nalovenou pěknou řádku diváků...
  • upraveno 1. srpna 2012
    Nejake babske recepty na seknutie pod lopatkou? Prosim rychle a ucinne...
  • upraveno 1. srpna 2012
    Derfel: hlavně ve středověku na mamuta nic nevrhali, nakreslete si na ten terč jiné zvíře ( ať nejste terčem posměchu :)
  • upraveno 1. srpna 2012
    brbr napsal(a):

    Derfel: hlavně ve středověku na mamuta nic nevrhali, nakreslete si na ten terč jiné zvíře ( ať nejste terčem posměchu :)

    No dobrá zas takový ignorant nejsem, mamut bude svým rozměrem asi bude druhýterč v rámci bezpečnosti. Jinak není není nad to když místo rady nikdo upozorní že jsi asi mimo ( jinak řečeno dobrá rada nad zlato)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. srpna 2012
    Na Skyrim potrebujem ShaderModel, myslím, že 3.0, a na inú hru zase podporu pre SSE...

    Na tú podporu SSE potrebujem novší procesor, a ak som to správne pochopil, na ShaderModel potrebujem novšiu grafickú kartu.

    Máte tu niekto odporúčania na nejakú čo najlacnejšiu, ale zato kvalitnú voľbu?
  • upraveno 16. srpna 2012
    Hildegarda napsal(a):

    iPad opraveny, nastastie len poruseny kontakt - vyslo to na 30 eur :(

    Urrrá!
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. srpna 2012
    Třídíte někdo odpad?
    Potřeboval bych poradit, co s etiketami na skle. Mám tu doma hromady nevratných lahví a nevím jestli to mohu do kontejneru hodit s etiketou, nebo jestli ji mám nejdříve sundat.
  • upraveno 22. srpna 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Třídíte někdo odpad?
    Potřeboval bych poradit, co s etiketami na skle. Mám tu doma hromady nevratných lahví a nevím jestli to mohu do kontejneru hodit s etiketou, nebo jestli ji mám nejdříve sundat.

    Já to tedy většinou neřeším. Ale většina etiket jde při umývání skla celkem prima sloupnout.
  • upraveno 22. srpna 2012
    To je otázka - hlavně u toho nesmíš plýtvat vodou, protože bys tím více škodil než prospíval :-p :-D
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 22. srpna 2012
    Monte: vůbec neřeš, to udělají v třídírně
  • upraveno 22. srpna 2012
    Já jsem lenoch a nesundávám ani ty plechové obojky. :-(
    a nejhorší jsou pivovary, co ty flašky od piva ještě obalí alobalem. Nakopat.
  • upraveno 22. srpna 2012
    Specielní lepidlo na etikety z Egypta :-) Dodávané ve 40 litrových kýblech...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. srpna 2012
    Nojo, co s tím alobalem. Nějakou kyselinu na to. Přece to nebudu všechno kartáčovat. :-/
    Ale ty etikety jdou docela dobře dolů. Až mě to překvapilo. Teda až na tu Coronu, čert ví, čím to ty mexičani lepí. A ze sundaných etiket si mohu založím rešerši :-) muhehe
  • upraveno 22. srpna 2012
    Monty, s flaškama, které hodíš do kontejneru a tam se pravděpodobně rozbijou...napadlo tě, že se zbytečně staráš? Víš při jaké teplotě se taví sklo....v tom se i plíšek ztratí :-D Oni to moc dobře vědí, jinak by to nesměli používat :-))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.