Tahle písnička má fakt koule. U filmu i teď jsem si musel podupávat. Ve filmu byly zajímavý postavy. Hrozně se mi líbil např. Mark Wahlberg jako cholerickej policajt. Moje krevní skupina. A závěrečná scéna s ním a Mattem Damonem byla skvělá:-) Musím se na to zas juknout.
Díky sarvene a Tomee za tip....
Heade: Ty ses koukal na film, kde se mluví sprostě a vydržel jsi až do konce?:-))
to je to, co scorsese okopčil? Jsem jeden z těch, co mi americky "look" u předělávek vůbec nevadí páč se mi tento look velice líbí, prostě se mi líbí vzhled filmů točených amíky....otázka zda není předělávka zbytečná...když kouknu na csfd, volavku hodnotilo něco přes 2 000 lidí, skrytou identitu kolem 23 000...zrovna v tomto případě asi není
Volavku jsem neviděl a tak nemůžu oba filmy porovnávat. Ale o to asi nejde, že? Mně se SI líbila a je mi šumák, jestli je to plagiát nebo ne. Nicholson údajně přehrává, ale já si to nemyslím. To by musel přehrávat i v jiných filmech. Prostě je to jeho styl hraní. Navíc na něm film nestojí. Jediné co mě mrzelo, je přítomnost Capra jako hlavního hrdinu. Tohoto herce nemusím. Nějak mu prostě nedokážu uvěřit většinu jeho postav. Jako dítě jsem miloval Sedm statečných a pak se dozvěděl, že je to předělávka Sedmi samurajů. Tak jsem se na výše uvedený japonský film podíval a dostavilo se něco, co jsem opravdu nečekal. NUDA a strašná. Chci tím říct, že ve filmovém průmyslu, a možná nejen v něm, mohou být plagiáty o mnoho lepší než originál. Samozřejmě je to otázka vkusu a jestli se vám do něj trefí Brynner a nebo ho rozsekne Mifune. Nic proti asijským filmům. např. Miyazaki je pro mě král fantasie.
Těch asijských vykradaček je celá řada - Pro hrst dolarů, Matrix, Avatar a spousta dalších. Kdyby to byla přiznaná inspirace (jako Lucas s Hvězdnými válkami) nebo remake, tak ani neceknu - no, ceknu, ale nebudu až tak moc nadávat :) Proti Skryté identitě jsem trochu zaujatá zase já. Scorsese a ten scénárista se mi zprotivili tím, jak zpočátku popírali, že by to okopírovali. Každý, kdo Volavku viděl, se tomu tvrzení jen smál. Film to není špatný, ale je zbytečně rozvleklý, vysvětlující, přehrávající. Závěrečná scéna, ze které mají někteří téměř euforickou radost je tam navíc a naprosto nezapadající. Wahlberg se mi tam líbil hodně, Nicholson mi tam lezl na nervy. DiCapria nemám ráda téměř nikde.
@flanker: Tak jsem včera hned dal toho Sluhu jeho veličenstva, přičemž jsem si zas jednou připomněl, proč nesnáším DVD a nechodím do kina. Čekání než skončí přiblblé trailery jsem aspoň vyplnil hledáním vhodné polohy, u které by mě nebolely záda.. Film pohodový, a ačkoliv většinu bitvy už jsem viděl na trubce, užil jsem si ji s chutí znovu. Až na (nejspíš nezbytné) úlety v podobě úprků atentátníků z nepřátelských táborů to byl příjemný pokuk.
To je novinka :-p Všechny zajímavé dvd přepaluju osekané o všechny nesmysly a žvásty! Kdo to má poslouchat ? To má být trest, že si to člověk koupil ??? Ne děkuji :-p
Ugla: Jak jsem říkal :) Jinak s těma trailerama a všema serepetičkama na orig DVD je to pravda, někdy mám chuť si přepálit i z originálu jenom film aby mě to při spouštění neotravovalo. A to se to v počítači dá přeskočit mnohem snadněji než ve stolním přehrávači.
Malu som ulozila, pozeram tv program, na ct1 Cert vi proc. Nemozem si spomenut, kliknem na csfd a hned prvy komentar, na ktory mi oko padlo je flankeruv. Idem teda radsej docitat ten Tanec :)
Já osobně se těším na Teda. To bude správná chujovina (v dobrém slova smyslu). No a o několik desítek měsíců později se nemohu dočkat na film Rush, což bude film o Nikim Laudovi. A Chris Hemsworth jako James (s)Hunt? Pecka.
Komentáře
Díky sarvene a Tomee za tip....
Heade: Ty ses koukal na film, kde se mluví sprostě a vydržel jsi až do konce?:-))
Jediné co mě mrzelo, je přítomnost Capra jako hlavního hrdinu. Tohoto herce nemusím. Nějak mu prostě nedokážu uvěřit většinu jeho postav.
Jako dítě jsem miloval Sedm statečných a pak se dozvěděl, že je to předělávka Sedmi samurajů. Tak jsem se na výše uvedený japonský film podíval a dostavilo se něco, co jsem opravdu nečekal. NUDA a strašná.
Chci tím říct, že ve filmovém průmyslu, a možná nejen v něm, mohou být plagiáty o mnoho lepší než originál. Samozřejmě je to otázka vkusu a jestli se vám do něj trefí Brynner a nebo ho rozsekne Mifune.
Nic proti asijským filmům. např. Miyazaki je pro mě král fantasie.
Pravda nekopíroval konkrétní film, ale žánr jako takovej.
Film pohodový, a ačkoliv většinu bitvy už jsem viděl na trubce, užil jsem si ji s chutí znovu. Až na (nejspíš nezbytné) úlety v podobě úprků atentátníků z nepřátelských táborů to byl příjemný pokuk.
Jinak s těma trailerama a všema serepetičkama na orig DVD je to pravda, někdy mám chuť si přepálit i z originálu jenom film aby mě to při spouštění neotravovalo. A to se to v počítači dá přeskočit mnohem snadněji než ve stolním přehrávači.