Ano, tuto knihu hodně lidí doporučuje, žel jsem na ni ještě nikde nenarazila :D. Každopádně já ani nevím, kolik slov mám, většinou (hlavně dřív) jsem to psala ručně :D. U toho z roku 2820 je to tak 30 stran A4 drobným písmem. U jiného příběhu mám popsané 2 sešity (zahrnuje období od roku 1779-1820) Z 90 % se jedná o historické věci občas s prvky fantasy nebo sci-fi. Po přečtení ságy Darrena Shana jsem se ještě pustila do "upířího románu", který začíná v Anglii v roce 1835, no.. zatím mám 19 000 slov a ještě se tam žádní upíři neobjevili a vypadá to, že ani dlouho neobjeví, tak uvidíme, kam se to posune :D, každopádně námětu mám tak na 5 knih :D. U toho fantasy z vlastního světa to nemám spočítané vůbec. Celé to schraňuju v jednom kufříku a mám tam mapy, rodokmeny, poznámky, životopisy a samozřejmě vlastní příběh. Ale je tam toho docela dost :D (víc ty "věci okolo" než samotný příběh :D)
LGI: Word počítá za tebe :D. Každopádně s těmi rodokmeny je to přesné :D. Musíš si dávat pozor, aby rodová linie nebyla jen otec-syn-otec-syn, ale aby tam byly i "nějaké děti navíc". Samozřejmě se počítá s vysokou dětskou úmrtností v tehdejší době. Ale zase na druhou stranu nemůže mít každý 10 děcek :D. Horší je, hlídat si historické souvislosti. Aby třeba někdo nekupoval akcie, když zrovna v té době byly nechutně drahé :D.
V absurditě všedních nocí si maluji svůj sen. Bez okolků, beze studu. Místo štětců touha v barvách iluzí mi láskyplně slouží. Tvůj úsměv na plátno jako pár rudých skvrn rozsypu. Z pohledů seskládám blankytné nebe a místo doteku nalepím peříčko. Trocha nesmyslů Tě nemusí děsit, láska má tisíce podob, tak proč ne zrovna tuhle?
Štvrtá strana?! Tento topic zapadol na štvrtú stranu? No ihneď ho musíme zase rozhýbať. Sestra, pergamen a brko.
Tentokrát pre zmenu žiadna paródia, ale krátka... Nu, rýmovačka... Báseň to nie... Skôr pieseň. Taký... Metaforický zelený sen toho, čo sa deje niekde na konci hostiny :)
Zlatý lev to býval raz, báli sa ho davy, teraz prišiel na psa mráz, a on sa vlastnou bolesťou dávi.
Bez ruky už nemá meč, štít ani tú zbroj, čo mu hovorila 'Neuteč', 'Len poriadne stoj'.
Na ceste cez bažiny, cez krajiny vodné, kde vlčiu armádu zažili, to bolo pre ďalší príbeh vhodné.
-> A teraz interaktívna hra - doplňt namiesto ﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖ meno toho, z koho pohľadu je pieseň spievaná :D Jednoduché, ale skúste...
ja len že začať jednoduchou poviedkou, na pár strán je dostatočne vznešený cieľ. pokojne môžu tie poviedky potom naväzovať, alebo byť z jedného prostredia, alebo niečím prepojené...
Buď rád, ja som začal so sériou, ktorá sa natiahne na 7 kníh. Už mám koniec, ale ešte som len v tretine 4. knihy :D Najhorším však je, že som sa natoľko inšpiroval Martinom, že na konci prežijú len dve vedľajšie postavy :D
Komentáře
Každopádně já ani nevím, kolik slov mám, většinou (hlavně dřív) jsem to psala ručně :D. U toho z roku 2820 je to tak 30 stran A4 drobným písmem. U jiného příběhu mám popsané 2 sešity (zahrnuje období od roku 1779-1820) Z 90 % se jedná o historické věci občas s prvky fantasy nebo sci-fi.
Po přečtení ságy Darrena Shana jsem se ještě pustila do "upířího románu", který začíná v Anglii v roce 1835, no.. zatím mám 19 000 slov a ještě se tam žádní upíři neobjevili a vypadá to, že ani dlouho neobjeví, tak uvidíme, kam se to posune :D, každopádně námětu mám tak na 5 knih :D.
U toho fantasy z vlastního světa to nemám spočítané vůbec. Celé to schraňuju v jednom kufříku a mám tam mapy, rodokmeny, poznámky, životopisy a samozřejmě vlastní příběh. Ale je tam toho docela dost :D (víc ty "věci okolo" než samotný příběh :D)
LGI: Word počítá za tebe :D. Každopádně s těmi rodokmeny je to přesné :D. Musíš si dávat pozor, aby rodová linie nebyla jen otec-syn-otec-syn, ale aby tam byly i "nějaké děti navíc". Samozřejmě se počítá s vysokou dětskou úmrtností v tehdejší době. Ale zase na druhou stranu nemůže mít každý 10 děcek :D.
Horší je, hlídat si historické souvislosti. Aby třeba někdo nekupoval akcie, když zrovna v té době byly nechutně drahé :D.
si maluji svůj sen.
Bez okolků,
beze studu.
Místo štětců touha
v barvách iluzí
mi láskyplně slouží.
Tvůj úsměv na plátno
jako pár rudých skvrn
rozsypu.
Z pohledů seskládám blankytné nebe
a místo doteku nalepím peříčko.
Trocha nesmyslů Tě nemusí děsit,
láska má tisíce podob,
tak proč ne zrovna tuhle?
Tentokrát pre zmenu žiadna paródia, ale krátka... Nu, rýmovačka... Báseň to nie... Skôr pieseň. Taký... Metaforický zelený sen toho, čo sa deje niekde na konci hostiny :)
ﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖ
Povedz že mi,
ruža krásna,
či máš šťastia dosť?
Služobník tvoj verný,
či pravda a či zrada,
nechá ťa prosiť o milosť.
Modrý plášť alebo ten biely,
pravda číra, možno lož,
vodca tej naše viery,
bodne do teba pochybností nôž.
Plán môj veľký a dokonalý,
zhodí ťa z tých výšin,
pretože môj levík malý,
by pri tebe zomrel z neurčitých príčin.
Povedz že mi,
levica krutá,
či si myslíš, výhru máš?
Verní muži a aj ženy,
nasadia ti putá,
ak nám dôvod dáš.
Ten čo v tvojom mene klamal,
ten čo v ňom aj vraždil,
po živote bez bolesti tápal,
tak ťa radšej zradil.
Obklopená zradcami
a obklopená zlom,
závisíš už na mrzákovi,
tak sa konečne zlom.
ﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖ
VINNÁ,
tak sa začal rozsudok,
nebola tomu žiadna príčina,
len, že bola zla otrok.
VINNÁ,
nedala sa mŕtva žena obmäkčiť,
mečom vyzbrojená,
to ten sa odvážil ju zradkyňou označiť.
VINNÁ,
trvala na svojom tá bez srdca,
videla už zrady dosť na staré kolená,
teraz ona bude ten sudca.
VINNÁ,
tak ju vzali so rúk,
objavuje sa sila Briennina,
no už davu obklopuje ju zhluk.
Chcela som len službu a česť,
či Renlymu, či tebe, či levovi,
mala som tvrdú päsť,
no ducha sa mi ľahko neloví.
I ja som verila skutkom sera,
dokonca ho aj vydala.
Teraz je vo mne prázdna diera,
a koniec syna som rázom videla.
Ja som sa na tom nezúčastnila,
ani krivý lev bez ruky,
len o rytierstve som snila,
a ty mi dávaš tieto muky.
VINNÁ,
odznelo napokon.
Tak sa začína etapa iná,
kedy ju zachráni už len ON.
ﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖ
Na začiatku dve vlčice boli,
čo sa v ničom nezhodli.
Jedna malá, druhá v rozvoji,
pohľadmi do seba bodli.
Jedna drobná ako myška,
rýchla ako jašterica,
teraz je to chladná mačka,
čo ju pozná kanálová ulica.
Druhá vysoká, so silou hrdou,
jazykom sladším než med,
čo za levej krvi začal s tou hrou,
a má vysoký horský svet.
ﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖ
Zlatý lev to býval raz,
báli sa ho davy,
teraz prišiel na psa mráz,
a on sa vlastnou bolesťou dávi.
Bez ruky už nemá meč,
štít ani tú zbroj,
čo mu hovorila 'Neuteč',
'Len poriadne stoj'.
Na ceste cez bažiny,
cez krajiny vodné,
kde vlčiu armádu zažili,
to bolo pre ďalší príbeh vhodné.
-> A teraz interaktívna hra - doplňt namiesto ﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖﯖ meno toho, z koho pohľadu je pieseň spievaná :D Jednoduché, ale skúste...
Najhorším však je, že som sa natoľko inšpiroval Martinom, že na konci prežijú len dve vedľajšie postavy :D