!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
«134567243

Komentáře

  • upraveno 1. července 2012
    J8 osobně za 100% považuji
    Brynden= Krvavohavran
    Gregor=Robert Strong
    Jaime je valonqar
    Euron nechal zabít Balona
    Rickonovu teorii
    a taky to, že Stannis a Jon nejsou mrtví
    a pak je tu vícero teorií, kterým dávám tak 80%
  • upraveno 1. července 2012
    Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených
    Na jednom z těch odkazů, co sem nedávno někdo dal, se spekulovalo o tom, že všechny její zrady by mohla způsobit ona sama někomu. Ostatně v předpovědi je řečeno, že tři zrady pozná, což nutně neznamená, že někdo zradí jí.
    Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka
    Není teorie, ale pravděpodobný předpoklad (a mé zbožné přání). ;)
    Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho
    To už se snad někde potvrdilo, ne?

    Stark z hor: Jaqen- ty písmenka navíc tam nejsou (Taky jsem je tam dlouho psala. ;)
  • upraveno 1. července 2012
    MissU - dík

    s tou Ollenou - nejsem si jistej, jestli je to 100% potvrzený, ale je to jedna z těch hodně pravděpodobnejch teorií
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 1. července 2012
    Já teda taky myslela, že Ollena je tutovka.
  • upraveno 1. července 2012
    Ono to tam není přímo napsaný, ale vyvodíš si to z rozhovoru.
  • upraveno 1. července 2012
    Některý z těch teorií bych opravdu za teorie neoznačila. Martin prostě i o jasných věcech nepíše jasně - Olena nebo Syrio. A některý z těch teorií jsou přitažený za vlasy i na Martina - Lemore/Ašara, Tyša...
  • upraveno 1. července 2012
    Jaqen je určite Alchymista a Pate. Veď alchymista aj sedel výzorovo na tvár, ktorú ukázal Aryi.
    Ale žeby bol Syrio, to asi nie. Štýl výcviku Mužov bez tváre a Prvého meča Braavosu je úplne iný. Navyše bol Jaqen v žalári, keď Syrio cvičil s Aryou.
    A to, že je mŕtvy je jasné, lebo inak by bol mŕtvy Meryn Trant(čo by tiež nebolo na škodu).
  • upraveno 1. července 2012
    Inak to, že Jaime je valonquar ma ani nenapadlo, aj keď to sedí. Tiež je Cersein malý brat a má dobré predpoklady, že ju nakoniec zabije(treba dúfať).
  • upraveno 1. července 2012
    Anglachel napsal(a):

    Inak to, že Jaime je valonquar ma ani nenapadlo, aj keď to sedí. Tiež je Cersein malý brat a má dobré predpoklady, že ju nakoniec zabije(treba dúfať).

    Takhle doufat?
  • upraveno 1. července 2012
    svoa00 napsal(a):

    Anglachel napsal(a):

    Inak to, že Jaime je valonquar ma ani nenapadlo, aj keď to sedí. Tiež je Cersein malý brat a má dobré predpoklady, že ju nakoniec zabije(treba dúfať).

    Takhle doufat?
    Jeden z mých oblíbených. :)
  • upraveno 1. července 2012
    Ta teorie, že Bran v kaši z čarostromu snědl Jojena mi přijde... nevím, nepodložená. :D Když jsem to slyšela poprvé, tak jsem byla dost v šoku, tohle by mě ani ve snu nenapadlo.... Upřímně doufám, že to není pravda!

    Ad. Varys a Targaryeni/Blackfyre... no, vždycky mě dost zajímalo, proč si tak pečlivě holí tu svojí hlavinku, ale možná je mu v KL jen horko. :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. července 2012
    Ad Bran - že jí nějakou lidskou nebo "lidskou" bytost mě napadlo hned. Ale snad to fakt není Jojen.

    Jaime jako Valonqar mi připadne nepravděpodobný. Ale možná to bude tím, že upřímně doufám, že do té blonďaté mrchy zabodne Jehlu Arya.
  • upraveno 1. července 2012
    Nevada: Třeba Sansa má víc důvodů Cersei nesnášet než Arya a těch postav je víc. Spíš si myslím, že Cersei ságu přežije, ale nedopadne o moc líp než Theon. A přijde o všechny děti, nejspíš i kvůli tomu, že do poslední chvíle bude bojovat o jejich "nároky" na trůn.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. července 2012
    To je fuk, kolik lidí má na hlavu Cersei nárok. Arye bych prostě tuhle položku ze seznamu přála nejvíc :)
  • upraveno 1. července 2012
    Arye ne, ta má i tak dost dlouhý seznam. A Cersei by zasloužila pojít rukou někoho ke komu má výraznější vztah. Arya je pro ní jen "ta divoká Starkova holka". Díky ní by "jen" zemřela (třeba i pomalu a bolestivě), ale psychicky by to nebyla žádná velká rána.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 1. července 2012
    Stark z hor napsal(a):

    MissU - dík

    s tou Ollenou - nejsem si jistej, jestli je to 100% potvrzený, ale je to jedna z těch hodně pravděpodobnejch teorií

    Olenna bola taká zlatá, že napravila Sanse sieťku. Neskôr sa Sansa pýta, kto zabil Joffreyho. Malíček: ,,Ale copak tam nebyl nikto, kto tě upozornil, že máš síťku nakřivo a byl tak hodný, že ti ji napravil?" Následne sa Sansa zhorí: To byla ONA?!

    Olenna, the Debilslayer je teda na 100%
    svoa00 napsal(a):

    Anglachel napsal(a):

    Inak to, že Jaime je valonquar ma ani nenapadlo, aj keď to sedí. Tiež je Cersein malý brat a má dobré predpoklady, že ju nakoniec zabije(treba dúfať).

    Takhle doufat?
    Ani som neklikol na odkaz a už predom som vedel, aký krásny obrázok tam bude :)
    sveva napsal(a):

    Ta teorie, že Bran v kaši z čarostromu snědl Jojena mi přijde... nevím, nepodložená. :D Když jsem to slyšela poprvé, tak jsem byla dost v šoku, tohle by mě ani ve snu nenapadlo.... Upřímně doufám, že to není pravda!

    Ad. Varys a Targaryeni/Blackfyre... no, vždycky mě dost zajímalo, proč si tak pečlivě holí tu svojí hlavinku, ale možná je mu v KL jen horko. :-)

    On je enuch, tudíž by mu nemala rásť brada ani vlasy.. Ale svet ASoIaF je celkom mimo vedy často, tak by to bola zaujímavá teória

    ---------------------
    Ja som Tanec nečítal, takže to neviem presne, ale spolužiak spomínal, že vzadu v registri je vraj priamo napísané, že ten jeden onen Brynden spoza Zdi je naozaj Brynden kedysi lord veliteľ Nočnej hliadky....

    ---------------------
    K Euronovi - Podľa mňa Euron Balona nezabil. Skôr by som čakal, že jeho červení kňazi mu predpovedali Balonovu smrť a preto sa tak záhadne rýchlo objavil.
  • upraveno 1. července 2012
    Eunuchům nerostou vousy, ale že by ani vlasy? :-D Pochybuju, že by s mužskými hormony přišli i o vlasy, to by musely být i ženské připlešatělé, ne? :-))
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 1. července 2012
    Mám taký pocit, že ženám rýchlejšie rastú dlhé vlasy, pretože majú viac ženských génov. Ale to je len taký pocit, ja o tom nič neviem :)

    No, je to možné. Ale zase žeby bo Varys Targaryen... Zaujímavá teória, ale Martin hádam tak ďaleko nezájde, že z vyhynutého rodu sa zrazu z dier objaví celá rada... napokon zistíme,ž e Freyovia sp skrytí Targaryeni :)
  • upraveno 1. července 2012
    no, mě taky nejdřív ta teorie o Jojenovi ani nepřišla na mysl, ale je pravda, že poslední stránky před tím to z toho trochu vyznívá...
    Jinak já věřím, že Aegon je pravej, i když chápu ty teorie o Blackfyre, ale prostě tomu chci věřit ;)
    Euron x Balon, Zelená Milost - tyhle teorie mě napadly už při čtení a to je co říct, ptž já jsem na tyhle věci většinou nedůvtipnej...
    A taky si myslim, že Muži bez tváře nejsou jen takový vrazi za odměnu a sledují nějaké svoje vlastní vyšší cíle a Arya výcvik nedokončí(nebo si ponechá vlastní identitu)
    Ale vůbec se mi nezdá, že by Manderly byl takovej nechutňák, aby vařil Freye.. ;)
  • upraveno 1. července 2012
    Gepeto - nene, lev má krásnější hřívu, páv chvost a nejkvalitnější vlna je z beranů - to samečci dostali do vínku lepší a hezčí srst než obyčejné samičky :-D Jen si jí neváží!!!!!

    Hm tak s Jojenem mne to ani nenapadlo, ale Jaimie jako vrah Cersei mi přišel logický v momentě, kdy jsem přečetla tu "věštbu". Navíc je příhodné, aby si ji zabil sám, až už mu poleze příliš krkem :-D Ale to už jsem zde psala před rokem...
  • upraveno 1. července 2012
    Mám několik šílených teorií. Nejdřív k "vraždě" Jona, myslím, že Melisandra ho minimálně nechala umřít, aby ho pak mohla oživit z ohně a soli jako Azora Ahaie. Kdyby ho mohla použít takhle, tak by ten atentát stopro mohla zastavit. Možná v té vraždě měla dokonce prsty, když jí plameny zjevily, co se musí stát.
    Pak si myslím, že Viktarion poslouží jenom tak, že ho Dany zabije a tak získá ten supr roh na poutání draků a bude vystaráno.

    Pak mám ještě několik detailů, které mi vrtají hlavou: Jak může být Strakoš nebezpečný? A ta reakce Val na Sheereen a její šedý lupus, jenom přehnaná reakce nebo na tom něco je? A nakonec si myslím, že Rickon je určitě na Skaggosu. Oša jako divoká ho určitě vzala na nějaké místo, které zná, proto si myslím, že Ibben stoprocentě odpadá a někam za Zeď by ho znovu nebrala.

    JO a k té plešatosti, muži plešatí kvůli testosteronu (čím víc, tím dřív, tudíž takoví ti rambo-bouchači bývaj často holohlaví), tudíž, eunuchové by měli mít spíš bujnou hřívu než být plešouni :)
  • upraveno 1. července 2012
    Nevím, jestli ženám rychlejc rostou vlasy, spíš si myslím, že ne, alespoň co můžu pozorovat na sobě.. :-( Plešatost u mužů ale většinou způsobují právě mužské hormony, takže eunuchové by teoreticky měli mít bujnou kštici. :-)

    Když už jsme u těch teorií a spekulací... Taky si myslíte, že Golden Company má v úschově Blackfyre (ten meč), a že ho Aegon triumfálně vytasí, až půjde dobývat zbytek Západozemí? :-) Říká se, že Bittersteel po smrti Daemona Blackfyra meč odvezl s sebou do exilu, kde založil GC...

    Další legendární meč, Dark Sister, měl u sebe naposledy Brynden a.k.a. Tříoká vrána. Třeba mu dovolili vzít si ho s sebou na Zeď, a možná ho ještě uvidíme...
  • upraveno 1. července 2012
    Ono s tím testosteronem je to ještě tak, že nadbytek testosteronu způsobuje plešatost, ale pozor - nadbytek nespotřebovaného testosteronu! Pokud ho chlap spotřebovává, tak mu ta plešatost tolik nehrozí.....
    Navíc plešatost se dědí a to po matčině linii, takže podle otce matky pánové :-))
  • upraveno 1. července 2012
    Jarla napsal(a):

    Gepeto - nene, lev má krásnější hřívu, páv chvost a nejkvalitnější vlna je z beranů - to samečci dostali do vínku lepší a hezčí srst než obyčejné samičky :-D Jen si jí neváží!!!!!

    Jenže u člověka to takhle není, copak si vybíráš chlapa podle bujné kštice? Všechny tyhle znaky jsou samozřejmně podmíněny samčími hormony, ale u každého druhu působí trochu jinak. No a zrovna u člověka jejich zvýšená hladina způsobuje dřívější plešatění mužů.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 1. července 2012
    Jarla napsal(a):

    Gepeto - nene, lev má krásnější hřívu, páv chvost a nejkvalitnější vlna je z beranů - to samečci dostali do vínku lepší a hezčí srst než obyčejné samičky :-D Jen si jí neváží!!!!!

    Hm tak s Jojenem mne to ani nenapadlo, ale Jaimie jako vrah Cersei mi přišel logický v momentě, kdy jsem přečetla tu "věštbu". Navíc je příhodné, aby si ji zabil sám, až už mu poleze příliš krkem :-D Ale to už jsem zde psala před rokem...

    :D Takto som sa na to nepozeral.. Feministky sa sťažujú na diskrimináciu - tu to máte, ešte aj príroda ide proti vám :P
  • upraveno 1. července 2012
    Jarla napsal(a):

    Ono s tím testosteronem je to ještě tak, že nadbytek testosteronu způsobuje plešatost, ale pozor - nadbytek nespotřebovaného testosteronu! Pokud ho chlap spotřebovává, tak mu ta plešatost tolik nehrozí.....
    Navíc plešatost se dědí a to po matčině linii, takže podle otce matky pánové :-))

    Jo ale takhle už to sedí :)
  • upraveno 1. července 2012

    Jarla napsal(a):

    Gepeto - nene, lev má krásnější hřívu, páv chvost a nejkvalitnější vlna je z beranů - to samečci dostali do vínku lepší a hezčí srst než obyčejné samičky :-D Jen si jí neváží!!!!!

    Hm tak s Jojenem mne to ani nenapadlo, ale Jaimie jako vrah Cersei mi přišel logický v momentě, kdy jsem přečetla tu "věštbu". Navíc je příhodné, aby si ji zabil sám, až už mu poleze příliš krkem :-D Ale to už jsem zde psala před rokem...

    :D Takto som sa na to nepozeral.. Feministky sa sťažujú na diskrimináciu - tu to máte, ešte aj príroda ide proti vám :P
    Nene, to není proti nám, to je proto, aby samičky byly nenápadné, a aby je při sezení na vejcích, starání se o mláďata apod. nic nesežralo. Samečci vlastně slouží k odlákání pozornosti dravců :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 1. července 2012
    Maggie napsal(a):

    Jarla napsal(a):

    Gepeto - nene, lev má krásnější hřívu, páv chvost a nejkvalitnější vlna je z beranů - to samečci dostali do vínku lepší a hezčí srst než obyčejné samičky :-D Jen si jí neváží!!!!!

    Hm tak s Jojenem mne to ani nenapadlo, ale Jaimie jako vrah Cersei mi přišel logický v momentě, kdy jsem přečetla tu "věštbu". Navíc je příhodné, aby si ji zabil sám, až už mu poleze příliš krkem :-D Ale to už jsem zde psala před rokem...

    :D Takto som sa na to nepozeral.. Feministky sa sťažujú na diskrimináciu - tu to máte, ešte aj príroda ide proti vám :P
    Nene, to není proti nám, to je proto, aby samičky byly nenápadné, a aby je při sezení na vejcích, starání se o mláďata apod. nic nesežralo. Samečci vlastně slouží k odlákání pozornosti dravců :)
    ehe... aha, to si ma hneď potešila :D To je tématické skoro ako básne Gavloviča...

    Krásne perá máš,
    a samička ani chvost,
    život za ňu dáš,
    a ona nakladie vajec dosť

    :D
  • upraveno 1. července 2012

    Maggie napsal(a):

    Jarla napsal(a):

    Gepeto - nene, lev má krásnější hřívu, páv chvost a nejkvalitnější vlna je z beranů - to samečci dostali do vínku lepší a hezčí srst než obyčejné samičky :-D Jen si jí neváží!!!!!

    Hm tak s Jojenem mne to ani nenapadlo, ale Jaimie jako vrah Cersei mi přišel logický v momentě, kdy jsem přečetla tu "věštbu". Navíc je příhodné, aby si ji zabil sám, až už mu poleze příliš krkem :-D Ale to už jsem zde psala před rokem...

    :D Takto som sa na to nepozeral.. Feministky sa sťažujú na diskrimináciu - tu to máte, ešte aj príroda ide proti vám :P
    Nene, to není proti nám, to je proto, aby samičky byly nenápadné, a aby je při sezení na vejcích, starání se o mláďata apod. nic nesežralo. Samečci vlastně slouží k odlákání pozornosti dravců :)
    ehe... aha, to si ma hneď potešila :D To je tématické skoro ako básne Gavloviča...

    Krásne perá máš,
    a samička ani chvost,
    život za ňu dáš,
    a ona nakladie vajec dosť

    :D
    Naprosto výstižné :)
  • upraveno 1. července 2012
    Samozřejmě že si chlapa vybírám podle kštice :-)) Ten můj má vlasiska po pás :-D Na vlasech totiž nejlépe samička vidí zdraví, kondici a další předpoklady :-D Evoluční biologie prostá :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.