Eddard Stark - zajímavost

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Znáte kapelu Avantasia? Při poslechu slov jedné z jejich písní mě napadlo, jako bych ji slyšel zpívat Neda :D je to hloupost a do spekulací to jistě nepatří, ale jako zajímavost, mi to přišlo opravdu zmíněníhodné ;)

Avantasia - Farewell

Days had come, winters had gone,

and we gamboled like siblings in Paradise.

I was your knight, holding you tight

as a brother when I saw your crying eyes.

Time went by and we had to say goodbye.

Staring up to the clouds above

Children - so little and sad.

Hoping the saints could help one day

Lead us together again.

Holding the key to the alley of dreams

still in hands.

Time telling me to say farewell

but I knew that I would fight hell

and I knew: We will

go for another time we can see,

for another time we'll be free,

for no more farewell.

Stepbrother tell me where have you been

when they brought me to this godforsaken place.

Sign of the cross - they took me away

for healing with herbs by the way of grace.

Now I wait for the day to feed the flames.

I have been caught in a cage of despair.

My heart as a monk's cell so empty and bare.

But no holy water can make me

forget you again...

Time telling me to say farewell

but I knew that I would fight hell

and I knew: We will

go for another time we can see,

for another time we'll be free,

for no more farewell.

No farewell could be the last one.

If you long to meet again..

Což mě napadá, zda-li i Vy neznáte nějaké písně, vystihující svět a události Písně ledu a ohně?

2

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2008

    Alek wrote:
    Tak teď nevim, jestli ti rozumim, flankere. Obrázky do fora samozřejmě vkládat můžeš. Když tvoříš novej příspěvek, pod tím hlavním oknem jsou 2 záložky - Možnosti, Přílohy. Přílohy jsou snad přesně to, co hledáš.

    ACH SOOO!! To byl výkřik německého turisty, když jsem mu před takovými 12 lety předvedl funkci strojku lístky v tramvaji (ještě staré dobré štípačky). :)

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2008

    Když jsi tak mrkal, mám pro tebe ještě obrázek z n. m. cca 1400 m, z pod vrcholu posvátné hory

    Sněžka.

    [attachment=0]Eliska-Snezka.jpg[/attachment]

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2008

    Toto jsou dvě mé lásky spolu v posteli :lol:

    [attachment=0]dvelasky.jpg[/attachment]

  • upraveno 13. února 2008

    tak sa mi zdá, že sa pripravuje nový turnaj o miss Ice a Fire a mistr Flanker vytiahol pôsobivú kampaň za svoju lady...

    :-)

  • upraveno 14. února 2008

    Jsem poctěn. :)

    Myslím, že platí toto: Ženská přitažlivost se úměrně zvyšuje s rostoucí nadmořskou výškou. :!:

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. února 2008

    Sarven: Dobrý nápad.

    Heavy_head: Ano magická hranice 1000 metrů n. m. dělá divy :lol:

  • upraveno 17. února 2008

    Netušil jsem, že zmínka o jedné písničce, která mne zaujala ve spojitosti ASOIAF, povede k takovéto debatě :D opravdu velmi zajímavě se to čte, to musím přiznat. Je úžasné sledovat, jak to pomalu, nenápadně odbíhá od tématu a stáčí se to do míst, o kterých jsem ani nevěděl, že v téhle debatě mohou existovat, ale.. čemu se tady vlastně divím :D:D:D

    Jinak.. musím se přidat k názoru, že Markétka Irglová je nádherná mladá žena, která měla to štěstí, že narazila na Glena a svou cestu k úspěchu nemusela hledat tak dlouho.

  • upraveno 17. února 2008

    Založil jsi nevědomky možná nejpopulárnější topic tohoto fóra.

    Gratuluji, sepwine. :wink:

    Irové drží při sobě, co? 8)

  • upraveno 17. února 2008

    heavy_head wrote:
    Založil jsi nevědomky možná nejpopulárnější topic tohoto fóra.

    Gratuluji, sepwine. :wink:

    Irové drží při sobě, co? 8)

    Tak jest, příteli! :D Irové jsou strašně hrdým národem a váží si všech bratří, kteří ve svém životě něco dokázali :mrgreen: co bych to byl za vlastence? Ba ne.. tvorba Markétky a Glena je úžasná a byla by, i kdyby Glen nebyl Ir :D je to hudba podle mého gusta a to, že si frontman skupiny The Frames vybral zrovna Markétku je jen plus :D:D

  • upraveno 18. února 2008

    Takže ti nebude vadit, když vaše severní bratry dvakrát porazíme v kvalifikaci nadcházejícího MS ve fotbale? :twisted:

  • upraveno 18. února 2008

    heavy_head wrote:
    Takže ti nebude vadit, když vaše severní bratry dvakrát porazíme v kvalifikaci nadcházejícího MS ve fotbale? :twisted:

    Hm.. dovol chvíli, abych nad tím zapřemýšlel *dlouze se zamyslím a z mé tváře je patrné, že si se svým podvědomím snažím urovnat myšlenky* Dobrá tedy, asi nejsem takový vlastenec, za jakého se tady vydávám :mrgreen: ale ne každý je dobrý úplně ve všem, že.. a vzhledem k nepokojům z minulosti mi vlastně nebude vadit ani trochu, když se do pohárku hořkosti severních bratří přilije ještě pár kapek :D ne, že by ti republikoví šampioni byli o něco lepší :D :D

  • upraveno 18. února 2008

    Sere Těžkohlavý, již jsi vyvolal žhavé politické bitvy, nyní se snažíš rozplamenit zuřivé spory mezi katolíky a protestanty? :D :wink:

    Dobře rozumím tvé snaze o zahnání Noci zapálením co možná největšího počtu ohňů, ale... pozor, abys nedopadl jako paní Nimue. :o

  • upraveno 18. února 2008

    Grrr, mě už to rozdělování fakt nebaví! :-)

  • upraveno 18. února 2008

    V Eddardu Starkovi nacházíme jasné podobenství ke Karlu Brücknerovi.

    Oba to jsou rozvážní, charizmatičtí, prošedivělí mužové zralého věku, oba stojí v čele svých týmů.

    Oba jsou jakoby drsní a svéhlaví a ne u všech oblíbení.

    Klekí - Petra ovšem nemá vousy, že ano. :)

  • upraveno 18. února 2008

    Aha! :-) Vousy jsou detail, Ned zase nebyl dědula. Často se to přechází, ale Ned byl vlastně ještě docela mladík.

  • upraveno 18. února 2008

    A je třeba říci, že proti Nedovi má Šedý vlk podstatně tužší kořínek. :wink:

  • upraveno 18. února 2008

    Taktiku "Vysokého muže rozrážejícího šiky nepřátel" použitou poprvé v Robertově rebelii, měl Eddard nepochybně od Brücknera. :!: :idea:

    Pak mu ji ovšem vyfouknul Tywin, když pustil z řetězu "Horu" Gregora. :x

  • upraveno 18. února 2008

    Ano, Robert i Gregor se dokázali skutečně výjimečným způsobem prosadit v šestnáctce. :)

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. února 2008

    JJ, málokdo si uvědomuje, že Nedovi bylo v době smrti asi 34.

  • upraveno 18. února 2008

    Quote:
    Ano, Robert i Gregor se dokázali skutečně výjimečným způsobem prosadit v šestnáctce. :)


    Průser je, když jsou zraněný nebo vykartovaný :-)
  • upraveno 18. února 2008

    - CENSORED -

  • upraveno 18. února 2008

    Alek wrote:
    Průser je, když jsou zraněný nebo vykartovaný. :)

    Och, já miluji, když mě Bran kartáčuje. :wink:

    heavy_heavy wrote:
    :lol: To umí i sbormistr Kulínský! :o

    Rychlé průniky malých, dravých útočníků, to je taktika budoucnosti. :!:

  • upraveno 18. února 2008

    heavy_head wrote:
    Léto wrote:
    Ano, Robert i Gregor se dokázali skutečně výjimečným způsobem prosadit v šestnáctce.

    :lol: To umí i sbormistr Kulínský! :o



    A tento člověk kdysi moralizoval tak, až znechutil Chmura, nechutné. :-)
  • upraveno 18. února 2008

    Co je na kopané nemorálního? :shock: :)

    I Arya křičela v boji: "Nakopat!"

  • upraveno 18. února 2008

    Quote:
    A tento člověk kdysi moralizoval tak, až znechutil Chmura, nechutné.

    To snad ne. Obávám se spíše, jestli si nevzal příliš k srdci přednášku o morálních aspektech sexuálně motivovaných útoků vůči literárním postavám. :)

    Ale jestli ti můj žertík připadá "moc", klidně ho smáznu. Nerad bych narušoval mravní vývoj čtenářů Písně.

    :!: :wink:

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. února 2008

    Martine kamaráde, Davose mi nesmíš vyžlutit, kdyby se dělo cokoli. :lol:

  • upraveno 18. února 2008

    Quote:
    Ale jestli ti můj žertík připadá "moc", klidně ho smáznu. Nerad bych narušoval mravní vývoj čtenářů Písně.


    Já jsem v poho, já přeci tehdy byl na straně Chmura, pro srandu jsem schopen skousnout (a vyřknout) cokoli. :-)
  • upraveno 18. února 2008

    flanker.27 wrote:
    Martine kamaráde, Davose mi nesmíš vyžlutit, kdyby se dělo cokoli.

    Dívej se, já si ho pohlídám. Já ho budu chránit, ale po druhé stránce já nepotřebuju dělat gesta, protože já nepotřebuju, aby oni ty gesta dělali. :D

    Alek wrote:
    Já jsem v poho, já přeci tehdy byl na straně Chmura, pro srandu jsem schopen skousnout (a vyřknout) cokoli.

    Počkat, počkat, kdo mi to málem vyprášil kožich kvůli domnělé poznámce vůči Eddardovi, kterou jsem vůbec nenapsal? :lol: :twisted:

  • upraveno 18. února 2008

    Dobrá. Udělám to. Přestřelil jsem. :arrow:

    Ještě se na posledních pár minut pokochejte tímto zvráceným pokusem o humor, pak to smáznu. Arrivederci. :|

  • upraveno 18. února 2008

    Jak je libo, ale mě to opravdu nevadí, ani v nejmenšim.

    Quote:


    Počkat, počkat, kdo mi to málem vyprášil kožich kvůli domnělé poznámce vůči Eddardovi, kterou jsem vůbec nenapsal? :lol: :twisted:


    Já jen žertovala :-)

    Quote:


    Martine kamaráde, Davose mi nesmíš vyžlutit, kdyby se dělo cokoli.


    Nebejt Léta tak jsem tu ještě pořád nechápavě seděl. A přitom jsem s tou narážkou na karty sám začal ._)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.